Vakarų Europoje tokiuose rajonuose, kokiuose gyvena vidutinis lietuvis, daugiausia gyvena tik žmonės, kurie neseniai gyveno gatvėje dėl ko jokiu būdu nesiveskite vakariečių į Vilniaus televizijos bokštą iš kurio matosi visas Vilnius jie bus šokiruoti (kalbu iš patirties).
Skaitykite daugiau:
https://www.delfi.lt...qs9d9olaop6-hmQ
pritariu, vaziujant karta pro Dubina i orouosta, pamaciau rajona labai panasu i mus rajonus daugiaauksciu, mane vezes airiis pasake- labai bloga vieta gyventi, man taip juokas paeme, nes taip galima pasakyti vos ne apie visa Lietuva, visur tie patys daugiaauksiu dezuciu kvartalai....Bet is kitos puses gerai tokiem nesmaoningiem zmonem, kurie nei neskiria darzoviu uzaugusiu naturaliai savoje zemeje ir pramoniniu budu isauginti, gal ir gerai, maziau gamtos nudergia...
Papildyta:
QUOTE(vilnera @ 2019 04 17, 20:42)
Nėra augalui skirtumo, ar jis gaus maisto medžiagas (cheminius elementus) iš mineralinių trąšų (kurios gaminamos iš mineralų, kurie natūrali gamtos dalis), ar iš organikos. Augalas pasiima tik cheminius elementus, jis nevalgo ir neįsisavina žemės.
Va dirvožemiui sutinku, kad vien mineralinės trąšos - blogis (nes jos koncentruotos labai ir jose nėra nieko, iš ko gaminasi humusas, kai tuo tarpu organikoje yra ir bakterijų, ir gali būti augalų liekanų, ir šiaudų ar pjuvenų, kurios gerina dirvos struktūrą ir maitina dirvos organizmus), tad organinės, jei su protu ir saiku, yra gerai.
Pasikartosiu, kad dirvos alinimo problemą ir spręstų hidroponika.
Daržovių prievartavimas.. O jūs matėt gamtoje, kad ant augalų nuolat kažkas piltų organines atliekas, nuolat kažką ant jų pūdytų, šienus, šiaudus mulčus krautų? Gi yra ciklai, augalas auga, ir tik tai, kas jo, palei jį suyra. Papildomai jokie ežiukai ar stirniukai ten šieno nekrauna nuolat

Tai ir gamtinėj žemdirbystėj tokia pati prievarta su papildomu daržovių primaitinimu.
Dabar ES ir Lietuvoje plinta tausojančios žemdirbystės idėjos - tai būtų tarsi tarpinis variantas tarp gamtai palankaus ir intensyvaus žemės dirbimo būdų. Yra tam net rėmimo programos, skatinančios ūkininkus stengtis atstatyti nualintus dirvožemius ir tai, sakyčiau, yra gerai.
Ne augalui ne tas pats, kaip ir mums ne tas pats koki pomidora suvalgom. Tai tokie elementarus dalykai

Skonis sakot skiriasi, o tai kas yra skonis? kvapas net skiriasi, tiksliau jo nebuna is vis pampersuose auginamuode pomirdorose, o kas yra kvapas?
jums zemuoge is misko ir darze nesiskiria? man is misko skanesnes. kodel laukiniai augalai veringesni maistiniu poziuriu? kodel iskultivuotose pampersuose auginamuose pomidoruose, nelabai duag vertingu medziagu, tai gyviai panasus i pomidorus.jau nesneku apei visa GMO sriti.
galu gale kodel zmogui yra skirtumas gauti tikra maista, buti lauke, o ne tik vitaminiu mineralu, baltymu kokteili, pagaminta sintetiniu budu, ir sedeti po lempa? ar ir cia sakysit, kad nera skirtumo?
Taip zinoma, kada paskutini karta miske buvot?taigi ji ir sugalvota stebint gamta. Jus matau nelabai iznot gamtines zemdirbystes esme , tik kazka girdejusi viena ausim

Zinoma ji yra dirbtina, bet tai arciausiai naturalios gamtos, galima ir savo sode susikurti kazka panasaus per duag emtu turint pakankamai zemes, kad nereiktu labai daug darbo ideti ir dirbtinai mulciuoti.
Viskas gerai ir geriau kaip progersioje, kas tik labiau rupinasi ekologija ir maziau naudoja mineraliniu trasu, raoundapu ir t.t. ,bet gamtine zemdirbyste is esmes skiriasi, jos pagalba uzauga tiek sveikiausios, vertingiausios darzoves, tiek geriausiai zemei ir visai gamtai.