Įkraunama...
Įkraunama...

Plepalai apie dienos įvykius

QUOTE(Iš_Šviesos @ 2019 04 17, 14:20)
Parduos uz menesio, tai salotoms sezonas, kaip as suprantu. Jei krepselis didelis, neaisku kiek tos naudos, vistiek nesuvalgysi 3iu salotu galvu ir kilo rukolos iki kol suvys. Nebent dalintis su kazkuo.
Tai lietuviams sitas krepselis brangus, ar ne?


savaitei nusiperku 4-5 salotu galvas ir laisvai suvalgau per savaite, saldytuve nesugenda salotos zalumynai sudeti i plast maiselius. Jei vienam gal per daug, bet su seima laisvai.

brangu salyginis zodis, man fetos suris Lietuivoje labai brangus pasirode 2 e, kai cia moku 1.30 biggrin.gif
kas neturi pingu tiem visakas brangu, kas savo turi, tiem nereikia, kas nori sveikai valgyti ir normaliai uzdirba, tiem nebrangu. kai ziuriu kainas Lt tos pacios kas cia beveik visko. Cia uz salotas moku nuo 1 iki 1.80 uz galvele, bet jos atkeliauja is Ispanijos dazniausiai verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(,2019 04 17, 13:23)
Mano mama nors gyvena bute, bet susitare su drauge pas ja augiansi siek tiek darzoviu, kas nori randa galimybes, ne is PC pirkti  biggrin.gif

Galima pagalvoti, kad PC daržovės kažkas nenormalaus, o jau balkone ar darželyje prie namo užaugintas tai dieviškas dalykas. Aišku gali pats sėti, pats akėti. Gali pats susimedžioti ir pasisiūti. Pats namą susiręsti , vaikus mokyti. Bet ar tikrai to reikia? Darykime tai, ką geriausiaj mokame, o kiti lai daro ką moka. Pinigai jau seniai išrasti. Ir perėjimas nuo natūrinių mainų prie piniginio sandorio yra tapęs pačiu didžiausiu postūmiu technologijose. Jei tai hobis,kapstdlynė po daržą, valio. Bet kai atima laiką nuo darbo, spektaklio, knygos, pokalbio su vaiku, kam to reikia?
Atsakyti
QUOTE(mementoo @ 2019 04 17, 13:33)
Bet kai atima laiką nuo darbo, spektaklio, knygos, pokalbio su vaiku, kam to reikia?


Nes madinga. Ir sukuria sveiko gyvenimo iliuziją.
Atsakyti
QUOTE(Iš_Šviesos @ 2019 04 17, 14:20)
<p></p><blockquote  class="ipsBlockquote" data-author="mylimuke!" data-cid="72414933" data-time="1555499806"><div><p>Maciau ta reklama. Neaisku kokio ten dydzio krepselis. Bet nesezonu auginami produktai reikalauja daug resursu, kurie kainuoja (elektra, vanduo, darbas galu gale).</p></div></blockquote><p>Parduos uz menesio, tai salotoms sezonas, kaip as suprantu. Jei krepselis didelis, neaisku kiek tos naudos, vistiek nesuvalgysi 3iu salotu galvu ir kilo rukolos iki kol suvys. Nebent dalintis su kazkuo.
</p><p>Tai lietuviams sitas krepselis brangus, ar ne?
</p>

Tu teisi del kiekio, kad nespes suvalgyti ir nuvys, todel uz 17 eur nepirksciau. Bet turbut is brangesniu, jeigu tik zoles salotos ten.
Papildyta:
QUOTE(mementoo @ 2019 04 17, 14:33)
Galima pagalvoti, kad  PC daržovės kažkas nenormalaus, o jau balkone ar darželyje prie namo užaugintas  tai dieviškas dalykas. Aišku gali pats sėti, pats akėti. Gali pats susimedžioti ir pasisiūti. Pats namą susiręsti , vaikus mokyti. Bet ar tikrai to reikia? Darykime tai, ką geriausiaj mokame, o kiti lai daro ką moka. Pinigai jau seniai išrasti. Ir perėjimas nuo natūrinių mainų prie piniginio sandorio yra tapęs pačiu didžiausiu postūmiu technologijose. Jei tai hobis,kapstdlynė po daržą,  valio. Bet kai atima laiką nuo darbo, spektaklio, knygos, pokalbio su vaiku, kam to reikia?

Nezinojau, kad uzsiaugint morka reikia ypatingu sugebejimu ir ta gali tik kazkokia agronomo specialybe turintys. Anksciau augino VISI ir visiems pavyko, dabar irgi daug kas dar augina ir kazkaip pavyksta.
Atsakyti

savaitei nusiperku 4-5 salotu galvas ir laisvai suvalgau per savaite, saldytuve nesugenda salotos zalumynai sudeti i plast maiselius. Jei vienam gal per daug, bet su seima laisvai.

brangu salyginis zodis, man fetos suris Lietuivoje labai brangus pasirode 2 e, kai cia moku 1.30 biggrin.gif
kas neturi pingu tiem visakas brangu, kas savo turi, tiem nereikia, kas nori sveikai valgyti ir normaliai uzdirba, tiem nebrangu. kai ziuriu kainas Lt tos pacios kas cia beveik visko. Cia uz salotas moku nuo 1 iki 1.80 uz galvele, bet jos atkeliauja is Ispanijos dazniausiai verysad.gif

Zoles uz tokia kaina man atrodo brangu. Ir as tikrai nelaikyciau salotu plastike 5ias dienas. Apskritai pirkdama plastiko vengiu, kiek tik galiu.

Tokie krepseliai gal naudingi, nes galima dasidurti, bet tikrai jokia tai aternatyva perkybncentriams ar turgui, vien jau del labai trumpo sezono.

Beje, pati as irgi naudojus, atvezdavo prie darbo. Kazkiek laiko, kazka galima nusipirkti. Ir vistiek eini kitur. :)

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Iš_Šviesos: 17 balandžio 2019 - 13:57
QUOTE(mylimuke! @ 2019 04 17, 15:54)
Tu teisi del kiekio, kad nespes suvalgyti ir nuvys, todel uz 17 eur nepirksciau. Bet turbut is brangesniu, jeigu tik zoles salotos ten.
Papildyta:

Nezinojau, kad uzsiaugint morka reikia ypatingu sugebejimu ir ta gali tik kazkokia agronomo specialybe turintys. Anksciau augino VISI ir visiems pavyko, dabar irgi daug kas dar augina ir kazkaip pavyksta.

Gerą pvz pasirinkot smile.gif Būtent morkas nėra taip paprasta užsiauginti, jei dirvožemis sunkokas ir dygimo metu nepakanka drėgmės, ar laiku neišretini smile.gif Bet tarkim ridikėlius - šiems jokių gebėjimų nei sąlygų nereikia smile.gif
Atsakyti
QUOTE(vilnera @ 2019 04 17, 15:25)
Gerą pvz pasirinkot smile.gif Būtent morkas nėra taip paprasta užsiauginti, jei dirvožemis sunkokas ir dygimo metu nepakanka drėgmės, ar laiku neišretini smile.gif Bet tarkim ridikėlius - šiems jokių gebėjimų nei sąlygų nereikia smile.gif

Tai zinoma reikia tureti bent minimaliu ziniu, kaio ir visur, bet daktaro laipsni nebutina tureti zengiant i darza biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(lutuke123 @ 2019 04 17, 15:10)
doh.gif nu ir ka jum atskyti, jums nesiskiria skonis pomidoro issiauginto pacios ir is parduotuves ar is ispanijos ukiu  ? blink.gif

kalbeta buvo apie GAMTINE ZEMDIRBYSTE, ne ekologiska uki, apie ja kazka zinot?

doh.gif isismatuokit vitaminu ir mikroelementukieki iv auginimo pomidoruose, bus gal kazkas aiskiau....

O jūs ragavot ŠVIEŽIĄ pomidorą, išaugintą tirpale, tada išaugintą Ispanijoje ir savo darže, kad sakot, jog jie skiriasi? Pomidoro skonį ir kvapą nulemia auginimo sąlygos, sunokimo stadija ir veislė. Ragaudama tos pačios veislės, tos pačios sunokimo stadijos ir užaugintą skirtingu būdu skirtumo nepajustumėt. Beda ta, kad prekybcentry šviežutėlių, tik nuo krūmo ir veislių (ne hibridų, nes nedaug yra pramoninių veislių, kurios būtų transportabilios, nepernoktų, nesirgtų ir t.t.) nerasit. Va iš čia ir skirtumas. O ne iš auginimo būdo.

Gamtinės žemdirbystės principai menkai skiriasi nuo ekologinio ūkininkavimo, skirtumas tik tas, kad sertifikuoti eko ūkiai savo produkciją tikrinasi, kai tuo tarpu visokie gamtiniai - nelabai.
Apie tuos dalykus, net neabejoju, kad išmanau daugiau už tamstą.

Ir - ko čia kraupintis hidroponika, kai šis būdas labiau tausoja aplinką, nei jūsų liaupsinamas auginimas grunte..? Tokiam auginimui reikia mažiau vietos, ji racionaliau išnaudojama, vadinasi, daugiau DIRVOS lieka kitiems augalams, t.y. jų įvairovei smile.gif

Pridursiu dar apie tą gamtinę - ne jokie dabartiniai to būdo šaukliai šį būdą atrado ir ėmė taikyti. Dar eksperimentiniuose daržininkystės ūkiuose, lauko bandymų stotyse buvo atliekami tyrimai ir bandymai taikant būtent šiuos neva naujus principus.
Papildyta:
QUOTE(mylimuke! @ 2019 04 17, 16:31)
Tai zinoma reikia tureti bent minimaliu ziniu, kaio ir visur, bet daktaro laipsni nebutina tureti zengiant i darza biggrin.gif

Žengiant daržan užtenka meilės ir pusėtino stuburo biggrin.gif biggrin.gif Na dar įrankio vieno kito biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vilnera: 17 balandžio 2019 - 14:37
Gal aš esu konservatyvi, bet aš liksiu prie pomidorų auginimo šiltnamyje, žemėje, o ne tirpale, nu kažkaip psichologiškai man artimiau smile.gif
Visi jūsų išvardinti dalykai, aišku, veikia, bet kadangi į Ispaniją vasarą nevykstu, tai gaunasi, kad šiltuoju laiku pomidorai ir agurkai nepalyginamai skanesni turguje ir savo, lyginant su parduotuviniais. Bet čia gal skonio ir įpratimo klausimas, aš pvz nelabai skiriu vynų rūšis ir kavų rūšys man buvusios nebuvusios, čia aš visai ne gurmanė smile.gif

Bet gal pomidorų skonis ir skirtumai nėra ta sritis, kurioje viena tiesa turi būti ? biggrin.gif bigsmile.gif






QUOTE(vilnera @ 2019 04 17, 14:35)
O jūs ragavot ŠVIEŽIĄ pomidorą, išaugintą tirpale, tada išaugintą Ispanijoje ir savo darže, kad sakot, jog jie skiriasi? Pomidoro skonį ir kvapą nulemia auginimo sąlygos, sunokimo stadija ir veislė. Ragaudama tos pačios veislės, tos pačios sunokimo stadijos ir užaugintą skirtingu būdu skirtumo nepajustumėt. Beda ta, kad prekybcentry šviežutėlių, tik nuo krūmo ir veislių (ne hibridų, nes nedaug yra pramoninių veislių, kurios būtų transportabilios, nepernoktų, nesirgtų ir t.t.) nerasit. Va iš čia ir skirtumas. O ne iš auginimo būdo.

Gamtinės žemdirbystės principai menkai skiriasi nuo ekologinio ūkininkavimo, skirtumas tik tas, kad sertifikuoti eko ūkiai savo produkciją tikrinasi, kai tuo tarpu visokie gamtiniai - nelabai.
Apie tuos dalykus, net neabejoju, kad išmanau daugiau už tamstą.

Ir - ko čia kraupintis hidroponika, kai šis būdas labiau tausoja aplinką, nei jūsų liaupsinamas auginimas grunte..? Tokiam auginimui reikia mažiau vietos, ji racionaliau išnaudojama, vadinasi, daugiau DIRVOS lieka kitiems augalams, t.y. jų įvairovei smile.gif
Papildyta:

Žengiant daržan užtenka meilės ir pusėtino stuburo  biggrin.gif  biggrin.gif Na dar įrankio vieno kito  biggrin.gif

Atsakyti
QUOTE(Kristi_na @ 2019 04 17, 16:40)
Gal aš esu konservatyvi, bet aš liksiu prie pomidorų auginimo šiltnamyje, žemėje, o ne tirpale, nu kažkaip psichologiškai man artimiau smile.gif
Visi jūsų išvardinti dalykai, aišku, veikia, bet kadangi į Ispaniją vasarą nevykstu, tai gaunasi, kad šiltuoju laiku pomidorai ir agurkai nepalyginamai skanesni turguje ir savo, lyginant su parduotuviniais. Bet čia gal skonio ir įpratimo klausimas, aš pvz nelabai skiriu vynų rūšis ir kavų rūšys man buvusios nebuvusios, čia aš visai ne gurmanė smile.gif

Bet gal pomidorų skonis ir skirtumai nėra ta sritis, kurioje viena tiesa turi būti ?  biggrin.gif  bigsmile.gif

Aš pati irgi auginuosi tradiciškai.
Nors džiaugiuosi, kad ir prekybcentry pasitaiko skanių. Gal, kaip jūs ir sakote, skonis ne tiek išlavintas smile.gif

Nors, apie tuos netradicinius auginimo būdus - juk visos turbūt esam bandę augint svogūno laiškus, įmerkus svogūną į vandenį? Ko ne hidroponika - tik svogūno ropelė pati tas maisto medž. sukaupus turi, o pomidorui jų į tą vandenuką įpilama, nes neturi jis nei gumbo, nei ropelės.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vilnera: 17 balandžio 2019 - 14:55
QUOTE(Iš_Šviesos @ 2019 04 17, 14:57)

<p>Zoles uz tokia kaina man atrodo brangu. Ir as tikrai nelaikyciau salotu plastike 5ias dienas. Apskritai pirkdama plastiko vengiu, kiek tik galiu.</p>
<p>Tokie krepseliai gal naudingi, nes galima dasidurti, bet tikrai jokia tai aternatyva perkybncentriams ar turgui, vien jau del labai trumpo sezono.</p>
<p>Beje, pati as irgi naudojus, atvezdavo prie darbo. Kazkiek laiko, kazka galima nusipirkti. Ir vistiek eini kitur. smile.gif</p>

idomiai uzvadinai zoles lotuliukas.gif nu ne zoles, spinatai, ridiseliai, krapai ir t.t. man tai maistas, kas dien beveik valgau salots, ypac spinatai skanu ir vertinga, vasara daug daugiau ten visko vos nevisos imanomos darzoves, kas auga LIetuvoje, net ir arbuzu maciau buna, beveik ir uztektu is to prasimaitinti, didesne seima galima uzsisakyti daugiau, juo labiau kad raso siemet prideta bus ir daug daugiau dalyku, ne tik darzoviu. Ne ji viena taip prekiauja esu maciusi ir kitu ukiu ir kitokiu porduktu. Labai man faina tokie dalykai ir sveika ir be plastiku ir vietiniai ir zmones paremi saviskius. ir zemei gerai netersiama, ir darzoves ne kokia chemija nupurkstos...

Nu tai zinoma nevalgysi vien tik salotas menesi, zionoma kazka dasipirkti reiktu, bet vel gi nebutinai is PC. O del plastiko, nevisada gali rinktis, be to galima tureti tik supakavimui namie ir naudoti daugiau nei viena ar du kartus, be to yra ne vein is naftos maiseliu yra ir kopostiniu. skirtumas nelabai yra salotu, jei perki parduotuveje ar siandien nueisi ar rytoj ten jos tos pacios, neveza kas dien ka tik nuskintu biggrin.gif

zinoma sveikiausia yra savo auginti ir sviezias visada nusiskinti.

As dabar nusipjaunu salotu lapus, o tas sakneles, su kuriom parduodamos salotos, i vandeni ikisu ir vel pradeda leisti lapelius, tada i zeme galima sodinti.
Papildyta:
QUOTE(vilnera @ 2019 04 17, 15:25)
Gerą pvz pasirinkot smile.gif Būtent morkas nėra taip paprasta užsiauginti, jei dirvožemis sunkokas ir dygimo metu nepakanka drėgmės, ar laiku neišretini smile.gif Bet tarkim ridikėlius - šiems jokių gebėjimų nei sąlygų nereikia smile.gif

daug laistyti biggrin.gif o morkas tikria sunoka uzauginti , bet uzaugina zmones.
pupeles dar labai lengvai auga, moliugai, cukinijos....
Papildyta:
QUOTE(mementoo @ 2019 04 17, 14:33)
Galima pagalvoti, kad  PC daržovės kažkas nenormalaus, o jau balkone ar darželyje prie namo užaugintas  tai dieviškas dalykas.

Aišku gali pats sėti, pats akėti. Gali pats susimedžioti ir pasisiūti. Pats namą susiręsti , vaikus mokyti. Bet ar tikrai to reikia? Darykime tai, ką geriausiaj mokame, o kiti lai daro ką moka. Pinigai jau seniai išrasti. Ir perėjimas nuo natūrinių mainų prie piniginio sandorio yra tapęs pačiu didžiausiu postūmiu technologijose. Jei tai hobis,kapstdlynė po daržą,  valio. Bet kai atima laiką nuo darbo, spektaklio, knygos, pokalbio su vaiku, kam to reikia?

taip butent 4u.gif

ir kas jums taip smegenis isplove verysad.gif kai nori viska speji, kai nenori ir tingi ieskai psiteisninmu, o vaikam net labai pravartu darze padirbti, o tai visai nuo realybes atitruksta. nebutina 10 ha bulviu auginti, o prie vieno darziuko, jei irengtas protingai tai to darbo ne kazin ka.
jau ir mokyklose pas mus pvz pradejo darzus irengineti, nes laiko tai ypac naudinga veikla ir vaiku ugdymu, mirksiukas.gif
Papildyta:
QUOTE(vilnera @ 2019 04 17, 15:49)
Aš pati irgi auginuosi tradiciškai.
Nors džiaugiuosi, kad ir prekybcentry pasitaiko skanių. Gal, kaip jūs ir sakote, skonis ne tiek išlavintas smile.gif

Nors, apie tuos netradicinius auginimo būdus - juk visos turbūt esam bandę augint svogūno laiškus, įmerkus svogūną į vandenį? Ko ne hidroponika - tik svogūno ropelė pati tas maisto medž. sukaupus turi, o pomidorui jų į tą vandenuką įpilama, nes neturi jis nei gumbo, nei ropelės.

jums nera skirtumo tarp sintetikos ir naturaliu dalyku? blink.gif

ar esat girdejusi apie mineraliniu trasu zalal aplinkai?
be to ne tik skonis skiriasi, isprievartauta darzove ir nelabai maistinga.

ir nelyginkit svogunu laisku isauginimo ir pomidoru .
Atsakyti

idomiai uzvadinai zoles lotuliukas.gifnu ne zoles, spinatai, ridiseliai, krapai ir t.t. man tai maistas, kas dien beveik valgau salots, ypac spinatai skanu ir vertinga, vasara daug

Gal sakiau, kad man tai ne maistas? Nepamenu lyg. Valgau as labai daznai visa tai, bet tai zoles. Salia reiketu kitur kazka pirkti. Didelis turgut vienintele normali alternatyva prekybcentriams. Su tais krepseliais visa laika tikrai nezaisi. O pristatymas i namus kainuoja papildomai.

Atsakyti