Įkraunama...
Įkraunama...

Dukra ir jos teta

Situacija tokia: kartais palieku savo paaugle dukra su jos teta( vyro seserimi). Ji atvaziuoja Pas mus i namus ir apsistoja savaitgaliui. As jai pasakau, kad jei truks kokio maisto, nuvaziuokit i parduotuve ir nusipirkit. Po to ji man pateikia Saskaita kiek kam isleista ir as pamoku. Paskuitini karta ji man pateike Saskaita- apie 60 euru blink.gif saskaitu nepateike, tik ant lapuko uzrase suma. AS klausiu dukros, ka jus Taip pirkot uz tokia suma? Na, pasirodo abi ejo i kavine, dar pirko maisto i namus, visokiu saldumynu, traskuciu ir pan. Kai atvaziavom, nieko is pirktu produktu neradom. Nieko nesakiau, tiesiog pervedziau ta suma, nors man pasirode tikras islaidavimas.
Si savaitgali vel dukra palieku su teta. Daviau dukrai 20 euru visokiem traskuciams ir tetai Pasakiau, kad namuose maisto pilna, surasit ka valgyti, ir kad dukrai daviau pinigu smulkmenoms. Siandien atejo zinute is dukros, kad jos su teta jau buvo prekybos centre ir teta nupirko jai drabuziu blink.gif labai tikiuosi, kad man nepateiks saskaitos kaip praeita karta. Tetai atrodo normalu Tipo pirkti ko mano dukra nori, O paskui tiketis, kad AS atsilyginsiu. Jauciu, kad mane visa ta situacija nervina. Kaip jums atrodo visa sita situacija?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ekorn: 15 kovo 2018 - 17:21
atrodo, kad šitą tetą reikia keisti kita, taupesne ir kuklesne teta biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Monteverte @ 2018 03 15, 17:43)
atrodo, kad šitą tetą reikia keisti kita, taupesne ir kuklesne teta biggrin.gif


Tai kad visa beda, kad nera kitos, kuria Galima butu pakeisti biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Ekorn @ 2018 03 15, 17:47)
Tai kad visa beda, kad nera kitos, kuria Galima butu pakeisti biggrin.gif

O Jus sneket nemokat, Jusu burna uzsiuta?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo lutuke123: 15 kovo 2018 - 18:09
Tai cia ta teta kaip " aukle" pas jus savaitgaliui apsistoja?

Turetu pateikti saskaita ir uz rubus jusu dukrai.
Jei neivedet savo namu taisykliu pacioj pradzioj, pats laikas tai padaryti dabar.
Atsakyti
QUOTE(lutuke123 @ 2018 03 15, 18:09)
O Jus sneket nemokat, Jusu burna uzsiuta?

Pradzioj AS tiesiog sumokedavau ir viskas, nes sumos buvo mazesnes, bet kai reikejo sumoketi 60 euru, pasikalbejau su dukra kur tiek isleido. Net ir vyras stebejosi suma. Kazkaip buvo nepatogu prasyti cekiu viskam kur kas isleista. Sakys, va matai gera darba darau, O ji manim nepasitiki. Si karta aiskiai Pasakiau, kad maisto namie pilna, O jei nores ko saldaus, dukrai pinigu daviau. O dabar gaunu zinute, kad teta jau nupirko drabuziu ( beveik garantuota, kad man reikes tuos pinigus grazinti) is Nezinau kaip elgtis, sakyt kad pati pirkai, pati mokek, juk nesakysi sitaip, isizeis ir Gal visai nenores kita karta su dukra buti, O pakeisti jos neturiu kuo. Dukra tiesiog isnaudoja tetos silpnybes, Tipo teta nupirk kai pamato koki drabuzi, nes zino, kad mama niekur nesuses, sumokes veliau. Beja, dukrai 12 metu, supratinga jau, bet cia teta Turetu pasakyti ne.
Papildyta:
QUOTE(cambala @ 2018 03 15, 18:09)
Tai cia ta teta kaip " aukle" pas jus savaitgaliui apsistoja?

Turetu pateikti saskaita ir  uz rubus jusu dukrai.
Jei neivedet savo namu taisykliu pacioj pradzioj, pats laikas tai padaryti dabar.

Taip, ji apsistoja keliom dienom, kad dukra viena nebutu, nors jos labai priziureti nereikia, jai 12 metu, net valgyt pati pasidaro.
AS jos neprasau nupirkti n-to bliuzono mano dukrai, tiesiog dukra pati pazyzia tetai ir teta nuperka, bet ne kaip dovana, bet paskui pateikia ceki man uz pirkinius.
Atsakyti
Greiciausiai ta teta jauna, seimos neturinti panele, kuri neatsakingai leidzia ne savo pinigus. Kira karta pries isvaziuohant pasakykit, kad nieko nepirktu, nes jus nepadengsit pirkiniu sumos.
Be to " uz dyka" buti aukle ir neapsimoka. Tai galit sutarti su teta del simbolinio atlygio.
Atsakyti
Kazkaip darot problema tuscioje vietoje smile.gif
Ta teta gal labai jauna? Kodel jus is vis jai siuolete pinigu? Siaip suauge zmones, jei ko nori nusipirkti patys ir nusiperka ir, jei nori duktereciai, ka nupirkti irgi nuperka.
As pasakyciau tetai aiskiai, jei pati to nesupranta, kad jei, ka nores pirkti dukrai, tai jau jos reikalas, kad jus neturite tiek pinigu, ir kad patys nupirksite, ka reikia , o jei ji nori, aisku, gali uz savus pirkti smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo lutuke123: 15 kovo 2018 - 19:00
QUOTE(cambala @ 2018 03 15, 18:52)
Greiciausiai ta teta jauna, seimos neturinti panele, kuri neatsakingai leidzia ne savo pinigus. Kira karta pries isvaziuohant pasakykit, kad nieko nepirktu, nes jus nepadengsit pirkiniu sumos.
Be to " uz dyka" buti aukle ir neapsimoka. Tai galit sutarti su teta del simbolinio atlygio.

Ji seimos neturinti, bet nera jauna, O pabuti jai su mano dukra malonumas, ir jai kompanija, nereikia sedeti savaitgali vienai, ir pavalgo Pas mus, moket uz maista nereikia, nes jos saldytuvas praktiskai tuscias, gyvena taupiai, net i svecius niekada nepakviecia, tai Mes kvieciam ja Pas save pabut. Nemanau, kad ju imtu pinigus uz buvima aukle, ypac, kai vaikas nemazas, savarankiskas, nes mano vyras jai padeda ir bute jei ko reikia, ir del masinos.
Atsakyti
QUOTE(Ekorn @ 2018 03 15, 19:10)
Ji seimos neturinti, bet nera jauna, O pabuti jai su mano dukra malonumas, ir jai kompanija, nereikia sedeti savaitgali vienai, ir pavalgo Pas mus, moket uz maista nereikia, nes jos saldytuvas praktiskai tuscias, gyvena taupiai, net i svecius niekada nepakviecia, tai Mes kvieciam ja Pas save pabut. Nemanau, kad ju imtu pinigus uz buvima aukle, ypac, kai vaikas nemazas, savarankiskas, nes mano vyras jai padeda ir bute jei ko reikia, ir del masinos.

Na reiskia gera tera ir tiek. Tiesiog tetai ir dukrai girdint pasakykit, kad dukra neprasinetu eiliniu nesamoniu, o teta ju nepirkibetu, nes pinigu neatiduosite.
Negi cia tokia didele problema, kad pati nesuprantate kaio elgis? blink.gif
Atsakyti
Tokiu atveju reikia tiesiai šviesiai pasakyti,kad už pirkinius pinigų neatiduosite.Ir neatiduokite.
Atsakyti
QUOTE(Ekorn @ 2018 03 15, 19:10)
Mes kvieciam ja Pas save pabut.


Ne, Jūs kviečiat ją kad vaiką pažiūrėtų kol Jūs savais reikalais užsiimat. Nereiktų apsimetinėt, kad vien iš geros širdies ir iš rūpesčio tetos vienišumu. Jei nereiktų vaiko prižiūrėt, tiek Jums tos tetos irgi reiktų biggrin.gif

Iš kitos pusės, mano sūnus 12 metų jau senokai žino, kad kaulyti daiktus iš artimųjų (net jei jie baisiai geranoriški) yra negalima ir kad toks elgesys yra nepriimtinas bet kokioje situacijoje. Jei seneliai nori kažką nupirkti, tada galima, bet ir tai tik tuose sumos rėmuose, kurią nurodo (jei nurodo) perkantieji. Jei maniškis pradėtų tokiu būdu daiktus įsigyti be mano žinios, sekančią dieną keliautų į parduotuvę tuos daiktus pats grąžinti, o tetai pinigus atiduotų. Tikrai jau pakankamai didelė Jūsų dukra, kad atsakomybę už savo manipuliacijas prisiimtų.

Dėl tetos - normaliai pasakot, kad nieko nepirktų daugiau, nes už tai pinigų neatgaus. Ramiai ir paprastai. Suaugę žmonės gi, negi taip sunku su žmogum, kuriam vaiko priežiūrą patikit, pakalbėt atvirai ir paprastai.

P.S.: nenorit tetai nieko sakyt ir rizikuot, kad ji supyks, nes yra tikimybė, kad tada jinai Jūsų dukrą atsisakys prižiūrėt kai Jums prisireikia, a ne? smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Hmmm...: 15 kovo 2018 - 20:59