Įkraunama...
Įkraunama...

Privalomas statybos darbų ir civ. atsakom. draudim

Sveiki nuo 2017 m. statyboms yra privalomas statybos darbų ir civilinės atsakomybės draudimas, be kurio nepriduosite namo. Taip pat jo reikia, jei patikrina statybas.

Ar jau draudėte kas nors ir žinote kokios kainos?

Pati bandau surasti savoms statyboms draudimą bei parekomenduoti klientams kuriems reiks draustis.

Viena klientė mačiau turėjo draudimą metams, kurio kaina 400 eur. Ir galvoju dabar ar čia normali kaina, ar galima kur pigiau rast. unsure.gif
Atsakyti
Cia draudimas pries trwciuosius asmenis, statyboje.
nelabai daeina, kaip jis veikia
Girdejau, draudėsi 2metams- 300

QUOTE(grunge @ 2018 08 27, 10:08)
Sveiki nuo 2017 m. statyboms yra privalomas statybos darbų ir civilinės atsakomybės draudimas, be kurio nepriduosite namo. Taip pat jo reikia, jei patikrina statybas.

Ar jau draudėte kas nors ir žinote kokios kainos?

Pati bandau surasti savoms statyboms draudimą bei parekomenduoti klientams kuriems reiks draustis.

Viena klientė mačiau turėjo draudimą metams, kurio kaina 400 eur. Ir galvoju dabar ar čia normali kaina, ar galima kur pigiau rast. unsure.gif

Atsakyti
QUOTE(arkava @ 2018 09 13, 09:08)
Cia draudimas pries trwciuosius asmenis, statyboje.
nelabai daeina, kaip jis veikia
Girdejau, draudėsi 2metams- 300

Aš kaip suprantu, jei nukristu musu statomo namo siena ant gretimo namo, tai draudimas padengtu išlaidas...bet poto tas išlaidas iš kažko išieško.

Parašiau 3 bendrovėms. Visos liepė anketas pildyti, pateikti sąmatas, darbų kalendorių.

Tai aš jiems realiai negalėjau toks informacijos pateikti, nes dar nežinau nei kiek kainuos nei kada pabaigsime statyti.

Ergo atsakė, kad metams min. 200 eur įmoka, 2 metams - 280 eur. (reik turėti omenyje, kad statome ne miesto teritorijoje ir aplink jokių namų nėra)

kitos bendrovės mane ignoravo biggrin.gif

Na bet draudimas privalomas, reikės draustis. Nes poto nepriduosime namo.
Atsakyti
QUOTE(grunge @ 2018 09 13, 16:05)
...
Na bet draudimas privalomas, reikės draustis. Nes poto nepriduosime namo.

O ką žmogui daryti, jei namą stataisi pats? Ir statybos gali trukti 5-7 metus (čia hipotetiškai).
Ir tada turiu VISĄ laiką draustis, nors gal ten kokį pusmetį metuose visai joks veiksmas nevyksta?
Atsakyti
QUOTE(silainiai @ 2018 09 13, 20:32)
O ką žmogui daryti, jei namą stataisi pats? Ir statybos gali trukti 5-7 metus (čia hipotetiškai).
Ir tada turiu VISĄ laiką draustis, nors gal ten kokį pusmetį metuose visai joks veiksmas nevyksta?


Aš to paties klausiau..Nes žiema neplanuojam vykdyti darbų ir ar galim apsidraust pora mėnesių, o poto pavasari atnaujinti. Sako niekas taip nedaro. O maksimalus draudimo terminas 2 metai.

Mes irgi nežinome kiek laiko statysime...Kas paskolas ima, tiems paprasčiau, nes bankas duoda terminus iki kada pabaigti.

Man mistika šitas draudimas, nes nuo projektavimo broko nedraudžia, jei kokio nors įstatymo nesilaikai - neatlygina. Net nežinau ką tiksliai atlygina tiesa sakant.

Anksčiau šiuo draudimu drausdavosi rangovai ir tech. priežiūra... dabar jei vykdai ūkio būdu, pasisamdai statybos vadovą ir pats draudiesi .
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo grunge: 14 rugsėjo 2018 - 07:30
QUOTE(grunge @ 2018 09 14, 08:27)
Aš to paties klausiau..Nes žiema neplanuojam vykdyti darbų ir ar galim apsidraust pora mėnesių, o poto pavasari atnaujinti. Sako niekas taip nedaro. O maksimalus draudimo terminas 2 metai.

Mes irgi nežinome kiek laiko statysime...Kas paskolas ima, tiems paprasčiau, nes bankas duoda terminus iki kada pabaigti.

Man mistika šitas draudimas, nes nuo projektavimo broko nedraudžia, jei kokio nors įstatymo nesilaikai - neatlygina. Net nežinau ką tiksliai atlygina tiesa sakant.

Anksčiau šiuo draudimu drausdavosi rangovai ir tech. priežiūra... dabar jei vykdai ūkio būdu, pasisamdai statybos vadovą ir pats draudiesi .

O prieš priduodant namą, pabaigoje statybų tik pasidaryti tą draudimą neužteks?
Atsakyti
QUOTE(silainiai @ 2018 09 14, 09:55)
O prieš priduodant namą, pabaigoje statybų tik pasidaryti tą draudimą neužteks?


Kolkas negaliu atsakyti. Pridavinėjau tik 1 objektą 100%, kuris pradėtas statyti po 2017m.
Ten rangovai draudėsi praktiškai po statybų pabaigos, bet jiems kaip rangovams kiek kitoks draudimas. O techninis prižiūrėtojas turėjo normalu draudima nuo statybos pradžios.

Kolkas kiek tvarkiau dokumentus statytiems po 2017, tai dar tik nebaigtos statybos, ir draudimo nereikėjo pateikti.

Taip pat asmeniškai statomes namą, bet kolkas be draudimo. Neįkalbinu draugo apsidraust. Kažkuri draudimo bendrovė prašė pateikti kiek jau yra pastatyta ir isipareigoti, kad iki draudimo atlikti darbai atitinka visus istatymus ir kad atsakomybe prisiimam patys.


Atsakyti
eilinis pasipinigavimas....
realiai- apsidraust, likus mėn iki pridavimo, ir prisiduot
kas paneigs, kad pasistaciau ne per 1 mėn????

draudikai, gi turėtu paaiskint, kaip ir kam veikia draudimas? sutarty numatyta

QUOTE(grunge @ 2018 09 17, 09:18)
Kolkas negaliu atsakyti. Pridavinėjau tik 1 objektą 100%, kuris pradėtas statyti po 2017m.
Ten rangovai draudėsi praktiškai po statybų pabaigos, bet jiems kaip rangovams kiek kitoks draudimas. O techninis prižiūrėtojas turėjo normalu draudima nuo statybos pradžios.

Kolkas kiek tvarkiau dokumentus statytiems po 2017, tai dar tik nebaigtos statybos, ir draudimo nereikėjo pateikti.

Taip pat asmeniškai statomes namą, bet kolkas be draudimo. Neįkalbinu draugo apsidraust. Kažkuri draudimo bendrovė prašė pateikti kiek jau yra pastatyta ir isipareigoti, kad iki draudimo atlikti darbai atitinka visus istatymus ir kad atsakomybe prisiimam patys.

Atsakyti
QUOTE(arkava @ 2018 09 17, 11:54)
eilinis pasipinigavimas....
realiai- apsidraust, likus mėn iki pridavimo, ir prisiduot
kas paneigs, kad pasistaciau ne per 1 mėn????

draudikai, gi turėtu paaiskint, kaip ir kam veikia draudimas? sutarty numatyta

Nu nežinau... Juk dabar turėti statybos leidimą neužtenka, pradėjus statybas,
reikia apie tai pranešti infostatyboje.
O priduodant tie popierių žiurkės pradžios datą matys...
Atsakyti
Aš manau, kad drausimės vėliau... kaip bus taip bus. Nėr tokie pikti tie statybų inspektoriai.

Bet klientams, kurie statosi sakau, kad reikia draustis dabar, nes nepriduos biggrin.gif .
Atsakyti
Tai sutarties spargalkės nepateikė? Ka te raso smile.gif))

Va, cia biški aiskiau
https://www.gjensidi...-lankstukas.pdf




QUOTE(grunge @ 2018 09 17, 12:26)
Aš manau, kad drausimės vėliau... kaip bus taip bus. Nėr tokie pikti tie statybų inspektoriai.

Bet klientams, kurie statosi sakau, kad reikia draustis dabar, nes nepriduos  biggrin.gif .
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo arkava: 17 rugsėjo 2018 - 12:50
QUOTE(grunge @ 2018 09 17, 13:26)
Aš manau, kad drausimės vėliau... kaip bus taip bus. Nėr tokie pikti tie statybų inspektoriai.


Mes pirmais metais planuojame tik pasidaryti pamatus.
Draudimo irgi nesidarysim, darbai ant žemės, paprasti.
O kaip su pranešimu infostatyboje apie darbų pradžią?
Atsakyti