Įkraunama...
Įkraunama...

PLEPESIAI PRIE ŽIDINIO

Labas rytas,

diskusija tesiasi bigsmile.gifbigsmile.gif
Jei ka,nuo balandzio 1d.minimali alga kyla i valanda £10,45.Dirbantis 40 val i savaite gauna ant popietiaus 418.Reiskia per menesi apie 1672.Zinoma dar taxus nuims .pajamu mokestis,jei neuzdirbi 4500 i menesi yra 20%.Tai apie koki minimumo sulyginima mes kalbam.Zinoma,viskas kainuoja,kaip ir Lietuvelej.Bet maistas pigesnis,nors jo kokybe vis prasteja ir prasteja.Bet kiek lietuviu,dirbdami ant to minimumo nusipirko namus,jauni sveiki dviese dirbdami,tai Lietuvoj vargu bau,kad is minimumo ka sutaupysi.
Zinoma,cia tik palyginimui minimalaus atlyginimo.
O Lietuva galejo but panasiam issivystymo lygi,jei politika butu buvus kita.Pasuko ne tuo keliu ir man labai gaila.
Beje,palyginimji dar.Pensija mano Lietuvoj uz 27 darbo stazo metus yra apie 50 euru mazesne,nei UK pensija uz 12 metu darbo stazo metus.
Uztai ir bega jaunimas.Mes jau neturim kam siust,bet kiek jaunu isvaziavo ir jie dabar siuncia?Mase.Bandyk prisimust ,kad issiust tase pas vezejus,turi stot i eile.Zinoma,lietuviai teveliai atsidekodami ideda lasiniu,destu,iprasto lietuvio skoniui maisto,kokio nera UK.Bet tai nepalyginamai,kiek siunciama i LT.Todel manau,kad nereikia kelt to klausimo,kad dirba kitur,mokescius moka kitur,ko jie dar nori,cia?As nenoriu sumenkint Lietuvos ekonomikos,as nezinau nieko apie ja apciuopiamai,tik is spaudos is artimuju kalbu.As tik parasiau skaiciukus,nuomonei susidaryt.Kiek lietuvis gauna minimumo per menesi,tiek uk gauna per 1,5 savaites.

Lietuva postsovietinė šalis. Tai pagrindinė priežastis kodėl pas mus blogiau, plius naža šalis.. bet vejamės sėkmingai gan.

Ar tikrai maistas pas jus pigesnis?

Atsakyti
Daiktai panasus i maista pigesni,tikras maistas tai ne.
Damos,kad Lietuvai nelemta but salimi gamintoja buvo aisku kai muka buvo jauna magistre.
Bet tokie pokyciai neateina per diena,kuri laika dar buvo naturinis ukis ir vietine rinka.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Acqua Alta: 29 kovo 2024 - 11:30
QUOTE(Amadėja* @ 2024 03 29, 09:21)
<p></p><blockquote  class="ipsBlockquote" data-author="Luety" data-cid="73141787" data-time="1711703217"><div><p>Labas rytas,

diskusija tesiasi vartotojo įkelta nuotraukavartotojo įkelta nuotrauka
Jei ka,nuo balandzio 1d.minimali alga kyla i valanda £10,45.Dirbantis 40 val i savaite gauna ant popietiaus 418.Reiskia per menesi apie 1672.Zinoma dar taxus nuims .pajamu mokestis,jei neuzdirbi 4500 i menesi yra 20%.Tai apie koki minimumo sulyginima mes kalbam.Zinoma,viskas kainuoja,kaip ir Lietuvelej.Bet maistas pigesnis,nors jo kokybe vis prasteja ir prasteja.Bet kiek lietuviu,dirbdami ant to minimumo nusipirko namus,jauni sveiki dviese dirbdami,tai Lietuvoj vargu bau,kad is minimumo ka sutaupysi.
Zinoma,cia tik palyginimui minimalaus atlyginimo.
O Lietuva galejo but panasiam issivystymo lygi,jei politika butu buvus kita.Pasuko ne tuo keliu ir man labai gaila.
Beje,palyginimji dar.Pensija mano Lietuvoj uz 27 darbo stazo metus yra apie 50 euru mazesne,nei UK pensija uz 12 metu darbo stazo metus.
Uztai ir bega jaunimas.Mes jau neturim kam siust,bet kiek jaunu isvaziavo ir jie dabar siuncia?Mase.Bandyk prisimust ,kad issiust tase pas vezejus,turi stot i eile.Zinoma,lietuviai teveliai atsidekodami ideda lasiniu,destu,iprasto lietuvio skoniui maisto,kokio nera UK.Bet tai nepalyginamai,kiek siunciama i LT.Todel manau,kad nereikia kelt to klausimo,kad dirba kitur,mokescius moka kitur,ko jie dar nori,cia?As nenoriu sumenkint Lietuvos ekonomikos,as nezinau nieko apie ja apciuopiamai,tik is spaudos is artimuju kalbu.As tik parasiau skaiciukus,nuomonei susidaryt.Kiek lietuvis gauna minimumo per menesi,tiek uk gauna per 1,5 savaites.</p></div></blockquote><p></p><p>Lietuva postsovietinė šalis. Tai pagrindinė priežastis kodėl pas mus blogiau, plius naža šalis.. bet vejamės sėkmingai gan.</p><p></p><p>Ar tikrai maistas pas jus pigesnis?</p><p></p><p></p>


Daug pigesnis.Draugai atstatineja sodyba Alytaus rajone ir vazineja daznai,tai parvaziave buvo pasiurpe nuo maisto kainu Lietuvoj.
Atsakyti
Man klausimas, ką iš UK galima siųsti į Lietuvą dabar? Seniau gal rūbus kraudavo ?
Iš Lietuvos tai tašėm maisto tėveliai pakrauna. Pati kroviau , mano kolegės vaikams krovė ( jie dirbti išvažiavę buvo ), mano sesė savo dukrytei prieš šventes visada pakrauna. Kokio užkrovimo autobusiukai važiuodavo į UK pati mačiau. Ne kartą kroviau .
Dėl pinigų , tai niekas nesuskaičiavo ir nesuskaičiuos. Labai daug grynų vaikšto . Atrodo normalu , kad seniems tėvams vaikai privalo padėti ? Man tai žmogiška. Ar reikia lietuviškai - remti vaikus iki pensijos ( žinoma jų pensijos ) ?

Man gaila to Milijono lietuvių kurie pasikeitus santvarkai patapo nebereikalingi . Jų vaikaičiai jau tikrai nemokės kalbos. Juos Lietuva prarado .

Kad Lietuva per 20 metų labai pasikeitė, tai irgi faktas. Ne tik trinkelėmis.
Kai kur į gerą , kai kur į blogą.
Vat nebūtų buvę Tarybų , gal ir gyventume kaip kokie suomiai . Nors mes ne tokio charakterio ...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Dusia37: 29 kovo 2024 - 12:05

Saintlina,luety jau jaucia grazu ir tvarkinga,be visokiu smulkiu ukiu ir kitu bardako keleju nauda- nebera bent kiek normalesnes mesos.

Aš sakydama jog gražu, neturėjau omeny, jog gražu, nes nėr fermų :) 

Turiu pažįstamą ūkininkę. Iš smulkiųjų - 15 karvių ir avys. Gamina pieno produktus ir jais prekiauja. Ir tvarkingas tas ūkis, ir technika nauja, ir produkcija labai natūrali. 

Atsakyti

Nežinau, kas nori matyti juodą juodai, taip ir matys. Ir žolė bus kitur žalesnė. Ir tegu. 

Man žolė žalia ir čia. Bet pasakysiu savo asmeninę nuomonę, jei jau žmogus išvažiavo ir kelia ekonomiką kitoje šalyje, burnoti prieš šalį, iš kurios išvažiavo ir prie jos gerbūvio neprisideda - negražu.

Atsakyti
Kaimui Labai pakenkė pašalpos.
Žolia aš matau kitą pusę - nenori žmonės dirbti .
Nepasakosiu liūdnų istorijų , bet taip yra.

Buvau UK 2019 Londėj ir 2020 Velse metais. Tai Londone kainos kosmosas. 2020 metais Velse kavinėse brangiau, parduotuvėje kai kas ...
Atsakyti

Visumoj, kai sudedi pajamas kelis tūkstančius gaunančių ir duok D. minimalkę ant kokių 3 šeimos narių ir išvedi vidurkį, gal ir neblogai gyvena.

Tai čia taip ir veda tuos statistinius vidurkius ))

Dėl mašinų - taip, senos jos. Bet ką aš žinau.. tos senos patikimesnės už naujas skarbonkes :)  gamintos tuomet, kai gamino ilgam. Dabar gi tik garantiniam laikotarpiui :)

Ale taip, kai valdžia pradeda pezėt, kaip čia žmonės piktybiškai elektromobilių neperka, tai ir man pikta klausyt.

Atsakyti
QUOTE(Pou @ 2024 03 29, 12:23)
<p>Nežinau, kas nori matyti juodą juodai, taip ir matys. Ir žolė bus kitur žalesnė. Ir tegu. </p><p></p><p>Man žolė žalia ir čia. Bet pasakysiu savo asmeninę nuomonę, jei jau žmogus išvažiavo ir kelia ekonomiką kitoje šalyje, burnoti prieš šalį, iš kurios išvažiavo ir prie jos gerbūvio neprisideda - negražu.</p>

Matai ,kai kuriems buvo nulemta ,kad tures apleisti teritorija.Tiek to , ne pirmas kartas ir ne unikalus atvejis.
Bet ne tau vertinti ,kas grazu ir kas ne.
Atsakyti

Kas nori dirbti, susiras darbo ir Lietuvoje. Kalbat apie provinciją. Tai išvažiuot į didmiestį ir dirbti Lietuvoje yra blogiau nei važiuot į Londę?

Pabandykit jūs toj provincijoj sodybą nusipirkti...

Tas kuris tingi dirbti Lietuvoje, tingi dirbti ir už sienos, ir atvirkščiai.

Aš virš 20 metų pravažinėjau kasdien į darbą už 100 km ir kažkaip nenumiriau, nes norėjau dirbti man patinkantį darbą. Kas trukdo tą patį padaryti, gyvenančiam priemiesčiuose, rajonuose tokiu spinduliu? Nenorintis dirbti visada ras priežasčių nedirbt.

Pusbrolis gyvena Trakų rajone. Ūkininkauja, važiuoja dirbti į Trakus, Vilnių. Ir dar komandą sudarę vasaromis stogus dengia. Bet galėtų bambą išvertęs sakyt, kad nėra darbo. Nėra darbo kaime, važiuoji, kur yra. 

Atsakyti

Matai ,kai kuriems buvo nulemta ,kad tures apleisti teritorija.Tiek to , ne pirmas kartas ir ne unikalus atvejis.
Bet ne tau vertinti ,kas grazu ir kas ne.

AA, aš juk parašiau, kad tai mano asmeninė nuomonė. Gali burnoti ant žmonių, kurie tau piktą padarė, bet Lietuva prie ko?

Bet vėl - tavo teisė rinktis. Nemanau, kad jei būtum norėjusi sukurti gyvenimą nuo nulio Lietuvoj, tau būtų nepavykę. Esi darbšti ir galvota moteris. Tai čia dėl darbo. Yra kitos aplinkybės. Bet tai asmeniniai dalykai ir po juos nesikapstom.

Atsakyti

Turiu aš draugių uk. Irgi sako, kad čia pas mus maistas labai brangus. Bet čia perka nepalyginamai daugiau to brangaus maisto. Ir pilnom mašinom vežasi atgal. 

Atsakyti