Įkraunama...
Įkraunama...

Atsargos žiemai

dar siulyciau pasigamint troskintas salotas
1kg aguruociu
1kg morku
1kg pomidoru
1kg svogunu

stikline aliejaus ir po kelis saukstus druskos bei cukraus

morkas sutarkuojam svogunus supjaustom bei apkepinam aliejuj
aguruocius ir pomidorus supjaustom kubeliais sumaisom su druska ir cukrum
apkepintas morkas bei svogunus suverciam i ta pati puoda kur aguruociai su pomidorais ir troskinam kol viskas nesuminkstes

sudet i stiklainius ir laikyt saldytuve wink.gif
Atsakyti
Mano seimoj labiausiai valgomos uogienes buna saldytos: braskes(suplaku mikseriu),vysnes arba juoduosius serbentus(sumalu mesmale) ir issuku su siek tiek cukraus.Supilstau i plastikinius indelius ir dedu i saldikli.Jos nei pelija,nei rugsta.Ziema labai skanu tos uogienes uzdeti ant karstu blynu arba manu koses,susalusi uogiene tuoj atitirpsta.Gaila,bet tokias uogienes ruosti jau per velu.Bet gal mamos pasinaudos tuo receptu kitamet.
Atsakyti
O man reikia kompoto su cukinija ir geltonosiom slyvaitėm recepto. Gal turit kuri?
Atsakyti
QUOTE(Venta @ 2005 08 30, 11:42)
O man reikia kompoto su cukinija ir geltonosiom slyvaitėm recepto. Gal turit kuri?


Labai paprasta- sudėti į stiklainį supjaustytas cukinijas, suberti nuplautas slyvaites.Proporcijos iš akies.Puode išsivirti sirupą- kad būtų saldus kaip reikiant.Užvirusiu sirupu užpilti stiklainio turinį ir uždaryti.Skanaus!
Atsakyti
Dazniausiai ant triju litru stiklainio iberiu apie puse litro cukraus, na jei vaisiai labai rugstus, tai galima ir daugiau mirksiukas.gif
Atsakyti
čia nei kompotas, nei marinavimas, bet irgi puiki atsarga žiemai, be to, dabar pats obuolymetis smile.gif
Pasidarykit obuolių sūrį:

nuvalyti, skiltelėm supjaustyti obuoliai
cukrus

obuolius užberti cukrum, palaikyti maždaug parą. Tada nupilti sultis ir virti, kol sulčių sumažės bent jau per pusę, tada sukrėsti obuoliukus ir ilgai ilgai virti. Pasidaro kaip ruda košė. Tik būtinai būtinai reikia dažnai maišyti, nes kitaip mesit puodus į šiukšlynus smile.gif Prieš baigiant galima paskaninti cinamonu, vanile, aguonom, riešutais ar dar kuo nors, dar šiek tiek pakaitint ir sudėt į sūrmaišius. Padžiaut, kai nusivarva suspaust ir toliau pakabint. Taip gali ir iki pavasario kabėt, nesugenda.
Atsakyti
QUOTE
O man reikia kompoto su cukinija ir geltonosiom slyvaitėm recepto


Bet su tom geltonosiom slyvaitėm tai atsargiai. Aš šią vasarą pirmą kart iš jų kompotėlį dariau, šveičiau visas po vieną, nes kai kurios tokios apdulkėjusios buvo. Ir dar prieš užpildama saldžiuoju, nuplykiau karštu vandeniu tas slyvukes. Ir va pradėjo vienas po kito stiklainiukai šaudyt sad.gif
Atsakyti
o šiaip tai paskutiniu metu man labiausiai šaldytos uogos (ir kai kurios daržovės)patinka, tik aišku reikia turėti gerą ir talpų šaldiklį smile.gif. Žemuogės arba braškės sutrintos su cukrumi, sumalti agrastai su apelsinu ir cukrumis, arba tiesiog 'cielos' šaldytos mėlynės su šaukštu medaus ant viršaus... Pirštelius galima aplai-yt, o ir vitaminukų man regis daugiau liek nei virtose uogienėse. Nors aišku aš ir uogienes liaaaabai mėgstu.
Atsakyti
QUOTE(IGu @ 2005 09 11, 12:16)
Bet su tom geltonosiom slyvaitėm tai atsargiai. Aš šią vasarą pirmą kart iš jų kompotėlį dariau, šveičiau visas po vieną, nes kai kurios tokios apdulkėjusios buvo. Ir dar prieš užpildama saldžiuoju, nuplykiau karštu vandeniu tas slyvukes. Ir va pradėjo vienas po kito stiklainiukai šaudyt  sad.gif

Na man tikrai nešaudo. O ir neplikau aš jų. Užpilu karštu saldžiu vandeniu ir uždarau. Viskas. Skanaus.
Atsakyti
Sveikos.Padariau obuolių sūrius,tik nelabai supratau,kažkokie minkšti gavosi. blush2.gif Dariau ne pirmą kartą,bet tokį rezultatą - pirmą.Mano šeima dėl jų svaigsta,o ir aš pati mielai valgau.Ypač rekomenduočiau mamoms,turinčioms mažus lelius .Tai obuolys (priedų galima ir nedėti),tinka ir alergiškiems vaikučiams.Beje,toks konservavimo būdas niekad neprilygs obuoliukui iš kompoto,vat.Gavosi kaip ir sūrių raklama ax.gif
Atsakyti
As irgi esu dariusi cukinijas su slyvutemis. Sudejau viska i stiklainius ir uzpyliau sirupu. Tai nei vienas neissilaike. Girdejau, kad reikejo pries tai slyvutes ir cukinijas nuplikyti verdanciu vandeniu, o tik tada i stiklainius. Tai siemet taip dariau, ziuresiu kas bus.
Atsakyti
Prinoko darže gausybė braškių, ir sugalvojau, kad būtų neblogai šitas puikias vasaros gėrybes kažkaip žiemai pasilaikyti smile.gif . Kadangi pernai prigaminau daug braškių uogienės, o namiškiai nespėja jos taip greitai "naikinti" tai ir dabar dar rūsyje nemažai stiklainiukų yra. Todėl pagalvojau, gal būtų neblogai kažka naujo ir kitokio pasigaminti ir prisiminiau, kad kažkada mama pasakojo, kaip dar jos senelė gamindavo braškių ir rabarbarų kompotą. Sakė, kad gaudavosi nepaprastai skanus. Tačiau visa bėda ta, kad mama tuo metu buvo dar maža mergytė ir apie to kompoto gaminimą prisimena tik tiek, kad kažaip tas braškes su rabarbarais senelė užpildavo cukrumi ir palikdavo per naktį. Tai... o kaip daryti toliau??? verysad.gif
Padėkite prašau, merginos. Gal žinote receptų kaip iš braškių ir rabarbarų pagaminti kompotą žiemai? O gal kokių kitokių kompotų su braškėmis esate dariusios?
Atsakyti