Įkraunama...
Įkraunama...

Braškės

QUOTE(Daivike. @ 2008 07 05, 15:57)
Nieko specialiai ruošt nereikia smile.gif Imi mėšlą ir apdedi nestorai apie kiekvieną daigą, o ant viršau dar pjuvenu ar šiaudu sluoksniuką uždedu ir atrodo gražiau ir uogos švarios buna.  smile.gif

O nereikia, kad jis ten koks perpuves butu? Taip paprastai prisirenku arklio s.....ir viskas?
Atsakyti
Taip jau iš kart prisirinkus tai nedėk, bet per žiemą pastovėjusį tai drąsiai mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(GAPO @ 2008 07 04, 23:15)
Iš senesnių krūmų fliancai imti rudenį, o iš sesers ėmiau nuo jaunų(na gal ne pirmamečių, bet antramečių) krūmų pavasarį. Su abiem tas pats. Žiedų nemažai buvo, o uogų pišš... Kas dėl dydžio, pas sesę didelės. O pas mane ant senųjų krūmų įvairiai, vieno krūmo uogos didelės, kito ir mažos.  Greičiausiai būs sugadinęs patręšimas. Dabar žinosiu, kad, jei tręšti, tai tik iš rudens.
Tai ką darysi, rausi, ar ne? Aš vis neapsisprendžiu, bet žiūriu kurklys greit už mane nuspręs, ką daryt. Ravi juodai. doh.gif 
Aš kaip suprantu, braškės mėgsta molį. Nemėgsta, kad jas judintų, ravėtų  lotuliukas.gif.
O ūsų leidžia, užpraeitą savaitgalį praėjau, nukarpiau, o šiandien, vėl... doh.gif 
Bet neskubėk mest.

Kas gali atsakingai pasakyti, ar pirmais metais braškių turi būti daugiausiai, ar kitais? Čia vėl susikerta dviejų nuomonė ir nežinau, kuria tikėt.


Aš pati esu skaičiusi, kad braškių tarpueilius reikia kuo dažniau purenti, nes braškių šaknys geriau aprūpinamos deguonimi. (Sodo spalvos, 2004 m. liepa)

Papildyta:
QUOTE(Daivike. @ 2008 07 05, 16:57)
Nieko specialiai ruošt nereikia smile.gif Imi mėšlą ir apdedi nestorai apie kiekvieną daigą, o ant viršau dar pjuvenu ar šiaudu sluoksniuką uždedu ir atrodo gražiau ir uogos švarios buna.  smile.gif

Prieš savaitę ar dvi (nepamenu) per radiją kalbėjo apie braškes ir ten sakė, kad jeigu norite sulaukti gero derliaus jokiu būdu negalima barstyti pjuvenomis schmoll.gif , nes jos iš dirvožemio ištraukia braškėms reikalingas medžiagas. O jeigu kas barsto, tai būtina braškes papildomai tręšti. rolleyes.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo RASAJAN: 06 liepos 2008 - 16:52
Na tai ir tręšiu, po pjuvenom dedu mėšlo mirksiukas.gif ,O tos pjuvenos jei ir sutraukia maistingas medžiagas tai po to ir atgal atiduoda, nes jos gi supūna ant lysvių ir pačios pavirsta trąša.
Atsakyti
QUOTE(Daivike. @ 2008 07 06, 21:27)
Na tai ir tręšiu, po pjuvenom dedu mėšlo mirksiukas.gif ,O tos pjuvenos jei ir sutraukia maistingas medžiagas tai po to ir atgal atiduoda, nes jos gi supūna ant lysvių ir pačios pavirsta trąša.

Per kiek laiko pjuvenos supūva? g.gif Didžiausias braškių derlius 2-3 metai, ar pjuvenos per tą laiką spėja atiduoti tai, ką pasiėmė? g.gif
Atsakyti
Aš pilu 1-2 cm. sluoksnį pavasarį, rudenį ravint braškyną jos su žemėmis susimaišo ir pavasarį jos jau supuvę būna ir procedūrą kartojo iš naujo.
Atsakyti
Esu pati kažkada pjuvenom mulčiavus ir aš. Braškės kaip braškės, nepastebėjau, kad prasčiau derėtų g.gif Man regis eilinis prietaras.
Atsakyti
Nezinau kur rasyti, tai rasau cia blush2.gif Nupirkciau skaniu braskiu daigu smile.gif Gal kas galetu parduoti bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(Tučka @ 2008 07 07, 20:16)
Nezinau kur rasyti, tai rasau cia  blush2.gif  Nupirkciau skaniu braskiu daigu  smile.gif  Gal kas galetu parduoti  bigsmile.gif

4u.gif Turiu: "Honeoye", "Induka", "Elkat", "Senga Sengana"
Atsakyti
O kada braškių daigus jau galima sodinti? Ar visą vasarą ar girdėjau tik rugpjūtį?
Atsakyti
Patarkit naujokei blush2.gif mano sode senos braskes(pirkome su senomis), maniau paziuresiu kas is ju isaugs.bet aisku derliaus kaip ir nesulaukiau tada laukiau "usu" kad galeciau atsinaujinti braskyna. bet ziuriu kad ir usu jos neleidzia. Tikriausiai reikia man jas iskasti ir sodintis naujus daigus? Ar dar laukti usu? O i ta pacia vieta ar bus gerai vel braskes sodinti?kada bus laikas? aciu is anksto! 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
Būtinai sodink kitoje vietoje. Nes jei senosios nederėjo, tai neaišku kiek jos ten auga. Braškės išnaudojo toje vietoje joms tinkamas medžiagas, taip pat padidėja braškių ligų pavojus. Kask lysvelę kitoje saulėtoje vietoje ir pasižvalgyk, gal kokia kaimynka sušelps daigais. Pirkti bent pas mus dar nemačiau. Galima ir dabar sodinti. Šiaip rašo rugpjūčio mėn.
Atsakyti