Įkraunama...
Įkraunama...

Braškės

QUOTE(rena @ 2009 05 05, 13:02)
nu bet ir salta, vakar issigandus agroplevele uzdengiau savasias g.gif



o as namo parsinesiau, jau kelios dienos, naktys dabar nesiltos, tai nepakenks... o jau braskiu ir ziedu pas mane bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(meduliukas @ 2009 05 05, 11:20)
O gal kas turit kelis daigelius tu vijokliniu braskiu parduoti, nu labai man smalsu pabandyti doh.gif

Uzsisakiau is www.vijoklines-braskes.lt - nei braskiu, nei ziniu schmoll.gif  schmoll.gif , telefonai atjungti, nu ir saraskino kontora, gerai, kad pinigu is anksto nejama.

O uzsaket pastu? Tai zinokit, atsius tik po 1,5 menesio lotuliukas.gif Bet atsius, pernai ir as koliojausi, kad uzsakiau, telefonai neveikia, o siuntinukas atejo...geguzes vidury, nors buvo uzsakytas balandzio pradzioj. Pasodinau i zeme. Birzelio pabaigoj persodinau i vazonus ir padariau tvorele lipti usams.Leido lapus,usus, daugiau nieko, as pykau, kad tapau reklamos auka. Rugsejo pradzioje bigsmile.gif pradejo zydeti usai. Pabaigoj jau turejom pirmasias uogytes, nedidels, tiesa, ir menkai saldzias, bet vis tik braskem kvepiancios uogytes thumbup.gif Inesem i veranda, tai uogas vede iki lapkricio menesio, tol, kol ir verandoj jau minusa pasieke. Tada nupjoviau usus, palikau ziemoti. Anksti pavasari persodinau i naujus, didesnius vazonus. Ir balandzio vidury jos man suzydejo wub.gif O jau dabar kelios uzmezge ir zalias uogytes thumbup.gif Nufotografuosiu ir paprasysiu kaimynes, kad is savo kompo idetu nuotrauka, mat manajame nera tos programos, neleidzia deti nuotrauku.

Keletas pastebejimu:
1. Usus tuos ar vijoklius, kaip pavadinsi, leisti vytis ant spec tvoreles, anyta mano leido usus pazeme, tai susikryzmino jie su kitom braskiu veislem, issigime ir vieno, ir kitos, vijokliniu nebeturi ji doh.gif
2. Bandziau kelis usus pasodinti kaip naujas braskes. Deja. Nors veslios, nors grazios, bet nei zydi, nei usus leidzia, kazkokios issigimeles, nors konkreciai pasakysiu rudeni, o mazu jos sumastys zydeti kaip pernykstes manosios? g.gif
3. Savidulkes. Nereikia ju net uzdaroj patalpoj "dulkinti" su sluotele.
4. Gali augti namuose kiaura ziema:MB mociute viena ant palanges augino iki vasario menesio. Ta zydejo ir uogytes vede bigsmile.gif Paskui tik nupjove ir padejo saltai, kad pailsetu braske.
Atsakyti
QUOTE(Aryvle @ 2009 05 05, 16:53)
o as namo parsinesiau, jau kelios dienos, naktys dabar nesiltos, tai nepakenks... o jau braskiu ir ziedu pas mane  bigsmile.gif

pas tave vazonuose g.gif maniskes tai vagoje biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(sena pažįstama @ 2009 05 06, 11:36)
1. Usus tuos ar vijoklius, kaip pavadinsi, leisti vytis ant spec tvoreles, anyta mano leido usus pazeme, tai susikryzmino jie su kitom braskiu veislem, issigime ir vieno, ir kitos, vijokliniu nebeturi ji doh.gif

Nemanau kad susikryžmino ir susimaišė. Ūsai yra ūsai (elementari biologija). O sėklos nuo uogų, gali būti maišytos ir susikryžminusios. Paprasčiausiai gavosi remontantinė braškė, deranti iki šalnų. Mano mama augina remontantines kartu su paprastom ir vienos duoda tik viena derlių, o kitos - du, tris.
Atsakyti
Labai noreciau pasodinti braskytes savo balkone ax.gif
Gal kas galetu pasidalinti daigelais? blush2.gif
Atsakyti
Šiemet ir aš bandysiu balkone užauginti vijoklinių braškių uogyčių wub.gif Dabar pora daigelių susodinti į vazonus ir augina lapelius. Kai bus pabaigtas tvarkyti balkonas, kelsis į lauką. Jau nuskabiau pirmuosius žiedus, kad uogų daugiau sunokintų šiemet.

Beje, žinau, kad brkkšės saulės mėgėjos, o balkonas, kuriame jos augs - rytinis. Saulė gerai kepina tik iki kokios 12 val. Kaži, užteks joms saulės?
Papildyta:
Beje, gal kuri žinot kokių ekologiškų trąšų kur nors parduodamų? Nes norisi tas braškes patręšti, tačiau nenoriu chemijos naudoti. Gal turit kokių idėjų?
Atsakyti
QUOTE(sena pažįstama @ 2009 05 06, 09:36)
O uzsaket pastu? Tai zinokit, atsius tik po 1,5 menesio lotuliukas.gif Bet atsius, pernai ir as koliojausi, kad uzsakiau, telefonai neveikia, o siuntinukas atejo...geguzes vidury, nors buvo uzsakytas balandzio pradzioj. Pasodinau i zeme. Birzelio pabaigoj persodinau i vazonus ir padariau tvorele lipti usams.Leido lapus,usus, daugiau nieko, as pykau, kad tapau reklamos auka. Rugsejo pradzioje bigsmile.gif pradejo zydeti usai. Pabaigoj jau turejom pirmasias uogytes, nedidels, tiesa, ir menkai saldzias, bet vis tik braskem kvepiancios uogytes thumbup.gif Inesem i veranda, tai uogas vede iki lapkricio  menesio, tol, kol ir verandoj jau minusa pasieke. Tada nupjoviau usus, palikau ziemoti. Anksti pavasari persodinau i naujus, didesnius vazonus. Ir balandzio vidury jos man suzydejo wub.gif O jau dabar kelios uzmezge ir zalias uogytes thumbup.gif Nufotografuosiu ir paprasysiu kaimynes, kad is savo kompo idetu nuotrauka, mat manajame nera tos programos, neleidzia deti nuotrauku.

Keletas pastebejimu:
1. Usus tuos ar vijoklius, kaip pavadinsi, leisti vytis ant spec tvoreles, anyta mano leido usus pazeme, tai susikryzmino jie su kitom braskiu veislem, issigime ir vieno, ir kitos, vijokliniu nebeturi ji doh.gif
2. Bandziau kelis usus pasodinti kaip naujas braskes. Deja. Nors veslios, nors grazios, bet nei zydi, nei usus leidzia, kazkokios issigimeles, nors konkreciai pasakysiu rudeni, o mazu jos sumastys zydeti kaip pernykstes manosios? g.gif
3. Savidulkes. Nereikia ju net uzdaroj patalpoj "dulkinti" su sluotele.
4. Gali augti namuose kiaura ziema:MB mociute viena ant palanges augino iki vasario menesio. Ta zydejo ir uogytes vede bigsmile.gif Paskui tik nupjove ir padejo saltai, kad pailsetu braske.


Uzsakiau internetu, siandien atsikelus randu praleista skambuti, skambinta ryte pries 7val., persuku, maza kas, atsiliepia vyras ir sako, palikau braskes ten ir ten, atsiimkite, nu kaip uzvire blink.gif
Skambinu i kontora, isjungti tel., tada susradau tos tarnybos tel., kur paliktos braskes, pasukau, tai pradejo aiskint, kad tipo manes nerado doh.gif lotuliukas.gif blink.gif , nu sakau, galiu atvaziuot, bet mokesiu tik uz braskes, o ne uz pasto paslaugas, o jeigu netinka, auginkites patys tas braskes - rezultatas, rytoj pristatys i namus ax.gif
Atsakyti
QUOTE(rena @ 2009 05 06, 10:48)
pas tave vazonuose g.gif maniskes tai vagoje biggrin.gif



as ir planuoju auginti vazone, jos juk turi buti vijoklines rolleyes.gif sakiau kai susils ant palanges is lauko puses sudesiu, o kai uogytes sunoks, atsidarysiu langa ir skinsiu bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(Aryvle @ 2009 05 07, 18:33)
as ir planuoju auginti vazone, jos juk turi buti vijoklines  rolleyes.gif  sakiau kai susils ant palanges is lauko puses sudesiu, o kai uogytes sunoks, atsidarysiu langa ir skinsiu  bigsmile.gif

as tai pasodinau prie sienos kur poto tokias grotas pastatysiu, nes mes i balkonus tai kazkaip nevaikstom, kai nuosavas namas paprasciau i kiema iseit biggrin.gif o va dvi i vazonus susodinau, mamai i balkona vesiu rolleyes.gif
bet siaip kiek skaiciau atsiliepimus, tai mont everest, yra svyrancios , o ne vijoklines g.gif tai skiau mamai viena vazona pakabinsiu, o kita padarysiu, kad vytusi g.gif eksperimentuosim ax.gif
Atsakyti
Taigi jau buvo ne kartą rašyta kad jokios jos ne vijoklinės doh.gif Ir niekur jos pačios nelipa, reik kiekvieną prikabint pririšt doh.gif o paskui tie ūsai ima ir nušąlą ir nudžiūna ir todėl rašo nesąmones, kad jų negalima pasidauginti - kaipgi kitaip, juk nebus ką sodint doh.gif
O va prisidauginom ir niekam nei ačiū, nes nerišom, o žemėj auga ir leidžia ūsus, kurie prigyja žemėje ir toliau dauginasi 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Vaidulė @ 2009 05 07, 21:41)
Taigi jau buvo ne kartą rašyta kad jokios jos ne vijoklinės  doh.gif Ir niekur jos pačios nelipa, reik kiekvieną prikabint pririšt  doh.gif o paskui tie ūsai ima ir nušąlą ir nudžiūna ir todėl rašo nesąmones, kad jų negalima pasidauginti - kaipgi kitaip, juk nebus ką sodint doh.gif
O va prisidauginom ir niekam nei ačiū, nes nerišom, o žemėj auga ir leidžia ūsus, kurie prigyja žemėje ir toliau dauginasi  4u.gif


Norint, kad nenusaltu, reikia rugseji tuos usus nuo atramu atristi ir ant zemes padeti, o pries ziema siaudais pridengti, tetos kaimyne taip padare ir isgyveno, ir saknis isleido, ale gi nesidalina,moteriske, prasiau parduot, nu ne lotuliukas.gif
Atsakyti
braskiu myletojos 4u.gif ,domina mane toks klausimas,ar kas zino kur galima isigyti brasiu seklas sodinimuj,nes zemogiu turiu ir geltonu ir raudonu is seklu uzauginau,o braskes tik krumais teko pirkti,dabar noras uzejo vietoj bulviu braskes augint,bet noriu pati is seklu ,o paskuj i lauka.
man firmeles ar ukininko firmeles pavadinima kad seklom kokybiskom prekiautu,gal cia as is fantastikos srities primislijau,bet ACiu tam kas padies 4u.gif
Atsakyti