Įkraunama...
Įkraunama...

Visi į gamtą! Kepsniai, šašlykai, marinatai

QUOTE(LadyAgne @ 2011 04 24, 18:07)
Sveikos,

Ar esate kuri dariusi, marinavusi  ir kepusi jaucio sirdies saslykus  g.gif ? Turiu ir nezinau, ar gerai butu, ar iskeptu ir ar skanu...  Kaip butu geriausia marinuoti? Tiktu citrinos sultys?


valgiau vistienos sirdeliu saslykus, superinaii buvo, manau marinatas buvo iprastinis....
Atsakyti
Sveikos mamytės, blush2.gif
esu Jūsų skaitovė, o dabar nusprendžiau, kad gal jau vertėtų prisijungti prie komandos 4u.gif .
Kadangi artėja savaitgalis, tai noriu pasidalinti savo greitu mėsytės marinavimo receptuku.
Taigi mums reikės:
Mėsytės (geriausia sprandinės)- pagal poreikį ir kompanijos dydį;
cukriuko;
žiupsnelis druskos, pipirų;
prieskonių (pačių įvairiausių, aš beveik kiekvieną kartą eksperimentuoju);
tomato arba kečupo.

O dabar gaminame:
Mėsytę susipjaustau apie 1,5-2 cm storio, tada barstau cukrumi, prieskoniais, pipirais, vos vos druskos (bet vos vos, o jei prieskoniai su druska, tai visai jos nededu) ir taip abi puses. Tada imu indą ir prieš sudedant mėsytę į jį, vieną pusę aptepu tomatu (tik būtų gerai nepadauginti, nes po to kepant labai dega), tada eilėmis dedu, taip, kad tomatu tepta pusė liestūsi su netepta (nežinau ar aiškiai pasakiau blush2.gif ). Mėsytei marinuotis užtenka laiko, kol išsikūrena laužas (jei malkomis), t.y. apie 1 val.
Kas ragavo, visi tik gyrė, taigi skanaus drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(Daiva1978 @ 2011 05 19, 15:49)
Sveikos mamytės,  blush2.gif
esu Jūsų skaitovė, o dabar nusprendžiau, kad gal jau vertėtų prisijungti prie komandos  4u.gif .
Kadangi artėja savaitgalis, tai noriu pasidalinti savo greitu mėsytės marinavimo receptuku.
Taigi mums reikės:
Mėsytės (geriausia sprandinės)- pagal poreikį ir kompanijos dydį;
cukriuko;
žiupsnelis druskos, pipirų;
prieskonių (pačių įvairiausių, aš beveik kiekvieną kartą eksperimentuoju);
tomato arba kečupo.

O dabar gaminame:
Mėsytę susipjaustau apie 1,5-2 cm storio, tada barstau cukrumi, prieskoniais, pipirais, vos vos druskos (bet vos vos, o jei prieskoniai su druska, tai visai jos nededu) ir taip abi puses. Tada imu indą ir prieš sudedant mėsytę į jį, vieną pusę aptepu tomatu (tik būtų gerai nepadauginti, nes po to kepant labai dega), tada eilėmis dedu, taip, kad tomatu tepta pusė liestūsi su netepta (nežinau ar aiškiai pasakiau  blush2.gif ). Mėsytei marinuotis užtenka laiko, kol išsikūrena laužas (jei malkomis), t.y. apie 1 val.
Kas ragavo, visi tik gyrė, taigi skanaus  drinks_cheers.gif

As taip irgi marinuoju tik dar ipilu slakeli aliejaus, nes jis paminkstina mesyte 4u.gif
Atsakyti
Siandien ir mes kepem saslyka 4u.gif marinavau per nakti.

1800 g sprandines
druska
cesnakas
pipirai
italisku zoleliu misinys Kotanyi
slakelis aliejaus
saukstas valgomasis majonezo
svogunai
kivis 4u.gif

gavosi tikrai minkstuciai, niekad patys nemarinavom, tai parduotuvinis ir "savos gamybos" skiriasi kaip diena ir naktis blush2.gif

kita karta bandysiu gal kaip nors su medum, garstyciom ir soja g.gif
Atsakyti
Su medum, bent mano skoniui, tai nee schmoll.gif Jaučiasi saldus prieskonis. Kas mėgsta silkę su razinom ir cinamonu, tai gal ir šis patiekalas patiks. Silkė su cinamonu-pats šlykščiausias maistas schmoll.gif
Atsakyti
Labas merginos.Noriu pasidalinti labai skaniu receptuku.Kepsneliai is vistos krutineliu.Mes ja nelabai megstam virta ar kepta orkaitej,tai galima prisisaldyt per ziema,o atejus kepsniu ir saslyku sezonui puikiai nustebinti valganciuosius.Taigi imam vistienos krutineles (kiekis priklauso kiek valgytoju bus).Supjaustom jas horizonraliai.Man is vienos krutineles gaunasi 3-4 kepsniukai.Imam majonezo(nepagailim,bet ir nepadauginam biggrin.gif ),vienos citrinos sultys,truputis pipiru ir petrazoliu(irgi negailekit).Visa skanuma sumaisomir juo pamariinuojam krutineles.Laikom per nekti,bet galima ir nuo ryto pamarinuot,jei kepimas vakare tongue.gif Atejus kepimo laikui dedam ant groteliu.Kepam.Niekuom laistyt nereikia.SVARBIAUSIA neprkept.Po 3-4 min puseles pakept.Labai skanu,sultinga mesyte gaunas.Geru vakaru!!! 4u.gif drinks_cheers.gif
Atsakyti
Sveikos 4u.gif Imesiu ir as dar viena recepteli,toki paprasta,bet skanu:

1 kg mėsos (kiaulienos, veršienos...) 0,5 l apelsinų sulčių, 3-4 svogūnai, pipirų , druskos

Mėsą supjaustome kubeliais, svogūną - griežinėliais, beriame prieskonius, druską, geria sumaišome ir užpilame apelsinų sulčių, kad apsemtų. Paliekame pasimarinuoti 5-6 val. ir kepame ant iešmų.
Atsakyti
Prisipazinsiu, kad visos temos neperskaiciau, bet prameciau greitai akimis, todel nepykit, jei jau buvo toks receptas, tik akys neuzmate.
Man atrodo, kad lyg esu kazkur girdejus, kad saslykus galima is su Sprite raugti... Ar kas bandet? Ar cia tik svogunus taip marinuoja?
Atsakyti
QUOTE(Giedruliukas @ 2011 06 03, 15:19)
Prisipazinsiu, kad visos temos neperskaiciau, bet prameciau greitai akimis, todel nepykit, jei jau buvo toks receptas, tik akys neuzmate.
Man atrodo, kad lyg esu kazkur girdejus, kad saslykus galima is su Sprite raugti... Ar kas bandet? Ar cia tik svogunus taip marinuoja?

Nedarykit labai neskanu kam eksperimentuoti juk yra tradiciski patiekalai: actas, vanduo, aliejus, druska, prieskoniai, cili, truputukas cukraus, svogunai ir Vualia
P.S. daug bandziau bet likau prie eilinio recepto ax.gif beje dar myzaliuka siule det lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Irmavi @ 2010 08 16, 14:13)
Žiūrim video, gal kokių minčių pasisemsim...? smile.gif
P.S. Jau ne pirmą kart tenka girdėti,kad druska į marinadą nededama (palaidu būdu)! Jos reik tik tiek,kad iš gausiai pjaustytų cibulių išleist sultis, kuriose mėsa ir marnuosis. (+)  prieskoniai,aišku, kaip kas kokius mėgsta...

Pats geriausias paruošimo būdas, kiek teko gaminti. Nors, kaip sako video veikėjas: NĖRA VIENO TEISINGIAUSIO IR GERIAUSIO MARINAVIMO BŪDO, viskas priklauso nuo pačios mėsos ir kepimo.
Atsakyti
Kadangi MB medziotojas tai pasidalinsiu stirnytes saslykiuko receptuku(gal km prireiks), kuris gavosi superinis ir suvalgem praeita savaitgali.

Pirmiausia mesyte sumarinuoju su druskyte, pipiras, lauro lapelis, ciobrelis. Pastovi gera pusdieni ar dienele. Paskui tarkim kepimo isvakarese sumaisau su majonezu ir pripjaustau svoguniuko. Ir toliau marinuojasi.
Pakutinis etapas : kepimas.

Viskas labai elementaru atrodo, bet gavosi superiniai. thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif


Beje, kiek esame bande daryti su visokiais spec saslyku prieskoniais ar kitokiais misiniais gaudavosi tokie pusetini.
Atsakyti
QUOTE(georgiana @ 2011 06 03, 22:24)
Nedarykit labai neskanu kam eksperimentuoti juk yra tradiciski patiekalai: actas, vanduo, aliejus, druska, prieskoniai, cili, truputukas cukraus, svogunai ir Vualia
P.S. daug bandziau bet likau prie eilinio recepto ax.gif beje dar myzaliuka siule det lotuliukas.gif


Vajeee.... cia apie ka?
Atsakyti