Įkraunama...
Įkraunama...

Pagal ką renkamės darželį?

Sveikos mamos,
po truputi pradedame galvoti apie vaiko leidima i darzeli.
Forume labai daug prirasyta apie darzelius, ivairias grupes, net pasimeciau. nagliu sugalvoti sistemos, nuo ko pradeti. g.gif
Ar pirmiausiai reiketu visu Jusu atsiliepimus susirankioti?
O gal yra kur nors isvardinti visi Vilniuje esantys vaiku darzeliai bei trumpas ju aprasymas?
Mes galvojame pradeti pratinti nuo kitu metu pavasrio (bus kaip tik 2 metukai), ar grupes renka tik viena karta metuose? Nesinoretu vaiko leisti i jau suformuota grupe, kur vaikai jau susidraugave g.gif
O pries kiek laiko reikia uzsiregistruoti?
Zodziu, turiu l. daug klausimu ir tikiuosi atsakymu nors i kelis is ju tongue.gif
Atsakyti
Simule,
pirmiausiai, tai susivok, kokio darželio nori - ar ten kokio ypatingo ir esi pasiryžusi vežioti jį per visą miestą kažin kur dėl to, ar priimtiniau būtų jį vesti arčiau darbo ar namų.

Susižinok, kaip vadinasi tie darželiai, kurie domintų, tada jau ieškok čia, forume, klausinėk pažįstamų ar kiemo mamų/auklių apie konkretų darželį ar net konkrečias grupes, auklėtojas.

Jeigu sėdi namie ir turi laiko, tai gali po juos pasivaikščioti - po teritoriją, jeigu kuris labai sudomins, užeik ir pasišnekėk gal su vedėja. Tada ir sužinosi kada formuojamos naujos grupės. Bet jeigu netyčia pasitaikytų visi verksniai, tai nežinau, ar būtų labai jau smagu visiem naujokam iš karto... Gal vedėja tau pasiūlys ką nors - grupę, auklėtoją, tada jau nueik apsižiūrėti, pabendrauti asmeniškai. Na, žodžiu, reikia tik pradėti, paskui jaubus aiškiau, pati suprasi, kas tau svarbu, ką nori sužinoti. Tvarka skirtinguose darželiuose gali skirtis...

Aš, tiesą sakant, užrašiau savo vaiką kada man šovė į galvą - kovą gal, o vesti pradėjau nuo gegužės. Nei jokioj eilėj laukiau, nei kyšių nešiau. Bet gali tau taip nebūti, ypač jeigu ten kokį "superinį" išsirinksi.

Darželių adresus ir telefonus gali susirasti www.mokykla.smm.lt (kelias: Bendroji paieška/Švietimo institucijos/Pasirink Vilniaus apskr., Vilniaus m.sav./ spausk Ikimokyklinio ugdymo įstaigos).

Na, tiek, tikiuosi, bent kiek aiškiau jau smile.gif. Sėkmės renkantis!
Atsakyti
labai aicu uz atsakyma!
Nors viena mamyte atsiliepe clap.gif
Istikruju issitraukiau visu darzeliu sarasa ir isbraukiau tuos, kurie toli nuo namu ir kurie labiau peikiami cia - forume.
Turiu kelis issirinkusi:
1. Gintarelis
2. Sermuksnele
Jie abu Didlaukio gatveje, taciau apie juos nieko forume neradau.
jei kuri mamyte uzklysite i sia tema ir jei apie juos ka nors zinote, parasykite!
Gali buti darzelis ir fabuose, nes mes gyvename tarp Baltupiu ir Fabu!
Taip pat girdejau neblogu atsiliepimu apie Gandriuka!
Atsakyti
Kas geriau:

- ar gerą vardą turintis darželis su daug vaikų grupėje (20 lankančių)
- ar paprastas su dvigubai mažesniu vaikų kiekiu (10 lankančių)
?? blink.gif blink.gif

Patarkit kurį pasirinkti..
Atsakyti
Geriausia aisku kai prestiziniam darzeli grupeje buva ne daugiau 7 vaiku rolleyes.gif Cai pas mus taip tongue.gif
O siaip man atrodo kad geriau jau paprastas su maziau vaiku-tada aukletojos didesni demesi gali vaikui skirti. Nors aisku ir nuo aukletoju priklauso-buna tokiu, kurios ir su 20 vaikuciu labai labai gerai susitvarko ir kiekviena pagloboja. wub.gif O buna tokiu, kurios ir su 5 nesugeba susitvarkyti (joms savimi reikia pasirupinti mad.gif )
Atsakyti
o lanko 10 tik todel, kad likusieji serga? zinau kad taip buna. girdejau, kad aukletojos po lietaus rudeni ant zoles leidzia vaikams vartytis. vaikai, kai neserga, labai myli ta aukletoja... ir i darza mielai eina. tas darzelis Vilniuje jeigu ka domina...
Atsakyti
Mamusiuka,

Kiek jau skaitinejau lankote SAKALELI, todel mazas klausimas, nes musu vyrui 2,9 m. (panasiai kaip ir Jusiskiui):

- ar lankote lopseline grupe ir kiek tokiu grupiu yra?
- kaip keiciasi vaiku skaicius pradejus eiti i darza (ne i lopsi)?
- ar yra ugdymo programu lopselinukams, kokios jos?


ACIU
Atsakyti
QUOTE (kipas @ 2004 10 22, 10:22)
Mamusiuka,

Kiek jau skaitinejau lankote SAKALELI, todel mazas klausimas, nes musu vyrui 2,9 m. (panasiai kaip ir Jusiskiui):

- ar lankote lopseline grupe ir kiek tokiu grupiu yra?
- kaip keiciasi vaiku skaicius pradejus eiti i darza (ne i lopsi)?
- ar yra ugdymo programu lopselinukams, kokios jos?


ACIU

wink.gif Lankome lopseline grupe-ji yra viena. Joje vaikuciai nuo 1,5 iki 3 metu.
Darzeline nuo 3m grupe didesne (bent jau taip vedeja sake) Matai vaiku skaicius gali keistis tik priklausomai nuo vaiku wink.gif Pavyzdziui is musu grupes kitais metais i darzeli pereis didesnis skaicius vaiku (liks keli maziukai 2.gif ) o priims nauju tiek kiek liks vietu. Taigi ne daugiau 18. Dabar nors uzrasyta 15-lanko kaip jau minejau pastoviai 5-7 vaikuciai. Nezinau ar del sergamumo ar dar del ko nors g.gif kiti nelanko.
Ugdymo programos lopselinukams niekas dar nesukure bent jau teoriskai laugh.gif O stai musu aukletojos labai geranoriskai su vaikuciais uzsiima. Kaip tai matosi-ogi kiekviena diena kai pasiimu maza-randu vis nauja darbeli thumbup.gif Tai su dazais nupiese, tai is plastilino nulipde, tai dar kaska padare clap.gif O juk tokie maziliukai wink.gif
Vienu zodziu ugdymo veikla esu patenkinta wub.gif
Atsakyti
man atrodo kad geriau kaip 2.gif eina kur maziau maniske tai eis tik i 10vaiku grupe thumbup.gif geram darzelyje,nes nenori kad vaikui truktu demesio wub.gif .
o tu nebandei pasidometi kokie ten ugdymai vyksta tam darzelyje gal ten rimtai koks blogas? g.gif
Atsakyti
QUOTE (mamusiuka @ 2004 10 22, 13:34)
Ugdymo programos lopselinukams niekas dar nesukure bent jau teoriskai laugh.gif

Teoriškai ugdymo programa yra sukurta. wink.gif Ir sakyčiau gana vykusi. Mes ją sėkmingai taikome savo darbe. thumbup.gif
Atsakyti
Sveikutės,
Jaučiuosi jūsų pokalbiuose visiškai žalia, bet ši tema man labai aktuali. 2.gif Turiu 1,5metų mažute, kuri yra labai prisirišusi prie manęs. Nors jau einu į darbelį, mano dukrytė vakare nuo manęs nenulipa. unsure.gif O kitais meteliais, t.y. nuo rugsėjo planuoju vest į darželį. Tik va, bėda, net nežinau pagal kokius kriterijus pasirinkt darželį. Vieni renkasi, kad arčiau, kiti, kad aplinka gražesnė, dar kiti, kad jau žino šį bei tą apie tą darželį ir auklėtojas. O mano pasirinkimas gana skurdus. sad.gif Gyvenu Žemuosiuose Paneriuose, o darželis jeigu neklystu tai tik vienas. Ir apie tą ne kažin ką žinau... Būtų įdomu sužinoti, pagal kokius kriterijus mamytės renkasi savo mylimukams biggrin.gif darželį. Gal yra kokių Ypatingų darželių apie kuriuos verta pasidomėt? g.gif
Atsakyti
Sveika, as irgi nuo kitu metu ruosiuosi leisti i darza.sunelis irgi mamyciukas - iki siol auginu pati... bet kita vasara ruosiames kraustytis i Vilniaus pakrasti, tai vat irgi nezinau kaip su tais darzais daryti...
Pirma bandysiu atsirinkti pagal "supermamu" rekomendacijas siame forume, o po to jau pati vaziuosiu apsidairyti.
Visiskai tave suprantu - man tas pats wink.gif
Atsakyti