Įkraunama...
Įkraunama...

Tortai

QUOTE(Glacee @ 2006 11 09, 13:29)
dziugena
aš tai daryčiau tokį kokteilį smile.gif
user posted image Šiuo atveju tai yra žemuogės, juodieji serbentai ir nektarinai, bet kodėl nepadarius kivi, konservuotų persikų ir šaldytų braškių? Arba kitokį variantą smile.gif
Paprastai darau tokį kremą
1 l pieno
8 tryniai
1 - 1,5 st. cukraus
3 valg. šaukštai krakmolo (su nedideliu kaupu)
(vanilinis cukrus) lub (citrinos žievelės nutarkuotas geltonasis sluoksnis ir citrinos sultys)
100 - 150 g sviesto

trynius gerai ištrinti su cukrumi (ir van. cukrumi) ir krakmolu. Palaipsniui pilti pieną ir išmaišyti. Šildyti ant labai mažos ugnies visą laiką maišant ir stebint, nes masė linkusi pridegti. Kai masė sutirštės ir užvirs (bus toks lengvas geizerinis variantas - bulk smile.gif ), nukaisti nuo ugnies. Truputį pravėsinti, tada įdėti citrinos žievelę ir įpilti sultys, išmaišyti ir įdėti sviestą, tegul ištirpsta, vėl išmaišyti. Kai masė atvės galima pertepti tortą. Tortas turi pastovėti naktį šaldytuve.
Šituo kremo kiekiu aš paprastai pertepu keturis sluoksniuotos tešlos lakštus (iš mėlyno pakelio 500 g , kur yra 2 lakštai po 250 g. Tai yra sunaudoju keturis lakštus.)

Na va padariau sita krema, labai skanus gavosi, bet turiu viena klausyma, kokios konsistencijos jis turetu buti, nes pas mane iki galo nesustigo, ar taip ir reikejo, konsistencija buvo tokia, kaip kose ar gretine. As viska pagal recepta dariau, bet, kai idejau sviesto vel pastaciau ant ugnies, gal nereikejo g.gif O siaip tortas liuks gavosi. Aciu labai wub.gif
Atsakyti
QUOTE(zic @ 2006 11 15, 02:29)
Sveiki  smile.gif 

Turiu 1989 metu tortu knyga, jei ka domintu galeciau pasidalinti receptukais. Tortai pagal tuos receptus isties skanus ir primena tuos laikus. Nu zinot... Tuos rusiskus laikus  biggrin.gif

Man tai labai patinka gaminti tortus is tos knygos  thumbup.gif

Tai rasykit kam bus idomu. Idesiu tada veliau pavadinimus ir daug maz kas ten per tortas

Buvo anksciau toks pyragas ar tortas BITUTE,gal turi recepta.
Atsakyti
QUOTE(daniele @ 2006 11 15, 14:45)
Na va padariau sita krema, labai skanus gavosi, bet turiu viena klausyma, kokios konsistencijos jis turetu buti, nes pas mane iki galo nesustigo, ar taip ir reikejo, konsistencija buvo tokia, kaip kose ar gretine. As viska pagal recepta dariau, bet, kai idejau sviesto vel pastaciau ant ugnies, gal nereikejo g.gif O siaip tortas liuks gavosi. Aciu labai wub.gif


Oi, kaip malonu smile.gif Labai džiaugiuosi kad tau patiko smile.gif
Dėl konsistencijos - taip, ji turėtų būti būtent tokia. Man labai skanu, kai tortas tiek permirksta, gaunasi toks šlapias-minkštas smile.gif Jeigu tau norėtųsi kiek tirštesnio kremo, tai reikėtų prie krakmolo dar pridėti kupiną šaukštą lengvai pakepintų miltų. Kepinti miltus reikia ant sausos keptuvės iki lengvo rusvumo - kaip ne kava su pienu, o pienas su kava smile.gif))) . Veiksmas vyksta akimirksiu, tad reikia labai atidžiai ir neatsitraukti smile.gif nes gali sudegti.
Su sviestu šildyti jau nebereikėjo. Jeigu matai, kad kremas tiek ataušo, kad sviestas neištirps, tai reiktų truputį patirpinti sviestą atskirai, bet ne visą, o tik truputį - kad gautųsi toks kisielis ir tada sujungti su kremu. smile.gif

gytenis
"Bitutę" aš turiu, bet namuose, vakare įdėsiu smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Glacee: 17 lapkričio 2006 - 09:17
taip, jis gavosi toks slapias - minkstas, didelis, aukstas, ir suvalgem per viena vakara, aciu 4u.gif biggrin.gif
Atsakyti
daniele
Ciesze się smile.gif
Man labai malonu, kad Tavo šeimai patiko smile.gif

gytenis
specialiai tau -

Bitutė

mielinis pyragas su karameliniu glaistu
1 kg pyrago, receptura pateikta is gamybinio recepturu rinkinio, todel tokie juokingi kiekiai. Juos galima laisvai apvalinti i viena ar kita puse, arba padidinti norma, nes 1 kg pyrago - mazoka smile.gif


teslai:
330 g miltu
10 g miltu pabarstymui
77 g sviesto
129 g kiausinio (3 M dydzio)
115 g cukraus
38 g pieno
32 g mieliu
vanilinas

kremui:
8 g miltu
77 g sviesto
16 g kiausinio
38 g cukraus
77 g pieno
vanilinas

glaistui:
51 g sviesto
62 g cukraus
11 g pieno
63 g riesutu

Paruo6iama mielinė tešla. Iš jos kočiojami 30 mm skardos dydžio papločiai ir dedami į riebalais išteptą uždarų kraštų skardą. Tešla kildinama šiltoje patalpoje. Tada ant tešlos išpilamas karštas glaistas ir išlyginamas peiliu. Tešla dar kildinama, o po to kepama 200 C t-roje. Iškepto pyrago plutelė primena korį. Pyragas ataušinamas, perpjaunamas horizontaliai pusiau ir pertepamas plikytu kremu.
Glaisto paruošimas. Sviestas, cukrus ir smulkinti riešutai kaitinami, kol masė pasidaro gelsva. Ją maišant plona srovele supilamas karštas pienas ir nenustojant maišyti, paverdama dar 10 - 15 min. kol sutirštėja. Paėmus lašą glaisto tarp pirštų (atšaldžius prieš tai jį šaltame vandenyje), tempiasi storas siūlas. Baigiant gaminti supilamas vanilinas.
Kremo ruošimas. Pienas su cukrumi užvirinamas. Kiaušiniai sumaišomi su pakepintais ir išsijotais miltais. Į juos maišant supilamas karštas pienas su cukrumi. Mišinys maišant kaitinmas, kol sutirštėja, po to ataušinamas iki 20 - 22 C. Sviestas suminkštinamas, į jį plakant palaipsniui supilamas paruoštas mišinys. Baigiant plakti į kremą įberiama vanilino.

I.Čereškienė
Miltiniai konditerijos gaminiai
mokymo priemonė prekybos-kulinarijos mokykloms

1978 m.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Glacee: 17 lapkričio 2006 - 18:56
Ta proga, kad man visai neseniai išėjo iškepti morengus panašius į morengus, nusprendžiau, kad atėjo laikas pamėginti morenginį tortą. Kaip sako Glacee, akys bijo, o rankos daro smile.gif Išsirinkau mano galva patį lengviausią - Pavlovos tortą.

user posted image


Tortas "Pavlova" su vaisių papuošimu

4 kiaušinių baltymai
200g cukraus pudros
3 šaukšteliai kukurūzų krakmolo
1 šaukštelis baltojo vyno acto
200g grietinėlės
griežinėliais supjausytas bananas
250g supjaustytų braškių
2 supjaustyti kiviai
2 pasifloros vaisiai

1. Orkaitę įkaitinkite iki 150 laipsnių. Orkaitės skardą išklokite kepimo popieriumi, jame nupieškite 20cm apskritimą. Baltymus išplakite iki standžių putų. Po truputį berkite cukraus pudrą ir kaskart rūpestingai išplakite. Subėrę visą pudrą dar plakite 5-10min., kol cukraus pudra bus visiškai ištirpusi. Įmaišykite krakmolą ir actą.
2. Baltymų masę paskleiskite nusibrėžtame rutulyje. Plačia geležte peiliu aplyginkite šonus į viršų. kraštus apjuoskite peiliu padarytu rantu (tortas bus tvirtesnis ir akiai malonesnis).
3. Kepkite 40min arba tol, kol tortas pabals ir pasidarys traškus. Atidarykite orkaitę - tegul tortas ataušta. Viršų aptepkite grietinėle ir išdėliokite vaisius. Apibarsytkite pasiflorų vaisių minkštimu.

Šaltinis: Didžioji kulinarijos enciklopedija

P.S. Dėjau kivius, bananus ir vynuoges be kauliukų, kuriomis pakeičiau braškes. Vasarą būtinai darysiu tik su braškėm. Morengą džiovinau ant silpniausios ugnies šiek tiek pravėrus orkaitės dureles 2h, po to dar valandą palikau džiūti (pas mane sena dujinė orkaitė doh.gif ). Aš skubėjau šiek tiek, šiaip morengą reikia pilnai atvėsinti orkaitėje, o kepti planavau kokias 3h. Kiek laiko ir kokioj temperatūroj kepti, įvairiuose receptuose radau vis kitaip doh.gif
Skonis. Nežinau koks turėtų būti, bet tai kas gavosi buvo laaabai skanu rolleyes.gif Traški apačia ir šonai, minkštas vidus (kaip zefyras), grietinėlė ir vaisiai - viskas ištirpsta burnoj, o ranka siekia kito kąsnelio... mmmm

Pamišau parašyti, kad grietinėlę reikia išplakti. Aš plakiau su keliais šaukštais cukraus pudros.
Atsakyti
buzhiukas
Šaunuolė! Įspūdingai atrodo thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif Merenga iškepta gerai - balta, neparudavusi, kiek matau ir vidus baltas - bravo! Na o dėl skonio tai neabejoju - puikus klasikinis desertas smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Glacee: 19 lapkričio 2006 - 23:21
sveikutes mamytes-kepejeles.
Skaita sia tema ir vis ziuriu kodel jus perkate napoleono lakstus.

Nesisiulau ir nezinau, gal jau buvo ikeltas sis receptukas, bet va pateikiu napoleono teslos receptuka:

2 kiasiniai
1/2 stikline sudyto vandens
1 saukstas acto
miltu tiek kad tesla putu visiskai isminkyta i gymula vidutinio kietumo

tesla ideti i saldykli kol susals (geriausiai parai)

isemus atitirpinti, iskocioti 0,5-1cm storio lakstus ispjauti apskritimus
subadzius sakute ir kepti kol pagels.


o dar noreciau paprasyti medaus torto lakstu ir kremo receptuko, turiu viena lakstu recepta bet jis man nekoks, ir dar noreciau paprasto biskvitinio pagrindo recepto. aciu isanksto ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo xxkamane: 21 lapkričio 2006 - 15:00
Ačiū Glacee 4u.gif

Deja, ne viskas tobulai išėjo - apačia buvo vos vos rusva ax.gif (blykstė viską išbalino nuotraukoj biggrin.gif ). Bet vistiek džiaugiuosi tuo kas pavyko. Aš tą tortą jau kokius 2 metus apžiūrinėju, bet pirmiausia norėjau išmokti paprastus morenginius sausainius iškept.
Atsakyti
buzhiukas
smile.gif
Patikėk manim, namų sąlygomis tau tikrai gerai pasisekė iškepti baltyminę tešlą smile.gif

xxkamane
man labai patinka šis medaus tortas smile.gif paprastas biskvitas yra čia
Atsakyti
Glacee, ar kuri kita mergina, pagelbekit smile.gif
Iskepiau medaus torta ( gaila, kad tavo, Glacce, nesurizikavau, labai jau sudetingas pasirode), isejo ne koks , ne koks..
Taigi, reik ji papuost, bet tokiu kremu, kad galetu stovet pora dienu, ir nieko jam nenutiktu...Ir kad butu slapias kremas, tiktu prie medaus skonio..Galvojau, gal grietinele isplakt su standikliu, tik bijau, kad praras prekine isvaizda per tas dvi laukimo dienas verysad.gif Patarkit, prasau smile.gif
Atsakyti
matrioska, tada geriausia tą tortą ir papuošti tik išvakarėse ar netgi tą pačią dieną, kai patieksi... g.gif
Atsakyti