Įkraunama...
Įkraunama...

Tortai

QUOTE(cipciukas @ 2008 07 31, 21:01)
Ot  as ziopla ,ne i ta temele idejau zinute  doh.gif  .Nuo tavo Daividija grozybiu pasirodo apsvaigti galima wacko.gif  lotuliukas.gif

lotuliukas.gif lotuliukas.gif Aha,jie labai skanus,as irgi juos valgiau be sustojimo.
Atsakyti
QUOTE(daividija @ 2008 08 01, 11:06)
lotuliukas.gif  lotuliukas.gif Aha,jie labai skanus,as irgi juos valgiau be sustojimo.

bandziau ieskoti apie ka snekat, bet neradau g.gif
Atsakyti
QUOTE(MAMICY @ 2008 08 01, 09:10)
bandziau ieskoti apie ka snekat, bet neradau  g.gif

cipciukas biski ne cia uzklydo,kitoj temoj buvo toks skruzdelynas,tai mes apie ji,atsiprasome blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(daividija @ 2008 08 01, 13:38)
cipciukas biski ne cia uzklydo,kitoj temoj buvo toks skruzdelynas,tai mes apie ji,atsiprasome blush2.gif

ta jau supratau, ale vistiek nerandu smile.gif
Atsakyti
Nors nesu šampano didelė mėgėja, bet tortą kokiai progai smalsu bus išbandyti smile.gif Nu blyn, aš per SM gyvenimą šuniui ant uodegos nuleisiu- reikia darbo, savęs dar neatradusi, o metukų jau hmmm..gėda ir sakyti- reikia vairuoti pradėti- atnaujinti įgūdžius- teisės jau devyni metai guli stalčiuje, nepanaudotos, vnz. reikia skubėti gyventi - jau seniai laikas- o aš kuo užsiimu? blush2.gif skaitinėju čia, ir seilę varvinu- ir rezultate, užuot mąsčiusi kaip gyvensiu ir ėmusis rimtų darbų- terliojuosi su visokiais tortais cry.gif blush-anim-cl.gif

Pražudys mane SM...
Atsakyti

Aš tai vietoj biskvitų dažniausiai kepu paprasčiausią "negrą"- man jis kažkaip paprasčiau pagaminamas.

O problema man -puošyba tortų. Kol kas nieko daugiau neišbandžius, tai žaidžiu su želė- ja puošiu tortą. Nes kūrybai laisvės daug. Aš mėgstu "aptraukti" visą tortą (tiek šonus, tiek viršų) želė sluoksniu- bet kad būtų lygūs torto šonai ir forma tvarkinga-

pagaminu paprastą tortą, be apdailos, nebūtinai labai tvarkingą- tada imu formą ar kokį dubenį truputį didesnį už tortą (kad įdėjus tortą iki formos sienų dar liktų koks centimetras laisvo ploto, ir kad dubuo ar forma būtų gerokai aukštesnė už tortą).

Tada į formos dugną įpilu sluoksnį tirpintos želatinos, dedu norimų dekoracijų, vaisių, ir sustingdau- tai bus torto viršus.

Ant to sluoksnio užverčiu tą nedailųjį tortą, ir tarpą tarp formos ir torto sienų užpilu želė, kuri turi būti visiškai atšaldyta. Ir kai tai sustingsta- gaunu idealios formos tortą, aptrauktą želė sluoksniu smile.gif

Norint ir šonus papuošti vaisiais, įšaldytais į želė- ir kad tie vaisiai neišsikištų pro šonus- aš prieš dėdama tortą ant apatinio želė sluoksnio, pradžioje įdedu ne tortą, o kitą vos vos siauresnį indą ar dubenį taip, kad tarp ano ir šio indo sienų liktų kokių trijų-keturių milimetrų pločio tarpas. Tą tarpą užpildau tirpinta atšaldyta želė. Kai sustingsta, antrajį dunenį išimu, įpildama į jį stipriai šilto vandens, kad lengvai išslystų ir nesuardytų būsimo torto sienelių- ir išėmus lieka toks, tarsi želinis dubuo dubenyje- į kurį ir dedamas pagamintas nedailusis tortas- tačiau tarp torto sienų ir plonos želinės sienelės dar turi likti pakankamas tarpas, kad tilptų vaisiai ir kitos puošmenos- ir tada norimu raštu dedami į tą tarpą vaisiai- ir kad neišplauktų kas sau ir neišsiardytų raštas, jie dedami ne visi iš karto, o uždėjus vieną eilę skersai apie visą tortą, ji užpilama sluoksniu želė, kai sustingsta dedama kita vaisių eilė, ir vėl užpilama želė- ir taip tol, kol pasiekiamas torto viršus (būsima apačia)- priklausomai nuo vaisinių raštų siudėtingumo.


Terlionės yra, jei darai sudėtingai- bet rezultatas įspūdingas thumbup.gif Ir tvarkingai atrodo. Jei nedaryti to želinio dubens, o iškart dėti tortą ir jį užpilti želatina su vaisiais- tai vaisiai ar uogos gali netvarkingai styroti išsikišę iš torto sienų.

Gal galima ir paprasčiau, bet man kažkaip taip visada užtikrintai gaunasi- ir kūrybai laisvė- turiu liejimo formelių nusipirkus iš "tikrų spalvų", kurios tinka maisto gamybai- visokių kriauklių, jūrų arkliukų- tai prilieju iš grietininės želė tokių klriauklių, ir įšaldau jas torte, jo sienose ir visršuje- toks kaip jūros sugnas gaunasi bigsmile.gif Įspūdingai atrodo- tik dar buvo bandomieji terliojimaisi visokie, tai nuotraukų neturiu.

Atsiprašau už offtopiką- bet gal kam pravers gaminant tortus, kad netingi krapštytis.
Atsakyti
turiu liejimo formelių nusipirkus iš "tikrų spalvų", kurios tinka maisto gamybai- visokių kriauklių, jūrų arkliukų- tai prilieju iš grietininės želė tokių klriauklių, ir įšaldau jas torte, jo sienose ir visršuje- toks kaip jūros sugnas gaunasi.

O ten su tom formelėm tikrai įdomiai turėtų išeiti. bigsmile.gif Ačių už tokią gerą idėją puošti desertus. 4u.gif Reikės ir man nusipirkti...
Atsakyti
Jo, desertams turėtų labai tikti rolleyes.gif Jose galima ir šokoladą lieti, bet aš nebandžiau šokolado.

Tos kriauklės ne tik dailios formos, bet ir su tokiu įmantriu reljefu- visaip gofruotu paviršiumi, ir t.t., tai tas reljefas man labiausiai išryškėja darant iš baltos želė- bet gražiai atrodo ir iš skaidrios- ypač gražu prigaminti daug smulkesnių žvaigždučių ir arkliukų , dalį darant iš baltos ar geltonos želė (ne skaidrios, o gaunamos į grietinėlę maišant citrininę ar kt. geltoną želatiną) , ir dalį darant iš skaidrios spalvotos želė- gražiai atrodo, kai tos žvaigždės taip viena ant kitos sudedamos- sumaišomos, baltos su skaidriom smile.gif - pora tokių ant ledų deserto, ar grietinėlės- įspūdingai atrodys- tik tokioms formelėms želė reikia daryti iš dvigubai mažesnio kiekio vandens nei ant pokelio nurodyta, kad nesunkiai išsiimtų iš tų formelių- ir aš tas formeles vis tik tepiau aliejumi- nors torto formų niekada netepu, bet šios per smulkios, kad jas merkti į šiltą vandenį, taigi aliejumi tenka tepti. Kaip be jo- nežinau, pabijojau bandyti be nieko, nes esu bandžiusi ledukų formelėse, ta š... gavosi- neišsiėmė rolleyes.gif
Papildyta:
Beje, kas nori įdomesnių spalvų tortams- tai pastebėjau vieną labai įdomios, netradicinės spalvos želė- ji yra violetinės spalvos blink.gif bigsmile.gif Ne kokios nors raudonos ar bordinės, o lygiai tokios, kaip būna violetinis rašalas ar tušas bigsmile.gif - jei dedi ploną sluoksnį ant ko nors balto- spalva atrodo tokia kaip alyvinė -šviesiai violetinė- įspūdinga, ypač su kitom spalvom- citrinine geltona ar pan. bigsmile.gif

Ją pirkau Justiniškių norfoje, prie turgelio toje- ji lietuviška, lygtai, jei gerai atsimenu, ir vadinasi slyvų želė (ir dar miško uogų tos pačios linijos, irgi voletinė tokia pat- kitų firmų šios želės būna raudonos, o šios bigsmile.gif ).

Niu, čia lyriniai nukrypimai tokie mirksiukas.gif
Papildyta:

Aš naudoju tokias formeles želinėms kriauklėms:

http://www.tikrosspa...p?l=prod&id=470

http://www.tikrosspa...p?l=prod&id=466

Ten rašo, kad galima jas naudoti ir ledų gamybai, ir šokolado- tai kas nori įmantriau padekoruoti tortą- gali prisilieti dekoracijų. Gaila neradau niekur marcipanų masės- idėja buvo iš jos tas kriaukles daryti- bet negavau, tai dariau iš želė.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo svytejimas ezero dugne: 01 rugpjūčio 2008 - 20:14
Ezereli ,tos mases yra pirkti Minordijoje ,bet parduada tik po 10 kg ,o 1 kg kaina be PVM 7lt su centais.As i temele " kaip papuosti torus ir kitus........" idejau cukrines mases gamyba.Is jos galima padaryti daug ka ,as pavyzdziui darau kriaukles kuriose buna perlai ,jomis puosiu vestuvinius tortus .I ta atidaryta kriaukle (ji susideda is dvieju daliu) idedu vestuvinius ziedus (irgi padarytus is tos mases) atrodo super thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif .O del spalvu tai galima turguje nusipirkti valgomu dazu violetines spalvos ,jie baltarusiski ,spalvos superines as isbandziusi good.gif
Papildyta:
O cia tau MAMICY " SALDUS RECEPTAI SU NUOTRAUKOMIS" 40 kaskilentame puslapyje yra Daividijos skrusdelymo receptos su nuotrauka.Dar karta atsiprasau ,kad ne ten parasiau ax.gif
Atsakyti
QUOTE(daividija @ 2008 07 30, 20:37)
RiMami,aciu tau uz sampano tortu nuorodas,pasinaudojau ideja ir pagaminau pagal save.Bet jau toks skanus ir gaivus ir svaiginantis gavosi wub.gif
Biskvita kepiau toki:
4 kiausiniai,
4v.s.karsto vandens,
200g cukraus,
125g miltu,
100g krakmolo,
3 a.s. kepimo milteliu,


o gal biskvita galima deti ir ta pirktini? blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(lotute @ 2008 08 02, 12:50)
o gal biskvita galima deti ir ta pirktini? blush2.gif

galima ir pirktini,tik as jo niekada nenaudoju(jis man neskanus blush2.gif )
Atsakyti
QUOTE(daividija @ 2008 08 02, 17:19)
galima ir pirktini,tik as jo niekada nenaudoju(jis man neskanus blush2.gif )

bet tas biskvitu darymas labai duag laiko uzima blush2.gif
Atsakyti