Įkraunama...
Įkraunama...

Šelti arba mini kolis

QUOTE(Majute @ 2007 10 10, 11:02)
Kažkada dėl to ūgio domėjaus (be to kurio minėjai idealaus ) įvairiuose šaltinuose,standartų aprašymuose rašoma patinam iki 40cm leidžiama.
O parodose visko būna, ir gerokai virš 40 cm BOBą gauna ir su stačiom ausim CACus.Šiaip tik vieną parodą prisimenu,kad ūgius kiekvienam matavo smile.gif



o kokie tai šaltiniai? nes kiek varciau standarta tokio leidimo neradau.... verysad.gif
O dėl ūgio matavimo, tai vadinami teisėjai- allraunderiai -nesivargina matuoti. o teisėjai veislininkai -visada matuoja, nes žino, kad ūgis šelčiams yra labai svarbu, ypatingai profesionalaus veisimo prasme. Ir ypatingai lietuviškiems šelčiams ax.gif
Man teko būti parodoje, kai suns ugis matuojamas. Iš tiesų, tuomet ekspertize ringe galima pavadinti kokybiška ir išsamia, o ne paremta "patiko-nepatiko" drinks_cheers.gif
Atsakyti
Nežinau kokį ten standartą įmanoma rast, kad 40 comų būtų leidžiama, nes kiek aš domėjausi, tai 37 comai(patinui) o daugiau nei 2,5 como labai nepegeidaujama. Tai vat.
Atsakyti
QUOTE(winnerss @ 2007 04 21, 11:37)
o kuom skiriasi koliai nuo selciu ? ( gal selciai mazesni as taip galvoju g.gif  ) beto koks ju ugis ties ketera beto ar jie seriasi, siaip tai labai ispudingi suniukai  wub.gif  kailis labai grazus bet idomu ar seriasi o jei taip tai ar labai stipriai ? beto gal kas zinot koki lietuviska sios veisles suniuku veislyna kuris turetu savo svetaine ???  mirksiukas.gif  blush2.gif  ax.gif  4u.gif



Šelčiai ir koliai yra dvi skirtingos veilsės, tačiau kilusios iš gretimų teritorijų, todėl turinčios kažkurių bendrų protėvių. O lietuviškų šelčių profesionliausiai veisėja yra Natalija gapaniuk- Nekrošienė. Ji veisia ir kolius. www.fantazija.visiems.lt
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kopytė: 10 spalio 2007 - 10:40
QUOTE(Kopytė @ 2007 10 10, 07:49)
man suverpe mociute kaime. Pasidairykit. Mociute, sake, kad vilna labai lengvai ir maloniai verpiasi, net karsti jos nereikia. Tik butinai verpiant reikia prideti paprasta plona siula, kad plaukai tvirciau susisuktu. Kitaip (jau patyriau blush2.gif ), ilgainiui megztinyje pasidaro savaimines skyles -siulas tiesiog del purumu issisuka.


aha, surask šiais laikais verpiančią močiutę rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(kasiopeja @ 2007 10 10, 11:55)
aha, surask šiais laikais verpiančią močiutę  rolleyes.gif



yra elektrinės verpimo mašino (tokios buitinės nedidukės, galima Kalvarijų turguj rasti), mažu jos padėtu, jei babyčiu verpiančiu nebeliko lotuliukas.gif . O jei rimtai, tai jei meskos dideles, o kudlu daug...
Kita vertus, duokit skelbima, man yra karta verpusi dailes akademijos studente(bet nebeturiu tel. verysad.gif ) rankiniu budu Vilniuje. Radau ta panelyte idejusi skelbima. Darba padare gerai, kaina sutarem -trecdali siulu smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kopytė: 10 spalio 2007 - 11:06
Kopytes prašymu
Atsakyti
QUOTE(Kopytė @ 2007 10 10, 09:04)
yra elektrinės verpimo mašino (tokios buitinės nedidukės, galima Kalvarijų turguj rasti), mažu jos padėtu, jei babyčiu verpiančiu nebeliko lotuliukas.gif . O jei rimtai, tai jei meskos dideles, o kudlu daug...
Kita vertus, duokit skelbima, man yra karta verpusi dailes akademijos studente(bet nebeturiu tel. verysad.gif ) rankiniu budu Vilniuje. Radau ta panelyte idejusi skelbima. Darba padare gerai, kaina sutarem -trecdali siulu  smile.gif


ačiū už mintį drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(Jonuko_mamka @ 2007 10 10, 12:06)



Jonuko mamytei ačiū už tai, kad įdėjo mano šeltukės nuotrauką.
Tai Kopa. Jai beveik 2 metai.
Atsakyti
QUOTE(Kopytė @ 2007 10 10, 14:12)
Jonuko mamytei ačiū už tai, kad įdėjo mano šeltukės nuotrauką.
Tai Kopa. Jai beveik 2 metai.



wub.gif wub.gif prašom, aš giminaičius myyyliu
Atsakyti
QUOTE(Kopytė @ 2007 10 10, 10:30)
blush2.gif  40 cm. tai jau stipriaiperauges seltis, net patinas....

Siaip kales turetu buti 35.5 cm -36 cm (paklaida del tarptautinio standarto duomeu, kur ugis nurodomas coliais), patinai 36 -37 cm.
Standartas selciams yra grieztas -ju ugid neturi nukypti nuo normos daugiau kaip 2.5 cm (i bet kuria puse).
Papildyta:
Ar kartais ne is Nijoles Zenienes pirkot? O parodose dalyvausit?
Papildyta:
Auginu šelti bute. Šerimosi periodu -2 kartus per metus (po pora savaiciu apytiksliai) reikia intensyviau tvarkos laikytis tongue.gif , bet plaukai tikrai lengvai surenkami. Kita vertus, užtenka dažniau šunį pašukuoti ir butas tuo periodu nenukencia bigsmile.gif O sušukuotus plaukus galima rinkti ir megzti super pirštines ir kojines, net megztinius (jei užteks kantrybės ) -turiu patirties ir galiu ja pasidalinti (nes kazkada turejau ir kolius)
O kai suo nesiseria plauku namie tikrai nera, na vienas kitas.... ax.gif . Bet mes patys siek tiek irgi seriames, o cia juk  geriausi draugai, negi pyksi happy.gif

Sveikos merginos, musu šeltukei jau breitai 5, nijole tik prirode o atveze is baltarusijos.
Atsakyti
Labutis 4u.gif , sveika prisijungusi drinks_cheers.gif . Laukiam mergeliūtės fotkių
Atsakyti
Sveiki, netikėtai čia užsukau smile.gif Prieš 5 metus turėjome kolę Kingutę, nuostabiausi prisiminimai. Gražuolė, prisirišusi be galo, bute prisitaikė puikiai, tačiau plaukų buvo sočiai. Žinoma ir šukavome ir buvo prižiūrėta, bet plaukai visur, juodo drabužio negalima buvo turėti. Tačiau jei patinka ši veislė ,tai tik už ją, kažkaip prisitaikėme vieni prie kitų , nieko baisaus. Labai liūdėdavo nubausta.
Atsakyti