Įkraunama...
Įkraunama...

Donorystė.

O ar galima duoti kraujo jeigu jis buvo perpiltas?
Nors turiu nelabai kokiu prisiminimu po vieno kraujo davimo, kai man buvo blogai paimtas kraujas, vis tiek dar karta duociau, jeigu tik tiktu, turiu universalia kraujo grupe, tai ji tiktu visiems
Atsakyti
QUOTE (lauma @ 2004 09 14, 16:01)
Įvykus nelaimingam atsitikimui, kai nustatoma smegenų mirtis ir pacientas yra tinkamas donorystei, giminėms yra lengviau apsispręsti - dovanoti organus ar ne. Bet kuriuo atveju artimųjų sutikimas bus privalomas raštikai.

O tai jei zmogus turi donoro koretele, vis tiek reikalingas rastiskas giminiu sutikimas? g.gif
Atsakyti
QUOTE (Vilva @ 2004 09 15, 08:51)
O tai jei zmogus turi donoro koretele, vis tiek reikalingas rastiskas giminiu sutikimas? g.gif

Laba diena,
Labai dziugu kad yra tokia tema apie donoryste thumbup.gif

Pasidomejau del artimuju rastisko sutikimo. Pagal teises aktus to sutikimo kaip ir nereiketu, taciau tas sutikimas bandomas gauti tik siekiant isvengti konflikto su artimaisiais.

Jei kas susidomejote, daug info yra www.donoras.lt
Atsakyti
QUOTE (Žvaigždutė @ 2004 09 15, 08:02)
turiu universalia kraujo grupe, tai ji tiktu visiems

įdomu, kas tai per grupė,
nes puikiai žinau kad šiuo metu pilamas tik tos pačois grupės kraujas ir dar prieš kiekvieną perpylimą pacientui atliekamas kraujo parinkimas iš esamų tos pačios grupės kraujų. Žinau, nes vos ne kasdien perpylinėjų jį žmonėms.
Atsakyti
QUOTE (lauma @ 2004 09 18, 09:19)
įdomu, kas tai per grupė,
nes puikiai žinau kad šiuo metu pilamas tik tos pačois grupės kraujas ir dar prieš kiekvieną perpylimą pacientui atliekamas kraujo parinkimas iš esamų tos pačios grupės kraujų. Žinau, nes vos ne kasdien perpylinėjų jį žmonėms.

universalus yra pirmos rezus minus grupes kraujas. Jisai pilamas ekstra atveju, kai ligoniui reikia kraujo, o nera galimybiu nustatyti jo kraujo grupes.
Atsakyti
QUOTE (Silvute @ 2004 09 18, 09:09)
universalus yra pirmos rezus minus grupes kraujas. Jisai pilamas ekstra atveju, kai ligoniui reikia kraujo, o nera galimybiu nustatyti jo kraujo grupes.

Žinai, dirbu respublikinėje lig. ir pyluoju kraują savo pacientams. Žinau kad net mūsų reanimacija be parinkimo nepils, o kraujo perpylimo ligoninės skyrius neduos be parinkimo. esu susidūrusi su atveju, kai 2-u gydytojai pasirašė pilti kraują tos pačios grupės bet be parinkimo, bet perpylimas vistiek atliko parinkimą, o ligoniui įvyko hemolize - suiro kraujas, po perpylimo ir būtų buvęs respublikinis skandalas, paskui paaiškėjo kad rajonas iš nevilties supylė iš galiojimo išėjusi tinkamos grupės kraują ir gavosi komplikacija. Juk dabar mus stebi po padidinamu stiklu ir niekam neįrodysi kad elgeisi tyeisingai pildamas O gr. kraują kitoms grupėms. Dirbu 12 metų ir žinau kad tai atgyvena. Tik donorinius organus O gr galima sodinti visiems., ir tai kraštutiniu atveju, per savo praktiką tokio neatsimenu.
Atsakyti
As daviau krauja mazdaug pries 2 metus. Tai tada sake, kad jei nori 2-a karta ateiti, tai reikia kruva pazymu os gydytoju gauti, kad nesergi niekuom ir pan. Neturiu as laiko po poliklinikas vaikscioti. Bet kek dar zinau, kad kraujo centras kas 2 metus trina savo duomenu bazes ir tipo kaip po 2-ju metu nueini, tai gali sakyti, kad pirma karta atejai. Gal kas zino daugiau info?
Siaip kraujo duociau ir as. Mano reta grupe - IV rezus minus.
Atsakyti
Kraujo centras pats atlieka visus butinus tyrimus, po poliklinikas lakstyti tikrai nereikia. Paprasciausiai reikia ateiti i kraujo centra ir viskas.
Atsakyti
QUOTE (Mera @ 2004 09 21, 09:22)
Kraujo centras pats atlieka visus butinus tyrimus, po poliklinikas lakstyti tikrai nereikia. Paprasciausiai reikia ateiti i kraujo centra ir viskas.

Niu nz, kai as buvau, tai girdejau savo ausim kaip klause vieno zmogeno, tiksliau zmogenes smile.gif ar turi pazyma is ginekologo, kad sveika. o kito klause, ar turi pasidares plauciu rentgena blink.gif
Atsakyti
APIE ORGANŲ DONORYSTĘ GALITE PASISKAITYTI : www.transplantacija.lt
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo lauma: 03 spalio 2004 - 09:54
As nemokamai duodu kraujo kas tris menesius, moterims dazniau negalima.
Jokiu blogu pojuciu nebuna, troskina tik ta diena labai.
Siulau ir kitoms forumietems nepatingeti ir rasti laiko nors retkarciai duoti kraujo. drinks_cheers.gif
Atsakyti
Aš porą kartų buvau neatlyginamai kraujo duoti, kai į universitetą kraujo centro žmonės atvažiavo. Bent man jokių pašalinių poveikių nepasireiškė, nors čia individualu labai. Be to, ir donoro kortelę turiu. Žmonės, negailėkit kraujo savojo, juk kitam gyvybę išgelbėt gali. Va, gulėjau ligoninėj, reikėjo kraujo, tai ir džiaugiausi, kad yra tokių kaip aš blush2.gif Pragmatikai ir užrirbt gali- 40lt. Be to, juk ištiria nuo visų ligų- pagalvokit, kiek kainuotų AIDS, hepatito, sifilio ir dar galybės ligu tyrimai. O čia mainai, galima sakyt, jūs kraujo, jums- tyrimas. Nepatingėkit!!!
Atsakyti