Įkraunama...
Įkraunama...

Lašiša

MB lašišą dažniausiai gamina taip:

Orkaitės skardą išteptą aliejumi apdėlioja cukinijų griežinėliais ir vyniniais pomidorais. Ant viršaus deda tik citrina ir šiek tiek druskos marinuota lašišą. Apibarsto moliūgų sėklomis. Kepa apie 25 min. Ištraukus dar ant viršaus užspaudžia citrinos sulčių ir dažniausiai valgom su pirmomis mažytėmis bulvėmis biggrin.gif Kadangi aš, padažų mėgėja, tai aš sau dar ir padažą pasidarau biggrin.gif Bet, šiaip labai skanu thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Limcamca @ 2011 02 24, 14:10)
MB lašišą dažniausiai gamina taip:

Orkaitės skardą išteptą aliejumi apdėlioja cukinijų griežinėliais ir vyniniais pomidorais. Ant viršaus deda tik citrina ir šiek tiek druskos marinuota lašišą. Apibarsto moliūgų sėklomis. Kepa apie 25 min. Ištraukus dar ant viršaus užspaudžia citrinos sulčių ir dažniausiai valgom su pirmomis mažytėmis bulvėmis  biggrin.gif Kadangi aš, padažų mėgėja, tai aš sau dar ir padažą pasidarau  biggrin.gif Bet, šiaip labai skanu  thumbup.gif

pabandžiau jūsų receptuką, thumbup.gif , oij kaip skanu ir šeimynai patiko, o svarbiausia - labai greitai viskas paruošiama thumbup.gif
Atsakyti
Mano žuvies receptas tinkantis bet kuriai žuviai, taip pat ir lašišai :
Reikalinga žuvies filė, užbarstom druskyte, pipiriukais, užspaudžiam citrinos. Kokia 15min. pasimarinuoja. Dedam į foliją , prieš tai šiek tiek ant dugno užpilam alyvuogių aliejaus , dedam žuvį. Sutarkuojam obuolį burokinę tarka, įdedam mojonezo, išmaišom ir uždedam ant žuvies. Foliją suspaudžiam ir kepam apie 20-25min.
Skanaus ax.gif
Atsakyti
siandien kaip tik valgem lasisos griezinelius tusintus padaze..
lasisos gabalelius istryniaus citrininiais zuvies prieskoniais, ispaudziau citrinos sulciu, druskos ir apkepiau, kai pasimarinavo, tuo tarpu svieste pakepinau svoguna, tada miltai+ pienas+druska+krapai..i paruosta padaza sudejau apkepta zuvyte ir patusinau siek tiek..valgem su karstomis darzovemis, garuose virtomis ir bulvytemis
Atsakyti
Mano patys megstamiausi 2 receptai is lasisos thumbup.gif
1, kepta lasisa druskoje
2, farsiruota lasisa (darau kaip lydeka)
Atsakyti
Dažniausiai lašišą ruošiu taip: apšlakstau citrinos sultimis, užberiu šiek tiek druskos ir būtinai apelsininių pipirų. MB kepa ant grilio (man tuo daiktu naudotis sunkiau išeina biggrin.gif ), valgome su laukiniais ryžiais ir daržovių salotomis. Nemėgstu žuvies, bet šitaip paruoštą lašišą galiu valgyti, ji man net labai skani biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Kukūška @ 2010 03 25, 22:32)
Pasidalinsiu ir  as lasisos receptuku.Gal jau kas minejo g.gif
Taip kepam lasisa ant griliaus folijoje,arba orkaiteje(taip pat folijoje).

pagrindas yra marinatas.Ji reik pasigamint ir viskas.
Marinuot lasisa tereikia 45 min.Idet i folija ir kept.Beje neperkept,kad lasisa butu sultinga.
ir dedant lasisa i folija as dapilu marinato,kad kaskiek apseme butu(man labai skanus shis marnatas rolleyes.gif )

user posted image(nuotrauka ne mano)

Teriyaki lasisa
Reikes:
60g sojos padazo
250g vandens
1/2saukstelio- imbiero milteliu
1/4 saukstelio- cesnako milteliu
5 saukstus - rudo cukraus
2 saukstelius medaus
50g ananasu sulciu
2 saukstelius- raudono vyno acto


thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Marijka @ 2009 12 17, 09:15)
LAŠIŠA "Auroros" padaže

labai paprasta, labai greita, švelnu, dieviškai skanu.
Paruošimo laikas - apie 10 min/, ne daugiau.

Imame pusę stiklinės balto sauso vyno, verdame puode 5 min.,
kol verda - lašišą supjaustome gabaliukais apie3 cm. pločio.
Į keptuvę įpilame 2 arbat. šaukštus alyvuogių aliejaus, įkaitiname, įmetame smulkiai supjaustytą 1 svogūną ir stambiai supjaustytą česnako skiltelę, labai greitai apkepame, lengvai, iki kvapo, atidedame keptuvėje į šoną, sudedame lašišą, kepame vieną pusę 3 min.
Kol kepa, į puodą, kur vynas, įpilame apie 200-250 gr. grietinėlės, 1 šaukštelį saldžiųjų matų paprikų, sumaišome.
Žuvį apverčiame, kepame 2 minutes,
išpilame padažą ant lašišos,
sudedame: smulkiai supjaustytų žaliųjų alyvuogių - 1 šaukštą,
kaparelių - 1 šaukštą.
Užviriname,
ant mažooos mažooos ugnies verdame 3 min.

Viskas.
Paruošta.

(pabarstome žaliųjų svogūnų laiškais)

Rojaus malonumas, o ne lašiša.
user posted image


šiandien pietums dariau, tikrai dieviškai švelnaus skonio, ačiiu už receptuką mirksiukas.gif mirksiukas.gif
Atsakyti
Tikiuosi nesikartosiu, bet galiu ir savo receptu pasidalint. Patykėkit, lašiša burnoje tirpsta smile.gif

Lašiša su žirnelių padažu

4 gabaliukai lašišos filė
pusės citrinos sulčių
2-3 šaukštai alyvuogių aliejaus
žiupsnelis cukraus, druskos
citrininių žuvies prieskonių
Padažui
200 g riebios grietinėlės
stiklinė žaliųjų žirnelių (šaldytų)
pipirų, druskos,
kelių lašų citrinos sulčių

Žuvies gabaliukus įtrinti prieskoniais, druska, cukrumi ir apšlakstyti citrinų sultimis bei alyvuogių aliejumi. gabaliukus sudėti į kepimo popieriumi išklotą skardą ir kepti 180 laipsnių orkaitėje 15-20 min.

padažas:
keptuvėje įkaitinti grietinėlę, suberti atšildytus žirnelius ir maišant kaitinti kelias minutes, kol pradės tirštėti. Paskaninti druska, pipirais, įlašinti citrinų sulčių, galima įberti citrinų žievelių.
Padažą supilti ant iškepusių lašišos gabaliukų.

(receptas iš vegetariškų patiekalų knygos)
Atsakyti
Sakykit, ar prie lasisos, keptos orkaiteje, tiktu virtos bulves ar ryzius geriau vis del to rinktis.. blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(spaliuxe @ 2012 02 01, 14:11)
Sakykit, ar prie lasisos, keptos orkaiteje, tiktu virtos bulves ar ryzius geriau vis del to rinktis.. blush2.gif

Ryziai manau tiktu labiau nei virtos bulves,bet bulves pjaustytos skiltelemis ir keptos orkaiteje kartu su lasisa butu labai skanu,tik bulves reiktu ideti anksciau nei zuvi,jos ilgiau kepa.
Atsakyti
Traški ir sultinga lašiša

Lašišos kepsniui reikės:

Nedidelio 150–200 g lašišos filė gabalėlio su oda, bet be kaulo,

citrinos,

druskos, pipirų,

aliejaus kepti.

Lašišos filė ištrinti druska, pipirais ir patarkuotos citrinos žievelės drožlėmis. Į labai įkaitintą keptuvę (karštos keptuvės reikia, kad apskrustų lašišos odelė) guldyti filė oda į apačią ir trumpai apkepti. Ant kepsnio viršaus užspausti citrinos sulčių.

Kepsnį vartyti taip, kad apkeptų iš visų pusių. Tai turėtų trukti porą trejetą minučių.

Tada lašišą pašauti į iki 180 laipsnių įkaitintą orkaitę ir kepti apie 8 min. Kol orkaitėje keps lašiša, troškinti daržoves.

Daržovių troškinys

Keptos lašišos garnyrui reikės:

apvirtų bulvių ir morkų,

cukinijos, špinatų (juo daugiau daržovių, juo geriau. Vienas galima keisti kitomis),

svogūnų, česnakų,

druskos, pipirų,

alyvuogių aliejaus, baltojo vyno, grietinėlės.

Įkaitinti keptuvę su nedaug alyvuogių aliejaus ir jame pakepinti susmulkintus svogūnus ir česnakus.

Apvirtas bulves ir morkas supjaustyti kubeliais, taip pat susmulkinti kitas daržoves ir viską sudėti į keptuvę. Išmaišyti.

Tuomet pilti baltąjį vyną. "Kiek? Niekada nematuoju, – nusijuokė Markas. – Šliūkštelėju, ir viskas. Iš akies." Dabar – kiek luktelėti, kol vynas pradės burbuliuoti. Maišyti.

Po poros minučių kliūstelėti grietinėlės, kad apsemtų daržoves. Maišant palaukti, kol viskas pradės kunkuliuoti ir kiek sutirštės. Tada berti pagal skonį druskos ir pipirų.

Troškinys gaminamas apie 10 min. Per tą laiką orkaitėje iškepa lašiša. Į pašildytą lėkštę arba sriubos dubenėlį dėti daržovių troškinį, ant jo, apkepusia odele į viršų, – lašišos kepsnį.

"Skanaus! – palinki Markas. – Prie šio patiekalo tinka baltas vynas. Sakyčiau, daug vyno."
Atsakyti