Įkraunama...
Įkraunama...

Mėgstančiom pafilosuofuoti

QUOTE (nikvik @ 2004 09 28, 13:34)
paskaityk "Simtas metu vienatves", jei dar neskaitei.

Aciu, paieskosiu wink.gif Gal zinai kas autorius?
Atsakyti
Dar syki sveikutes wink.gif

Rasiau sia tema ne del populerumo, o tiesiog galvojau rasiu bendraminciu ar tiesiog megstanciu atsijungti nuo bet kokiu 'zemisku' rupesciu ir paklbeti apie tas 'didzias mintis', kurias paskleide didieji sios planetos mastytojai.. O gal tiesog as pavargau jau nuo to realaus gyvenimo ir norejau su jumis kartu atsijungti.....
As ir megstu Seneka ir viena labiausiai ir dazniausiai skaitomu knygu yra Senekos laiskai smile.gif ir seip megstu F.Kafka , nors jis nefilosofas, bet...

Zmogus gyvena ne tik savo asmenini gyvenyma kaip individas, bet samoningai ar nesamoningai, taip pat ir savo epochos, savo amzininku....
Idant zmogus, negaves is epochos patenkinamo atsakymo i klausima "kam", galetu ryztis darbams pranokstanciams iprastus, jam reikalinga vienatve ir betarpiskumas

Nors menka kalba, bet vis vien kils ir sia tema, o jei isnyks, tai...nieko baisaus, mes liekame savimi...
"Kalba kyla. Tik sia kilme reikia suprasti ne kaip praejusi ivyki, o kaip nuolatine tekme. Kalba kyla nuolatos ir kaip tik todel reikalauja saltinio, is kurio ji isteketu ir istorijos eigoje teketu. Paprastai sio saltinio ieskoma paciame kalbanciajame zmoguje, tyrinejant ji biologiskai, psichologiskai, sociologiskai...''
taip sako A. Maceina
Atsakyti
Autorius G. Markesas "Šimtas metų vienatvės" wink.gif Galėčiau ir aš prisidėti prie menko filosofuojančių pulkelio, bet dar labai nedaug perskaičiau filosofų veikalų.
Iš senųjų tik Laozi ir Konfucijų. Pastaruoju metu labiau domėjausi sociologija ir psichologija, bet dabar manau pabėgti pas filosofus. wink.gif
Atsakyti
Ash vakar prisifilosofavau - remdamasi senoves graiku filosofais bandzhiau atpalaiduoti smegenis - IN VINO VERITAS - jezuliau, kaip galva shiandien skauda laugh.gif . Prisijungchiau prie megstachiu pamastyt apie buti ir gerus veikalus, ale tik ne shiandien. Shiandien truputi keikiu Seneka tongue.gif .
Atsakyti
Tusciai filosofuoti gana sudetinga laugh.gif

Reikia kazkokio probleminio objekto, kad galetum ji apdoroti filosofiskai wink.gif
Kita vertus, praktiskai is kiekvienos forumo temos galima isrutuliot koki tai "filosofini" nukrypima, deja, kiek pastebejau, liaudziai tai nelabai patinka biggrin.gif

Siaip geriausia filosofuoti prie vyno taures ir patikrintu-savu "filosofu" kompanijoj wink.gif
Papildyta @ [mergetime]1096980911[/mergetime]
O del paciu filosofu, tai anksciau labai zavejausi nihilistais-Sopenhaueriu, Nyce, kiekvienoj situacijoj juos cituodavau.. Na, del solidumo pavartydavau ir I. Kanta smartass.gif
Is lietuviu megstu Sliogeri, mano sena meile yra Leonidas Donskis, nes dar vaikystej teko su juo susipazinti (atlikinejo praktika musu mokykloje), tiesa dabar nevisada sutampa paziuros, bet vis tiek gerbiu ji rolleyes.gif

O siaip dabar labiau megstu tokius siek tiek filosofiskus rasytojus, o ne isgrynintus filosofus: Hese, Dostojevskis, Kafka...
Atsakyti
Paauglysteje labai patiko A.Kamiu. Dabar gerbiu ji, taciau atrandu ir kitu. Mano hobi - religijos filosofija. Taigi, kuri mamyte kokia rimta mintele mestelkit....pradekim "filosofuoti", o tai dabar dar tik apie filosofavima ir tekalbame.... laugh.gif
Atsakyti
Skaiciau ir as ta "Simtas metu vienatves". Tikrai gera knyga.
Is kitu filosofu patinka Seneka, Bekonas, Hobsas, Nyche.
Va neseniai pradejau A.Sliogelio "Transcendencijos tyla". thumbup.gif
Atsakyti
labukas filosofes laugh.gif nelabai daug ka as galiu sitaip pavadinti...nelabai daug tokiu zmoniu ir pazystu...
is zymiuju filosofu man kazkada patiko stoikai Parmenidas, Heraklidas,Markas Aurelijus (ypac), taciau veliau studiju deka teko didziuli deka atkreipti i Nyce, Sopenhaueri, Slegeli, Kanta ... nors labai didelio ispudzio jie man nepadare... kur kas didesni susizavejima sukele Froido tyrinejimai (nors zinoma pastebiu dideles jo mokslo spragas, bet jis mane zavi savotiskai)

kai kas cia sake, kad mes veltui filosofuojam...as rasiau savo ginamaji darba ir istisus puslapius ten filosofavau viena tema, kuria nesutaria visi filosofai...gal tada mes galime pafilosofuoti ir cia forume... butu man idomu palyginti ar mano mintys nukreiptos teigiama linkme...

ogi as isikeliau sau klausima- kas yra menininkas? menininkas placiaja prasme, kafdangi menas gali buti bet kas... ar tai paprastas zmogus, ar tai genijus beprotis, ar tai igimta, ar tai gaunama...
galu gale as savo kai kuria darbo dali buvau pavadinusi- zmogaus ir menininko sinteze- ar butu galima si teigini paneigti...o gal tai kaip sakioma two in one wink.gif

na kas nori pasifilosofuoti atsiliepkit, butu idomu papolemizuoti wink.gif
Atsakyti
Pirmiausia, reikėtų išsiaiškinti sąvoką, - kas tai yra menas ? (nejaugi bet kas?), o jau tada aiškintis kas per "daiktas" yra meninikas. biggrin.gif
Juk ne visi gali rašyti, tapyti, galų gale kurti muziką, arba, sakykim, - gali, bet "nekabina" publikos...t.y. neturi talento rolleyes.gif Mano manymu, menininkas kaip voras, - iš savo "kraujo ", minčių ir t.t. išaudžia meno kūrinį. Menininkas tai žmogus, kuris iš to, kas mus supa, sugeba išspausti žymiai daugiau nei paprasti mirtingieji. Na, ir žmogus vadinantis save menininku, turi būti savimyla ir tiek egocentriškas, arba "beprotis - genijus", kad atmestų viską kas "sena" ir paskelbtų savo naująją TIESĄ.... O dėl talento, tai aš manau vienareikšmiškai, - jis gaunamas gimstant.

Gal ir primityviai pasisakiau, bet nuoširdžiai, - Ja ne volšebnik, ja tolko učius...
laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Atsakyti
Sveikos heart.gif ,

Sei as sutinku su tuo , kad pries pradedant polemizuot ar ka kita reiktu susitarti del tam tikru terminu definiciju, nes be to mes galime labai labai nusi...smile.gif
tai va zmogus ir menininkas? du terminai ir ar ju definiciju deka galima atrasti sinteze.

Taigi, as uzduociau klausima: kas yra "Homo" spiens....
Atsakyti
sad.gif Na ir uždavei klausimėlį, Linau thumbup.gif Eisiu, ko gero dar pasimokyti, pasiskaityti ką mano mokytesni žmonės (filosofai). rolleyes.gif
Nors galiu truputį "pagrybauti" tai sakant. biggrin.gif Neaišku man, kas tai yra "Žmogus", vat gyvenu jau 34 metus, bet taip iki galo ir nesuvokiu... Pagal Darvino teoriją tai toks pats gyvūnas kaip ir kiti, tik tobulesnis t.y. mąstantis. Na, gerai, įvyko kažkokia metamorfozė ir mes išlipome iš medžių, bet kas toliau...na, civilizacija, bet žmonės ir toliau žudo vieni kitus, naikina, teršia aplinką, kurioje gyvename patys sad.gif (civilizacija, sakyčiau man primena skruzdėlyną, tik truputėlį tobulesnį)
Gal įvyks dar koks nors pasikeitimas ir mes įžengsim į kitą, tobulesnį lygmenį, nežinau... Ką jūs manot ? Aš čia jau ant savo arkliuko užšokau,(t.y apie visuomenę) wink.gif
Jau 20 amžiaus pradžioje, modernistai skelbė, kad "menas išgelbės pasaulį", bet kol kas niekas nieko neišgelbėjo, pasaulį ir toliau "daro" ir valdo pinigai. sad.gif
Atsakyti
tokiais tempais nuo konkrecios meniniko ir zmogaus sintezes polemikos - prie elementariuju daleliu aptarimo, dar ir koki gnoseologini aspekta ipinkit, ir bus filosifavimui peno iki gyvenimo galo smile.gif
Atsakyti