Įkraunama...
Įkraunama...

Mažesnis mokestis už darželį

Jei vaika auginu viena.
Vaikas turi tecio pavarde.
Kokios pazymos ir is kur reiktu, jei yra lengvatu?
Atsakyti
QUOTE(Lotosas @ 2006 10 09, 14:07)
Jei vaika auginu viena.
Vaikas turi tecio pavarde.
Kokios pazymos ir is kur reiktu, jei yra lengvatu?



1. Vaiko gimimo liudijimas
2.santuokos arba istuokos liudijimas, jai tokio nera ir nebuvo is santuoku rumu pazyma kad tu esi nesusituokusi
3. seimos sudetis ,is seniunijos
Atsakyti
O iš manęs būtinai reikalauja išrašo iš metrikų knygos. Gimimo liudijimas netinka, išrašas "tikresnis" doh.gif Ir pažymos iš gyventojų registro.
Beje, kai ką įdomaus sužinojau besiteiraudama (nes ką tik pasidarė aktualu). Pasirodo, ši tvarka yra ar bus svarstoma, kadangi yra daug nesusituokusių, bet ne vienišų motinų, kurios naudojasi šia lengvata. O linksmiausias dalykas, kad socialinis darbuotojas ateis tikrinti, ar tikrai ne vieniša. Čia man taip savivaldybėje pasakė. Taip ir įsivaizduoju solidžią savivaldybės poniutę, užsikabinusią ant nosies keturgubus akinius, iki pusės sulindusią į mano skalbinių dėžę, beieškančią "šeimyninių" pantalonų ir apuostančią kievieną rastą kojinę - bene užtiks vyrišką kvapą. Jei tikrai kas nors kada nors norės "patikrinti" mano vienišumą, tai dar ir spintoj pasiūlysiu pažiūrėti - juk patikrinimo metu šeimos galva gali slėptis ten - nuo papildomo mokesčio lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(panelė Prym @ 2006 10 12, 19:53)
O iš manęs būtinai reikalauja išrašo iš metrikų knygos. Gimimo liudijimas netinka, išrašas "tikresnis" doh.gif Ir pažymos iš gyventojų registro.
Beje, kai ką įdomaus sužinojau besiteiraudama (nes ką tik pasidarė aktualu). Pasirodo, ši tvarka yra ar bus svarstoma, kadangi yra daug nesusituokusių, bet ne vienišų motinų, kurios naudojasi šia lengvata. O linksmiausias dalykas, kad socialinis darbuotojas ateis tikrinti, ar tikrai ne vieniša. Čia man taip savivaldybėje pasakė. Taip ir įsivaizduoju solidžią savivaldybės poniutę, užsikabinusią ant nosies keturgubus akinius, iki pusės sulindusią į mano skalbinių dėžę, beieškančią "šeimyninių" pantalonų ir apuostančią kievieną rastą kojinę - bene užtiks vyrišką kvapą. Jei tikrai kas nors kada nors norės "patikrinti" mano vienišumą, tai dar ir spintoj pasiūlysiu pažiūrėti - juk patikrinimo metu šeimos galva gali slėptis ten - nuo papildomo mokesčio  lotuliukas.gif

Tai dar turės įrodyti, kad tas vyras spintoje yra tikrasis vaiko tėvas lotuliukas.gif lotuliukas.gif Maža ką mama spintoj slepia mirksiukas.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
Taip ,bet man pasake,jei vaiko gimimo liudijime yra irasyta vaiko tevo pavarde,tai reiskia vaikas nevienisas jau skaitosi unsure.gif .Ir tevas moka alimentus, tai jokios lengvatos nepriklauso nesvarbu,kad viena auginu.
Atsakyti
Dėl to ir reikia pažymos iš seniūnijos arba iš gyventojų registro - ten yra įrašyta, kad esi netekėjusi/išsiskyrusi. Aš klausiau ne darželyje, o paskambinau į "Biudžetinių įstaigų buhalterinė apskaita". Ten man ir pasakojo apie tą "patikrinimą". Juokai juokais, bet manau, jei vaiko gyvenamoji vieta nustatyta su motina, tai jau pakankamas pagrindas tikėti, kad ji viena ir augina. O kol kas visos, kurios yra netekėjusios/išsiskyrusios moka už darželį pusę kainos. Man auklėtoja irgi bandė aiškint, kad neaišku, kaip čia dabar yra, pasakiau, kad pasiteiravau, kur reikia. ir puikiai žinau, kaip yra ir išvedžiojimai ta tema baigėsi. Lengvata būtent ir priklauso ne gaunantiems/negaunantiems alimentus, o tėvams, vieniems auginantiems vaikus.
Atsakyti
QUOTE(panelė Prym @ 2006 10 12, 19:53)
O iš manęs būtinai reikalauja išrašo iš metrikų knygos. Gimimo liudijimas netinka, išrašas "tikresnis" doh.gif Ir pažymos iš gyventojų registro.
Beje, kai ką įdomaus sužinojau besiteiraudama (nes ką tik pasidarė aktualu). Pasirodo, ši tvarka yra ar bus svarstoma, kadangi yra daug nesusituokusių, bet ne vienišų motinų, kurios naudojasi šia lengvata. O linksmiausias dalykas, kad socialinis darbuotojas ateis tikrinti, ar tikrai ne vieniša. Čia man taip savivaldybėje pasakė. Taip ir įsivaizduoju solidžią savivaldybės poniutę, užsikabinusią ant nosies keturgubus akinius, iki pusės sulindusią į mano skalbinių dėžę, beieškančią "šeimyninių" pantalonų ir apuostančią kievieną rastą kojinę - bene užtiks vyrišką kvapą. Jei tikrai kas nors kada nors norės "patikrinti" mano vienišumą, tai dar ir spintoj pasiūlysiu pažiūrėti - juk patikrinimo metu šeimos galva gali slėptis ten - nuo papildomo mokesčio  lotuliukas.gif


šiandieninėje mano situacijoje man toks patikrinimas būtų reikalingas. aš auginu viena, bet vyras yra čia priregistruotas ir jokia seniūnija man pažymos neišduos kol aš jo neišregistruosiu. o išregistruoti neina, nes butas priklauso bankui (pirktas už paskolą) ir tam kad patapt viena savininke, reikia nemažai pinigėlių keisti sutartį ir t.t. o jų dabar neturiu. tai va kol vyras pats nesiteiks išsiregsitruoti (o kaip supratau jis nesiruošia to daryti, o jei ir norėtų, tai neturi kur prisiregistruoti, o į niekur pasų poskyryje pasakė, kad neišregistruos). yra viena išeitis su nuosavybės dokumentais pačiai išregistruoti. o vien kad sutvarkyti tuos dokumentus, užims dar ir laiko, neskaitant pinigų. va taip ir gaunasi užburtas ratas. tai vat jei darytų tikrai tokius patikrinimus, tai man dabar būtų labai palanku.

QUOTE(jurave @ 2006 10 13, 19:16)
Taip ,bet man pasake,jei vaiko gimimo liudijime yra irasyta vaiko tevo pavarde,tai reiskia vaikas nevienisas jau skaitosi  unsure.gif .Ir tevas moka alimentus, tai jokios lengvatos nepriklauso nesvarbu,kad viena auginu.


ir aš taip girdėjau. kad jei esi išsiskyrusi bet gauni alimentus (tas kelias kapeikas), tai gaunasi, kad vaiku rūpinates kartu.
Atsakyti
Mano pazistamas tycia fiktyviai issiskyre su zmona, ji prisiteise tariamus alimentus, jis deklaravo gyvenama vieta pas savo tevus tik tam, kad uz vaikus darzelyje butu mokama 50% sumos. Taigi, issiskyrusioms si lengvata priklauso taip pat, kaip ir netekejusioms...

O tas patikrinimas, jiems butu neparankus biggrin.gif
Atsakyti
Aš auginu dukrele, kuri savo vaiko tėvo nėramačiusi daugiau nei 2 metus. esu netekėjusi, bet dukra turi tėvo pavardę. Norint gauti daržely lengvatas, reikia pateikti:
1. teismo sprendimą, kuriuo gyvenamoji vieta nustatyta su vaiko motina ir /arba alimentų priteisimą paliudijantį dokumentą.
2. kai kurie darželiai reikalauja pažymos iš seniūnijos apie šeimos sudėtį (prie pirmame punkte išvardintų dokumentų)

Kadangi aš su dukos tėvu nepalaikau jokių ryšių ir nenoriu jokios pagalbos, kadangi nei aš, nei dukra jam nereikalingi, negaliu pretenduoti ir į lengvatas.
Atsakyti
Man si tema taip pat aktuali.
auginu dukra, su jos tevu santokoje nebuvome, bet pavarde ji turi jo.
As ja leidau i kita darzeli ir ten man pareiske, kad lengvatu nebus.
As pasiskambinau i mokescius, jie man dave tevu mokesciu skyriaus telefona. Atsiliepus vaikinukui as isdesciau susiklosciusia situacija, tad jis man paske, kad man lengvata priklauso, pateikti reikia dokumentus, liudijancius kad gyvenu su dukra bei jos gimimo liudijima.
Tad as pasiemiau vietos deklaracijos pazyma bei gimimo liudijima, nunesiau i darzeli ir pasakiau, ka man aiskino mokesciuose. Tad lyg ir viskas susitvarke:) Na dar pasiziuresiu kaip ten su mokesciu uz spali bus:)
Atsakyti
Kaip jum gerai.O as ir nunesiau pazyma is seniunijos ir gimimo liudijimas yra ir istuokos liudijimas.Taciau gimimo liudijime tevas irasytas,alimentus moka(kad ir grasius),mano pajamos virsija asmens pragyvenimo lygi,todel jokia puse kainos uz darzeli nepriklauso.Vat taip man buvo atsauta.. blink.gif
Ir niekam neidomu,kad tu viena vaika augini ir gal tau tikrai vis siokia tokia parama butu puse kainos moketi.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jurave: 21 spalio 2006 - 23:34
mes su vyru esam separacijoje, taigi ištuokos liudijimo kaip ir nėra. iš pradžių auklėtoja sakė, kad pamėgins padaryti dėl to mokesčio, bet praeitą savaitę paskambino ir pasakė, kad reikalingas vistik ištuokos liudijimas. nors teismo sprendime dėl separacijos patvirtinimo yra tie patys dalykai nustatyti, kaip vaiko gyvenamoji vieta su manimi ir kad tėtis moka alimentus.
Atsakyti