Įkraunama...
Įkraunama...

Mažesnis mokestis už darželį

QUOTE(Sūrelis @ 2007 02 05, 11:53)
Nu nieko sau:) Labai pigu.
Tai galima ir aukle tureti ir vaika i darza leisti, o ne i mokykleles savaitgalio vazineti su juo smile.gif
Butinai pasinaudosiu tuo.

Papildyta:
Nes be aukles vienisai mamai vesti vaika i darzeli, manau praktiskai vieni nervai.
Nes sirgs, sirgs, sirgs, o biuleteniu darbdaviai juk netoleruoja.
O kaip parsivesti namo laiku? Neimanoma, kai reikia pasiimti 17.30....
Tad bandysiu su vedeja susisiekti, paziuresim, ar tundra ji  4u.gif

Šiaip kiekvienam mieste savi potvarkiai priimti... bet vieniša mama moka puse kainos... tereikia rugsėjo pirmą auklėtojai paduoti dokumentus,įrodančius kad esi vieniša.... o su sirgimais įvairiai būna.... jei vaiko imunitetas tvirtas,tada ir mažiau sirgs....
Atsakyti
QUOTE(rasike @ 2007 02 05, 13:48)
Šiaip kiekvienam mieste savi potvarkiai priimti... bet vieniša mama moka puse kainos... tereikia rugsėjo pirmą auklėtojai paduoti dokumentus,įrodančius kad esi vieniša.... o su sirgimais įvairiai būna.... jei vaiko imunitetas tvirtas,tada ir mažiau sirgs....


netikiu, kad maziau. Visi ten serga normaliai.
serga maziau tie, kuriems patinka, tikrai patinka eiti i darzeli smile.gif
o kai mociuciu ner salia, aukle - neisvengiamybe
Atsakyti
QUOTE(Sūrelis @ 2007 02 05, 12:53)
Nu nieko sau:) Labai pigu.
Tai galima ir aukle tureti ir vaika i darza leisti, o ne i mokykleles savaitgalio vazineti su juo smile.gif
Butinai pasinaudosiu tuo.

Papildyta:
Nes be aukles vienisai mamai vesti vaika i darzeli, manau praktiskai vieni nervai.
Nes sirgs, sirgs, sirgs, o biuleteniu darbdaviai juk netoleruoja.
O kaip parsivesti namo laiku? Neimanoma, kai reikia pasiimti 17.30....
Tad bandysiu su vedeja susisiekti, paziuresim, ar tundra ji  4u.gif

Mano dukra turi valandinę auklę. Bet ne dėl ligų, o dėl to, kad mamai kartais reikia užsiimti suaugusių pramogom mirksiukas.gif Dar jos paslaugom naudojuosi, kai spermos donoras atsimena savo meilę vaikui - nereikia likti vienai bute su neprognozuojamu individu.
Kai tik pradėjo eiti, tai sirgo ir sirgo, tai samdžiau auklę ligoms, nes yra kažkoks įstatymas, kad jei darbuotojas praleidžia daugiau nei 166 dienas, tai galima atleisti iš darbo. Negarantuoju, kad taip yra. (Gal Medinis gali komentarą?). O dabar, kadangi ne taip ir dažnai serga, tai imu pati nedarbingumus. Gana jau to, kad teko išgrūsti vaiką į lopšelį vos metukų. Naudojuosi proga pabūti su dukra, kol dar įstatymai tai leidžia, nes nežinia, ko ateity valdžios galvos dar primąstys. O darbdaviam jau seniai laikas keisti požiūrį į darbuotojus, auginančius vaikus.
Mūsų darželis dirba nuo 6.30 iki 18.30, tai aš spėdavau pasiimti, bet lopšelyje tai dukra pirma ateidavo, o paskutinė išeidavo. Jei jau galit sau leisti, tai geriau auklė tegu pasiima, nes mažiukui labai liūdna vienam likti...
Tiesa, neapsiskaičiuokite, nes auklė - ne pigus malonumas. Bent jau Vilniuje, tai 4-5 litai už valandą, o jeigu kur toliau gyvena, tai prašo už mikriuką ar kurą sumokėti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo panelė Prym: 05 vasario 2007 - 13:02
QUOTE(panelė Prym @ 2007 02 05, 12:59)
Mano dukra turi valandinę auklę. Bet ne dėl ligų, o dėl to, kad mamai kartais reikia užsiimti suaugusių pramogom mirksiukas.gif
Kai tik pradėjo eiti, tai sirgo ir sirgo, tai samdžiau auklę ligoms, nes yra kažkoks įstatymas, kad jei darbuotojas praleidžia daugiau nei 166 dienas, tai galima atleisti iš darbo. Negarantuoju, kad taip yra. (Gal Medinis gali komentarą?). O dabar, kadangi ne taip ir dažnai serga, tai imu pati nedarbingumus. Gana jau to, kad teko išgrūsti vaiką į lopšelį vos metukų. Naudojuosi proga pabūti su dukra, kol dar įstatymai tai leidžia, nes nežinia, ko ateity valdžios galvos dar primąstys. O darbdaviam jau seniai laikas keisti požiūrį į darbuotojus, auginančius vaikus.

kiek žinau DK (darbo kodekse) tokio įstatymo nėra... ir šiaip auginantiems vieniems vaikus tikrai nemažai privilegijų yra..tik svarbu žinoti DK ir mokėti pasinaudoti mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(rasike @ 2007 02 05, 14:02)
kiek žinau DK (darbo kodekse) tokio įstatymo nėra... ir šiaip auginantiems vieniems vaikus tikrai nemažai privilegijų yra..tik svarbu žinoti DK ir mokėti pasinaudoti mirksiukas.gif

Privilegijų yra, bet jas išmušti reikia sugebėti. O kad darbdaviai palankiau žiūri į tokius, kuriem vaikų ligos netrukdo dirbti, tai irgi ne paslaptis. Na, DK nėra, bet kažkas tikrai yra (jei Medinis nesiims savo konsultanto pareigų, pabandysiu pati paieškoti), o SoDra irgi apmoka tik tam tikrą dienų kiekį per metus.
Atsakyti
QUOTE(panelė Prym @ 2007 02 05, 13:04)
Privilegijų yra, bet jas išmušti reikia sugebėti. O kad darbdaviai palankiau žiūri į tokius, kuriem vaikų ligos netrukdo dirbti, tai irgi ne paslaptis. Na, DK nėra, bet kažkas tikrai yra (jei Medinis nesiims savo konsultanto pareigų, pabandysiu pati paieškoti), o SoDra irgi apmoka tik tam tikrą dienų kiekį per metus.

Tai priklauso nuo darbdavio... mūsų darbovietėje yra numatyta visa tai ir kolektyvinėj sutrty,ir vidaus tvarkos taisyklėse... Sodra apmoka viską normaliai tik ne 100% o 80% vaiko slaugai.. ir vaiko slaugai galima b8ti tik 14 dien7...ilgiau - ne.... neįeina į nedarbingumo lapelį sanatorijos.... čia jau reikia kito straipsniuko.... kadangi pati ne kartą esu susidūrusi,tai žinau,kaip yra iš tikro
Atsakyti
Pataisysiu truputį, SoDra apmoka 85 proc. Po 14 dienų galima kad ir 1 dieną grįžti į darbą ir vėl imti apmokamą nedarbingumą, bet nedarbingumo dienų skaičius per metus yra ribotas.

Va čia kažkas panašaus į tai, ką sakiau:

133 straipsnis. Garantijos sergantiems ir sužalotiems darbe darbuotojams

1. Darbuotojams, netekusiems darbingumo dėl sužalojimo darbe arba profesinės ligos, darbo vieta ir pareigos paliekamos, kol bus atgautas darbingumas arba nustatytas invalidumas. Su darbuotoju, kuriam nustatytas invalidumas, darbo sutartis gali būti nutraukiama laikantis šio skirsnio nuostatų.

2. Darbuotojams, tapusiems laikinai nedarbingiems ne dėl šio straipsnio 1 dalyje nustatytų priežasčių, darbo vieta ir pareigos paliekamos, jeigu jie dėl laikinojo nedarbingumo neatvyksta į darbą ne daugiau kaip šimtą dvidešimt dienų iš eilės arba ne daugiau kaip šimtą keturiasdešimt dienų per paskutinius dvylika mėnesių, jei įstatymai ir kiti norminiai teisės aktai nenustato, kad tam tikros ligos atveju darbo vieta ir pareigos paliekamos ilgesnį laiką.

3. Į šio straipsnio 2 dalyje nustatytus laikotarpius neįskaitomas laikas, per kurį darbuotojas gavo valstybinio socialinio draudimo pašalpą šeimos nariui slaugyti arba pašalpą epideminių situacijų atvejais.

Na, tik aišku, kad vaikų slaugos atvejais tai negalioja. Vadinasi, drąsiai galima slaugyti nuosavus vaikus ax.gif

O čia SoDros informacija:

Slaugant sergančius šeimos narius (vaikus, įvaikius, sutuoktinį, tėvus, įtėvius) ligos pašalpa mokama:

ne ilgiau kaip 7 kalendorines dienas;
vaiką iki 14 metų – ne ilgiau kaip 14 kalendorinių dienų;
šeimos nariui ar globėjui, slaugančiam stacionare bet kuria liga sergantį iki 7 m. vaiką – už visą slaugymo laikotarpį, bet ne ilgiau kaip 120 kalendorinių dienų per kalendorinius metus;
šeimos nariui, globėjui ar rūpintojui slaugančiam stacionare ar medicininės reabilitacijos ir sanatorinio gydymo įstaigoje vaiką iki 18 metų, sergantį sunkiomis ligomis (pagal sveikatos apsaugos ir socialinėsapsaugos ir darbo ministrų patvirtintą sąrašą), pašalpa iš Sodros biudžeto lėšų mokama nuo pirmosios slaugymo dienos už visą reikalingą slaugymo laikotarpį, bet ne ilgiau kaip 120 kalendorinių dienų per kalendorinius metus.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo panelė Prym: 05 vasario 2007 - 13:20
Tokiu aukliu, kur tik vaiko ligos atveju, su ziburiu nerasi, nebent giminaite kokia, kuri jau nieko daugiau nebegali dirbti. Arba nenori wink.gif
As zadu moketi ta pacia kaina kaip kad butu su vaiku, kad tik parvestu ir slaugytu jam susirgus.
Palikti vaika per 2 prailgintas grupes iki 18.30 as negaleciau, gaila, stresas bus vaikui, visus pasiima, o jo - ne.
Papildyta:
o neiti i darba ir imti biuletenius - siais laikais galima tik valstybinej istaigoj arba esant sau paciai virsininke smile.gif
normaliam UAB'e tuoj kreivai ziuri ir visi nepatenkinti. Jei as buciau direktore, irgi buciau nepatenkinta, jei kas 2 savaites darbuotoja del vaiko ligu sedetu biuleteniuose smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Sūrelis @ 2007 02 05, 16:36)
Tokiu aukliu, kur tik vaiko ligos atveju, su ziburiu nerasi, nebent giminaite kokia, kuri jau nieko daugiau nebegali dirbti. Arba nenori wink.gif
As zadu moketi ta pacia kaina kaip kad butu su vaiku, kad tik parvestu ir slaugytu jam susirgus.
Palikti vaika per 2 prailgintas grupes iki 18.30 as negaleciau, gaila, stresas bus vaikui, visus pasiima, o jo - ne.
Papildyta:
o neiti i darba ir imti biuletenius - siais laikais galima tik valstybinej istaigoj arba esant sau paciai virsininke smile.gif
normaliam UAB'e tuoj kreivai ziuri ir visi nepatenkinti. Jei as buciau direktore, irgi buciau nepatenkinta, jei kas 2 savaites darbuotoja del vaiko ligu sedetu biuleteniuose smile.gif

Buvau radus tokių auklių, ne vieną. Kadangi aukliauja dažniausiai pagyvenusios moteriškės, ne visos nori dirbti kasdien po 10 valandų. Norint įmanoma.
Dirbu privačioj įmonėj, viršininkų ant savęs turiu n ir imu nedarbingumą, kai tik reikia. Kas nori, gali nosį raukyti, kiek jiems patinka, savo teises aš žinau ir man patinka vaiką auginti pačiai. Aišku, skausmingai pasijaučia ir tie keli šimtai litų, kurių SoDra nedamoka, bet sergančiam vaikui labiau negu bet kada reikia mamos. O viršininkas, kuris tikėtųsi rasti darbuotoją, kuris niekada nesirgs ir nesirūpins vaikas, man atrodytų idiotas. Keista jūsų nuomonė, būtent dėl tokio požiūrio ir diskriminuojami vaikų turintys darbuotojai, ypač tie, kurie augina vieni vaikus.
Atsakyti
QUOTE(panelė Prym @ 2007 02 05, 16:57)
Buvau radus tokių auklių, ne vieną. Kadangi aukliauja dažniausiai pagyvenusios moteriškės, ne visos nori dirbti kasdien po 10 valandų. Norint įmanoma.
Dirbu privačioj įmonėj, viršininkų ant savęs turiu n ir imu nedarbingumą, kai tik reikia. Kas nori, gali nosį raukyti, kiek jiems patinka, savo teises aš žinau ir man patinka vaiką auginti pačiai. Aišku, skausmingai pasijaučia ir tie keli šimtai litų, kurių SoDra nedamoka, bet sergančiam vaikui labiau negu bet kada reikia mamos. O viršininkas, kuris tikėtųsi rasti darbuotoją, kuris niekada nesirgs ir nesirūpins vaikas, man atrodytų idiotas. Keista jūsų nuomonė, būtent dėl tokio požiūrio ir diskriminuojami vaikų turintys darbuotojai, ypač tie, kurie augina vieni vaikus.



nzn, man ne taip lengva bet ka i namus isileisti pagal skelbima. Ieskojau aukles - buvo baisu. Netiketai radau is kaimynystes.
o virsininkus galim vadinti idiotais, bet realybe yra tokia. Ypac, kai virsininkai patys vaiku neturi. Zinoma, niekas nieko nesako, bet pats pradedi jaustis nesmagiai, be to niekas tavo darbu nedaro, jie stovi. Dabar praktiskai aksioma tapo - turi vaika, dirbi, turi tureti kas priziuri. Zinoma, jei reiktu rimtos medicinines prieziuros, mama imtu biuleteni ir neitu i darba, bet del slogos ar kosulio, persalimo - niekas to nedaro. Sedi mociute, aukles su vaiku ir t.t.
Ir dar nuo darbo pobudzio priklauso.... ar gali baigti lygiai 6 ar 5, ar reikia kazkur dar sudalyvauti darbo reikalais.
Atsakyti
Aš imu nedarbingumą gana dažnai. Gaila tų kelių šimtelių, bet man daug maloniau, kad galiu sergančiu vaiku pasirūpinti pati. O viršininkai terauko nosis irnesakyk.gif . Beje, dirbu UAB'e.
Atsakyti
jei turi specialybe, kad gali iseiti bet kur kitur arba uzimi aukstas pareigas, tada gerai
Atsakyti