Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip ir kada įvedamas "kietas" maistas?

NUO SESIU MEN PARDEJAU SAVO VAIKUTI PRIMAITINTI
Atsakyti
sveikutes mamytes, tikiuosi jusu patarimu bigsmile.gif mums jau virs 5 men. tai nusprendziau savo mazaja po truputi pratinti prie kieto maistelio nes iki siol valgo tik MP thumbup.gif tad dabar dvi dienas jau duodu po saukstuka morku tyreles (ekomendavo taip gydytoja) tai kaip supratau po truputi ta kieki reikia didinti ar taip? bet iki kokio kiekio reikia didinti ir kiek laiko man ja duoti? nuo kada duoti kita darzove pvz jau bulve ir kaip tada daryti ar duoti vel po sauksteli ar jau po tris saukstelius? g.gif nu tikiuosi pasidalinsite savo patirtimi nes man taip sunku visa tai atrodo doh.gif
Atsakyti
QUOTE(martinna @ 2007 09 28, 21:10)
sveikutes mamytes, tikiuosi jusu patarimu  bigsmile.gif  mums jau virs 5 men. tai nusprendziau savo mazaja po truputi pratinti prie kieto maistelio nes iki siol valgo tik MP  thumbup.gif  tad dabar dvi dienas jau duodu po saukstuka morku tyreles (ekomendavo taip gydytoja) tai kaip supratau po truputi ta kieki reikia didinti ar taip? bet iki kokio kiekio reikia didinti ir kiek laiko man ja duoti? nuo kada duoti kita darzove pvz jau bulve ir kaip tada daryti ar duoti vel po sauksteli ar jau po tris saukstelius?  g.gif  nu tikiuosi pasidalinsite savo patirtimi nes man taip sunku visa tai atrodo  doh.gif

Sveikute, na mums gydytoja patare pradet nuo 5,5men.(ir as maitinu MP). Pirma diena tik vienos tirntos bulves sauksteli, antra jau bulve,morka. Ir taip didinti po sauksteli kasdien. Kai maziukas suvalgys 40-50ml. per karta, reikia ideti ir trecia darzove(kopusta arba cukinija). I viena sauksteli kosytes reikia deti po 1 lasa alyvuogiu aliejaus. Zodziu i 150-170ml. dedamas vienas arbatinis saukstelis alyvuogiu aliejaus.
Paskui jau kai daugiau valgem, tai pradejau moliuga, ziedini kopusta, brokoli det. Daznai paziuredavau, kokia tokio amziaus vaikuciams skirtu tyreliu sudetis ir mazdaug idedavau tokiu darzoviu. Bet mano mazius besotukas didelis, tai mes greiciau ta dozyte pasididinom(na, ne pirma savaite, bet jau nuo antros ir siek tiek daugiau kosytes duodavau, tai kad jis sededavo issiziojes ir laukdavo, kol duosiu valgyt biggrin.gif ). Ai, dar, po kosytes MP liepe geriau neduoti, nes tada blogiau pasisavinami vitaminai, geriau vandenuko, bet maniski negerdavo, duodavau siek tiek arbateles, bet ir ta nelabai tiko. Istempdavau kokia valanda, o paskui jei labai jau noredavo, siek tiek pienuko duodavau pagert, ka gi daryt, kad kaip pradedavo sumintis doh.gif Dabar nuo 6men., kai jau galima sulciu, tai daug paparasciau, jis labai skaniai geria, o arbatos nei kaip.
Tai vat, cia musu gydytojos rekomendacija mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(saule** @ 2007 09 29, 09:47)
Sveikute, na mums gydytoja patare pradet nuo 5,5men.(ir as maitinu MP). Pirma diena tik vienos tirntos bulves sauksteli, antra jau bulve,morka. Ir taip didinti po sauksteli kasdien. Kai maziukas suvalgys 40-50ml. per karta, reikia ideti ir trecia darzove(kopusta arba cukinija). I viena sauksteli kosytes reikia deti po 1 lasa alyvuogiu aliejaus. Zodziu i 150-170ml. dedamas vienas arbatinis saukstelis alyvuogiu aliejaus.
Paskui jau kai daugiau valgem, tai pradejau moliuga, ziedini kopusta, brokoli det. Daznai paziuredavau, kokia tokio amziaus vaikuciams skirtu tyreliu sudetis ir mazdaug idedavau tokiu darzoviu. Bet mano mazius besotukas didelis, tai mes greiciau ta dozyte pasididinom(na, ne pirma savaite, bet jau nuo antros ir siek tiek daugiau kosytes duodavau, tai kad jis sededavo issiziojes ir laukdavo, kol duosiu valgyt biggrin.gif ). Ai, dar, po kosytes MP liepe geriau neduoti, nes tada blogiau pasisavinami vitaminai, geriau vandenuko, bet maniski negerdavo, duodavau siek tiek arbateles, bet ir ta nelabai tiko. Istempdavau kokia valanda, o paskui jei labai jau noredavo, siek tiek pienuko duodavau pagert, ka gi daryt, kad kaip pradedavo sumintis doh.gif Dabar nuo 6men., kai jau galima sulciu, tai daug paparasciau, jis labai skaniai geria, o arbatos nei kaip.
Tai vat, cia musu gydytojos rekomendacija mirksiukas.gif

O sultis skiestas duodi atsigert?
Atsakyti
kaip idomiai kad negalima po kosytes MP duoti g.gif tai tada mano vaikas bus juk nevalges schmoll.gif nes jei tik duodu viena ta sauksteli kad priprastu prie skonio tai kaip neduosi pienuko??? tai juk neprivalgis???? (nu as dar tik duodu trecia diena morkytes kosytes du saukstelius) bet pastebejau kad mano gydytoja tai nusnekejo biski blink.gif sako duok kosytes paragauti po MP bet kazkaip pagalvojau kad vaikas bus privalges tai tikrai nebeims tos koses g.gif tad darau savaip duodu pries MP tongue.gif gal dar kas pasidalins savo patirtimi thumbup.gif
Atsakyti
Aš irgi košes duodavau prieš MP. Juk jei duosi po MP, taigi vaikas sotus jau ir tikrai nebenorės tos kažkokios neaiškios šlykštynės valgyti lotuliukas.gif
Dabar po košės duodu užgert MP, nes sulčių-arbatų nemėgsta. Užgeria šiek tiek MP ir laimingas visas smile.gif
Atsakyti
o nuo ko pradejot, nuo banano? ar iskart nuo kosyciu, kiek atsimenu darzoviu pirmoji, bet laikai keiciasi ir sistemos taipogi, padiskutuokim mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo salamandra72: 30 rugsėjo 2007 - 12:02
QUOTE(ericaa @ 2007 09 29, 11:41)
O sultis skiestas duodi atsigert?

Jo, skiedziu 50:50 ax.gif
Atsakyti
QUOTE(martinna @ 2007 09 29, 12:30)
kaip idomiai kad negalima po kosytes MP duoti  g.gif  tai tada mano vaikas bus juk nevalges  schmoll.gif nes jei tik duodu viena ta sauksteli kad priprastu prie skonio tai kaip neduosi pienuko??? tai juk neprivalgis???? (nu as dar tik duodu trecia diena morkytes kosytes du saukstelius) bet pastebejau kad mano gydytoja tai nusnekejo biski  blink.gif  sako duok kosytes paragauti po MP bet kazkaip pagalvojau kad vaikas bus privalges tai tikrai nebeims tos koses  g.gif  tad darau savaip duodu pries MP  tongue.gif  gal dar kas pasidalins savo patirtimi  thumbup.gif

Ne ne, as kai pradejau tik primaitint, tai irgi duodavau pienuko po kosytes, nes ten tas vienas saukstelis buves nebuves. O paskui, jau kai didesni kieki pradejo suvalgyt, tai pradejau bandyt neduot pienuko po darzovienes, sunkiai mums sekesi ir vis tiek baigdavosi MP, kol nuo 6 men. pradejom sultis gert, dabar jam visai pienuko po darzovienes nebereikia.
Po koses su mesyte pieno niekada net nesiulau,nes vaisiu sultys padeda, o pienukas trukdo oragnizmui pasisavinti gelezi 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo saule**: 01 spalio 2007 - 09:38
QUOTE(saule** @ 2007 10 01, 11:37)
Ne ne, as kai pradejau tik primaitint, tai irgi duodavau pienuko po kosytes, nes ten tas vienas saukstelis buves nebuves. O paskui, jau kai didesni kieki pradejo suvalgyt, tai pradejau bandyt neduot pienuko po darzovienes, sunkiai mums sekesi ir vis tiek baigdavosi MP, kol nuo 6 men. pradejom sultis gert, dabar jam visai pienuko po darzovienes nebereikia.
Po koses su mesyte pieno niekada net nesiulau,nes vaisiu sultys padeda, o pienukas trukdo oragnizmui  pasisavinti gelezi 4u.gif


dabar tai jau aisku thumbup.gif norejau dar paklasuti kiek turetu suvalgyti mano vaikiukas? po truputi didinu ta kieki darzovienes bet neisivaizduoju iki kokio kiekio reikia???? bijau kad neistampyciau to skranduko g.gif ir kaip reikia ivesti kita darzove? pvz duodu morkytes jau sakykim penkis saukstus tai dabar prie tu 5 saukstu prideti viena sauksta bulves ar kaip? ar vel duoti po viena sauksta bulves???? nu sunku kazkaip man su tuo primaitinimu blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(martinna @ 2007 10 01, 14:36)
dabar tai jau aisku  thumbup.gif  norejau dar paklasuti kiek turetu suvalgyti mano vaikiukas? po truputi didinu ta kieki darzovienes bet neisivaizduoju iki kokio kiekio reikia???? bijau kad neistampyciau to skranduko  g.gif  ir kaip reikia ivesti kita darzove? pvz duodu morkytes jau sakykim penkis saukstus tai dabar prie tu 5 saukstu prideti viena sauksta bulves ar kaip? ar vel duoti po viena sauksta bulves???? nu sunku kazkaip man su tuo primaitinimu  blush2.gif

Del suvalgymo, tai zinok kiekvienas lelius vis kitaip, mes su drauge pas ta pacia pediatre vedam lelius savo, tai jos mergyte suvalgydavo po 80-120ml., o maniskis net iki 180ml. Ir gyd. sake, kad cia normalu. As tai didinau iki 10 sauksteliu(kasdien po viena pridedama), o paskui jau daviau, kiek jis ten pats norejo ir suvalge ax.gif Dazniausiai suvalgo po 150ml. kartais ir daugiau. Jau jei nenores, nei kaip neiskisi, susiciaupia spjauna arba purskia biggrin.gif Plius dar duodu siek tiek atsigert. Na 6men. leliui 60ml. ar sulciu ar arbateles per diena. Kelias dienas nepaklausiau gyd., nes mano mazius labai norejo daugiau gert, visgi naujas skonis, tai taip vel pradejo atpylinet, kad kaip mat vel pradejau daryt,kaip gyd.liepe. doh.gif
Cia tie 60ml. nesusije su MP
Darzoviu kiekis yra bendras. Nezinau, kokios ten proporcijos tu darzoviu turi buti, bet dedavau didziausia dali bulves, morkos siek tiek maziau(mano leliu is pradziu alergizavo), viska sutrindavau ir tada tos mases viena diena vienas saukstelis, kita jau 2, trecia-3 ir t.t., tik aisku, kiekviena diena sviezia kosyte verdu, tiesiog labai maza kieki. O jau nuo 40ml.idejau ir cukinijos ar kopusto. Vel paskirsciau mazdaugtas darzoves ir tada tos kosyte jau vel siek tiek daugiau daviau mirksiukas.gif smile.gif
O tau gydytoja nepaaiskina del maitinimo g.gif Musiske iki smulkmenu kiekviena zingsneli nupasakoja, labai dziaugiusi savo pediatre thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo saule**: 01 spalio 2007 - 20:08
mano mergyte priaugo per pirma men. 2kg, o per antraji 200g. , daktare sako kad kartu sudejus tai yra geras svoris, bet kaip per menesi, mazokai, mastau ka daryt ,gal kamtaip buvo?
Atsakyti