Įkraunama...
Įkraunama...

Šilauogės

na štai ir aš įsirašiau į šilauogistų gretas- pasisodinau sodyboj 2 krūmelius Nelson i Bluecrop lyg tais- labai pergyvenu, kad prigytų- tris dienas su vyru sodinom- norėjosi padaryti tobulai: iškasėm didžiulę duobę, prisivežėm su karučiais smėlio, supyliau į duobę 400 litrų žemės Rododendrams sumaišytos su pjuvenom- dar pritrūkau žemės -reikės sekantį kartą dar porą maišiukų nusivežti. Tiesa išklojom duobės šonus šiferiu kaip šioje temoje perskaičiau - molynai pas mus, žemė ne šilauoginė.
Štai mano draugelės - labai tikiuosi, kad prigis. Tik mežinau ar iš karto galima tręšti azotinėmis trąšomis ar reikia palaukti kol prigis g.gif
user posted image
Atsakyti
2008-09-02

Kokiomis trąšomis šilauoges tręšti geriausia ir kada?

user posted image
Meilės Taraškevičienės nuotrauka

„Kokiomis trąšomis šilauoges tręšti geriausia ir kada?“ – klausia šilauoges neseniai pradėjęs auginti marijampolietis.

Konsultuoja agronomė Rūta Antanaitienė
Šilauogių negalima pertręšti, nes augalų šaknys labai jautrios druskų koncentracijai. Pertręšti augalai gražiai suveši, išaugina ilgus ūglius, tačiau kitais metais pavasarį jų viršūnės nudžiūsta. Augalai pradeda sirgti grybinėmis ligomis, kurios sugadina nemažą uogų derliaus kiekį. Šilauoges reikėtų tręšti tris kartus: gegužės pradžioje 0,1 proc. kompleksinių trąšų su mikroelementais rudo nutrifolo N:P:K (14:11:25) tirpalu ir gegužės viduryje bei birželio mėnesį 0,1 proc. amonio sulfato tirpalu, kurio pH 4.
Laistomo vandens rūgštingumas koreguojamas „Lower 7“ arba sieros, azoto, ortofosforo rūgštimi. Gauto tirpalo arba laistomo vandens pH turi būti tik 4,2.





o čia dar iš rojaus sodų:

Gerai tręšiamos šilauogės užaugina tvirtus skeletinius ir daugiau derančių ūglių. Tinkamiausias azoto šaltinis — amonio salietra ir amonio sulfatas. Azoto reikia kitų metų žiedinių pumpurų formavimuisi, ūglių augimui. Azotinių trąšų perteklius skatina vegetatyvinių ūglių augimą antroje vasaros pusėje, todėl jie nespėja subręsti, vėliau prinoksta uogos. Kai jų trūksta, prastai auga ūgliai, susmulkėja uogos. Azotinėmis trąšomis augalai tręšiami kovo — balandžio mėnesį (prieš pumpurų sprogimą) ir maždaug po 6 savaičių.

Fosforo trąšų šilauogėms reikia nedaug. Jomis tręšiama nuėmus derlių. Dėl kalio trąšų šilauogės dera gausiau, uogos būna stambesnės. Paprastai tręšiama kalio sulfatu, visai netinka kalio chloridas. Tręšiama nuėmus derlių arba anksti pavasarį (kartu su azotinėmis trąšomis) prieš pumpurų sprogimą. Tręšiant šilauoges svarbu, kad netrūktų drėgmės. Per sausras patręštus augalus būtina gerai palaistyti. Trąšos ant žemės paskirstomos tolygiai, nes išpiltos vienoje vietoje gali stipriai apdeginti šaknis (ypač amonio ir kalio sulfatai).



Aš kaip visada bijau pertręšti, tai dar truputėlį palauksiu, kol įsišaknys geriau blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(brukne-vetra @ 2009 05 05, 22:04)
na štai ir aš įsirašiau į šilauogistų gretas- pasisodinau sodyboj 2 krūmelius Nelson i Bluecrop lyg tais- labai pergyvenu, kad prigytų- tris dienas su vyru sodinom- norėjosi padaryti tobulai: iškasėm didžiulę duobę, prisivežėm su karučiais smėlio, supyliau į duobę 400 litrų žemės Rododendrams sumaišytos su pjuvenom- dar pritrūkau žemės -reikės sekantį kartą dar porą maišiukų nusivežti. Tiesa išklojom  duobės šonus šiferiu kaip šioje temoje perskaičiau - molynai pas mus, žemė ne šilauoginė.
Štai mano draugelės - labai tikiuosi, kad prigis. Tik mežinau ar iš karto galima tręšti azotinėmis trąšomis ar reikia palaukti kol prigis  g.gif
user posted image


naujai pasodintu augalu trest paprastai nerekomenduojama, be to juk duobes paruosei nuo dusios, ir krastus izoliavai, ir substrata atsakingai rinkai, tikrai augalui kol isitvirtins to pilnai pakanka, patresi veliau, kai pamatysi kad tavo augaliukai isikabino ir sekmingai auga.
Atsakyti
Aš irgi į Jūsų būrelį 4u.gif

Bet kol kas tik planuojuosi apželdinimo planą blush2.gif kaip manot, ar tiktų šilauoges kur nors antrame plane (o gal ir pirmame) komponuoti su dekoratyviniais augalais? Na, kiek suprantu, auginimo sąlygos panašios į azalijų ir rododendrų... tai į jų kompaniją g.gif

Aš čia tokią viziją turiu, kad gal ir galima maišyti, nedaryti labai aiškaus atskyrimo į sodą ir ne sodą (gražiąją pusę). Gal darėte taip? Gal kokį patarimą duotumėt?
Atsakyti
Jus sakot ,kad rudeni raudoni silauogiu lapai yra normalu? Tai taip iseina ,kad bereikalo tresiau doh.gif
Atsakyti
QUOTE(jurg_ili @ 2009 05 06, 12:57)
Jus sakot ,kad rudeni raudoni silauogiu lapai yra normalu? Tai taip iseina ,kad bereikalo tresiau  doh.gif



biggrin.gif paziurek cia http://images.google...ttp...l=lt&sa=G

o tresti reikia, tik laiku, nes veliau patresus ugliai nesumedeja, prasciau ziemoja.
Papildyta:
QUOTE(Spurga577 @ 2009 05 06, 12:34)
Aš irgi į Jūsų būrelį 4u.gif

Bet kol kas tik planuojuosi apželdinimo planą blush2.gif kaip manot, ar tiktų šilauoges kur nors antrame plane (o gal ir pirmame) komponuoti su dekoratyviniais augalais? Na, kiek suprantu, auginimo sąlygos panašios į azalijų ir rododendrų... tai į jų kompaniją  g.gif



na del grazumo ir augimo salygu tai gal ir tiktu, bet ar bus patogu nuo krumeliu uogeles skinti? ar yra mazuju uogautoju, kurie galetu visai netycia rododendrus aplamdyt ar kitus augalus?
Atsakyti
Ech galėtų jau ir dabar būt tų uogyčių wub.gif man jos tokios skanios smile.gif
Atsakyti
QUOTE(jot.ka @ 2009 05 06, 11:14)
naujai pasodintu augalu trest paprastai nerekomenduojama, be to juk duobes paruosei nuo dusios, ir krastus izoliavai, ir substrata atsakingai rinkai, tikrai augalui kol isitvirtins to pilnai pakanka, patresi veliau, kai pamatysi kad tavo augaliukai isikabino ir sekmingai auga.

ačiū - nuraminot,lauksiu rezultatų.
O šiandien dar prie Rimiukų Žirmūnuose Vilniuje apžiūrėjau augalų paviljoną- ten "Mūsų sodai" prekiauja - tai pasižiūrėjau šilauogių krūmelius- žymiai didesni ir su žiedais jau- dabar galvoju, gal per mažus pasodinau blush2.gif ilgai reikės uogų laukti. O ir išskaičiau, kad jauni krūmeliai labaiu į ligas linkę g.gif
Atsakyti
QUOTE(brukne-vetra @ 2009 05 07, 11:04)
ačiū - nuraminot,lauksiu rezultatų.
O šiandien dar prie Rimiukų Žirmūnuose Vilniuje apžiūrėjau augalų paviljoną- ten "Mūsų sodai" prekiauja - tai pasižiūrėjau šilauogių krūmelius- žymiai didesni ir su žiedais jau- dabar galvoju, gal per mažus pasodinau  blush2.gif ilgai reikės uogų laukti. O ir išskaičiau, kad jauni krūmeliai labaiu į ligas linkę  g.gif


mes sodinom dvimetukus krumelius, tiksliau jos buvo nugenetos ir turejo tik po kelis stiebukus, bet per sezona puikiai subujojo, ir vienas krumelis paragavimui issirpino viena mazute keke, bet jau skania.... wub.gif , o siemet jau pilni abu krumai ziedu, laukiu kada suzydes. o mugej siemet matem toookius krumus, sake jau ne pirmus metus tame vazone vaisius veda, bet ir kaina berods virs 50 lt, o mes saviskes pirkom uz 18. nereiks jum ilgai laukt, bus tu uogyciu, jei ne siemet, tai kitamet tikrai mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(*saulašarė* @ 2009 05 04, 18:05)
Aš dar galvoju, gal nuo saulės taip mastau.gif nes mūsiškiai auga be jokio pavėsio, ant tiesioginės saulės. Ar negali taip būt? g.gif  O šiaip tai lyg ir smagiai auga, neatrodo, kad susiruošę "mirt" būtų unsure.gif



Musu visas laukas silauogiu istisus metus ant saules gyvena-ir nieko lotuliukas.gif
Papildyta:
QUOTE(columbija @ 2009 05 06, 15:41)
Ech galėtų jau ir dabar būt tų uogyčių  wub.gif  man jos tokios skanios smile.gif



Kad skanios tai tikrai smile.gif O dar begale visokiu vitaminu turi. Skanu dar labai ant ziemos jas sutrintas i saldikli uzsisaldyti thumbup.gif
O jei taip laukiat nesulaukiat kada jusu krumeliai tures vaisiu, galite vasara ju nusipirkti.
Papildyta:
QUOTE(Lurdes72 @ 2009 05 04, 19:19)
Papirkau Maximinę, kažin kaip čia bus g.gif



As irgi ziurejau tas maximines... Taciau nebuvo parasyta kokia veisle schmoll.gif
Atsakyti
kadangi pamišimas tęsiasi- šiandien Thomas Philips nupirkau organinių azotinių trąšų - labai įdomios - tarkuoti jaučių ragai ir nagai - parašyta, kad puikus azoto šaltinis ir neįmanoma jomis pertręšti- tai palauksiu keletą savaičių ir patręšiu jomis ir dirvai gerai- ne kokia chemija blush2.gif
Atsakyti
O, kaip įdomu, reiks pasižvalgyti g.gif
Atsakyti