Įkraunama...
Įkraunama...

Nesiseka matematika...

Mokytoja pasakė,kad dukra nelabai gaudosi matematikoje,lėtai skaičiuoja.
Teisybė,skaityt ir rašyt jau prieš mokyklą mokiau,o matematiką kažkaip apeidavome (pati jos nemėgstu... wub.gif ).Štai ir rezultatas.Dukra kažkaip abejinga skaičiams,neįtraukiu jos į jokius matematinius žaidimus.Ką daryt?Nesmagu,kad ji atsilieka.Neišneša galva - ką,samdyt kažką,kad padirbėtų su ja papildomai,nes manęs ji nelabai klausosi?Bet juk tik pirma klasė g.gif
Kaip jūsiškiams sekasi?
Atsakyti
QUOTE (mamy @ 2004 09 30, 16:01)
Mokytoja pasakė,kad dukra nelabai gaudosi matematikoje,lėtai skaičiuoja.
Teisybė,skaityt ir rašyt jau prieš mokyklą mokiau,o matematiką kažkaip apeidavome (pati jos nemėgstu... wub.gif ).Štai ir rezultatas.Dukra kažkaip abejinga skaičiams,neįtraukiu jos į jokius matematinius žaidimus.Ką daryt?Nesmagu,kad ji atsilieka.Neišneša galva - ką,samdyt kažką,kad padirbėtų su ja papildomai,nes manęs ji nelabai klausosi?Bet juk tik pirma klasė g.gif
Kaip jūsiškiams sekasi?

o ka ten pas jus jie mokinas jei pirmokai zinoma nes maniskai tai tik iki 10atima ir sudeda ,bet as manau kad korepetitoriai dar per maza
Atsakyti
Pabandykite pirmiausia apskritai supazindinti su skaiciais ir ju savoka. Senukuose maciau zaisla - skaiciu svarstykles, plastmasiniai skaiciukai, kuo didesnis, tuo daugiau sveria, galima sverti kelis, paziuret, kokius skirtingus sukabinus vienodai sveria. Dar butu neblogai nusipirkti knyguciu mazesniems is serijos As galiu ismokti: Pradek skaiciuoti; Skaiciuokim iki 20; Imk ir sudek - man jos labai patiko, kad pati mokymosi procesa daro vaikui malonu - yra apdovanojimai, zvaigzdutes. Knygos skirtos mazdaug penkiameciui, bet jei praleidote, visai nekenktu ir didesniam.
Atsakyti
Taip,knygučių ne prošalį bus įsigyti.Nes papildomai man su ja dirbti tikrai reiks,jei nenorėsiu kad atsiliktų.Tik keistoka man ta sistema - dar mėnesio pradžioje mokėsi kas tie skaičiai apskritai yra, o mėnesio gale jau reikia žinoti,iš kokių pvz trijų skaitmenų susideda skaičius 8 (5+1+2).Sakyčiau greitas šuolis blink.gif
Atsakyti
QUOTE (mamy @ 2004 09 30, 20:34)
Taip,knygučių ne prošalį bus įsigyti.Nes papildomai man su ja dirbti tikrai reiks,jei nenorėsiu kad atsiliktų.Tik keistoka man ta sistema - dar mėnesio pradžioje mokėsi kas tie skaičiai apskritai yra, o mėnesio gale jau reikia žinoti,iš kokių pvz trijų skaitmenų susideda skaičius 8 (5+1+2).Sakyčiau greitas šuolis blink.gif

Esu labai nustebusi blink.gif blink.gif blink.gif Mano dukros tokių veiksmų mokėsi po Naujų metų thumbup.gif Laurai matematikoje labai padėjo žaisti parduotuvę thumbup.gif
Atsakyti
maniškis labai gerai išmoko skaičiuoti pinigus dar prieš mokyklą. Pats galėdavo nueiti į parduotuvę ir nusipirkti ledų. Pirmi bandymai buvo tokie: duodu litą, ledai kainuoja keliais centais mažiau, grįžta iš parduotuvės, klausiu:
- Kur grąža?
- Tai išmečiau centus į šiukšlių dėžę, visvien už juos nieko neišeis nusipirkti.
Na teko paaiškinti, kad centas prie cento ir vėl ledų porcija išeis. Dabar matematika labai gerai sekasi, atmintinai sudeda greičiau už mane.
Atsakyti
Mano patarimas butu toks: daug vaizdumo ! Ne nuogas skaicius, bet daiktas tokio amziaus vaikui yra suprantamas. Skaiciuokite obuolius, lekshtes, zhmones... Kiek? kur daugiau? kiek daugiau? jei sudeciau saldainius? jei atiduociau 5 broliui ir pan.
Apskritai, tai reikia vaikui padeti, nors buna, kad sunkiau sekasi matematika ir nors tu mokykis kiaura para, deshimtukui vargiai beishmoksi... Vieniem lietuviu klb., kitiem matematika, trtiem kuno kult. gerai sekas biggrin.gif
Atsakyti
Teisingai jau auksciau mamytes raso, kad jei sunkiau sekasi matematika, skaiciuokite pinigelius (monetas), obuolius, zirnius, pagaliukus ir pat., bet ne plikus skaicius. Pati esu matematike, tai galiu pasakyti, kad pinigus paprastai ismoksta skaiciuoti net ir patys negabiausi vaikai. smile.gif
Kazkada knygyne maciau knygute Mokomes zaizdami ar kazkaip panasiai vadinasi. Pavarciau, tikrai verta demesio.
Atsakyti
Matematikoje ir as nelabai gaudausi wink.gif tixlieji mokslai sunkus mokslai...Pirmoje klaseje yra pagrindai mokoma sudeties , todel manau jeigu waikui sekasi blogai reiktu ji papildomai mokyti.As pradejau mokytis papildomai ir man pradejo sektis geriau clap.gif mano tetis studijuoja waiku psichologija ir wiena pedagoge pasake :"Jeigu waikysteje mergaite nelaipiojo i medzius ir nepadaro kulverscio - jai blogai seksis matematikoje." tai wa as niekada nelipu i medzius o kulverscio irgi nemoku padaryt tongue.gif ir tiesa ta , kad matematika sekasi irgi nelabai gerai..."Matematikos ismokti neimanoma reikia gimti" Cia mano matematikos mokytojos zodziai smile.gif
Atsakyti
Tikrai nepritariu tos matematikos mokytojos nuomonei mad.gif Man labai nesiseke matematika - bet tik nuo penktos klases, kai prasidejo atmestinas matematikos destymas musu mokykloje. O aukstojoje, kai sutikau destytoja-asmenybe, sugebejau visas savo baimes iveikti ir buti viena geriausiu. Man matematika ima "sektis", kai matau joje prasme, o ne tuscia veiksmu seku kartojima.
O del tu kulversciu... Truputi racijos yra. Visapusiskai lavinamas ir drasus vaikas gali iveikti daugiau.
Atsakyti
beje,ar jūsų pirmokams būna matematikos testai?maniškė iš 34 teisingų atsakymų tesurenka vos 14... sad.gif Kalbėjau su mokytoja,ar nereiktų samdyt ko,kad papildomai su ja dirbtų (pati negaliu),bet ji atsakė,kad pirmoje klasėje dar neverta taip panikuot,va antroje jau reiks žiūrėt.Bet man neramu,o jei liks spragų? cry.gif
Atsakyti
Tikarai esu giliai nustebusi. Mano vaikas - pirmokas. Jokiu testu. Jokios prievartos. Ir mokytoja pasake - juk vaikai dar tik pirmokai ir sunku nuspresti, kam kas gabus, o kuris tiesiog daugiau patirties turi. Ji visada pasasko, ka privalo vaikai moketi, o ko neprivalo.

O is patirties, mano vaikas eme skaiciuoti tada, kai leidau skaiciuoti pinigus. Dabar tai daro ir be pinigu. Matematika jam sekasi labai gerai.
Atsakyti