Įkraunama...
Įkraunama...

Nesiseka matematika...

QUOTE(taja:) @ 2010 05 06, 10:11)
šis uždavinys negali būti iš pirmoko programos  unsure.gif  pagal kokį vadovėlį mokosi jūsų vaikas?

Maniske pirmoke,yra tokiu uzdaviniu pas juos mirksiukas.gif
Atsakyti
Taip taip, tokiu uzdaviniu yra...
O mamytei as patarciau leisti mergyte i koki matematikos bureli, kur su vaikuciais daugiau zaidzia ir galbut aiskiau isaiskins, negu mokytoja daugybei vaikuciu ar mamyte neturedama patirties kaip reikia, manau pabandyti verta, o per vasara nupirkite linksmu vaikisku knygeliu ir pabandykite siaip pazaisdamos paspresti mirksiukas.gif
Atsakyti
parašykit, prašau, kokiame vadovėlyje tokios užduotys pas pirmokus.
Atsakyti
QUOTE(Jolita Lialia @ 2010 05 11, 18:25)
Pagal mano patirti, buna humanitarai ir tiksliukai ir tikrai nuo mazens. Absoliuciu nebuna - visi pajegus pinigus susiskaiciuot  mirksiukas.gif  Bet:

Taip, absoliučiais negalima vadinti. Sutinku visiškai.
Aš pati, kaip jūsų dukra. Mokiausi 8-9-10-ukais, o matematikos vos turėjau 4 . Egzamine gavau 6. Be man sunkumai prasidėjo vyresnėse klasėse. Na, ir aoleidus buvau, buvo baisiai neįdomu (kai nieko nesupranti). Baigiau mokyklą ir atsipūčiau.
Na bet juk ir pinigus skaičiuoju ir visko pasitaiko gyvenime - tai kokius procentukus, tai kitką tenka paskaičiuoti. Bet prisimenant formules - baisu darosi. doh.gif

Papildyta:
Va, radau "Mokausi ir tikrinuosi" Matematikos užduotys I klasei (čia papildomos):
20-8-??=10
14-4+??=15

Bet šitos dar nieko. Sunkiausia, kai nežinomasis viduryje būna.

Kitas papildomų užduočių sąsiuvinis - daugiau su loginiais uždavinukais. Maniškei jie labiau patinka. Šiame radau tokių:
?-2-2=2

Dar praversiu pabaigtus sąsiuvinius.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Jurgytė: 15 gegužės 2010 - 08:43
QUOTE(Jurgytė @ 2010 05 15, 09:39)



Kitas papildomų užduočių sąsiuvinis - daugiau su loginiais uždavinukais. Maniškei jie labiau patinka. Šiame radau tokių:
?-2-2=2




Vat šitą tai lengva paaiškinti: kai būna minusiukai ir reikia sužinoti kokst ten skaičius tiesiog reikia tuos skaičius sudėti ir gausime nežinomajį. Gaunasi 6-2-2=2
Atsakyti
Na, mergaitė šiek tiek persilaužė. Jau nedaro klaidų paprastuose pratimuose. Tikrai išlipom iš tos baisiausios duobės.
Bet aišku vienas: paraleliai, nei kiek neatsipalaiduojant reikės 2 klasėje dirbti kartu. Na, žinoma, ir vasarą padirbėsim.
Svarbiausia, kad ji nepraranda noro. Turi stimulą, stengiasi. Matematika jai kol kas nėra toks baubas, kaip man. Tik suvokia, kad tai jai sunkiau sekasi.
Papildyta:
QUOTE(Aries @ 2010 05 06, 11:31)
Aš šitą uždavinuką paaiškinčiau paprastai:
16+3=kiek? 19, taip?
Kokį skaičių reikia atimti iš 19, kad gautum 14?

Taip. Bet įsivaizduokit, kaip vaikui suvokti šią logiką, kai 20+3 suskaičiuoja, kad yra 23, o 3+20... galvoja.
Buvo taip. Dabar, kaip sakiau, persilaužėm tokiuose. Jau ir iš 100 gerai atima. Kartais trūksta tiesiog atidumo, dėl to suklysta. Lėtokai dirba, tai nepasitikrina. O kai liepiu pasitikrint - randa pati klaidas, ištaiso.
Atsakyti
Paskaiciau tema is smalsumo, nes ir mes nuo rugsejo zingsniuosim i mkykla. Ir bedos tos pacios laukia. Tik nezinia kaip bus su matematika. Bet si kart as ne apie tai....

Kaip busimo pirmoko mama, knygyne dairiausi ivairiu priemoniu vaikams paivairinti ju veikla. Ir akis uzkliuvo uz Domino zaidimo. Prisiminiau ir sia tema. Tad nusprendziau pasidalinti.
Domino korteles siuloma naudoti ne tik kaip si zaidima, bet ir kaip priemone padedancia vaikui suvokti dvizenklius skaicius. Vienoje korteles puseje taskeliai viena spalva nupiesti, kitoje kita.
Dar sias korteles siulo kaip priemone pramokti sudeties ir atimties veiksmus, naudojant viena kortele.
Naudojant dvi korteles (ar daugiau) sudedant viena po kita, tarsi dvizenklius skaiciu sudeti ar atimti uzrasote stulpeliu ir skaiciuojate galutini rezultata.
Tai tiek kiek supratau is anotacijos ant zaidimo dezutes.

Gal kam bus naudinga mirksiukas.gif

Dar yra viena labai idomi zaidimo/mokymosi sistema LOGICO. Platina Kronta. Imetu nuoruoda: cia
Mes toki turim ir mokomes matematikos.
Pasaulyje sia sistema naudoja ir ivairesnese mokymose srytise, bet pas mus kol kas tik maziukams ir matematika pradinukams.



Atsakyti
QUOTE(janna @ 2010 05 23, 17:44)
Paskaiciau tema is smalsumo, nes ir mes nuo rugsejo zingsniuosim i mkykla. Ir bedos tos pacios laukia. Tik nezinia kaip bus su matematika. Bet si kart as ne apie tai....

Kaip busimo pirmoko mama, knygyne dairiausi ivairiu priemoniu vaikams paivairinti ju veikla. Ir akis uzkliuvo uz Domino zaidimo. Prisiminiau ir sia tema. Tad nusprendziau pasidalinti.
Domino korteles siuloma naudoti ne tik kaip si zaidima, bet ir kaip priemone padedancia vaikui suvokti dvizenklius skaicius. Vienoje korteles puseje taskeliai viena spalva nupiesti, kitoje kita.
Dar sias korteles siulo kaip priemone pramokti sudeties ir atimties veiksmus, naudojant viena kortele.
Naudojant dvi korteles (ar daugiau) sudedant viena po kita, tarsi dvizenklius  skaiciu sudeti ar atimti  uzrasote stulpeliu ir skaiciuojate galutini rezultata.
Tai tiek kiek supratau is anotacijos ant zaidimo dezutes.

Gal kam bus naudinga  mirksiukas.gif

Dar yra viena labai idomi zaidimo/mokymosi sistema LOGICO. Platina Kronta. Imetu nuoruoda: cia
Mes toki turim ir mokomes matematikos.
Pasaulyje sia sistema naudoja ir ivairesnese mokymose srytise, bet pas mus kol kas tik maziukams ir matematika pradinukams.

S drinks_cheers.gif veiki,tikrai geras būdas lavinti vaiko aritmetiką,mes taip pat su vaiku dažnai žaidžiam domino
Atsakyti
Mano pirmokiukė su matematika greit įsikirto, mat sanatorijoje būdama su trečioke mergaite susidraugavo. Tai viena kitai pamokas ruošdavo. Ir daugybą pati išsiaiškino, tik su dalyba sunkokai, bet pirmoje klasėje to nereikėjo blush2.gif . Užtat su rašymu doh.gif . Žodyje darė po 5 klaidas, tai o su nosine blush2.gif , tai g paukščiuką užkabina, vidury žodžio didžiosiom raidėm rašyt pradeda lotuliukas.gif . O jau raštas doh.gif , pati neperskaitydavo blink.gif . Tai kiekvieną dieną rašydavo nuo knygos po puslapį. Jei padaro klaidą, tą žodį kartoja visą eilutę. Po poros mėnesių pradėjo rašyti be klaidų, raštas pagražėjo mirksiukas.gif Gegužę diktantus jau rašė be klaidų. Tiesiog, iš patirties sakau, kad reikia su vaiku padirbėt daugiau. Su skaitymu irgi vargom labai, raides perskaito, o sujungt niekaip doh.gif. Verkėm abi, kad tos raidytės niekaip nepasiduoda. O aš ją guodžiau, kad nors raidytės ir juokiasi iš mūsų, bet mes stipresnės ir jas vistiek perskaitysim O kiek laimės vaikui buvo, kai perskaitė žodį thumbup.gif
Atsakyti
Man pačiai taip būdavo. Iš vis tik diktantus rašiau puikiai. Daugiau nieko. su matematika pravalas. Mums rašydavo mokytoja pažymius, kad pripratintų prie vyresnių klasių tvarkos. Tai matematika vien dvejetai ir trejetai. O dabar jau 9oj klasėj matematikos vos vos 10 neišvedė. ax.gif Lietuvių irgi panašiai. Su laiku gi keičiasi viskas, reik tik noro ir pastangų.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Taškė.: 13 liepos 2010 - 14:06
QUOTE(Violetikas @ 2010 05 10, 19:12)
Nes megsta lietuviu, anglu dievina tiesiog, o va del matematikos verkia

Man pas pats doh.gif ...Dievinu lietuvių k. ir anglų k., o matematikos nekenčiu.Matematikos tekstinius uždavinius sprendžiu neblogai,o paprasti uždaviniai kai skaičiuoti reikia doh.gif...negaliu pakęst.Šeip visiuse dalykuose esu pirmūnė, bet matematiką šeip netaip ištempiu iki pagrindinio lygio (aš būsima penktokė, tai pas mus mokslo metų pabaigoj pradinėj mokykloj rašo lygius pvz;nepasiekė BP,prastas, pagrindinis aukštesnysis)
Pritariu Luzmirellai, Jūs viską paverskite žaidimu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo _Spalvota_: 14 liepos 2010 - 08:36
ziuriu cia visi su pirmokais vargsta, o mes siemet gavom trecioke (MB dukra atsikrauste) - kiekviena diena su asarom po kelias valandas namu darbus daro (buna kad net ir mane iki asaru priveda)... matematika vis dar ant pirstu skaiciuoja. sudet - problema, atimt - problema, daugyba mintinai ismoko, bet pritaikyt nesugeba, o dalyba tai is viso tamsus miskas. Lietuviu k. tai irgi - kas yra abecele nezino, balsiai - nezino, priebalsiai - nezino, skiemenys - nezino...
mokytoja patare - uzrasem i prailginta grupe - lausim visais frontais...
taip atsitinka, kai vaikas buna "uzleistas" - niekas neaiskindavo, nepadedavo, del to kad perskaitytu teksta derybos vykdavo - 4 saldainiai uz pastraipa...
o kas blogiausia - tai anoj mokykloj mokytoja sakydavo, kad mokosi vidutiskai gerai, tai ta puse kur blogiau - kaip jiems sekasi???????????
Atsakyti