Įkraunama...
Įkraunama...

Alyvuogių aliejus

QUOTE(Jazira @ 2012 02 02, 09:47)
man Berio aliejus patinka labiausiai. kiti turi prieskoni ar siaip kaitinami kvapa skleidzia. gal extra virgin ir turi buti tamsiame butelyje, bet kepimui tokio nenaudoju, mano galva jis tinkamas tik salotoms.

"kokybiskas vynas irgi turbut negali buti uzsukamame butelyje wink.gif"
zodziu, siulau pasidomet wink.gif

savo aliejaus nekeisciau i sita

Dėl vyno nesutinku, domiuosi šiais dalykais, taigi puikiai žinau apie užsukamus kamščius biggrin.gif
bet va dėl alyvuogių aliejaus tai deja deja, jam tiesiog kenkia dienos šviesa (oksiduojasi), apie tiesioginius saulės spindulius net nekalbu. Alyvuogių aliejus turi būti laikomas tamsiai, vėsiai, toliau nuo šilumos ar šalčio šaltinių (ne šaldytuve).
O į ką keistumėte ar ne, tai čia jau jūsų reikalas. mirksiukas.gif Paskaitykite mano aukšiau šioje temoje įdėtą straipsnį apie al. aliejų, suprasite kodėl kartais verta pagalvoti ką iš tikro perkate. cool.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Šaltmėtė: 02 vasario 2012 - 10:07
Truputis savišvietos tiems, kas skaito angliškai.
Tiesa apie alyvuogių aliejaus importą - eksportą
Atsakyti
QUOTE(Šaltmėtė @ 2012 02 02, 10:53)
Dėl vyno nesutinku, domiuosi šiais dalykais, taigi puikiai žinau apie užsukamus kamščius  biggrin.gif
bet va dėl alyvuogių aliejaus tai deja deja, jam tiesiog kenkia dienos šviesa (oksiduojasi), apie tiesioginius saulės spindulius net nekalbu. Alyvuogių aliejus turi būti laikomas tamsiai, vėsiai, toliau nuo šilumos ar šalčio šaltinių (ne šaldytuve).
O į ką keistumėte ar ne, tai čia jau jūsų reikalas.  mirksiukas.gif  Paskaitykite mano aukšiau šioje temoje įdėtą straipsnį apie al. aliejų, suprasite kodėl kartais verta pagalvoti ką iš tikro perkate.  cool.gif


100% sutinku
Atsakyti
gyvenu ispanijoje ir esu aliejaus megejas. noreciau pasidalinti kai kuriais pastebejimais ar mitais.

1. daznai klaidingai aliejaus skonis, spalvos, aromato savybes tapatinamos su salimis (Graikiskas, Ispaniskas, Italiskas...). sios savybes daugiau priklauso ne nuo salies, o nuo alyvuogiu veisles. vienos ju duoda kartuma (empeltre, rojaj...) kitos svelnuma (arbequines, )Todel vertetu rinktis alieju kur nurodyta is kokiu aluvuogiu jis isspaustas, taip galesite atsirinkti labiau megstamas.

2. Mitas jog geras aliejus pilstomas tik i tamsius butelius. Svarbnu ne butelis o tai, kad ALIEJAUS KOKYBE PRASTEJA LAIKANT JI SVIESIOJE VIETOJE, YPAC ITAKOJA SAULES SVIESA!!!
Atsakyti
gyvenu ispanijoje ir esu aliejaus megejas. noreciau pasidalinti kai kuriais pastebejimais ar mitais.

1. daznai klaidingai aliejaus skonis, spalvos, aromato savybes tapatinamos su salimis (Graikiskas, Ispaniskas, Italiskas...). sios savybes daugiau priklauso ne nuo salies, o nuo alyvuogiu veisles. vienos ju duoda kartuma (empeltre, rojaj...) kitos svelnuma (arbequines, )Todel vertetu rinktis alieju kur nurodyta is kokiu aluvuogiu jis isspaustas, taip galesite atsirinkti labiau megstamas.

2. Mitas jog geras aliejus pilstomas tik i tamsius butelius. Svarbnu ne butelis o tai, kad ALIEJAUS KOKYBE PRASTEJA LAIKANT JI SVIESIOJE VIETOJE, YPAC ITAKOJA SAULES SVIESA!!! todel svarbiau ne butelis, o kaip ir kur jis laikomas. alieju reikia laikyti tamsioje vietoje. pvz tiesiog spinteleje, uzdarose dezutese... . Todel siulau atkreipti demesi perkant alieju kur jis laikomas, ar nepatenka saule ant lentynu, kiek laiko tas aliejus toser lentynose stovi?

3 Naudojimo budas (kepimui, salotoms, desertams, ...) tai tik rinkodaros triukas. Tai daugiau kiekvienos seimininkes (-o) nuoziura. pats aliejus nera skirstomas pagal naudojima. isivaizduokite jei perkant bulves butu nurodyta: Cipelinams, bulviniams blynams, sriuboms ... smile.gif zodziu kaip jau minejau labiau pasitikeciau etikete ant kurios nurodoma alyvuogiu veisle, o ne kur tas aliejus turetu buti naudojamas.
Atsakyti
QUOTE(maluka @ 2012 06 06, 23:01)
1. daznai klaidingai aliejaus skonis, spalvos, aromato savybes tapatinamos su salimis (Graikiskas, Ispaniskas, Italiskas...). sios savybes daugiau priklauso ne nuo salies, o nuo alyvuogiu veisles.

ir dar nuo dirvožemio savybių, skynimo laiko, kaip ir per kiek laiko alyvuogės išspaustos ir t.t. yra daug įtakojančių faktorių, bet kai sakoma šalis, tai ir turima omeny, kad skirtingose šalyse tie faktoriai skirtingi gali būti, kaip kad dirvožemis skirtingas (t.y. jo rūgštingumas ir kitos savybės), kurie ir įtakoja aliejaus savybes. Taigi, to tapatinimo visiškai vengti nereikia, jei žinoma, gilinamasi daugiau nei tik įvardijimu šalies ir viskas.
Atsakyti
Mes jau turbūt pora metų kaip savo virtuvėje naudojam alyvuogių aliejų. Pradžioje buvo labai keista prie jo priprasti, o dabar jau tiesiog nepavyksta be jo ruošti maisto. teko kažkur skaityti, kad jis gerina kraujotaką, širdies darbą (aišku nežinau kiek tame tiesos smile.gif ). Anksčiau parveždavo draugai iš Italijos mums jo, nes Kaune nelabai kur buvo galima kokybiško rasti, bet dabar jau keletas parduotuvių siūlo tikrai geros kokybės aliejų. Nesenai teko pas drauge ragauti salotas su saulėgrąžų aliejumi, tai net keista buvo. smile.gif
Atsakyti
Del alyvuogiu aliejaus galiu drasiai teigti,kad ivezamas alyvu aliejus,skiriasi ,kaip diena ir naktis nuo aliejaus,kuri atsivezam,ar kiti parveza lauktuviu .

Man teko skanauti alyvu aliejaus ir kitose salyse.
Atsakyti
QUOTE(regna @ 2012 06 18, 21:55)
Del alyvuogiu aliejaus galiu drasiai teigti,kad ivezamas alyvu aliejus,skiriasi ,kaip diena ir naktis nuo aliejaus,kuri atsivezam,ar kiti parveza lauktuviu .

    Man teko skanauti alyvu aliejaus ir kitose salyse.

drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(mazas tamsus debeselis @ 2012 06 18, 16:12)
Mes jau turbūt pora metų kaip savo virtuvėje naudojam alyvuogių aliejų. Pradžioje buvo labai keista prie jo priprasti, o dabar jau tiesiog nepavyksta be jo ruošti maisto. teko kažkur skaityti, kad jis gerina kraujotaką, širdies darbą (aišku nežinau kiek tame tiesos  smile.gif ). Anksčiau parveždavo draugai iš Italijos mums jo, nes Kaune nelabai kur buvo galima kokybiško rasti, bet dabar jau keletas parduotuvių siūlo tikrai geros kokybės aliejų. Nesenai teko pas drauge ragauti salotas su saulėgrąžų aliejumi, tai net keista buvo.  smile.gif


Jei nerafinuotas saulegrazu aliejus,tai tikrai skanios salotos turejo gautis biggrin.gif
Man patinka Kalamata alyvuoges bei is ju spaudziamas aliejus,specifinis skonis
Atsakyti
QUOTE(regna @ 2012 06 18, 20:55)
Del alyvuogiu aliejaus galiu drasiai teigti,kad ivezamas alyvu aliejus,skiriasi ,kaip diena ir naktis nuo aliejaus,kuri atsivezam,ar kiti parveza lauktuviu .

    Man teko skanauti alyvu aliejaus ir kitose salyse.


Sveikos,
Kiek pamirsta tema, taciau noriu siek tiek atgaivinti. Skiriasi ir net labai skiriasi. Manau todel, kad kai kurie prekybos tinklai pardavineja ne tyra alyvuogiu alieju. Jei uzrasas yra tik alyvuogiu aliejus dazniausiai tai buna miksas tarp saltojo spaudimo itin gryno al. aliejaus ir rafinuoto. Taip pat zinau, kad jei yra reikalas keiciamos etiketes, ant Virgen aliejaus klijuojamos Extra Virgen ir pan (gyvenu Ispanijoje ir draugo seima priklauso aliejaus kooperatyvui). Kiek teko dometis jei norime tikro Extra Virgen produkto etiketeje butinai turi buti nurodyta aliejaus rukstingumas.
Atsakyti
Visur, visada ir su viskuom.. Gerai tai ar blogai - nežinau, bet priklausomybę alyvuogių aliejui tikrai turiu.. blush2.gif
Atsakyti