Įkraunama...
Įkraunama...

Rasoja plastikinis langas

Kai pas mus statė langus tai dar rekomendavo deti kuo siauresnę palangę, kad jos kraštas kuo mažiau užstotų nuo radijatoriaus kylančią šilumą (čia šildymo sezono metu) ir plius gerai gerai išvėdinti.
Ir, žinokit, įsidėjom keliais cm siauresnę palangę nei senoji - nieko. nei vieno lašeliuko nei rudenį, nei žiemą. Nežinau ar tai padėjo, ar tiesiog gerai langus sudėjo smile.gif
Atsakyti
pas mus kaip išjungė šildymą, tai pradėjo rasoti, o ypač, kai lauke labiau atšal. O ir rasoja tik svetainėj, kur daugiau gėlių, o miegamajam, nieko ax.gif
Atsakyti
pas mane kažkodėl aprasoja iš išorės...tik niekaip nesuprantu kodėl...
Atsakyti
O pas mane visur rasoja, ar sildo, ar ne- rasoja saltuoju metu laiku ir viskas.
Ir plastikiniai rasoja ir mediniai- ir taip visa gyvenima smile.gif Tik tarybiniai nerasodavo, nes kai budavo salcio- po lango remu ledas uzlededavo ir del nesandarumo nebudavo temperaturu skirtumo.
Atsakyti
as irgi turiu sia problema. mano langas eme is vidaus rasot, paketui kazkas pasidare. tai toks ir buna, apsiasarojes:(
Atsakyti
QUOTE(jus777 @ 2005 10 19, 10:39)
pas mane kažkodėl aprasoja iš išorės...tik niekaip nesuprantu kodėl...


Čia gan išsamus atsakymas paimtas iš interneto

Rasojimas iš lauko

> Klasikinis klausimas rudeni tiems kurie pirma karta ziemos su naujais gerais langais. Lauke po vasaros (arba fikiniais terminais kalbant aukstesnes temperaturos ore) yra daug vandens garu pavidale. Dienomis dar silta, o naktimis temperatura dabar gerokai nukrinta . Ore esanciai dregmei reikia kazkur detis nes ji tos zemos temperaturos ore nebetelpa. Ji kondensuojasi. Klausimas: Kurgi jai kondensuotis? Zeme dar silta, medziai, pastatu sienos ir kitos siluma gerai islaikancios medziagos irgi nespeja atvesti per nakti. Stiklas yra ta mediziaga, kuri greiciausiai nakti atsala (nes neakumuluoja silumos diena, tiksliau ta siluma greitai atiduoda). Taip ryte pabudes ir randi aprasojusius langelius. Ir visai nesvarbu kurioj pusej - pietinej, varakrinej ar siaurinej. Jei nutiko taip, kad vienoj pusej parasojo, o kitoj ne, reiksias, ten kur nerasojo, pute koks nors vejukas, gal kambario langas buvo atidarytas ir taip siek tiek pasilde isorini stikla. Si situacija gali trukti tol, kol ir dienomis atsals tiek, kad
oras issausetu pakankamai ir nebutu to dregmes prisiurbimo-atidavimo del paros temperaturu kaitos. Taigi nera ko jaudintis. Jei pas jus rasoja, o pas kaimyna ne, tai labai gali buti, kad ziema jusu ir kaimyno snaudos sildymui bus 1:3.

Atsakyti
QUOTE(redwitch @ 2005 10 19, 22:35)
as irgi turiu sia problema. mano langas eme is vidaus rasot, paketui kazkas pasidare. tai toks ir buna, apsiasarojes:(


Jeigu rasoja paketo vidus (tarp stiklu) tai paketo brokas kreipkis į gamintoją jeigu yra dar garantija privalo pakeisti.Jeigu rasoja stiklas iš patalpos pusės,tam gali būti N.... priežasčių ir dauguma jų visai nesusije su langais ; per didelė drėgmė patalpoje,nepakankamas vėdinimas,nepakankamas šildymas,per plačios palangės,roletai,tankios užuolaidos......ir t.t.
Atsakyti
[quote=avia,2005 10 20, 08:32]
Čia gan išsamus atsakymas paimtas iš interneto

aciu, labai issamiai pacitavai. tik nesupratau, tas santykis tai cia mes maziau silumos gaunam nei kaimynai....nes is tikruju pas kaimynus nerasoja...
Atsakyti
QUOTE(dainele @ 2004 10 11, 20:17)
Rasojimas dings, kai pradesite sildyti buta. Ant lango susikaupia rasa is ryto del per didelio silumos (busto viduje)-salcio (lauke) skirtumo (mat langas yra tiek salcio tiek silumos geras laidininkas). Vedinimas ir ventiliacija siek tiek pagerina padeti, bet geriausia pradeti palaikyti siluma buste, norint isbengti rasos ant lango.
Bukite budrios, nes arti rasos kondensato per tam tikra laiko tarpa isikuria pelesio bakterija sienoje prie lango...


O man vat klauimas kyla, ar nepriklauso tai nuo langų kokybės?

QUOTE(zelionuska @ 2005 04 14, 11:15)
čia kalti meistrai, kurie langus dėjo, ir ne kitaip. Pas mus bute dviejų firmų plasikiniai langai, vienus dėjo vieni, kitus-kiti; vieni rasoja (šildymo sezono metu), kiti - nė truputį.

Va ir pas mus tas pats vieni rasoja, o kitos firmos nerasoja.

Ir dar man klausimas, įdomu, kai[ būtų galima sumažinti drėgmės namuose, nes pas mus jos visada daug, o vėdinamės pastoviai, visą dieną ir vasarą ir žiemą. Nes net visokie sausainiai, čipsai, jei palieki ant stalo, kitą dieną būna minkšti, kaip guminiai. Tai kaip ta drėgmė nesikaups ant langų? g.gif Bet ką su ja daryti?
Atsakyti
vedinimas- pelesio priesas smile.gif Bet lango rasojimo priezastis gali buti ir netinkamas jo istatymas
Atsakyti
[quote=jus777,2005 10 21, 09:18]
[quote=avia,2005 10 20, 08:32]
Čia gan išsamus atsakymas paimtas iš interneto

aciu, labai issamiai pacitavai. tik nesupratau, tas santykis tai cia mes maziau silumos gaunam nei kaimynai....nes is tikruju pas kaimynus nerasoja...
[/quote]

Tai reiškia kad jūsų stiklas šiltesnis(mažiau laidus šilumai)arba langai sandaresni ir vienu ir kitu atveju reiškia ,kad jus arba šilčiau gyvensit žiema,o jei galit reguliuot šiluma mažiau jos sunaudosit ir mažiau už ją mokėsit.Taigi nevisada rasojimas yra blogai thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Sigitano @ 2005 10 21, 12:12)
O man vat klauimas kyla, ar nepriklauso tai nuo langų kokybės?
Va ir pas mus tas pats vieni rasoja, o kitos firmos nerasoja.

Ir dar man klausimas, įdomu, kai[ būtų galima sumažinti drėgmės namuose, nes pas mus jos visada daug, o vėdinamės pastoviai, visą dieną ir vasarą ir žiemą. Nes net visokie sausainiai, čipsai, jei palieki ant stalo, kitą dieną būna minkšti, kaip guminiai. Tai kaip ta drėgmė nesikaups ant langų?  g.gif  Bet ką su ja daryti?


Priklauso ir nuo langų kokybės
kuo šiltesnis langas(stiklopaketas) tuo vėliau pradės rasoti,t.y.turės būti didesnė drėgmė patalpoje arba didesnis temperatūrų skirtumas tarp lauko ir vidaus
kuo sandaresnis langas tuo didesnė rasojimo tikimybė,per nesandarumus pasišalina drėgmė(ir šiluma doh.gif )
Atsakyti