Įkraunama...
Įkraunama...

Tėvų veikla vaikų mokykloje

Mes tai dalyvaujam visur - jei reikia kamšyti langus - kamšom, jei reikia - dažyti sienas - dažom biggrin.gif Taip pat dalyvaujam ir daug malonesnėje užklasinėje veikloje - žaidžiam boulingą, važiuojam į stovyklas kartu, dalyvaujam koncertuose, susirinkimuose. Dar ir dar kartą noriu pagirti "Ąžuolyno" vidurinės mokyklos mokytojas ir vadovą - puiki mokykla, daug užklasinės veiklos, bendravimas ne tik su vaikais, bet ir jų tėveliais. Aišku yra tokių tėvų, kurie nenori nieko ir niekur neina patys, ir vaikų neleidžia į jokius renginius - bet aš manau, kad bet kokia veikla suartina mokytojus, tėvus ir vaikus.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Li ute: 27 balandžio 2005 - 08:49
as is tu, kurios tik pinigeliais gali paremti klases remontus ir t.t., bet pastoviai jauciu nepasitenkinima savo atzvilgiu, gal del to ir poziuris i mano vaika yra kitoks,taciau nieko pakeisti negaliu, nes viena auginu du vaikus ir mano darbo grafikas neleidzia iseiti is darbo anksciau...iseigines praeina tvarkant, skalbiant, lyginant ir tam menkam bendravimui su vaikais.
kai pasiuliau plyteliu ir kliju dykai, klaseje prie kriaukles paklijuoti tai praleido pro ausis, o paskui pirko is surinktu pinigu...
kai veluoji duoti tuos pinigelius...yra juk tevu komitetas...tai sulauki skambucio su didziausiais priekaistais ir vos ne reketu...
neesu pinigu vergas, bet kaip kitaip?
pas mane du vaikai,esu nasle,nesvarbu, kad yra draugas, kuris ir taip padeda materialiai, liezuvis nesivercia jam psiulyti nueiti padazyti klases po darbo dienos, kuri baigiasi kaip ir pas mane 19 val
aha, beje, mokytoja pasake, kad is darbo iseiti nera problema ir ji pati visur speja, bet as juk pas ja neprasau atlikti mano pareigu ir darbu tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(Ritam @ 2005 05 18, 10:07)
bet as juk pas ja neprasau atlikti mano pareigu ir darbu tongue.gif

O mokytojos pareiga remontuoti klase?
Atsakyti
Mane gal nervina kartais tai, kad peša pinigus - tai to reikia, tai ano reikia. Praeitais metais pirkom suolus, šiais metais - užsimane, kad pakeistume linoleumą - bet draugiškai atsisakėm, nes tėvai jau pajautė, kad to perdaug... Ir aš taip suprantu, kad mokytojos yra prašomos mokyklos vadovybės, kad paprašytų tėvų finansuoti klasės remontą. Na, aišku yra ką tikrai gali tėvai padaryti, bet kartais jau piknaudžiauja - su tuo sutinku.
Atsakyti
aciu Liute uz palaikyma, zinai lengviau pasidare, nes auginant du vaikus, su tom mokyklom gali stogas nuvaziuoti. Vienas is ju mokosi gimnazijoje, kitas labai nesenai buvusioje rusu mokykloje, kuri nebuvo remontuota daug metu.Pervedu tuos 2% i sios mokyklos fonda(ne i gimnazija), duodu klases fondui-visada...Prasyti,kad dar ateiciau,dazyciau ir kamsyciau, manau tiesiog nepadoru.
kiek atsimenu, tarybines mokyklos laikais uz visokias prazangas,netinkama elgesi ar mokymasi vyresni mokiniai padedavo tvarkytis mokyklos teritorijoje ir viduje... thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Ritam @ 2005 05 19, 10:33)
netinkama elgesi ar mokymasi vyresni mokiniai padedavo tvarkytis mokyklos teritorijoje ir viduje... thumbup.gif
Dabar jie turi teises ir tokiu darbu mokytojai neturi teises jiems duoti (bo tai ir tevai nepaglostytu). Mat siuomet tas, kuris nenori eit i mokykla yra mokytoju kyborgu skriaudziamas, nesuprastas ir negeba mokykloje realizuoti saves, tas, kuris lauzo suola - kurybos pilnas zmogeliukasas, nerealizaves savo fizines jegos, tas kuris didelem raidem ant sienos parase nesvanku zodi- protestuotojas pries mokyklos sistema, kuri ji zlugdo, tas, kuris iskoneveike saqvo mokytoja keiksmazodziais- laisvas issakyti savo nuomone....
taip, kad darbeliai mokykloje yra ne mokytoju, ne vadovybes, ne tevu, ne staliou, ne vaiku , ne ukvedzio reikalas. tai valstybes reikalas. Visi kiti dirba savo darbus, zino savo teises ir bamba ir bamba ir bamba.... cool.gif


Atsakyti
ir neziūrint to, kad svietimas suryja didesne dali savivaldybes biudzeto, iki mokyklu tie pinigeliai daznai taip ir nenukeliauja... smile.gif)

pagal statistika Lietuvoje svietimo sistema antra tiek finansuoja teveliai smile.gif)

Bet yra ir geros patirties. Gi viskas priklauso nuo mokyklos direktoriaus. Jis galutiniame etape vadovauja visam paradui smile.gif Yra mokyklos, kur su minimaliu tėvu indeliu mokyklos renovuojasi, remontuojasi, perka inventoriu, tvarko aplinka ir t.t. Cia arba direktorius turi tureti vadybininko sugebejimu, arba tureti vadybininka.

Siaip yra tokia organizacija LTF - Lietuvos Tevu Forumas, kuri dirba svietimo sistemos tobulinimo klausimais ir kuapia ivairia informacija apie mokyklu problemas ir ju sprendimo budus. thumbup.gif
Atsakyti
Na langų kamšyti nereikia - plastikiniai lotuliukas.gif ,reikėjo pirmokėliams padėti nušveisti suolus,generaliai sutvarkyti klasę - žinoma dalyvavau,juk jie dar permaži tokiems darbams,suprantu ir tai,kad mokytoja neprivalo šveisti klasę.Tačiau turėjau vieną konfliktą su mokytoja,kai mergaitė buvo ketvirtokė ir iš jos suolo(ten kur dedama kuprinė)iškrito varžtelis ir nesilaikė kuprinukė(po suolu),parnešė pastabą-pranešimą,kad jūsų dukra sugadino mokyklos turtą ir prašom ateiti sutvarkyti doh.gif doh.gif doh.gif
Aš žinoma paskambinau mokytojai išsiaiškinti kokį turtą ji ten "suniokojo" lotuliukas.gif ,kai išgirdau gana griežtą mokytojos balso toną - nesusilaikiau...
Vyras dirba nuo 7.00 iki 18.00 kaip ir nėra kada tvarkyti tą suniokotą turtą lotuliukas.gif ,tačiau pasiprašė iš darbo ir nuvažiavęs įsuko tą 1 varžtelį.Tai ar ne absurdas doh.gif .Vadinasi tėvų laikas yra niekas unsure.gif
Dabar abu su vyru pervedame mokyklai tuos 2 procentus ir nė nemanau eiti remontuoti ar dar kaip nors tvarkyti mokyklą.Manau mes savo duoklę atiduodam. thumbup.gif
Atsakyti
Siais metai "supirsliavo" mane i tevu komiteta doh.gif Nezinau, kaip versiuos ir ka darysiu - atsakomybe didele, o patirties, minciu ir laiko blink.gif
Atsakyti
Sveikos!

Skaitau apie mokyklos rinkliavas ir neatsistebiu savo vaikų m-kla. g.gif Kiekvieni metai mok-kla pasitinka naujai išsidažiusi, šiemet su naujais suolais, pernai langus plastikinius sudėjo, žaliuzes nupirko... Bet dar niekada nieks neprašė pinigų ar kad tėveliai ateitų padėti (jei reiktų - mes tikrai padėtumėm). g.gif Mokykla visada pati susitvarko, visada graži ir atsinaujinusi. Gal direktorę ūkišką turim? rolleyes.gif
P.S. Gyvenam mieste, bet ne didmiestį. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(uola @ 2005 05 19, 16:05)

taip, kad darbeliai mokykloje yra ne mokytoju, ne vadovybes, ne tevu, ne staliou, ne vaiku , ne ukvedzio reikalas. tai valstybes reikalas. Visi kiti dirba savo darbus, zino savo teises ir bamba ir bamba ir bamba.... cool.gif


Ne ir dar karta ne. Mokyklos bukle yra visu pirma administracijos problema ir reikalas. Ne mokytojos, ne tevu, o adminstracijos (direktoriaus, staliu, ukvedziu ir ko tik nori). Valstybe yra fikcija, ja ikunija konkretus funkcionieriai ir konkreciu mokyklu administracija. Vienos mokyklos sugeba susitvarkyti, atnaujinti langus, suolus ir t.t. Kitos gi pastoviai elgetauja is tevu ir skundziasi blogu gyvenimu ir netikusia valstybe.
Atsakyti
[quote=prabegom,2006 10 04, 12:31]
Vienos mokyklos sugeba susitvarkyti, atnaujinti langus, suolus ir t.t. Kitos pastoviai elgetauja is tevu ir skundziasi blogu gyvenimu ir netikusia valstybe.
[/quote

ir visą tai pridengia retorika "juk tai dėl jūsų pačių vaikų", "mes labai dėkingi", "tai neprivaloma, bet..."
Atsakyti