Įkraunama...
Įkraunama...

Butas pirmame aukšte

Kuri laika esam gyvene pirmame aukste,privalumas toks,kad keli laipteliai ir jau lauke,sunis turime tai labia buvo patogu smile.gif,bet likusi viena namuose bijodavau langus atidaryti,bet kas ilipti gali,o ir siaip per langus,viskas matosi ka veiki viduje ir uzuolaidos nelabai pagelbeja
Atsakyti
net nesvarstomas dalykas.
triukšmas didesnis, šviesos mažiau, jei netoli šiukšliadėžė-vasarą dvoks, iš balkonų naktimis išneš bet ką, ir šiaip neramu būtų atsidariu būt, viskas matoma kaip ant delno. Vieni minusai
Atsakyti
Vieni pliusai, bent jau pas mane. 4u.gif

Nuomojuosi butą pirmame aukšte, kampinis, pati didžiausia kambario siena - laukinė. Prieš įsikraustydama labiausiai bijojau šalčio (esu baisi šaltmirė, man apskritai visada šalta - normaliai galiu gyventi ir funkcionuoti tik prie kokių 26-28 laipsnių) ir pastoviai besikemšančios kanalizacijos. schmoll.gif

Ir ką: butas pats šilčiausias, kokiame tik esu iki šiol gyvenusi, po mano balkonu įėjimas į namo šiluminį punktą - manau, aišku, kodėl sušalti negresia. Kambaryje radiatorių gal trigubai privaryta negu būna įprastai - visa eilė po palange plius dar 12 "sekcijų" ant tos laukinės sienos kaba. Jokio pelėsio nėra net pėdsako. Prilietusi laukinę sieną, po to prilietusi vidinę nejaučio jokio skirtumo, ji (laukinė) tikrai ne šaltesnė, todėl įtariu, kad to skirtumo ir nėra. Šildymas reguliuojamas, todėl milijonų tikrai nesiruošiu mokėti, matau praeitų metų šio buto šildymo sąskaitas - daugiau kaip 180 Lt sausio - kovo mėnesiais nebuvo. Balkonas įstiklintas, ir apskritai, pats balkonas ištisinis - eina per visą butą, tiek per virtuvę, tiek per kambarį - taigi, vos ne tas pats, lyg lodžiją turėčiau. Tiesa, mano aukštas ne visai išeina pirmas - butas tame vadinamame cokoliniame aukšte, tad nuo žemės iki mano balkono lango kokie +/- 3m, vagis jei norės eiti, teks jam ant kokio mikroautobuso pasilypėt, kad pasiektų. Vargo su kanalizacija irgi netikiu, kad turėsiu - visgi mano kanalizacijos taškas tikrai ne pats žemiausias, po mano cokoliniu aukštu dar žemiau, jau tikrame pirmajame aukšte yra trys butai, tad jei jau sems, tai pirmiausia pas juos. biggrin.gif

Lauko durys dvejos, plius kodinės, tad jokie pašaliniai nevaikšto. Laiptinė šilta, visos lemputės su judesio davikliais, tad už bendrijos komunalines paslaugas irgi greičiausiai nepermokėsiu. Kaimynai tvarkingi, nemačiau nė karto jokių nuorūkų, jokių šiukšlių, skreplių- nieko. Eidama miegoti, užsidarau kambario duris ir negirdžiu anei jokio garso iš laiptinės. Išeidama į darbą palieku atvirą kambario balkono viršų (langai visam bute plastikiniai) ir virtuvės viršų. Ir tikrai nebijau, nes balkonas, kaip minėjau įstiklintas, plius, stovint lauke ir žiūrint į langus net nesimato, kad jie praverti - ir per aukštai, ir balkonas užstoja. Be to, name daug pensininkų, kurie niekur nedirba, sėdi namie kiauras dienas ir mylimiausias jų užsiėmimas - sėdėti prie lango ir stebėti kas pas ką ateina ir kas iš ko išeina, todėl jie labai gerai atlieka saugojimo tarnybų ir signalizacijos darbą, pliusas tas, kad mokėti jiems už tai nereikia. lotuliukas.gif

Viso buto langai žiūri tiesiai į vaikų darželį - tad vakarais absoliuti ramybė, o rytais bent jau man yra tikras kaifas gerti kavą balkone (esu rūkanti) ir stebėti, kaip mamytės atveda savo mažuosius darželin. Jeigu kada nors turėsiu savo vaikų (kol kas negresia), greičiausiai nebijosiu tiesiog vienus išleisti nueiti į darželį. O ir ko bijoti: išėjai iš laiptinės ir iškart varteliai darželio tvoroje.

Namo aplinka taip pat labai puiki - po balkonais visur gėlynai, švara ir tvarka, kasryt išeidama į darbą matau moterį, kuri surenka šiukšles, nušluoja šaligatvius, išplauna laiptines bent kartą į savaitę tai tikrai. Ir už visą tą malonumą kas mėnesį moku vos 6 Lt (valymo paslaugos).

Jokių konteinerių po langais - iš viso, man artimiausi konteineriai sekančioj gatvėj, toloka, bet juk vistiek kasdien eini į darbą, tad kartu ir maišelį išsineši. Visur, kur gyvenau buvau įpratusi pro langą matyti šiukšlių konteinerius, tad dabar išties keista to "malonaus" reginio nebematyti. Dėl šviesos. Man prietema - privalumas. Aš apskritai gyvendavau prie užtrauktų naktinių užuolaidų, nežinau tiksliai kodėl taip įpratau, greičiausiai, kad anksčiau kažkurį laiką dirbdavau namuose labai kruopštų ir atsakingą darbą kompiuteriu, tad mane labai blaškydavo tiek saulės šviesa, tiek vaikai žaidžiantys kieme, tiek mašinų garsai. Tai va, tas darbas baigėsi, bet įprotis išliko. Tiesiog geriau jaučiuosi prietemoje.

Dar vienas privalumas: esu tokia sportiška "motera" - visur, kur tik toliau nuo namų, į parduotuvę, kartais netgi į darbą važiuoju su dviračiu. Lengva įsivaryti dviratį į butą, kadangi koridoriaus išplanavimas super, yra tokia niša, kaip tik telpa dviratis, tai rūsyje, kuris man priklauso dar taip ir nebuvau. O reiktų kada apsilankyti, na šiaip, dėl įdomumo - gal ką gero buvę nuomininkai paliko. mirksiukas.gif

Vienu žodžiu, gyvenu ir kaifuoju. Jaučiu pagaliau, kad turiu namus, į kuriuos visada gera sugrįžti. Niekur taip gerai nesijaučiau, nei gyvendama su mama ir močiute 3 kambarių bute antrame aukšte (ne kampiniame), nei su mama persikrausčiusi į 2 kambarių butą ketvirtame aukšte, nei penkerius metus, kuomet gyvenau ir dirbau kaime, nuosavame name. Visur buvo arba šalta, arba kaimynai nenormalūs, arba dar kažkokie trūkumai. Jeigu laimėčiau kokį pusę aukso puodo, net neabejodama pirkčiau iš savininkės būtent šį butą, ir net didesnę nei rinkos kainą negaila būtų pasiūlyti. thumbup.gif

Namas 1984 m. statybos, plytinis, nerenovuotas...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kotryna_: 30 lapkričio 2013 - 10:54
tai piro aukšto pliusai tik dviratis ir žemesnė kaina.
nes visa kita būna ir kituose aukštuose ar namuose.
Atsakyti
Turiu du namus. Fiziskai juos nebeapeinu doh.gif Viena kazkuri ju laikyti su mintimi, o gal vaikams ateity prireiks-kvaila. Reikia gyventi cia ir dabar. Mastau apie kazkurio namo pardavima ir pirkima arba buto, arba kotedzo-su vyru dar nesutariam siuo klausimu biggrin.gif
Kotedzai dazniausiai buna uzmiestyje, o mano vienas namas irgi uzmiestyje, tad viena uzmiesti keisti i kita-nematau prasmes, tad geriau jau name.
As noreciau keltis i naujos statybos buta miesto Centre, kad darbo/mokslo metu viskas butu ranka pasiekiama, na o savaitgaliais ir atostogu metu tinka mums gyvenimas ir name toliau uz miesto.
Turedama tokia vizija ziuriu i butus TIK pirmame aukste. Kodel?
1. Laikome suni, na o ji reikia vedzioti bent jau triskart per diena. Kai dabar gyvename name, tai problemu nera-ismetam uz duru, jis reikalus apsiformina, ir namo. Pirmo auksto naujos statybos butai mane zavi tuo, kad iejimas yra ne tik is laiptines, bet ir per didelius vitrininius langus i kiema, vadinasi, beliks suni vel ismesti i terasa, kad jis apsiformintu.
2. Apie dviraciu laikyma jau rase drinks_cheers.gif
3. Vis tiek senstam, dyla sanariai, atsiranda skausmai, tad pirmam aukste gyventi senatveje idealu. drinks_cheers.gif Jaunom seimoms irgi nuostabu, nes suprantu mamas, auginancias kudikius, kai reikia is kokio 5 auksto nusitarabaninti vezima ir vaika, o paskui vel uzsinesti doh.gif Esu jaunysteje ta patyrusi, nelinkeciau priesui.
4. Parsivezus kaimo gerybes, nereikia sunkiai jas tempti laiptais aukstyn drinks_cheers.gif O jei yra zidinukas, malkas i pirma auksta irgi lengviau sunesti, nei lakstyti aukstyn zemyn.
5. Del vagysciu nebijau visai schmoll.gif O tai kaip mes namuose gyvenam? Tai juk irgi langus paliekam pravirus vedimuisi, atidarom terasas. Kas noretu-tas isiverztu drinks_cheers.gif Ir name dar paprasciau, nes net kaimynai uzpuoliku negirdetu, nebutu net kam policijos iskviesti.
6. Busto draudimas-ar buto, ar namo-visada saugo nuo nepageidaujamu "sveciu" arba siaip gamtos/kaimynu nelaimiu.

Minusus matau tik du:
1. Masinu laikymas.
2. Kaimynu keliamas triuksmas virs galvos ir is sonu. Gerai, jei kaimynu vaikai jau dideli, o jei kudikiai, rekiantys diena nakti? O jei busimi muzikantai, privalantys groti pianinu po keturias valandas per diena? O jei laiko 5 veislinius sunis, ir sie pastoviai loja?

Del tu minusu su vyru ir nesurandam bendros kalbos. biggrin.gif As ikalbineju, jis nepasiduoda. biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(sena pažįstama @ 2013 12 01, 09:47)
Minusus matau tik du:
1. Masinu laikymas.
2. Kaimynu keliamas triuksmas virs galvos ir is sonu. Gerai, jei kaimynu vaikai jau dideli, o jei kudikiai, rekiantys diena nakti? O jei busimi muzikantai, privalantys groti pianinu po keturias valandas per diena? O jei laiko 5 veislinius sunis, ir sie pastoviai loja?

Del tu minusu su vyru ir nesurandam bendros kalbos. biggrin.gif As ikalbineju, jis nepasiduoda. biggrin.gif


Labas rytas 4u.gif

1. Pas mane balkonas įstiklintas, bute plastikiniai langai. Nu negirdžiu aš tų mašinų, nors tu ką. Be to, kaip sakiau, mano langai žiūri tiesiai į vaikų darželio lauko žaidimų aikštelės tvorelę. Na, yra tokia mini mašinų parkavimo aikštelė, bet ji šiek tiek šone nuo mano langų. Taigi, būna visokių variantų - perkant gi butą nebūtina imti pirmą pasitaikiusį, po kurio langais didelė parkavimo aikštė, plius juk matosi, kad šito namo gyventojai turi kiekvienam butui po kokias 3 mašinas - vyrui, žmonai ir paaugliui sūneliui (paprastai, tokiais atvejais mašinos būna sustatytos visur kur tik įmanoma: ant žalios vejos, beveik ant gėlyno po tavo balkonu ir vos ne ant įėjimo į laiptinę).

2. Nežinau, kokie išplanavimai butų būna, bet bent jau pas mane iš šonų yra vienintelė kambario siena, kuri ribojasi su kaimynų butu. Būtent prie tos sienos stovi mano lova, bet vakare po 22.00 dar niekad nesu girdėjusi anei jokio garso iš tų kaimynų. Kita siena, besiribojanti su kaimynais yra virtuvėje, bet nežinau, kiek ten aktualu - virtuvėje juk nemiegi. Kaimynai iš viršaus: taip, tai vienintelis mano atveju minusas. Šis kaimynas kas vakarą 23:00 eina į dušą. Girdžiu vandens šniokštimą kokias 15 minučių, nes dar viena kambario siena ribojasi būtent su vonios kambariu. Bet jau pripratau, ir man tas netrukdo.

Šunų augintojų mūsų name kol kas negirdėjau/nepastebėjau... Muzikantų irgi. Nebent jie muzikuoja tuo metu, kuomet aš būnu darbe. Tokiu atveju - į sveikatą ir aukštų pasiekimų jiems. drinks_cheers.gif

Išvada: visokių tų butų išplanavimų yra, tiesiog reikia išsirinkti Jums patogiausią variantą, pagal Jūsų gyvenimo būdą bei įpročius. mirksiukas.gif
Atsakyti
turim šunį, nusileidžiam, vaiką auginom, su vežimu nusibelsdavom iš penkto biggrin.gif
Įdomi mintis su tais palaidais šunimis...neva iš buto galima laisvai paleist....nu nu biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Kotryna_ @ 2013 12 01, 11:41)
Labas rytas 4u.gif

1. Pas mane balkonas įstiklintas, bute plastikiniai langai. Nu negirdžiu aš tų mašinų, nors tu ką.
Išvada: visokių tų butų išplanavimų yra, tiesiog reikia išsirinkti Jums patogiausią variantą, pagal Jūsų gyvenimo būdą bei įpročius. mirksiukas.gif

Ne taip issireiskiau, ne masinu gaudimas mane gasdina, o butent tas masinu parkavimas ant zalios vejos doh.gif Gerai, jei spejai anksti parvaziuoti, o jei veliau? Masina nors ant stogo kelk, vietos jai kieme nera.

Ziurinejau skelbimus, kol kas manes tenkinancio varianto pirmam aukste neradau blush2.gif

QUOTE(M.K. @ 2013 12 01, 12:32)
turim šunį, nusileidžiam, vaiką auginom, su vežimu nusibelsdavom iš penkto biggrin.gif
Įdomi mintis su tais palaidais šunimis...neva iš buto galima laisvai paleist....nu nu biggrin.gif

Saunuoliai drinks_cheers.gif O as senstu, mane net krato, jei reikia i svecius nueiti pas seseri i ketvirta auksta su pirkiniais blush2.gif

Del sunu, galiu pasidalinti patirtimi, kaip suni paleisti be vedziojimo ir baimes, kad kazkur pabegs, kazkam ikas, naudojam ir name gyvendami, isleidziam 5 ryto su naktiniais: prie namo pamato yra isuktas metalinis laikiklis. Uztenka suniui uzdeti antkakli su ilgesniu pavadziu(pas mus 5 metru) ir praverus duris uzkabinti uz to metalinio segtuvo-ir suo laisvai ir saugiai laksto tokiu atstumu, kokiu jam leidzia pavadzio ilgis. drinks_cheers.gif Seniau sugebedavo islisti pro vartu tarpa ir ne tik aploti, bet ir apkandzioti kaimynus doh.gif Dabar suo prarades laisve pabegti, o as atradus ramybe thumbup.gif
Atsakyti
8 m. gyvenau 1 a. Nepirkčiau buto daugiabučio 1 a. niekada. Triukšmas, nešvara, nesaugu, šaltos grindys, siena, kuri bendra su laiptine, šąla. Nuolat kas nors brukasi pro duris - tai kam rakto nuo rūsio, tai kas ko ieško, siūlo, prašo išmaldos. Pievelė po langais - tik mano rūpestis, kaip ir nuolat šiukšlinama 1 a. laiptinė. Šunys, išleisti kaimynų pro buto duris, patys neatsidaro laiptinės durų, tai prisysina vos ne ant kilimėlio.

Ir dar žiemą koks nors kaimynėlis ima šildyt variklį - visa smarvė sunkiasi net į akis. Jei koks inteligentas rūko, išėjęs iš savo tausojamos teritorijos, bet man po langais, tai rūkau ir aš, ypač, kaip oras ramus, be vėjo.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Virvytė: 01 gruodžio 2013 - 13:23
QUOTE(Virvytė @ 2013 12 01, 14:21)
8 m. gyvenau 1 a. Nepirkčiau buto daugiabučio 1 a. niekada. Triukšmas, nešvara, nesaugu, šaltos grindys, siena, kuri bendra su laiptine, šąla. Nuolat kas nors brukasi pro duris - tai kam rakto nuo rūsio, tai kas ko ieško, siūlo, prašo išmaldos. Pievelė po langais - tik mano rūpestis, kaip ir nuolat šiukšlinama 1 a. laiptinė. Šunys, išleisti kaimynų pro buto duris, patys neatsidaro laiptinės durų, tai prisysina vos ne ant kilimėlio.

Ir dar žiemą koks nors kaimynėlis ima šildyt variklį - visa smarvė sunkiasi net į akis. Jei koks inteligentas rūko, išėjęs iš savo tausojamos teritorijos, bet man po langais, tai rūkau ir aš, ypač, kaip oras ramus, be vėjo.

Pritariu jums, nes gyvenau pas mamą 25 m. Labiausiai kliūna, kad yra daug šalčiau ir labai tamsu. Laiptinėje tikrai visas purvas lieka 1 aukšte..

kažkas rašė, kad vietos mašinai neranda po darbo - o prie ko čia 1 aukštas?
Dėl senatvės ir sąnarių bei šuns išvedimo laukan - tai tik pasidžiaugti reiktų, kad nors tiek dar turite galimybę pavaikščioti, nes į senatvę ir taip žmonės nebejuda, tuomet ir sąnariai greičiau sustabarėja. Be to gi yra namų, turinčių liftus, nejau tai blogai?
Gyvenu 5 aukšte ir labai džiaugiuosi. O į 1 aukštą niekada nebenorėčiau.
Atsakyti
Dukra nuomavo buta I aukste,tai nezinau kodel,bet pas ja visa laika budavo tamsu.Kazkaip ta saule sunkiai ieidavo i namus.Dabar gyvena II a.,daug jaukiauu ir sviesiau.
Atsakyti
QUOTE(sena pažįstama @ 2013 12 01, 09:47)

As noreciau keltis i naujos statybos buta miesto Centre,
Turedama tokia vizija ziuriu i butus TIK pirmame aukste. Kodel?
1. Laikome suni, na o ji reikia vedzioti bent jau triskart per diena. Kai dabar gyvename name, tai problemu nera-ismetam uz duru, jis reikalus apsiformina, ir namo. Pirmo auksto naujos statybos butai mane zavi tuo, kad iejimas yra ne tik is laiptines, bet ir per didelius vitrininius langus i kiema, vadinasi, beliks suni vel ismesti i terasa, kad jis apsiformintu.



Na name, tai as suprantu to suns apsiforminima savarankiska, bet va centre, tai labai noreciau pamatyti kaip tai darytumet g.gif O ka, jums nereikia susirinkti visu apiformintu dalykeliu stambesniu ar paliktumet kazkam kitam tai padaryti uz jus unsure.gif g.gif biggrin.gif
Atsakyti