Įkraunama...
Įkraunama...

Vitaminai, maisto papildai

QUOTE(Tarasca @ 2006 12 12, 14:18)
aš irgi manau, kad pigi prekė nieko gero nepadarys, o ypač jei kalbam apie maisto papildus. man mano ir šeimos sveikata brangesnė, nei tie keli papildomi išleisti litai už geresnės kokybės vitaminus. tuo labiau, jei atitinkamais vitaminais galima pristabdyti ligas ir nereikia pirkti vaistų, tai irgi manau tik į naudą. dabar kaip tik lankau paskaitas, kur aiškina apie maisto papildus, kada vartoti, kada nevartoti, kai patsirinkti ir t.t., tai jau kas kas bet vitaminai už 10 lt vaistinėj...tikrai nesugundys.
beje, kiek supratau Lietuvoj, kiekvieni maisto papildai, kuriuose yra 10 proc natūralių medžiagų (nors tai gali būti ir krakmolas) gali būti vadinami natūraliais. smile.gif ar ne pikta? perki su užrašu natūralu, o gauni š... o ir vaistininkė toli gražu ne kiekviena pakomentuos kas ir kaip.... na nebent kokia giminaitė būtų. gaila aš tokios neturiu smile.gif

Cia tai tikra teisybe drinks_cheers.gif , reta kuri vaistininke nori gaisti laika ir aiskinti ka kodel ir kaip reikia rinktis, tad geros kokybes vitaminus ar maisto papildus sunku issirinki, o bet kokio s...nesinori gerti. Papasakok truputi apie tuos kursus, ka naujo suzinojai? smile.gif
Atsakyti
As Perfectil naudoju, bet kazkokio stebuklo tai nera, gal jo ir neturetu buti? g.gif
Atsakyti
QUOTE(manekene @ 2006 12 12, 14:29)
As Perfectil naudoju, bet kazkokio stebuklo tai nera, gal jo ir neturetu buti?  g.gif

Man nuo perfectil jokio efekto nesijaute unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(creative @ 2006 12 12, 14:22)
Papasakok truputi apie tuos kursus, ka naujo suzinojai? smile.gif

na pavyzdžiui sužinojau, kodel reikėtų vartoti ir kaip rinktis žuvų taukus arba omega 3, juk puikiai žinom, kad jie naudingi.
Kodel vartoti:
1. nei vienas organas gerai neveiks, jei trūks bent vienos nesočiosios rūgšties
2. pas mus mažai saulės, o juose yra vit. D (ir kauliukam, ir dantukam ir t.t.)
3. gerina kraujo apytaką
4. kelis kartus sustiprina kitų antioksidantų poveikį
5. gerina savijautą, saugo nuo depresijos (ypač kai trūksta saulytės)
Kaip rinktis:
1. Negali būti gaminami iš žuvų kepenų. Kodėl? Todėl, kad kepenys yra bet kokio organizmo filtras, jose kaupiasi visa tai, kas nereikalinga, kenksminga ir pan. Tai jei iš kepenų spaudžia, vadinasi su gerosiom nesočiosiom rūgštim gaunam ir visą brudą, kuris buvo kepenyse. O kažkada menkių kepenėlės buvo delikatesas...nu bet čia tik tarp kitko.
2. neturėtų būti karšto spaudimo, nes kaitinant žūna nesočiosios riebalinės rūgštys
3. jei ant pakuotės rašoma, kad „prisotinta vitaminais ..“ ar dar kuo nors, tai yra pusiau sintetinis gaminys..



Arba dar įdomus dalykiukas - vaistinėse parduoda vitaminą A... gamtoj jokio vitamino a nėra, yra tik karotinoidai (alfa, beta, gama karotinoidai) ir pvz onkologiniam ligoniam kai išrašo vit.a, tai gryna nesamonė, todėl, kad yra nustatyta, kad sintetinis vit.A patekęs į ląstelę, ja "užblokuoja", t.y. į ją nebepatenka nei blogos, nei geros (ir maistingosios) medžiagos, ir taip tol, kol ta ląstelė žūna. o natūralūs karotinoidai yra antioksidantai, praktiškai būtini onkologiniams ligoniams, o ir šiaip gydo odos, gerklės, ginekologines ligas, žaizdeles, reikalingas klausos, regos organams, dantims (emalei) ir t.t.

nu ir prirašiau... paskaitos pusę biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Tarasca: 12 gruodžio 2006 - 15:09
QUOTE(Tarasca @ 2006 12 12, 15:49)
nu ir prirašiau... paskaitos pusę biggrin.gif

Bet labai idomu thumbup.gif
Atsakyti
O, būtent, kokius (kokios firmos) žuvų taukus ir omega 3 sveikiausia gerti? smile.gif
Atsakyti
O gal ką nors apie leidžiamus vitaminus galit papasakot? Pvz. B grupės....
Atsakyti
oi ačiū ačiū blush2.gif bet kaip sako "ja ne volshebnik, ja tolko ucus" biggrin.gif

vene, matai, čia jau pasirinkimo dalykas, jei dabar sakysiu firmą, tai garantuotai mane kai kurie/ios užsipuls, kad reklamuoju ar pan smile.gif o aš ne visada moku liežuvį už dantų nulaikyti, tai gali ir rietenos prasidėt wink.gif na kaip neseniai nedaug trūko, kai kažkam po 4 dienų poveikis pasimatė smile.gif

apie B grupę papasakot galiu (kai namo grįšiu) , bet ne konkrečiai apie leidžiamus... na aš nesibadau kol kas biggrin.gif


Papildyta:
tarp kitko...turint minty, kad vit A gamtoj nėra ir ištirtas jo neigiamas poveikis - ką radau ant vitaminų nėščiosioms etiketės - "sintetinis vitamino A koncentratas..." ir kaip nesikeikti??? o ir firma atrodo padori...
Atsakyti
QUOTE(jadzka @ 2006 12 12, 16:54)
O gal ką nors apie leidžiamus vitaminus galit papasakot? Pvz. B grupės....

Na mano mama kartas nuo karti leidziasi B grupes vitaminu, bando vis ir mane ikalbeti, bet as nepasiduodu, nes klaikiai bijau adatu, o dar jie labai skaudus rolleyes.gif Mama visada po leidziamu vitaminu kurso jauciasi tikrai geriau, sako, kad poveikis jauciasi, ne taip kaip geriamu: geri geri ir nieko. Ir as galiu pasakyti, kad kai juos vartoja buna maziau nevinga, geresnes ir pakilesnes nuotaikos, nesijaucia nuovargis. Tai tiek
Atsakyti
Mano mama irgi buvo susileidusi, tai plaukai jai auga kaip pašėlę, o maniškiai slenka. Dėl to ir rezgu mintį....

O kokius tavo mama leidosi? Gal pavadinimą žinai?
Atsakyti
mano mama irgi gėrė visokiausio plauko vitaminus ir jokio poveikio, kaip vaiksčiojo nervuota, taip vaiksčiojo. doh.gif dabartinius tai giria smile.gif

tingiu daug rašyt, bet kai renkatės b vitaminus, geriausia, kad jų būtų visas kompleksas, t.y. ne vien Mg su B6, bet ir visa likusi grupė - b1, b2, b6, b12, pantoteno rūgštis, niacinas, folinė rūgštis.

ber negalima, kai yra aktyvus onkologinis procesas, nes b grupės vitaminai veikia kaip biostimuliatoriai, t.y. skatina ir gerųjų ir blogųjų veiksmų vystymąsi organizme.

būtent B dalyvauja angliavandenių, riebalų ir baltymų apykaitoj, (čia ypač tiem, kurių viršsvoris sutrikęs būtent dėl b trūkumo smile.gif )
tinka paaugliam pereinamuoju laikotarpiu ir šiaip nervingiems asmenims (pvz mokytojam) biggrin.gif

tiesa, kadangi leidžiamas vitaminas greičiau patenka į kraują, tai jo gerokai daugiau pasisavinama, dėl to labiau jaučiamas poveikis, nes šiaip sintetiniai vitaminai paprastai įsisavinami tik iki 30 proc. visa kita keliauja į kanalizaciją.
bet manau, kad be didelio reikalo neverta pačiom pradėti badytis schmoll.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Tarasca: 12 gruodžio 2006 - 21:35
QUOTE(jadzka @ 2006 12 12, 21:29)
Mano mama irgi buvo susileidusi, tai plaukai jai auga kaip pašėlę, o maniškiai slenka. Dėl to ir rezgu mintį....

O kokius tavo mama leidosi? Gal pavadinimą žinai?

Nezinau, pasistengsiu paklausti ir parasysiu smile.gif
Atsakyti