Įkraunama...
Įkraunama...

Jei auklė suserga, o mamai reikia į darbą

Siaip ne taip sutariau su aukle del maziuku prieziuros, kad galeciau eit i darba.

Bet ji klausia - o kas bus, jei ji susirgs? g.gif Negi as turesiu neit i darba? blink.gif Idomiai pasiaiskinciau - aukle serga blink.gif

Ka darot tokiais atvejais? Sukates su seneliais/mociutem? Mums taip neiseitu sad.gif
Atsakyti
Tokios situacijos dar nebuvo. Bet as tada tikrai neiciau i darba, nes sergancios aukles nenoreciau leisti prie vaiko. Taciau uz ligos dienas auklei nemokeciu nei lito.
Atsakyti
Kai mūsų auklytė suserga arba jai reikia pas gydytoja, aš visuomet ją išleidžiu - savo darbo sąskaita. Jeigu ji negali ateiti visą dieną i darbuką, tai ir nemokame pinigėlių. Bet jei tik kokią valandėlę išbėga(aš atsiprašau trumpam iš darbo tuomet), tai mes nesismulkiname dėl tų kelių litų išskaičiavimo, nes ji be galo be krašto puiki auklytė thumbup.gif . Kartą jai reikėjo išvažiuoti kelioms dienoms, tai, kadangi mes neturime kam palikti dukrytės 2.gif , aš paprašiau darbe nemokamų atostogų tas kelias dienas. Net neturėčiau minčių palikti mergaitės kokiai naujai moteriai taip staiga. Nesiryžčiau skaudinti vaiko širdutės wub.gif .
Jei tai normali moteris, kurios gyvenimo būdas normalus, tai ji ir nesirgs dažnai. Juk ir pati sergi retai. smile.gif
Atsakyti
Va vakar mano aukle, napasitarusi su manimi uzsirase 16 val pas daktara (kartais kai jai reik pav i birza, ja pakeicia jos dukra) nors zinojo kad dukra pavaduot negales. Taigi anot jos as turejau iseiti is darbo 2 val anksciau kad isleisciau ja. Kaip manote, mano darbdavys mane isleido? Aisku kad ne, nes tai nebuvo susije su mano vaiko ar mano pacios sveikata, meluot sefui neturiu galimybiu, jis puikiausiai pazista mano seima ir zino kas kada joje dedasi. Aukle ispejau pries iseidama i darba, deja grizusi radau ja supykusia, bet argi cia mano kalte? Supykus ji ir siandien atejo. Bet gal kita karta geriau pagalvosir pas daktara eis tada kai ja gales kas kitas pakeisti. Aisku jei liga ja uzkluptu ir tektu jai sirgt savaite, as imciau pati biuleteni (uz kuri deja man reiketu moketi daktarei).
Atsakyti
Gerbiamos mamytes,

norejau Jusu nuomones atsiklaust- kaip reaguotumet ir elgtumetes, jei isrysketu Jusu auklytes sveikatos ligos..
Klausiu nes patiems teko susidurti, vat ir galvoju, ar teisingai pasielgem g.gif
Mat musu aukle serga neuroze- nervu liga. Neadekvaciai reaguoja i situacijas, i asaras del pastabos bet kokios, buvo net isterikos priepuolis, kurio metu ji sukniubo ant grindu. Galvojau is pradziu, kad as tokia besirde ir kankintoja, na lepteliu as pora pastabu, bet ir mano vyras, ir draugai is karto pasiule jos atsisakyti, juk nezinai kaip gali pasielgti kokioje nors ekstra situacijoje likusi viena su vaiku. Siaip jokiu daugiau minusu nepasakyciau apie ja- tvarkinga, mylinti vaikus, bet tas pastovus zliumbimas mane varo isproto.
Sita problema isryskejo kazkur po menesio bendravimo, o vakar ji tiesiog atidave man raktus ir atsisveikino.
Nu va dabar ir lauksiu Jusu pastebejimu- ar ant gedos stulpo mane, ar...
Atsakyti
Viskas teisinga. Aš būčiau pasielgus lygiai taip pat. Tu neprivalai būti mandagi svetimiems žmonėms savo vaiko gerovės sąskaita. Kitos išeities negali būti- palikti vaiką su tokiu žmogumi tikrai pavojinga.

Mesk iš galvos ir iš širdies.

Ale ir negarbingai ta moteriškė pasielgė. Juk žino, jog turi problemų su nervais, bet eina samdytis aukle, priziūrėti vaiką! mad.gif

Nors žinau atvejį, kai lietuvis nuslėpė, jog serga džiova ir įsidarbino sanitaru vienuose JAV senelių namuose mad.gif. Visokiu frykų pasitaiko....
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo norge: 10 lapkričio 2004 - 09:55
Manau, pasielgei teisingai. Mano draugams buvo panaši situacija. Tik auklė nuslėpė, kad serga epilepsija. Ir išaiškėjo labai netyčia: jų vaikas atkando kokį tai plastamasinį žaisliuką ir vos neužduso. Auklei iš tų nervų prasidėjo priepuolis, teko vežti į ligoninę. Tai mano draugė po to irgi kankinosi: atleisti ar palikti. Galiausiai apsisprendė atleisti. Nes maža ką... Juk kalba eina apie mažą, savimi nesugebantį pasirūpinti vaiką. O jei tavo auklei iš tų nervų užeis noras suduoti vaikui? Brrr... Gerai padarei, kad atsisveikinai thumbup.gif
Atsakyti
Nu va, aciu- paguodet. As irgi manau, kad neimanoma taip sutarti, kad auklei niekad jokiu jokiu pastabu nepasakyt. O jei del kiekvienos pastabos dar bus liejamos aukles asaros, tai mamai ir teciui pasikart belieka, kad aukle ramiau jaustusi. Juk skirtingai i vaiku prieziura ziurim. Ir vaikuciui mama nori tik geriausio. O auklyte turi prisitaikyti prie seimos poreikiu kaip ir pati seima. Oi kaip sunku su tom auklem huh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Agu: 10 lapkričio 2004 - 14:55
Manau, kad kiekvienas turi elgtis taip, kaip jam atrodo geriausia.
mano auklė irgi vienąsyk verkdama man paskambino į darbą, nes jai pasakė pastabą Lauros močiutė. Paprastą, visai nekaltą pastabą. Man buvo gaila auklės, net labai. Šitaip mergina raudojo blink.gif
Bet jei ji sirgtų nervų liga, daug galvočiau..Aišku, žiūrint kokia ta liga g.gif

O kitas auklės ligas priimu žmogiškai. Esu pakankamai gailestinga, kad suvokčiau kito blogą savijautą, visada, jei pasiprašys leisiu neateit, o neatėjus vis vien mokėsiu atlyginimą. Bet auklė irgi turi būti teisingas žmogus, nemanipuliuot manimi. Dabartinė, pirma ir vienintelė auklė - thumbup.gif
Atsakyti
Visus metus dukrai samdžiau šiek tiek neprigirdinčią auklę - pagyvenusią moteriškę. Kad ji neprigirdi ir yra su klausos aparatuku - žinojau iš anksto. Ir ji pati apie tai kalbėjo. Bet aš numojau į tai ranka: "Duok, Dieve, mums visiems mažiau girdėti ir mažiau matyti". Ir jokių problemų dėl to nebuvo. Nors moteriškutė pensininkė, bet žvitri, kasdien jos ir lauke būdavo, ir sportuodavo, ir visur spėdavo. Ir dabar dukra ją savo močiute vadina.
Atsakyti
QUOTE (Laisvė @ 2004 11 11, 01:19)
Visus metus dukrai samdžiau šiek tiek neprigirdinčią auklę - pagyvenusią moteriškę. Kad ji neprigirdi ir yra su klausos aparatuku - žinojau iš anksto. Ir ji pati apie tai kalbėjo. Bet aš numojau į tai ranka: "Duok, Dieve, mums visiems mažiau girdėti ir mažiau matyti". Ir jokių problemų dėl to nebuvo. Nors moteriškutė pensininkė, bet žvitri, kasdien jos ir lauke būdavo, ir sportuodavo, ir visur spėdavo. Ir dabar dukra ją savo močiute vadina.

Neprigirdinti auklyte- manau, kad ne problema, taciau su tuo kuo mes susidurem..as ne viska Jums merginos papasakojau, tos problemos ne is niekur pas ja atsirado. Tai dauuug sudetingiau nei atrodytu iskarto. Neturiu teises aptarineti viesai zmoniu istikusiu nelaimiu, taciau kai pas zmogu yra dideles problemos su nervu sistema, ir tai atsiliepia visai seimos savijautai, tai manau, kad negerai. Mes jos neatleidom patys, ji pati pasirinko, isejo ir tiek..nors zadejo duoti 2 savaites kitai auklytei susirasti. Duok dieve, kad ji susirastu seima, kurioje tevai jokiu absoliuciai pastabu nesako, viskas jiems tiktu ir pan., nes kitaip ji negales niekur dirbti.
Nesu as sventa, ir jei vaiko drabuziai neislyginti- pasakysiu, kad islygintu, o ne dvi savaites guletu..jei man atrodo, kad vezimelio ratus po lauko reikia isplauti- pasakysiu, jei noriu, kad geru oru eitu i lauka du kartus- irgi pasakysiu. Ir jei mane aukle apkaltina tuo, kad po savaitgalio vaikas verkia apsisisiojes ne ant puoduko, ir kad galbut mes ji uztai baram- pasakysiu jai, kad as- motina, niekada ant savo vaiko nerekiau, nes jis dar per mazas suprasti, kad sisioti negalima ant grindu..po to gaunu kruva asaru, drebejimu, ir vos ne isteriku po kiekvienos pastabos, turiu po to galvot, ar ji dar ryt ateis i darba, o gal ji neadekvaciai sureaguos, jei vaikas pvz. nukristu, susitrenktu ar ka.. NU KA AS GALIU TADA GALVOT!!!???KAIP AS TURIU JAUSTIS!?
Atsakyti
Psichinem ligom sergantis zmogus negali priziureti kudikio. Vienareiksmiskai wink.gif
Atsakyti