Įkraunama...
Įkraunama...

Gimtadienis darželyje

QUOTE(*Liūtė* @ 2013 04 07, 17:43)
nepamirskit,akd ta torta valgo ir ju paciu vaikas. doh.gif


o jau ju vaiku maitinimosi ypatumai turi but pavyzdys g.gif , zinau dvimeciu, kurie turi problemu nuo apsyvalgymo sokoladu - bet ir vel ji valgo - nes anot teveliu "labai megsta"... arba cipsu - gi kartais, nieko nenutiks rolleyes.gif o mano supratimu iki tam tikro amziaus, tai absoliuciai net neragaujami dalykai... Ir darzelio racione ju nera ir neturi but (tortu, saldainiu ir pan) - o bet koks atnestas is namu maistas (be spec leidimo, tarkim alergiju ar kitokiu sutrikimu atveju) yra nusizengimas taisyklems rolleyes.gif
Atsakyti
Na ko noret is tevu, kad nenestu tortu ir kt. saldumynu.. net jeigu zino kad vaikas alergiskas grupej, kai pats darzelis, tam alergiskui vaikui neduoda kito maisto, t.y. pritaikyto jam. Duoda tai, ka valgo visi. Ir niekam nerupi. Tai ner ko noret kad dar ir kitiems tevams rupetu..
Pas mus nereikia nei gimtadieniu, ir siaip esu maciusi, vaikai atsinesa saldainius ir vaisina visus. Maniske irgi keleta kartu prase, kad nupirkciau meduoliu i darzeli nusinest, visiems, nesesi.. Neseniai pareiske kad TIK TAK nori nestis. Tai nepirkau. Cia paskaicius tikriausiai ir nebepirksiu biggrin.gif Bet kad butu uzdrausti saldumynai darzelyje, tikrai nesupykciau, nu tiek ju gauna ir taip doh.gif i bureli nueinam, po kiekvieno karto saldainiai doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Raganaa999 @ 2013 04 08, 21:57)
Na ko noret is tevu, kad nenestu tortu ir kt. saldumynu.. net jeigu zino kad vaikas alergiskas grupej, kai pats darzelis, tam alergiskui vaikui neduoda kito maisto, t.y. pritaikyto jam. Duoda tai, ka valgo visi. Ir niekam nerupi. Tai ner ko noret kad dar ir kitiems tevams rupetu..

bet juk paprastas darželis ir negali taikyti spec.raciono alergiškiems vaikams - neturi tokių galimybių. Pačių tėvų atsakomybė, kad jie žinodami jog jų vaikas alergiškas, leidžia jį į paprastą darželį. Vadinasi turi susitaikyti ir su tuo ką vaikas valgo ten.
Nebūkit naivūs, niekas ir netvirtina kad saldumynai yra gėris. Bet ne viskas kas nėra gėris yra nuodas mirksiukas.gif taip kad su kaltinimais reiktų kiek atsargiau. Jei jau leidžiate vaiką į kolektyvą, tai turite susitaikyti su tuo, kad vaikas valgys ne jūsų įsivaizduojamą tobulą maistą, o tai ką valgo visi kolektyve. Ir jei jau kartą per savaitę vaikas suvalgys kelis kąsnius torto, pyrago ar kelis saldainius - tai tikrai ne pasaulio pabaiga.

Šiaip jau aš irgi esu už tai, kad tortų darželyje nebūtų, nes paprasčiausiai grupėje nėra tinkamų sąlygų laikyti tą tortą. Mano vaikų darželyje tortus nešti griežtai draudžiama. Bet pyragus - nešame. Ir nesijaučiu nuodytoja. Čia jau tėvų mąstymo problema, jei gabaliukas pyrago per savaitę yra baisi tragedija.
Atsakyti
Nesa musu darzelyje ivairiai gimtadieniams...nesa tortus, nesa sakocius. pernai, kai vaikams buvo 4 metukai, vienam gimtadieniui atnese rafaelo dezute g.gif maniskis nevalge, kiti vaikai, nezinau....

As pati nesu vaisius arba savo keptus sausainius.

Beje, musu lopselio grupeje buvo alergiskas vaikas, tai jam buvo pritaikytas meniu g.gif Nezinau, kaip kiti teveliai, bet as perklausiau aukletoju, kam jis alergiskas, ir gimtadienio vaises paruosiau taip, kad galetu valgyt ir tas vaikas....Nesunku visai tai padaryti smile.gif jis buvo alergiskas citrusiniams vaisiams, tai ju ir nenesiau wink.gif nes visgi paaiskinti vaikui, kad tu esi alergiskas, tau negalima, kai kiti valgys....sunku turetu buti...
Atsakyti
QUOTE(Kriiste @ 2013 04 07, 18:05)
o jau ju vaiku maitinimosi ypatumai turi but pavyzdys g.gif , zinau dvimeciu, kurie turi problemu nuo apsyvalgymo sokoladu - bet ir vel ji valgo - nes anot teveliu "labai megsta"... arba cipsu - gi kartais, nieko nenutiks rolleyes.gif o mano supratimu iki tam tikro amziaus, tai absoliuciai net neragaujami dalykai... Ir darzelio racione ju nera ir neturi but (tortu, saldainiu ir pan) - o bet koks atnestas is namu maistas (be spec leidimo, tarkim alergiju ar kitokiu sutrikimu atveju) yra nusizengimas taisyklems rolleyes.gif

Nusizengimas uakeltojai pasislainti is darbo 17.30val nuvedant i prailginta grupe(grupe iki 18 val dirba), nusizengimas kazkur iseiti ir palikti vaikus be prieziuros, nusizengimas plepeti su kita aukeltoja,kai vaikai iki kaklo dumble vartos,kad soka gauni atejes pasiimti. Kas proto ribose,tas normalu ax.gif Visi zmones esam, as irgi paklausiu,jei jau kazko ypac nevalgo kazkas,tai nenesu.O del kitko,tai ka,tegul nevalgo jei tevai neleidzia biggrin.gif

QUOTE(Raganaa999 @ 2013 04 08, 21:57)
Na ko noret is tevu, kad nenestu tortu ir kt. saldumynu.. net jeigu zino kad vaikas alergiskas grupej, kai pats darzelis, tam alergiskui vaikui neduoda kito maisto, t.y. pritaikyto jam. Duoda tai, ka valgo visi. Ir niekam nerupi. Tai ner ko noret kad dar ir kitiems tevams rupetu..

Tai tam yra alergiski darzeliai. Ar Jus siulote pritaikyti ir gaminti 1 vaikui atskirai? g.gif
Pas mus atsizvelgia kazkiek, kas nevalgo buroku,kas zirneliu ir t.t to nededa aukletoja i lekste. Bet pietus visiems bendri, ir kam cia turi rupeti? Tevam,tik tevam.
Atsakyti
QUOTE(*Liūtė* @ 2013 04 15, 13:34)
Nusizengimas uakeltojai pasislainti is darbo 17.30val nuvedant i prailginta grupe(grupe iki 18 val dirba), nusizengimas kazkur iseiti ir palikti vaikus be prieziuros, nusizengimas plepeti su kita aukeltoja,kai vaikai iki kaklo dumble vartos,kad soka gauni atejes pasiimti. Kas proto ribose,tas normalu ax.gif Visi zmones esam, as irgi paklausiu,jei jau kazko ypac nevalgo kazkas,tai nenesu.O del kitko,tai ka,tegul nevalgo jei tevai neleidzia biggrin.gif



Prie ko cia tevai? Darzelio meniu yra suderinamas su sveikatos centru, kol racionas pilnai neatitinka vaiku (atskirai lopselio, atskirai darzelio) poreikiu, tol jo nepatvirtina - ta grieztai jie kontroliuoja - kito maisto paprasciausiai grupeje negali buti, nes tai yra didele atsakomybe tiek aukletojoms, tiek virtuvei, tiek paciam darzeliui - nes jei tarkim vaikai susirgs ir tai bus nuo maisto - gaus galybe patikrinimu rolleyes.gif . Taip pat maistas grupeje gali buti tik maitinimo metu ir ne minutes iolgiau (jei pusryciai 9-9.20, o vaikas atejo 9.25 - jis jau turetu nebegauti maisto, bet dazniausiai jam palaikoma porcija, is zmogiskumo), bet jei vaises atnesamos ryte 8, o vaisinamasi 11 - jei ateis tikrinti - idomu kur aukletojos viska sukistu - nes tikrina net spinteles vaiku, ar ten nera ko nors rolleyes.gif

Renkantis darzeli - kiekvienas tevas turi teise zinoti - kuo ju vaikas bus maitinamas, ir pagal tai gali rinktis, o visi uzkandziai - yra draudziami, taciau va atsiranda tevu - kuriems tai dzin, bile pasipuikuoti pries kazka, lyg tam vaikui mazai gimtadieniu namie unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Kriiste @ 2013 04 15, 17:55)
Renkantis darzeli - kiekvienas tevas turi teise zinoti - kuo ju vaikas bus maitinamas, ir pagal tai gali rinktis, o visi uzkandziai - yra draudziami, taciau va atsiranda tevu - kuriems tai dzin, bile pasipuikuoti pries kazka, lyg tam vaikui mazai gimtadieniu namie unsure.gif


Niu zinokit, nesu vaises (minimalias, kaip ir minejau) tikrai ne todel, kad pasipuikuociau g.gif
Gal ir nereikia is tikruju tu gimtadieniu darzeliuose...nes velgi, jei kas apsinuodys, kas uz tai atsakys...ypac lopselyje.....Matyt, butent tuo remiantis dabar uzdrausta nesti tortus ar kitus uzkandzius i viesojo maitinimo istaigas...kita vertus, kai vaiko gimtadienis rengiamas vaiku zaidimu kambariuose, maistas dazniausia buna naminis......
Is tikruju tai man nelabai suprantama, kodel yra sitaip piktinamasi gimtadieniais vaiku darzeliuose unsure.gif juk eidami i gimtadienius (vaiku), rengiamus namie, valgom tai ,kas padeta....nepuolam seimininku, kad suruose ne tas vaises smile.gif
bet gerai, kad diskusija yra, o ypac ji turetu buti rengiama darzelio grupese ir tik teveliai gali nutarti, kaip su tais gimtadieniais smile.gif

Atsakyti
QUOTE(vaiciuke @ 2013 04 16, 15:18)
vertus, kai vaiko gimtadienis rengiamas vaiku zaidimu kambariuose, maistas dazniausia buna naminis......
Is tikruju tai man nelabai suprantama, kodel yra sitaip piktinamasi gimtadieniais vaiku darzeliuose  unsure.gif juk eidami i gimtadienius (vaiku), rengiamus namie, valgom tai ,kas padeta....nepuolam seimininku, kad suruose ne tas vaises smile.gif
bet gerai, kad diskusija yra, o ypac ji turetu buti rengiama darzelio grupese ir tik teveliai gali nutarti, kaip su tais gimtadieniais smile.gif


Nuo siu metu kazkurio menesio nebeleidzia ir i zaidimu kambarius nestis maisto, net savo torto - tik ka uzsakinejau, tai va teip va ir paaiskino - neaisku ko atsinesa, paskui neaisku nuo ko serga, o atsakomybe mums rolleyes.gif

Visu pirma einam i gimtadienius pas pazystamus zmones, su kuriais bendraujame daznai, tad daznai ir supratimas apie vaiku maitinima panasus, ir, kai mano mazi dar budavo, sveciuose, jei ant stalo stovi saldainiai ar kas nors, ko nenoriu kad jie valgytu - as jiems neleisdavau - darzelyje ta padaryti sunku, nes nera manes, o aukletojom daznai gaila - "kaip jis ziures, kai kiti valgo" rolleyes.gif Grupeje yra visokiu vaiku, is visokiu seimu, visokiu socialiniu sluoksniu - ir vaikai nekalti, kad turi tarkim geriancius ar asocialius tevus, kurie irgi myli vaikus, ir stengiasi ta svente padaryt, pinigu nera, tai gerai jei dar nuperka koki papigiai torta paskutines galiojimo dienos, bet o kai sumasto patys kepti antisanitarinem salygom - nei izeist zmogaus ir grazint tas "vaises" nei vaikams duot blush2.gif Be to kitam be sampano, kad ir vaikisko gimtadienis nesuvokiamas - nu nenoriu kad vaikas ta valgytu, gertu - kad ir retkarciais blush2.gif
Atsakyti
per Kalėdas ir per užgavienes pats DARŽELIS ruošė vaišes vaikams ( ne tevai) , po 2-3 sladainius, torto gabaliuką (šakotis) ir sulčių. Tai gi manau tai suderinta su sveikatosa centru ir nelaikoma "vaiku nuodais".
Atsakyti
Musu darzelyje yra kiekviena menesi rengiama gimtadienio pramoga, kurios metu ta meenesi gimusiu vaiku gimtadienei paminimi, zaidimai siurprizai , be maisto 4u.gif
Atsakyti
Vaikų darželyje gimtadienius šventėm ir švenčiam. Bet kažkaip gal visos grupės tėveliai atsakingi, kad laikosi tos taisyklės nenešt tortų ir saldainių.
Dažniausiai atneša šakotį ir sulčių.

Aš pati esu pasiklausinėjus apie alergijas/kt. ligas kurios žinomos (pvz. celiakija, laktozės netoleravimas ir pan.) - tėveliai tikrai susirinkimų metu draugiškai tai pasako ir galim tas vaišes aptarti (vienas vaikutis yra, kuris dėl laktozės negali vartot pieno produktų).

Dažniausiai nešu vaisių (jei yra alergiškų citrusams, braškėms ar pan., tai tokių nenešu), sulčių ir nuperku javainių batonėlių dėžutę smile.gif Tikrai galim išrinkt mažai alergizuojančius (be medaus ar riešutų, jei yra tokią alergiją turinčių mažylių), o ir šiaip pažiūriu sudėtį (kad būtų kuo mažiau cukraus,nebūtų 'nereikalingų' priedų). Šeimininkutė ir auklytės sakė, kad labai tada gražiai valgo, popieriuką į šiukšlinę, jokių trupinių, jokių išsitepliojimų ir t.t.
Nežinau, bet manau yra išeičių švęsti gimtadienius nesibarant.

O tuo atveju, jei labai sunku finansiškai ir pan, tai ne priežastis pirkti karamelinius saldainius ar nupigintus tortus, tada geriau atšvęsti be vaišių, bet su smagiais žaidimais 4u.gif
Man tikrai geriau būtų, jei mano vaikas nieko negautų, nei gautų bet ką ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2013 04 20, 09:12)
O tuo atveju, jei labai sunku finansiškai ir pan, tai ne priežastis pirkti karamelinius saldainius ar nupigintus tortus, tada geriau atšvęsti be vaišių, bet su smagiais žaidimais 4u.gif
Man tikrai geriau būtų, jei mano vaikas nieko negautų, nei gautų bet ką ax.gif


bet va tos seimos, kurioms sunku finansiskai - to nesupranta, ir ju vaikai nesupranta - kodel vieni nesa vaises, kiti ne... Jie irgi nori vaisiu, nori torto - kai kiti rolleyes.gif Be to ne visi mato problema pigiuos, nupigintuose tortuose - juk svarbu gimtadienis, svente - o ne ka atnesa rolleyes.gif

Man irgi geriau, jei mano vaikas nieko negautu, nei gautu bet ka - bet... Kiek taip mastanciu grupeje g.gif
Atsakyti