Įkraunama...
Įkraunama...

Kas NEDARĖ genetinių tyrimų?

QUOTE(virvė @ 2010 05 03, 00:17)
nesidariau ir nesidaryti genetinių tyrimų. lai darosiu tos, kurios bijo. aš baimių tokių neturiu, jei duotų gyvenimas tokį išbandymą - susitvarkyčiau. aš juk MAMA.

dar vienas dalykas, teko skaityti, kad yra JAV mokslininkų, teigiančių, jog dėl vaisiaus vandenų paėmimo tyrimui žūsta daugiau sveikų embrionų, nei randama apsigimimų. tiesa ar gandas, nežinau, bet man atrodo gana realu, juk dalį tyrimų atliekant leidžiama adata į gimdą, galėtų sudirginti ir sukelti persileidimą g.gif

be to, jokie tyrimai negarantuoja, jog vaikas nebus neįgalus, tarkim, cerebrinis paralyžius ir pns.


Daryciausi tyrima tuo atveju, jei gydytoja rekomenduotu tai padaryti. Pati tai nzn, ar inicijuosiu g.gif Pasiklausti ir pasidometi verta. O tada ir nuspresiu cool.gif Kiekvienai savas sprendimas. Ner nei teisingos, nei neteisingos nuomones sia tema, kaip ir kitomis mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(IRIM @ 2010 05 03, 20:52)
Daryciausi tyrima tuo atveju, jei gydytoja rekomenduotu tai padaryti. Pati tai nzn, ar inicijuosiu  g.gif Pasiklausti ir pasidometi verta. O tada ir nuspresiu  cool.gif  Kiekvienai savas sprendimas. Ner nei teisingos, nei neteisingos nuomones sia tema, kaip ir kitomis  mirksiukas.gif

pritariu,beje gavau lapa kuriame surasyti mano kraujo rezultatai,del genetiniu tyrimu.ir kadangi pavojaus nebuvo,rizika nulis tai niekas ir nedarys jokiu genetiniu tyrimu.be reikalo niekas ten to pilvuko nebado,jei yra rizika tik tokiu atveju.taigi visoms po balioneli 4u.gif ,ir geru rezultatu nestuke.gif
Atsakyti
gražus straipsnis. Vertas pamąstymų. 4u.gif

http://www.bernardin...motinyste/44235
Atsakyti
Su pirmu vaikeliu nesidariau, man net nesiule. Dabar galvojau darytis, bet abejoju, ar spesiu unsure.gif Berods, pirma tyrima daro iki 12 savaiciu ? g.gif O as dar neuzsiregistravus doh.gif Kazkaip nejauciu butinybes tam testui, bet gal reiketu del sventos ramybes g.gif
Atsakyti
sveikos...na as naujoke ir cia ir pilvukui mano dar tik sueis 4 menesiai. Tyrimu man irgi nesiule daktare, echoskopu jau 1 kart ziurejo, dar ekrane 3 kart leliuka rode, juda, kruta, maivosi, pedutes rodo - nera ko ir jaudintis...Nors sirdy kartais taip neramu pasidaro. Uzklausiau savo gines, gal reikia i genetikos centra ir man, juk man - 31 bus, kai gimdysiu, o tetukui - 41 jau yra!!!! blush2.gif O ji ir sako" ar nors vienai rizikos grupei priklausai - ne! Ar giminej yra kokiu bedu - Ne! Tai ko ten eit!!??? schmoll.gif
Be to per velu jau...man jau 17 sav, o galima iki 12 sav.taip kad lieka tiketi geriausio ir sveikiausio leliuko drinks_cheers.gif va taip va....ir visom to linkiu nestuke.gif
Atsakyti
Mergaitės nepriklausomai nuo mūsų amžiaus, yra kažkokia rizika ar ne, visose išsivysčiusiose šalyse yra daromas genetinis tyrimas kuris pas mus vadinasi Prisca (paimamas kraujas, apskaičiuojamos hormonų normos), tačiau dėl Lietuvos finansinės padėties mums už šį tyrimą reikia mokėti apie 150 Lt, todėl jis nėra pas mus privalomas, o būtent šiuo tyrimu ir atrenkamaos moterys kuriom yra rizika. Neįgalus vakelis gali gimti bet kam nepriklausomai nuo amžiaus, socialinės padėties, apsigimimų šeimoje ir pan. Aišku kiekvieno teisė pasirinkti ir apsispresti.
Atsakyti
QUOTE(aggneelle @ 2010 05 05, 21:02)
Mergaitės nepriklausomai nuo mūsų amžiaus, yra kažkokia rizika ar ne, visose išsivysčiusiose šalyse yra daromas genetinis tyrimas kuris pas mus vadinasi Prisca (paimamas kraujas, apskaičiuojamos hormonų normos), tačiau dėl Lietuvos finansinės padėties mums už šį tyrimą reikia mokėti apie 150 Lt, todėl jis nėra pas mus privalomas, o būtent šiuo tyrimu ir atrenkamaos moterys kuriom yra rizika. Neįgalus vakelis gali gimti bet kam nepriklausomai nuo amžiaus, socialinės padėties, apsigimimų šeimoje ir pan. Aišku kiekvieno teisė pasirinkti ir apsispresti.


Na, as nesutikciau rolleyes.gif Norvegija pakankamai civilizuota turbut biggrin.gif Ten gyvenau, kai laukiausi dukrytes. Jokio genetinio tyrimo, kiek as zinau, man nedare g.gif Kai uzklausiau gines, ji pasake - o kam reikia? Jus jauna, seimoje nera apsigimimu - taigi, nebutina g.gif
Atsakyti
QUOTE(VVaiva @ 2010 05 05, 20:26)
Na, as nesutikciau  rolleyes.gif Norvegija pakankamai civilizuota turbut  biggrin.gif Ten gyvenau, kai laukiausi dukrytes. Jokio genetinio tyrimo, kiek as zinau, man nedare  g.gif Kai uzklausiau gines, ji pasake - o kam reikia? Jus jauna, seimoje nera apsigimimu - taigi, nebutina  g.gif

as ispanijoje gyvenu,manes net neklause ar yra apsigimimu seimoje ar ne,tiesiog dave cita kai buvom 12 savaiciu ir liepe duot kraujuka del genetiniu tyrimu rizikos nustatymo.ir visas kiek pazistu kurios gimde dare siuos tyrimus cionai.
Atsakyti
QUOTE(sandrijja1980 @ 2010 05 05, 23:05)
as ispanijoje gyvenu,manes net neklause ar yra apsigimimu seimoje ar ne,tiesiog dave cita kai buvom 12 savaiciu ir liepe duot kraujuka del genetiniu tyrimu rizikos nustatymo.ir visas kiek pazistu kurios gimde dare siuos tyrimus cionai.


As visai pasidaryciau toki tyrima g.gif Gal kas zinot, kur ji daro Kaune? ax.gif
Atsakyti
QUOTE(VVaiva @ 2010 05 05, 23:16)
As visai pasidaryciau toki tyrima  g.gif Gal kas zinot, kur ji daro Kaune?  ax.gif

Pas savo gine gali paklausti, arba SORPO, Endemike ir kitose laboratorijose. Kaina visur pana6i apie 150 Lt.
Atsakyti
QUOTE(aggneelle @ 2010 05 06, 12:43)

Aciu! 4u.gif
As ziurejau Motina ir vaikas klinikoj, tai toks tyrimas ten kainuoja virs 200 Lt doh.gif
Atsakyti
QUOTE(VVaiva @ 2010 05 05, 21:26)
Jus jauna, seimoje nera apsigimimu - taigi, nebutina  g.gif

deja, statistiskai dazniausiai tokiuose seimose ir gimsta saules vaikuciai unsure.gif
Klaidinga nuomone kad vyriasniame amziuje ju gimsta daugiau, taip gaunasi, nes paprasciausiai velesniame amziuje gimdoma yra reciau cool.gif
Atsakyti