Sveikos,
Su praėjusiom šventėm ir artėjančiais Naujaisiais visas!
Geriausi linkėjimai, aišku - nesirgti. Tuomet iš karto problemų mažiau, ir nuotaika geresnė - ir atvirkščiai.
Dabar apie problemas.
Liraite, gyd. Čekuoliene pasitikėti tikrai gali - kaip specialiste. Žinau, kad šiuo metu iškilo problemos dėl LOR - bet gydytoja negali pas mus atvykti kitomis dienomis, kaip antradieniais, o paskutiniai antradieniai - vis šventinės dienos.
O kalbant apie bendravimą apskritai, mes minėjome gydytojai Jūsų atvejį, todėl, sakyčiau, atsargi gydytojos reakcija - pakankamai natūrali šiuo atveju. Kadangi nesusipratimas ir problema jau įvyko, niekas nėra pajėgus to paprasčiausiai užmiršti. Tačiau, kiek supratau iš Jūsų žinutės, gydytoja vaiką apžiūrėjo ir siuntė pas LOR.
Iš tiesų, pasakymas "aš Jūsų vaiko negydysiu" galėjo reikšti pora dalykų: arba kad konkretus atvejis nėra gydytojos kompetencijoj ir ji dėl to siunčia specialistui, arba nuomonę, kad vaikas turi turėti savo gydytoją, kuri kompleksiškai rūpinasi jo sveikata. Šiuo atveju, situacija pakankamai nekasdieniška: Jūsų vaikas turi savo gydytoją, tačiau eina ne pas ją, o pas gyd. Čekuolienę. Mūsų gydytoja - neturi vaiko ligos istorijos, nežino praeities, neturi informacijos, kokie vaistai ir kada jam buvo duoti, kokios reakcijos, kaip dažnai serga, kokios dažniausios ligos, kokių specialistų konsultuotas, kokios patvirtintos diagnozės ir t.t. Ambulatorinė ligonio kortelė - tai nėra šiaip sau popieriukas, niekam nereikalingas - tai yra istorija. Ir gydyti medikas turi ne ligą, o sveikatinti žmogų - todėl ir yra šeimos gydytojo institucija, vaikus prižiūri pediatrai. Kažkas turi ŽINOTI viską, būti ATSAKINGAS už skiriamus medikamentus - GYDYTI žmogų. Ta prasme, greičiausiai, ir buvo panaudotas šis išsireiškimas - kuris galbūt ir buvo neteisingai suprastas.
Nelabai supratau pasakymo "sako kad reikia moketi jei ateinam su siuntimu". Čia kuria prasme? Pas mūsų specialistus su siuntimu - ar pas pediatrą su siuntimu? Pediatrai mūsų dirba pirminiam lygyje tik, todėl, tarkim, jei jūsų vaiko pirminio lygio gydytojas (pediatras ar bpg, pas kurį esate vaiką prirašę) duoda siuntimą antrinio lygio pediatrui - taip, tai mokama. Bet pas specialistus, nesvarbu, kieno yra siuntimas parašytas - mokėti nereikia. Arba, pas mūsų specialistus siuntimus gydytojai rašo iškart į korteles - tokiu atveju, atėjus, registratūroje reikia pasakyti, kad nors ir nesate prisirašiusi, bet siuntimas įrašytas kortelėje.
Gosh,
malonu buvo pabendrauti klinikoje, dėl EKG - tikrai, jei buso gydytojos siuntimas, padaryti EKG sesutė privalėjo iškart. Norėčiau sesutės vardą asmeniškai sužinoti. Dėl kito karto - taip, EKG buvome išsivežę į profilaktinius patikrinimus. Čia jau mano kaltė - kad neturim papildomo elektrokardiografo, tikiuosi su laiku jį įsigyti. Tomis dienomis (pusdieniais), kai EKG išvežamas, planinių EKG neskiriam - bet va, pasitaiko tokių, kurie užsuka kaip tik tuo metu pasidaryti anksčiau paskirto tyrimo. Sorry.
Liraite, dėl gyd. Pancerevos - dar tikrai pas mus nebuvo savaitei eilių nei pas vieną pirminio lygio gydytoją. Nebent tai buvo metas, kai gydytoja atostogavo - o atostogauja pirminės grandies gydytojai ilgai, 42 kalendorines dienas per metus. Taip ir susidėlioja - kas mėnesį po savaitę beveik, vasarą kiek ilgiau.
O srautai iš tikro dabar dideli - ir artėja gripo metas, VSN'as per dieną priima virš 130 pacientų, gripo metu skaičius gali išaugti dar labiau. Aš vis tik tikiuosi, kad didžioji dalis mūsų pacientų lieka patenkinti tiek gydymu, tiek aptarnavimu - nors šią diskusiją jau reikėtų pervadinti "Vienos problemos VSN'e". Klaidas pripažįstam ir dėkingas esu už problemų iškėlimą - tobulėjimui ribų nėra. O, žiūrint į ateitį, kadangi apylinkės pilnėja - o įkainiai kol kas lieka tokie patys - eilės pas gydytojus irgi nemažės. Kaip alternatyvą, mes stengiamės turėti papildomą BPG (be didelės apylinkės), kuris galėtų priiminėti ekstrinius pacientus - su temperatūra, skausmais ir pan.
Šiuo metu, skaičiukai tokie: BPG, kad galėtų ramiai dirbti ir netgi gripo metu būtų prieinamas tą pačią dieną visiems norintiems jo pacientams, turėtų turėti ne daugiau 400 pacientų (suaugusių) arba 300 (vaikų). Šiuo metu norma - 1500. Atitinkamai, pacientas ar jo privatus sveikatos draudimas tokiu atveju turėtų primokėti apie 250 Lt/metams (suaugusiems) arba apie 300 Lt/metams (vaikams), kad būtų galima išlaikyti gydytoją.
Kaip manote, galbūt mums verta įdarbinti papildomus gydytojus būtent tokiam darbo pobūdžiui? Tai neatsilieptų dabartinių gydytojų darbui - bet būtų pasirinkimas norintiems tapti VIP'iniais pacientais, ir galinčiais už tai susimokėti.
Gerų sveikų Naujųjų,
Paulius, VSN