
Manau bus idomu pasiskaityti

Mama:
Nežinau,ką ir daryti, bet visiškai nesusitvarkau su savo vyresnėliu, jisai nuolat kalba pakeltu balsu, tik su tėvu kalba tyliai ir gražiai, tik tėvui nepasako prieš nė vieno žodžio,nes tėvo bijo, o aš ko bepaprašyčiau,tai kodėl aš, kodėl man, kai ruošiamės valgyti virtuvėje, jisai nuolat nusineša žaislus, ir ten žaidžia, mudu su vyru neleidžiam, vyro klauso, o manęs visiškai ne,kai paprašau,kad tvarkingai pasidėtų rūbelius, tai vėl nervojimasis, nepasitenkinimas, kai ko nors nepadaro,tai vėl isterija, kartais atrodo, kad išeisiu iš proto,kad ir šiandien,pasitaisau valgyti, o jis vėl ant stalo žaidžia, ir numetė visą maistą ant žemės, žiūri ir sako,akd netyčia, aš jį subariau, o mano mama (ji kaip tik buvo pas mane, aiškina,kokia aš bloga motina), ir išipa, žiūri,kaip pastumti mažąjį brolį,kai tik mažius ką nors pasiima,tauoj atim,kad ir popieriaus skioautelę, o atrodo,stengiuosi, išeiti su juo vienu kur nors, nesivedame mažojo, ir mano tėvai stengiasi skirti jam daugiau dėmesio, žodžiu,kartais atrodo,kad neįmanoma susitvakryti, visiškas neklausymas,atrodo, ir dėmesio užtenka, darželyke prašiau,kad jeigu bus galimybė,kad su psichologu pakalbėtų,bet sakė,kad viskas normaliai, kartais atrodo, kad išeisiu iš proto,kad esu paskutinė kvaiša,kad nesugebu susikalbėti su savo vaiku, televizorių ribojam,kompiuterinius žaidimus irgi, bet vis tiek elgesys nesikeičia.
Psihologe atsako:
Man atrodo, kad Jus stengiates buti labai gera mama. Vaikai daug gali sau leisti budami su Jumis. Jiems tai gerai, bet Jums del to labai sunku. Kad butu lengviau, Jums reiktu buti grieztesnei su jais. Ka daro tetis, kad jo klauso? Turbut visada laikosi savo zodzio...jei neklausysi, tai....Jums svarbu pagalvoti, ka darysite, jei dabar neklausys vaikas, kokio VEIKSMO imsites (barimas, prasymas, pasikalbejimas tikrai nepades). Is tiek, kiek parasete, psichologines pagalbos vaikui nereikia,nes jis sugeba paklusti taisyklems (klauso tecio, paklusnus yra darzelyje). Problema yra tik judvieju santykiuose. Reiktu pagalvoti, kaip drausminti vaika Jums paciai. Jei vienai sunku sugalvoti, nueikite psichologo konsultacijon pasitarti- aptarti konkrecias situacijas, galimus reagavimo budus, sugalvoti paskatinimus uz gera elgesi.
Kita mama:
žinai, pas mane panašiai buvo. kai užtvoji gerai kupron, tada pradeda klausyt. O po to aiškini. Ir susitvarkė.
Nes kai pradžioj bandžiau aiškint, tai nesuprasdavo.
Aš iš pradžių gerai užtvodavau, paskui, kai pradėdavo biški bijot, tada kalbėjausi labai daug. Ir dabar jis žino, kad mama galima pasitikėt ir reikia klausyt. Ir baigėsi isterijos. Kartais užeina, bet baigiasi nuo mano žvilgsnio.
Patikėk, kuo labiau užsileisi, tuo labiau nesiskaitys.
Papildyta:
Man kieciausias tas pasakymas kaip uztvojau kupron ir viskas susitvarke
