Įkraunama...
Įkraunama...

Noriu šiek tiek laiko sau...

QUOTE(Medinis @ 2007 01 22, 13:37)
Jūs savo vaikams, jei jie bus galėsite tai paaiškinti.
visos mamos nuostabios. Žinot kaip laukia mamų vaikų globos namuose? Kurios ateina kartq per mėnesį "peregaru" iš tolo dvokdamos? Labai laukia. Ir jos - pačios geriausios mamos. Vaikams. O jums?
Atsiprašau, ne į temą čia, tikrai.



tai mus vertins užaugę vaikai. Ne aplinkiniai, ne mes patys, o mūsų užaugę vaikai. Kai jau galės atsirinkti kas yra kas. Man vaikystėje atrodė, kad kitiems vaikams labiau pasisekė su tėvais, o dabar (jau labai labai seniai) supratau, kad turėjau (deja, turėjau) nuostabią mamą ir turiu (ačiū dievui, tebeturiu) puikų tėvą. Ir negaliu nieko konkretaus pasakyti, kas ir dėl ko. Žinau, jog mane į darželį leido nuo 1.5, bet jei jau esu tuo kuo esu, turbūt gavau gerą auklėjimą ir esu dėkinga savo tėvams.

O kad savo vaikui esu ne tik mama, bet ir tėtis. Manau, vien už tai esu verta pagarbos. Nes labai daug moterų su vyrais gyvena tik dėl to, kad vienos nesugeba. Ar vaikui gerai, kai jis mato nuolat verkiančią mamą, per naktis laukiančią vyro, girdi nuolatinius barnius ir t.t.... Šitoj vietoj pririškite mane prie stulpo ir užmėtykite akmenimis, neįrodysite man, kad toks tėvas namie kažką gero vaikui duotų. Tėvas ir toliau yra, bet tai ką jis daro naktimis, vaikas nemato ir jam to matyti nereikia wink.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Moteris: 22 sausio 2007 - 14:54
QUOTE(Moteris @ 2007 01 22, 15:23)
nu jooo, diskusija įsisiūbavo...  g.gif  medinis kaip reikiant įpylį alyvos į ugnį. Ok, papasakosiu savo poziciją. Kaip visuomet - remiuosi asmeniniais pavyzdžiais.

Aš esu gera mama. Čia subjektyviai.  rolleyes.gif  Žiūrint medinio, jolitos.martynos akimis - turbūt bloga  doh.gif  NEs:

kaip vaikas gimė - studijavau ir mokslų nemečiau (vaikas netyčiukas)
dažnai palikdavau auklėms
kartais tampydavausi su vaiku po miestą ir platinau oriflame.
daznai neturedavau kantrybės ir prie vaiko bardavausi su jo tėvu
galų gale mečiau jį, tą tėvą.
dabar dažnai susitariu su vaiku (jam jau 11 metų), kad pabūtų namie vienas
retai darau valgyti namuose
verčiu vaiką kartu tvarkytis kambarius, nes labai to nemėgstu
sakau vaikui, jeigu esu pavargusi ir tingiu ką nors daryti.
ir t.t. ir t.t.
Yra buvę tokių saviplakos seancų, kai savo kūdikėliui jausdavausi netikusi mama ir kaip medinis galvodavau, kad gal man tų vaikų ir nereiktų turėti. Vieną kartą savo vaiko paklausiau, ar aš jam gera mama. "Auksinė, pati geriausia ir įdomiausia"  wub.gif  Nes:

su vaiku bendrauju daug ir apie daugelį kalbu dalykų nevyniodama į vatą
toleruoju ir skatinu bendrauti su draugais pas mus namuose.
beveik visada klausiu jo nuomonės
kartu keliauju ir pramogauju
dėl jo pasirašau visokioms avantiūrom (kaip antai paraseilingas. Niekas nebūtų manęs privertęs, tik sūnus).
nuolat sakau, kad jį labai myliu ir kad jis man be galo svarbus - mano vienuolikmečiui nėra gėda mane apsikabinti vidurį gatvės matant draugams.

Na, turbūt ir dar kiti dalykai wink.gif

Išvada ta, kad ryšys su sūnumi tikrai yra. Mes esame draugai, ir labai tikiuosi, kad net paauglystės periodu jis nesulys į save, o viskuo dalinsis su manimi. Nežinau, ar ryšys būtų buvęs didesnis/gilesnis, jei būčiau metusi arba atidėjusi mokslus ir nuolat sėdėjusi su juo. Dabar gal neturėčiau gerai apmokamo darbo ir kad būtų lengviau išgyventi, gyvenčiau su bledūnu jo tėvu. Mano vaikas gal nepamatytų Turkijos, Egipto, nemokėtų gerai žaisti boulingo, krepšinio ir neperžiūrėtų visų rodomų filmų. Gal.... Niekas nežino kaip būtų. Būtų idealu, jei visi tėvai būtų idealūs kaip iš holivudiškų filmų. Bet gyvenimas yra gyvenimas ir tikrai ne  sėdėjimas su vaiku lemia tolimesnį vaiko ryšį su motina.

As nesakiau,kad autore yra bloga mama,tiesiog mes gyvenam skirtingai.
As is viso tokios nuomones-----pabaik mokslus,apsirupink finansiskai,nusipirk gyvenamaji busta ir tada auginti vaikus reiketu.
Gal todel man ir lengviau viskas iseina,kad as niekur neskubejau,gyvenau pagal ta formule smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jolita.martyna: 22 sausio 2007 - 15:02
QUOTE(jolita.martyna @ 2007 01 22, 15:01)
As nesakiau,kad autore yra bloga mama,tiesiog mes gyvenam skirtingai.
As is viso tokios nuomones-----pabaik mokslus,apsirupink finansiskai,nusipirk gyvenamaji busta ir tada auginti vaikus reiketu.
Gal todel man ir lengviau viskas iseina,kad as niekur neskubejau,gyvenau pagal ta formule smile.gif


as noreciau mokytis dar 7 metus ..... smile.gif tikiuosi pavyks, taigi siuo atveju laukti su vaikeliu negalejau biggrin.gif ir nenorejau biggrin.gif busta jau turiu, pinigeliu taip pat pakanka.... o va mokslu man reikia.... tam kad tu pinigeliu visada butu turbut biggrin.gif

ai bet kokiu atveju smagu kad kazkam atrodo taip kaip ir man smile.gif smagu kad kazkam ir kitaip... labai idomi diskusija gavosi ir naudingu minciu bei patarimu perskaiciau.
Atsakyti
QUOTE(vaidicita @ 2007 01 22, 17:14)
as noreciau mokytis dar 7 metus ..... smile.gif tikiuosi pavyks, taigi siuo atveju laukti su vaikeliu negalejau biggrin.gif ir nenorejau biggrin.gif busta jau turiu, pinigeliu taip pat pakanka.... o va mokslu man reikia.... tam kad tu pinigeliu visada butu turbut biggrin.gif

ai bet kokiu atveju smagu kad kazkam atrodo taip kaip ir man smile.gif smagu kad kazkam ir kitaip... labai idomi diskusija gavosi ir naudingu minciu bei patarimu perskaiciau.

Na bet kokia diskusija duoda ir geru minciu ir ideju smile.gif
Beje esi SAUNUOLE.kad nori daug mokytis smile.gif
Atsakyti
QUOTE(jolita.martyna @ 2007 01 22, 15:01)
As nesakiau,kad autore yra bloga mama,tiesiog mes gyvenam skirtingai.
As is viso tokios nuomones-----pabaik mokslus,apsirupink finansiskai,nusipirk gyvenamaji busta ir tada auginti vaikus reiketu.
Gal todel man ir lengviau viskas iseina,kad as niekur neskubejau,gyvenau pagal ta formule smile.gif



Tai formules daug kas žino, bet gyvenimas tuo ir įdomus, kad kartais viską pakoreguoja. Man pavyzdžiui, nelabai prie širdies tas modelis, kai vaikus pradeda gimdyti 40 metų - o iki tiek galima užtrukti, kol viską turėsi. O atidėliojant, galima niekada ir neturėti smile.gif Žinoma, jei galėčiau tvarkingai dėlioti savo gyvenimą į lentynėles - tikrai nebūčiau pastojusi 21-erių, nebaigusi mokslų. Bet čia gyvenimas wink.gif Tuo jis ir žavus, kad nenuspėjamas drinks_cheers.gif
Atsakyti

QUOTE(Medinis @ 2007 01 22, 11:22)
Neatsakytas mano klausimas - o kam tada vaikai? Ir kur prioritetai - mokslas darbas ar vaikai?


Man asmeniškai šiuo metu prioritetas - vaikas, bet tai nereiškia, kad užmiršau mokslus ar darbus.... Va, baigiau dabar magistra (kai reikdavo į paskaitas ar egzus, vyras su vaiku pabūdavo). Šiuo metu nedirbu, bet papildomai užsidirbinėju rašydama darbus tinginiams studentams smile.gif Tai rašau kai vaikas miega, vakarais, o jei pritrūkstu laiko, tai savaitgaliais sūnų su tėčiu palieku, o pati iškeliauju ten, kur galiu ramiai rašyt... Kažkaip nemanau, kad skriaudžiu vaiką g.gif

Tiesa, iki metų buvau tik su vaiku. Bet vėlgi, jei reikdavo kur nueit (kad ir į tą pačią kirpyklą, kavinę), tuomet vyrui palikdavau...

Ir dar, mama vaikui bemaž visada yra gera (išskyrus kraštutinius atvejus). Bet ji yra ne tik mama, o ir moteris, žmogus, asmenybė. Negalima ir to pamiršt. Ir ne dėl to, kad vyrui ar kam kitam patiktų, o tam, kad pati jaustųsi gerai.
Atsakyti
QUOTE(Moteris @ 2007 01 22, 17:30)
Tai formules daug kas žino, bet gyvenimas tuo ir įdomus, kad kartais viską pakoreguoja. Man pavyzdžiui, nelabai prie širdies tas modelis, kai vaikus pradeda gimdyti 40 metų - o iki tiek galima užtrukti, kol viską turėsi. O atidėliojant, galima niekada ir neturėti smile.gif Žinoma, jei galėčiau tvarkingai dėlioti savo gyvenimą į lentynėles - tikrai nebūčiau pastojusi 21-erių, nebaigusi mokslų.  Bet čia gyvenimas wink.gif Tuo jis ir žavus, kad nenuspėjamas  drinks_cheers.gif

Taip beabejo gyvenimas idomus,bet kai viskas vyksta savu laiku,tada ir gyvenima dar idomesni gali pasidaryti. mirksiukas.gif beje nereikia laukti 40 metu,kad pabaigti mokslus ir apsirupinti finansiskai mirksiukas.gif Reikia viska daryti su saiku mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Medinis @ 2007 01 22, 11:35)
Visiškai teisingai. Būtent apie tai ir yra diskusija - ar mama, kurią slegia (išsekina, nervina ir pan.) buvimas su vaiku yra gera mama ar ne.


Sakyčiau, netolygi diskusija: kalbam TIK apie mamas, jos geros ar blogos, jei nori laiko sau. Stovyklą, kad tuomet jos blogos, palaiko TIK Medinis, kuris nėra mama, todėl gali teoretizuoti į valias ir nebūti už tai niekaip atsakingas, nes jis NĖRA su vaiku namie ir nežino, ką tai reiškia. O ką reiškia būti pavargus nuo rutinos namie ir norėti laiko sau, žino TIK tie - mamos ir kai kurie tėčiai, - kurie realiai būna su vaiku namie (kaip suprantu iš postų, Medinis toks nėra ir neketina būti, todėl smagiai teoretizuoja ir kaitina kai kurias MAMAS - prašau pataisyt, jei klystu). biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(Medinis @ 2007 01 22, 11:42)
Ne, nesupriešinu. Manau, kad žmonės, kurie nori vadintis "gerais tėvais" turėtų daryti tai, kas geriausia vaikui. Jei yra galimybės ir jie mano, kad vaikui geriausia, jog jis su kažkuriuo iš tėvų - būti su vaiku. Jei nėra ko valgyti - dirbti, prašyti pagalbos, gal vogti. Jei vaikas ligoninėje ir jam reikia kažko - daryti viską, kas įmanoma ir neįmanoma, bet tai gauti. Daryti, kas reikalinga (ir geriausia šiuo metu) vaikui, o ne kažkuriam iš tėvų.
Beje, aš jokiu būdu nesmerkiu vaidicitos. Aš pats esu blogas tėvas. Bet klausimas - "ar aš bloga mama?". Ir mano atsakymas - taip.


Teorinės dimensijos. "Taip" - ir nuo to nei šilta, nei šalta. Vaidicita klausia ne tam, kad sužinotų, ar ji vadinsis bloga mama, o tam, ar tokia bus.
Papildyta:
QUOTE(Mama_anarchija @ 2007 01 22, 12:31)
Kažkuri forumietė (tingiu ieškot dabar) parašė, kad esant gerai finansinei padėčiai visos mamos augintų vaikus namuose iki 3-jų metų.
Toks teiginys visiškai neatitinka tikrovės.
Pažįstų tikrai nemažai motinų, neturinčių net mažiausių finansinių sunkumų ir tiesog pasprukusių į darbą. Pasprukusių nuo savo vaikų. Pinigai čia ne prie ko. Tiesiog jau rašiau kažkur, pas mus motinystė yra nesąmoningas reiškinys, ir kuo toliau, tuo blogiau. Nes gimdoma nežinia kam, nejaučiant atsakomybės už kito žmogaus gyvenimą.
Yra visokių faktorių- santykiai su tėvų, pogimdyvinė depresija...man ir pačiai buvo labai sunku pirmus du mėnesius.
Bet tiesiog pripažinkim sau, kad tikrai ne visos ir ne visada esam  puikios-idealios-nepamainomos mamos...


Pritariu. Mūsų situacija taip susiklostė, kad dar mažą palikdavau mamai ir eidavau į darbą. Buvo sunku palikt vaiką, bet darbe ... pailsėdavau. Ir nežinau, kaip būčiau po gimdymo išsikapsčius, jei ne darbas.

Kiti sako, motinystė pas mus visai nevertinama. Iki tol buvusi "kažkas" visuomenėje, motina staiga tampa "niekas". O "nieku" būt ilgai nesinori...

Dėl daugiavaikių. Lenkiu galvą ir prieš tuos, kurie turi 2 - man tai atrodo žygdarbis. Bet susidūrus su viena, užauginusia 4, man kilo klausimas apie auginimo/ ugdymo kokybę - manau, kad ji nei vienam iš tų 4 neskyrė tiek dėmesio, jėgų, - o ir neturėjau daug ką skirti, nes mažai kuo domėjosi ir nesilavino pati, - kiek kai kurios "sudeda" į vieną... Būti motina (tėvu) - toks reliatyvumas kokybės prasme, kad nežinia, ar iš viso galime apie tai apibendrintai kalbėti.

Tėvai, kai domisi, mokosi, ugdosi patys, turi ką perduoti ir vaikams. Nepamirškime to. Vaikui reikia ne vien fizinio buvimo šalia.
Papildyta:
QUOTE(Moteris @ 2007 01 22, 14:50)
tai mus vertins užaugę vaikai.


O kodėl manot, kad vertins? g.gif
Kai turės savo vaikų, iš naujo supras, kaip tai sunku ir kas ką iš tikrųjų reiškė. Bet kad vertintų? g.gif Tėvai lieka tėvais, jų negalima lyginti vienų su kitais, jie unikalūs, kaip ir mes patys. Jie daro, ką gali ir kaip gali geriausiai. Jei kažko nesugebėjo, ar dėl to kalti???
Aš manau, kad vaikuose lieka kiekviena akimirka, praleista su meile. Todėl jei rutina tavy nužudo galimybę mylėti, turi nuo jos pabėgti.
Atsakyti
Keistoka diskusija. Visoms mamoms kartas nuo karto kyla klausimas "ar esu gera mama" - manau, tai natūralu. Bet klausimas čia man skamba lyg prašymas "pagirkite mane". Nes normaliai subrendusiai asmenybei nėra poreikio savo gyvenimą tvarkyti pagal aplinkinių nuomonę - ji turi savą. Suprantu, kad kartais norisi pasitarti, bet šiuo atveju girdimi tik patarimai kuriuose skamba "taip, tu gera mama". Tai diskutuoti kaip ir nebelieka prasmės?..

QUOTE(M & G @ 2007 01 22, 13:31)
Norėčiau priminti, kad geriau jau jokio tėvo, nei bet koks smile.gif

Labai norėtųsi išgirsti argumentus smile.gif Susipažink su keliomis dešimtimis vaikų, kurie turi "bet kokius tėvus", tada papasakok...
Atsakyti
TAIP as norejau pasitarti
TAIP as isgirdau aplinkiniu nuomone
TAIP as esu gera mama
TAIP diskutuoti nebera prasmes

Atsakyti
QUOTE(Medinis @ 2007 01 19, 14:40)
Temos autorės vaikui dar metų nėra. Koks bendravimas su kitais žmonėm? Užtenka svečių, senelių, močiučių, dėdžių, tetų. Nesakau, kad reikia juos laikyti po sijonais, bet jomajo, bent metus... Matote, aš netikiu įgimtu motinystės instinktu ir manau, kad jei vaiko motina nepalaiko ryšio su vaiku, tai tas instinktas taip ir nesusiformuoja.



Skaitau ir nelabai suvokiu, kam pirst savo nuomone? g.gif
Jei zmogui reikia pailseti nuo vaiko/vyro/buities tai pirmyn thumbup.gif o dar mokosi moteriske... Pilnai ta suprantu, nes pati mokinausi ir vaika auginau. Kai kursiniai spaudzia smegenis, ir vaikui pradeda dygti dantys, patikekit manim, norisi vilku staugt...
Gerai, kad tau taip pasiseke su vaiku... Jei jisai ramus, o jei vaikas irzlus? Manau, kad cia mamos buvimas salia tikrai ne iseitis. Juk mama irgi pavargsta, kai vaikas zyzia. O mamai pailsejus porai valandeliu, manau, kad gal ir vaikas apsiramintu pamates laimingesne mama.
Tad, as tai tik uz. Pirmyn. Ir net nedrisk galvot, kad esi bloga mama. Visiems vaikams mamos yra visas pasaulis.
Sekmes
Atsakyti
o manes ne kiek sazine negrauzia, kad noriu surasti aukle. pora kartu per savaite, kelias valandas skirti sau. sportuoti, iseiti i parduotuves, atsigerti kavos. myliu be proto savo brangenybe, bet manau, kad mama neturi saves pamirsti...
Atsakyti