Įkraunama...
Įkraunama...

Pradinės mokyklos

Dėl cat suinteresuotumo tai pasikarščiavau. Bet kritiškai mąsto ne tik tie, kurie mato vien dėmes, bet ir tie, kurie mato privalumus ir neišsigąsta istoriškai susiklosčiusių sąlygų. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(svetima @ 2006 04 07, 21:52)
Gal kas dugiau žino apie darželį-mokyklą "Šviesa"-buvau nuvažiavus, nes rekomendavo pažįstama..Viskas lyg ir patiko-daug būrelių ir pan, prailginta grupė iki 17, kas itin aktualu dirbantiems tėvams..Vat tik suabejojau dėl katalikiškos pakraipos g.gif 
Na mums dar privalumas, kad šalia "Linija", nes dukrą ten norim vedžiot į mokymoi plaukt grupę..
Gal kas žino kažką daugiau?



Sveiki,

Ar Jums pavyko ką nors daugiau suzinoti apie mokyklėlę "Šviesa". Gal jau Jusu dukryte lanko sia mokyklele?
Aš norėčiau vesti ten savo berniuką tik neramina ta katalikiška pakraipa..... (ar daug ten jos juntama toje mokykloje).

Atsakyti
QUOTE(aistluka @ 2007 03 29, 10:46)
skirstyti tarp suzukiškų ir kritiškai mąstančių tėvų yra pasprasčiausiai neetiška. Bet kadangi cat yra suinteresuota skleisti tokią propogandą, tai nenuostabu.

Apskritai, tai SM yra prižiūrimas laukas: suzukiai įkurinėjami "Vėtrungės" teritorijoje, todėl jais besidomintys čia ras daug šmeižto, geriau domėtis tiesiogiai: www.talentas.lt, www.mokytoja.lt., arba patiems pabūti pamokose.


QUOTE(aistluka @ 2007 03 29, 11:30)
Dėl cat suinteresuotumo tai pasikarščiavau. Bet kritiškai mąsto ne tik tie, kurie mato vien dėmes, bet ir tie, kurie mato privalumus ir neišsigąsta istoriškai susiklosčiusių sąlygų. 4u.gif


buvau besišsižiojanti dėl savo suinteresuotumo. pernai aktyviai domėjausi Kauno pradinėmis mokyklomis, tarp jų - ir Suzukių. mano pirmokėlis šiemet lanko kitą mokyklą, o kitąmet mokysis Vilniuje, į kurį jau viena koja persikraustėme, todėl nepagavau kampo dėl propagandos.

apie situaciją mokykloje žinau ne iš nuogirdų. draugė ten leidžia savo vaiką, vyro draugas - du vaikus, buvęs kaimynas - irgi du . nemanau, kad trys žmonės kaip susitarę apie visokias trintis laužtų iš piršto. juo labiau, kad jie ir toliau veda savo vaikus, nes mato daugiau gerų nei blogų dalykų. ta mokykla ne šventa karvė, kad apie ją tik gerai arba nieko. kam rūpi teorijos, tegul skaito jūsų nurodytus tinklapius, kam praktika - klausosi įvairių nuomonių, o ne pūtimo į tą pačią dūdą.

pernai pati lankiausi mokykloje ir kalbėjausi su direktore, dviem Suzukių mokytojomis, keliais meninio ugdymo mokytojais, stebėjau vieną pamoką. nei apie vieną nepasakyčiau nieko blogo, bet nieko ir stebuklingo. yra bent pora mokytojų, kuriais tėvai nepatenkinti, bet Suzukių grietinėlė tyli. yra valgykla aptrupėjusiomis lėkštėmis, aptriušusiais stalais, vaikai kaip sovietmečiu kotletus gnybia šakutėmis. yra nesutvarkyti mokesčiai už pamokas. yra neprižiūrima, neaptverta mokyklos teritorija, po kurią aplinkiniai gyventojai vedžioja šunis. direktorei tai nerūpi, nes ji laikina, mokytojai negali ar nenori tuo rūpintis, nes tai ne jų funkcija, tėvai, sukišę po keletą šimtų į remontus, neišgali.

o trintis - ne žemės drebėjimas, todėl nereikėtų jautrintis. pozityviai mąstantys žmonės turėtų sugebėti be susierzinimo priimti kritiškai mąstančius.

forume yra keletas nickų, kurie nuosekliai atstovauja Suzukių mokyklai. gerbiu jų apsisprendimą, pasirinkimą. bet įvairovės dėlei norėčiau išgirsti, ar be dalykų, susijusių su direktore, šioje mokykloje viskas taip super? gal man imti graužtis nagus, kad saviškiui parinkau kitą mokyklą? ar yra Suzukių klasių Vilniuje?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cat: 29 kovo 2007 - 14:42
QUOTE(cat @ 2007 03 29, 14:20)
forume yra keletas nickų, kurie nuosekliai atstovauja Suzukių mokyklai. gerbiu jų apsisprendimą, pasirinkimą. bet įvairovės dėlei norėčiau išgirsti, ar be dalykų, susijusių su direktore, šioje mokykloje viskas taip super? gal man imti graužtis nagus, kad saviškiui parinkau kitą mokyklą? ar yra Suzukių klasių Vilniuje?


Na, as turbut is tu, kurie nuosekliai atstovauja siai mokyklai. Manau, kad tau nebutina grauztis nagus - linkiu Vilniuje surasti tokia mokykla ir, be abejo, mokytoja, kuri pataikytu i tavo vaiko ritmus (na, demesi, polinkius, silpnybes ir t.t.).

Del aptariamos mokyklos, kas mano vaikui yra gerai:
1. Tikrai glaudus ir artimas rysys su klases mokytoja, tiek vaiku, tiek tevu. As pati asmeniskai sia mokytoja zaviuosi kaip Mokytoja, ir noreciau visiems vaikams tokios mokytojos palinketi;
2. Pedagogu, ugdanciu mano vaika, poziuris i darba - dukra neturi ju atzvilgiu nusiskundimu, o man patinka su jais bendrauti.
3. Vaiku koncertai vaikams. Toks nelabai nupasakojamas pojutis. Pernai pati pirma karta pakliuvau i pasaulini suzuki suvaziavima - isbudziai labai geri, gana stipri sio metodo sklaida pasaulyje.
4. Atviri ir aktyvus vaikai, man priimtinas ju elgesys tarpusavyje pertrauku metu, kada mokytojos akis negali visko suziureti (nesakau, kad jie neaktyvus, bet ju elgesys nera agresyvus vienas kito atzvilgiu, nera kokios nors turtines ar kitokios segregacijos ar konkurencijos, isskyrus mokytojos demesio ).

Su direktore susiduriu nemazai. Reaktyvus jos elgesys, nu bet ka - pasiaiskinam kiekviena savo pozicija ir draugiskai issiskiriam. vaikai kokiu nors nesutarimu ne tik kad nejauciau, supratimo apie juos neturi.

Del turtines bazes - na, pasitvarkem klase pagal isgales ir tiek. Manes neerzina, kad mokykla nera isblizginta ir prabangi, nes vaikams tai visiskai nekliuva.

Del tevu, kritiskai mastanciu. Kaip ir visur, nuomones negali buti idealiai sutampancios. Galu gale, juk pasaulis ivairus - tevu lukesciai irgi yra ivairus. As vertinu galimybe tureti dialoga - labai gerbiu aktyvius ir iniciatyvius tevus. Tai, kad tevas ar mama issako kritika - manau, gerai, nes yra erdves pakeitimams ir tobulejimui.
Atsakyti
labai gražiai čia, parbegom, parašei. daugiau tokio sveiko požiūrio.
Atsakyti
QUOTE(aistluka @ 2007 03 29, 09:46)
Apskritai, tai SM yra prižiūrimas laukas: suzukiai įkurinėjami "Vėtrungės" teritorijoje, todėl jais besidomintys čia ras daug šmeižto, geriau domėtis tiesiogiai: www.talentas.lt, www.mokytoja.lt., arba patiems pabūti pamokose.


atvirai pasakysius, kad galutinai apsisprendziau pervesti savo vaika i suzuki mokykla,butent tada kai SM paskaiciau, kiek ant suzuki mokyklos ir paties metodo krusos pilama.... cool.gif
tada jau pradejau tiketi, kad ne vien reklama, kad suzuki super metodas ir kad tikrai ten rezultatai gerai... nes pas mus kas gerai, tai labai jau ir kritikuojama g.gif , o kai nieko ypatingo, tai labai jau giriama... ax.gif

zinau ka kalbu,- vedziau pati savo vaika i isgirta, prestiziskiausia rajone mokykla, tai apart svarios teritorijos ir grazios klases, kuria beja patys susiremontavom, kasmenesiniu rinkliavu, neaisku uz ka , nieko gero ten nebuvo... lotuliukas.gif

o suzukiuose turim grazia klase, super mokytoju kolektyva ir kasdien is mokyklos su upu pareinanti vaika.... manau kad nemazai... thumbup.gif

p.s. beja: valgykloje maistas skanus, nes tevai patys ta procesa priziuri, (juk patys mokam uz maitinima, tai kaip kitaip... ) ir jei tik kokybe zemyn, tai valgyklos savininke pati stoja i gamyba ir virejas vel atreguliuoja... cool.gif o ir vaikas mano valgo kasdien, nors jis gana isrankus... tai jei butu neskanu, tai nevalgytu... wink.gif
Atsakyti
Kauno Ąžuolo pradinė thumbup.gif ir mokytojos thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(*Samanė* @ 2007 03 29, 21:51)
Kauno Ąžuolo pradinė thumbup.gif ir mokytojos thumbup.gif


cia matomai kas ko iesko.... g.gif

jei tradicinio ugdymo ir tradicinio poziurio i vaika gal ir taip, bet jei nori daugiau... tada jau reikia gerai paieskoti....

is vis pries renkantis pradine mokykla reikia gerai paieskoti ir tikrai atstumas iki mokyklos svarbus buna tik pirmoje klaseje, kol pats adaptuojiesi ir suvoki, kad tavo vaikas jau ne darzelinukas, kad dabar neuztenka, kad butu pavalges ir priziuretas.... wink.gif
praktiskai po pusmecio pamatai, kad labai svarbu pasidaro ir ko ir kaip tavo vaika moko, nes po Kauna neprilakstysi, na nebent esi bedarbis ar namu seimininke, tada vaiko lavinima pasidarai savo darbu ir suki po Kauna ratus.... drinks_cheers.gif
na, o kai dirbi, tai susirandi gera pradine su super programa, gerais pedagogais ir vargo buna tik tiek, kad ryte atvezi ir po pietu parsivezi, o kai vaikas paauga, tai kuo puikiausiai pradeda vazineti pats... ir dar sako, kad jam "ne fasonas", kad ji kas lydetu.... cool.gif
Atsakyti
QUOTE(GABO @ 2006 05 05, 13:22)
Kas galėtų patart į kurią mokyklą leisti geriau vaiką (į pirmą klasę ) Aleksote: Į Dobkevičiaus vidurinę ar į Aleksoto darželį mokyklą ar į Julianavos vidurinę mokyklą? Mes čia dar neseniai gyvenam ir labai norėtume sužinoti Jūsų atsiliepimus... Labai laukiu atsakymo.



Mano du vaikai baige Aleksoto pradine,-nesigailiu. Miela, draugiska aplinka thumbup.gif , daug uzklasines veiklos ( sokiai, muzika, daile, plaukimas, sportas ir t.t.). Vaikai nenoredavo iseiti is mokyklos po pamoku. Vadinasi, jiems ten buvo gerai...Tik vaiku po daug klasese buvo...Na, gal daug norinciu. Pvz, as ne uz ka pradinuko neleisciau i didele tarybiniu laiku mokykla, nors ten klasese po maziau vaiku, turbut. Zodziu, as uz Aleksoto darzeli-mokykla. drinks_cheers.gif
Atsakyti
Aciu labai visiems uz info apie Suzuki pradine Vetrungeje.
Buvau nuejusi, pabendravom su mokytojom. Gera ispudi paliko ir mokytojai, ir vaiku bendravimas kiek maciau. Kiek pastebejau, klasese visur stalai ratu-tradicinese mokyklose juk eilemis, atskirai? Kokiu dar yra suzuki metodo tradiciju-ypatumu pravedant pamokas ar kt.veikloje?

Mokykla aisku patriususi ir greitai nesusitvarkys panasu. Kaszin kokios perspektyvos? Kokios dabar "rinkliavos" (jei yra), nes juk jau ir suzukieciai jau gauna valstybiniu mokiniu krepseliu lesas?

Tiesa, nelabai pastebejau mano busimo pirmoko gabumu muzikai (daugiau megsta skaiciuoti, sachmatus), tad galvoju gal jis "tiksliukas"ir ar bus jam ten idomu- ten muzikai tikrai skiriamas didelis demesis.

Gal kas zino pavardes mokytoju kurios 2007 formuos dvi pirmoku klases ir atsiliepimu apie jas?

Tiesa, nuejusi pasizvalgyti i "Paparti" buvau neileista prie duru pastatytos budetojos: direktores isakymu tevai neileidziami iki atviru duru dienos. Kada tai bus-irgi nieks nezino dar...

Aciu is anksto visiems bigsmile.gif .
Atsakyti
QUOTE(JURĖ @ 2007 03 31, 19:23)
Mokykla aisku patriususi ir greitai nesusitvarkys panasu. Kazin kokios perspektyvos? Kokios dabar "rinkliavos" (jei yra), nes juk jau ir suzukieciai jau gauna valstybiniu mokiniu krepseliu lesas?

taip apie rinkliavas:
kas menesi uz papildomas: anglu, dailes, keramikos, choreografijos, muzikos, jogos, teatro pamokas mokam 50lt. ir viskas.
+ po 15lt uz pietus, jei vaikas valgo
+ 60 lt uz prailginta, jei vaikas lanko. prailginta iki 19:00
+ individualios instrumento pamokos, jei vaikas lanko.... per menesi buna 4 pamokos, po 20lt. jei lanko 2-iese, moka po 10lt. taip maniskis lanko kartu su klasioke gitaros pamokas ir abu sauniai juda pirmyn...
palyginus su yamahos mokyklele, tai nebrangu, nes ten groja po 5-6 pamokeleje, karta i savaite ir moka po 80lt. tai realiai su vienu vaiku grojama labai ir mazai.... g.gif
kas liecia remonta, tai klases tevai tvarkosi, kaip patys susitaria.... taigi kiek kainuos klases susitvarkymas priklausys tik nuo kolektyvo... bet milijonai nekainuoja... kaip ir visose pradinese pirmokai remonta darosi ir patys juo naudojasi 4 metus... tai, kaip ir atsiperka.

QUOTE(JURĖ @ 2007 03 31, 19:23)
Tiesa, nelabai pastebejau mano busimo pirmoko gabumu muzikai (daugiau megsta skaiciuoti, sachmatus), tad galvoju gal jis "tiksliukas"ir ar bus jam ten idomu- ten muzikai tikrai skiriamas didelis demesis.


na maniskis irgi nerode jokios meiles muzikai, net itariau, kad klausos neturi, nes tevas tai beklausis totalus.... tai kai antroje klaseje pareiske, kad nori ismokti kokiu nors instrumentu groti... tai.. blink.gif blink.gif o tada jau vezem pas Kacanausko specus kad nustatytu ar klausa turi biggrin.gif biggrin.gif , va taip ir atsiradom Suzuki mokykloje, nes pati esu baigus muzikalke ir savo vaikui tokios katorgos, kuria pati patyriau nenorejau uzkrauti... o kaip mokosi muzikos suzuki mokykloje, tai jauc buciau visais instrumentais ismokus groti, nes jokio mustro ir prievartos, o groja maniskis kasdiena, ir su tokiu upu, pats sako, kad kuo dazniau persigroju, tuo graziau gaunasi.... doh.gif nu idomu nesakyk...
maniskis irgi tiksliukas iki panagiu, bet groja gitara kaip sauniai ir dabar dar nori pianinu groti... na raminam mes jo tuos norus, bet jei taip ir toliau entuziazmu degs, tai leisim, nes Suzuki metodika stebuklus daro.... vaikai visko imasi patys, spek tik reaguoti.... neperdedu, nei trupucio, paciai nuostabu, kad taip gali buti... drinks_cheers.gif
beja, per ta muzika, tie vaikai labai atsipalaiduoja, jie matomai taip save atranda, o tada ir lietuviu ir matematika, kaip is pypkes plaukia... pamenu, kai pati momkiausi muzikos, tai kai grodavau, tai permastydavau visas savo vaikiskas bedas, viskas kaip filme prasisukdavo... tai taip gera budavo... niekam nereikia nieko pasakoti, ir viskas taip graziai susideliodavo... gal ir jiems taip... g.gif

QUOTE(JURĖ @ 2007 03 31, 19:23)
Gal kas zino pavardes mokytoju kurios 2007 formuos dvi pirmoku klases ir atsiliepimu apie jas?


pavardemis mokytoju nepazistu, nes vaikai jas vardais vadina, tai ir tevai tik vardais zino.... thumbup.gif
zinau, kad vienos klases mokytoja bus INDRE, super tokia jauna mokytoja, veda vaikams dar ir teatro uzsiemimus, labai artstiska ir vaikams patinka... o kitai klasei bus nauja, bet namanau, kad maziau super, nes bet kokiu neima suzukiai, jiems kokybe, ne siaip tuscia fraze...

beja, man sunus parejes pranese, kad balandzio pabaigoje bus atviru duru diena Suzuki mokykloje, bus sestadieni, kad galetu pamokose vaikai su tevais apsilankyti....

reik sekt info
SUZUKI SVETAINEJE

MAN IRGI BUS IDOMU, NES MAN SI MOKYKLA ATRADIMAS, o mokyklu tikrai nemazai maciau.... GALIU PALYGINTI... drinks_cheers.gif

p.s. beja esu prie tu kritiskai mastanciu.... biggrin.gif is vis nemegstu kiau kiau kalbu... kai cukrina viska nesvarbu, kad ner ka... o apie suzuki mokykla kalbi taip kaip yra, tiesiog nereikia nieko girti, bet ten tikrai gerai... thumbup.gif
taigi, jei kas nepatiks tai irgi parasysiu... drinks_cheers.gif

Atsakyti
Sveikos, mamytes prašau padėkite. Aš šiemet leisiu savo pirmokėlį į mokyklą. Gyvename a. sanciuose, Kaune. Renkuos tarp Panemunes, vaizganto ir Ziburio mokyklu. Panemunes nelabai noriu nes ten privati, nors ir galeciau moketi bet man nepatinka tokie dalykai (susirenka turtinguju vaikeliai ir t..t) ir be to reiks vezioti, vaizganto salia z. sanciu tai apie ja atsiliepimai ne kokie ir irgi reiks vezioti. Ziburio jau buvau ji yra prie pat namu ir labai patogi, ir kas svarbiausia ten yra nuostabi mokytoja A. Miliauskiene, kuri siemet ims pradunukus, tačiau ji jai turi surinkus klase nuo rudens. As pas ja buvau bet ji sake kad nebepriims. Neįsivaizduoju ka daryti.
Su vyru turime solidžiu darbus, vaikas darzeli lanko jau penkis metus, visus tuos metus priklausydavau tevu komitetui, o siemet net kartu su vyru i komiteta isrinko. 3 metus is eiles pirkau kaledines dovanas uz surinktus pinigus vaikams, nuolat remiame darzeli, padedame. Turiu galimybe atsviesti pratybas jas nuolat ir sviesdavau darzeliuose. Vien zod su vyru labai rupinames vaiko atetimi ir nieko del jo negailim ypac del istaigos kuriojejis praleidzia daug laiko. esu pasiruosusi siam reikalaui kad vaikas patektu pas sia mokytoja paremti mokykla ar klasei iki 1500 Lt. Bet kaip man tai padaryti, kaip man su kuo sneketi kad ..... blush2.gif
Atsakyti