Įkraunama...
Įkraunama...

Bažnytinė santuoka

Sveiki.
Domina, ar galima tuoktis stačiatikių cerkvėjė, vienam iš jaunavedžių esant katalikui, o kitam stačiatikiui? Ar būtina persikrykštyti?
Prašau pasisakyti tuos, kurie tuokėsi Lietuvoje.

Dėkoju. 4u.gif
Atsakyti
Būtina persikrikštyti
Atsakyti
QUOTE(draugė_lija @ 2008 01 08, 15:28)
Būtina persikrikštyti



mmm.. o jei nesusituoke cerkveje, tai ir vaikelio negalima ten krikstyt?
Atsakyti
Iš esmės yai priklauso nuo popo, bet pagal tradiciją - neturėtų leisti krikštyti vaiko. Tačiau ar ne paprasčiau nueiti ir tiesiai visa tai išsiaiskinti su savo bendruomenės popu? juk jis gali ir geranoriškai sutikti ir sutuokti g.gif
Atsakyti
QUOTE(draugė_lija @ 2008 01 08, 19:02)
Iš esmės yai priklauso nuo popo, bet pagal tradiciją - neturėtų leisti krikštyti vaiko. Tačiau ar ne paprasčiau nueiti ir tiesiai visa tai išsiaiskinti su savo bendruomenės popu? juk jis gali ir geranoriškai sutikti ir sutuokti  g.gif

As ejau pas popa pasikalbeti pries vestuves, nes su vyru esam skirtingu tikejimu, taciau jis iskart pasake, kad netuoks musu baznycioje, jeigu nebent persikrikstytu maniskis. Taip kad mes tuokemes tik rotusej, nors aisku labai norejau baznycioj, bet... unsure.gif
Atsakyti
mmm..jeigu tai priklauso nuo popo, tai kodel negaletu sutuokti skirtingu religiju zmoniu, jei jie to nori? oj, kaip viskas sudetinga... turejau minty nueiti pas popa, bet norejau susizinoti kokia situacija is jau patyrusiu zmoniu. Aciu
Atsakyti
na savo klausime ir atsakei - Jūs esate skirtingų religijų, todėl Jūsų ir netuoks pagal vieno iš Jūsų religinę tradiciją - kitam neatsisakius savo tradicijos.

Pagal viską - ir katalikų bažnyčioje netuokiami su kitatikiu (mano drauge kreipėsi į kauno vyskupą išaiškinimo, gavo oficialų atsakymą, kad tikrai nėra galimybių, tačiau pasikalbėjo su kunigu tieisogiai ir leido tuoktis, nes jos vyras vis tik yra krikščionis, vaikus pasižadėjo augint katalikais)
Atsakyti
QUOTE(draugė_lija @ 2008 01 09, 11:35)
na savo klausime ir atsakei - Jūs esate skirtingų religijų, todėl Jūsų ir netuoks pagal vieno iš Jūsų religinę tradiciją - kitam neatsisakius savo tradicijos.

Pagal viską - ir katalikų bažnyčioje netuokiami su kitatikiu (mano drauge kreipėsi į kauno vyskupą išaiškinimo, gavo oficialų atsakymą, kad tikrai nėra galimybių, tačiau pasikalbėjo su kunigu tieisogiai ir leido tuoktis, nes jos vyras vis tik yra krikščionis, vaikus pasižadėjo augint katalikais)


tai tame ir esme, kad viskas priklauso ne nuo religijos, o nuo popu, kunigu, vyksupu ir kt. isitikinimu. Ukrainoje, kai kreipemes i popa, jis pasake, kad gali mus sutuokti, esant skirtingu religiju. Tada jis dar pasiklause savo vyriausiojo popo (nzn tikslaus pavadinimo) ir tas pasake - ne.
Tai va, jei ne mano vyras, kuriam to labai reikia, tikrai nesukciau sau galvos del sito reikalo. Bet, dar vaikelis netrukus gims, kuri reikes krikstyti.. Oj, tikras galvosukis g.gif
Atsakyti
O man jokių problemų neiškilo biggrin.gif mes su būsimu vyru esam skirtingų religijų, tačiau popas iš karto sutiko mus sutuokti. Tik mano brangiajam reikės eiti pas popą priešvestuvinės apsivalymo ceremonijos, o man pas savo parapijos kunigą.
Tiek ir tų rūpestėlių. ir ne vieni pažįstami, kurie susituokę, bet yra mišrių religijų krikštijo savo vaikus cerkvėje.
Gal čia viskas nuo popo priklauso?... g.gif
Atsakyti
QUOTE(moliugelis25 @ 2008 01 10, 22:31)

Gal čia viskas nuo popo priklauso?...  g.gif


ir man taip atrodo smile.gif O kokioje cerkvėje tuoksitės?
Atsakyti
QUOTE(kachukas @ 2008 01 07, 19:02)
Sveiki.
Domina, ar galima tuoktis stačiatikių cerkvėjė, vienam iš jaunavedžių esant katalikui, o kitam stačiatikiui? Ar būtina persikrykštyti?
Prašau pasisakyti tuos, kurie tuokėsi Lietuvoje.

Dėkoju.  4u.gif



Sveika, mano draugai irgi tuokesi baznycioje budami skirtingo tikejimo, ji buvo staciatike, o jis katalikas, nebuvo jokiu problemu, reikejo tik pazyma kazkokia atnesti ... manau problemu neturi buti ... Aisku gal tai ir gali priklausyti nuo kunigo ...
Atsakyti
QUOTE(Sashuska @ 2008 01 13, 17:53)
Sveika, mano draugai irgi tuokesi baznycioje budami skirtingo tikejimo, ji buvo staciatike, o jis katalikas, nebuvo jokiu problemu, reikejo tik pazyma kazkokia atnesti ... manau problemu neturi buti ... Aisku gal tai ir gali priklausyti nuo kunigo ...


aciu, bandysiu issiaiskinti tiesiogiai. Kai kurios sako, kad leidzia, kai kurios - kad neleidzia. Reikia paciai situacija issiaikinti..smile.gif
Atsakyti