Įkraunama...
Įkraunama...

Čekiai alimentams pagrįsti?

QUOTE(jovitah @ 2007 02 05, 14:32)
Tiesa iskilo man dar vienas klausimelis,nors jis cia ne i tema,bet gal zinosit atsakyma.Jei nedirbi ,o mokiniesi-esi studente ir turi mazameti vaika,ar tada uz darzeli gauni nuolaida -50%

Jei gerai supratau tai tu vienisa mamyte ir jeigu taip tai tau ir taip priklauso 50%nuolaida uz darzeli ir nesvarbu ar tu dirbtum,ar ne ar mokytumeisi ar ne,netgi tavo pajemos nesvarbu,svarbu tai kad tu viena augini vaika
Papildyta:
QUOTE(panelė Prym @ 2007 02 05, 14:41)
Na taigi ir sakau, kad kol kas nėra išaiškinimo, ar minėta CK pataisa neprieštarauja Konstitucijai. Galite į teismą duoti, tačiau jūsų byla sėkmingai atsiguls į stalčių iki nežinia kada. O jūsų tėvas, jei mokėjo alimentus iki 18 metų, turės galimybę prisiteisti išlaikymą senatvėje.

Na tai tu man paaiskink,nes niekaip man nedaeina.Jei mano vaiko tevas moka jam alimentus,bet juos as issireikalavau per anstoli tai tada jau jis negales prisiteist is jo islaikyma senatvei,ar as cia gerai supratau ar nelabai g.gif
Atsakyti
QUOTE(jurgita% @ 2007 02 05, 22:05)
Na tai tu man paaiskink,nes niekaip man nedaeina.Jei mano vaiko tevas moka jam alimentus,bet juos as issireikalavau per anstoli tai tada jau jis negales prisiteist is jo islaikyma senatvei,ar as cia gerai supratau ar nelabai g.gif

Jei mokės alimentus, tai ir išlaikymo galės reikalauti. Jei jau tėvas sugalvos reikalaut išlaikymo (kaip buvo anksčiau išdiskutuota - tikimybė nedidelė) ir jam pavyks įrodyti, kad tas išlaikymas jam reikalingas, tai vienintelis būdas vaikui to išvengti - įrodyti, kad tėvas vengė jį išlaikyti. O tą bus galima padaryti tik pateikus įrodymus, kad to nebuvo. Todėl jei nustatoma tėvystė, sutariama, kad tėvas teiks išlaikymą geranoriškai arba nustatomas alimentų dydis ir jų nereikalaujama per antstolį, o pasakoma, kad "aš išdidi ir nieko nemaldausiu", tai daroma meškos paslauga vaikui - nes jei prisiteisėte alimentus, tačiau nesikreipėte į antstolį, tai greičiausiai dėl to, kad tėvas teikė išlaikymą geranoriškai.
Atsakyti
QUOTE(panelė Prym @ 2007 02 05, 14:08)
Jei gimimo liudijime brūkšniukai, tada galvos gali neskaudėt. Iš tėvų jūs alimentų neprisiteistumėt, nes kol kas nėra išaiškinta, ar tas CK straipsnis neprieštarauja Konstitucijai. Tačiau jei nustatysite tėvystę, o tėvas po n metų pareikš, kad buvote geruoju susitarę ir mokėjo jums grynais, tai viskas priklausys nuo to, kuriuo patikės teismas.
Skolos būtų. Tačiau padidėjus išlaidoms, galima pakartotinai kreiptis vėl į teismą. Čia jau jums spręsti, kaip geriau.


vargiai ar įrodys, kad mokėjo grynais(tada turėjo iš pačios rštelius rinkti)
Atsakyti
sakykit o gal kas zinot,jei tevas niekur nedirba,oficialiam darbe,neturi ant saves jokio turto uzrasyto,is tokio galima prisiteisti kokius alimentus.
Atsakyti
QUOTE(diinka @ 2007 02 06, 17:50)
vargiai ar įrodys, kad mokėjo grynais(tada turėjo iš pačios rštelius rinkti)

Tai priklausys tik nuo to, kurio advokatas iškalbingesnis. Raštelių neprivalo rinkti. Jei išsiskyrusių tėvų santykiai gerai, tėvas savanoriškai moka išlaikymą, kodėl turėtų imti kokių nors raštelių? Kaip jau kažkada buvo apkalbėta, mažai tėvų kreipiasi dėl išlaikymo, bet man ramiau, kai žinau, kad dukrą nuo to apsaugojau.

QUOTE(INGRIDIK81 @ 2007 02 06, 19:29)
sakykit o gal kas zinot,jei tevas niekur nedirba,oficialiam darbe,neturi ant saves jokio turto uzrasyto,is tokio galima prisiteisti kokius alimentus.

Prisiteisti įmanoma. Jei neturi jokių pajamų, tai daug nenulupsit. Jei savo noru nemokės, jam kaupsis skola. Nuo kitų metų galėsite kreiptis į alimentų fondą, tada jis bus skolingas ne jūsų vaikui, o valstybei.
Atsakyti
QUOTE(Medinis @ 2007 02 02, 15:38)

Šita.... dar pagalvojau, o jei turėtumėte sutartį, kad po metų turėsite gyventi Tokijuje, tai tėvui reikėtų dar poroje darbų įsidarbinti? Ten nuoma brangesnė...


Na, Medini ir visi besigaudantys teisėje, kviečiu į pagalbą 4u.gif

Reali situacija tokia:
Vienai moteriai (mano kaimynei) ex. nusprendė įteikti dovanėlę artėjančios Valentino dienos proga: įteikė pranešimą apie pareikštą ieškinį, dėl alimentų sumažinimo. Motyvuoja tuo, jog jis neturi jokio nekilnojamo turto ir už nuomą brangiai moka (kiek tas brangiai, neaišku) plius jis pasiėmęs paskolą ir tenka ją atidavinėt. Absurdiška, sakyčiau. Bet ji dabar per 14 dienų turi pateikti atsakymą, nes kitaip bus nuspresta už akių.
Klausimas: ar būtina samdytis advokatą, tokioj situacijoj, ar įmanoma ir be jo apseiti, t.y pateikti nesutikimą ir įvairius ten dokus. Jaučiu be advokato čia bus sudėtinga. O gal kas žinot kiek apytikriai kainuoja advokatą samdytis? Na ir šiaip gal kokių protingų patarimų kas turite...
Būsiu dėkinga ax.gif
Atsakyti
QUOTE(artev @ 2007 02 10, 00:12)
Na, Medini ir visi besigaudantys teisėje, kviečiu į pagalbą 4u.gif

As tai sakyciau, paklausinet apie visa tai profesionaliu teisininku forume www.infolex.lt 4u.gif
Atsakyti
[quote=Ryto Aušra,2007 02 06, 13:15]
Vien kad ji mokosi jau priklauso 50 proc lengvata. O del to, kad vienisa? g.gif Gali pareikst, kad alimentus tai gauni is vaiko tevo.... Nebent irodytum, kad isvis nieko negauni unsure.gif
Kad gauni alimentus nieko nereiskia,svarbu kad esi vienisa ir tiek,as gaunu alimentus ir vistiek uz darzeli moku 50%.
Atsakyti
QUOTE(artev @ 2007 02 10, 02:12)
Na, Medini ir visi besigaudantys teisėje, kviečiu į pagalbą 4u.gif

Reali situacija tokia:
Vienai moteriai (mano kaimynei) ex. nusprendė įteikti dovanėlę artėjančios Valentino dienos proga: įteikė pranešimą apie pareikštą ieškinį, dėl alimentų sumažinimo. Motyvuoja tuo, jog jis neturi jokio nekilnojamo turto ir už nuomą brangiai moka (kiek tas brangiai, neaišku) plius jis pasiėmęs paskolą ir tenka ją atidavinėt. Absurdiška, sakyčiau. Bet ji dabar per 14 dienų turi pateikti atsakymą, nes kitaip bus nuspresta už akių.
Klausimas: ar būtina samdytis advokatą, tokioj situacijoj, ar įmanoma ir be jo apseiti, t.y pateikti nesutikimą ir įvairius ten dokus. Jaučiu be advokato čia bus sudėtinga. O gal kas žinot kiek apytikriai kainuoja advokatą samdytis? Na ir šiaip gal kokių protingų patarimų kas turite...
Būsiu dėkinga ax.gif

Geriau neprasyk medinio pagalbos, jie nepadejejes, o seip megejes erzinti. Sakyciau tegul samdo advokata ir tada tikrai bus uztikrinciau, nei paciai savo teises ginti.
Atsakyti
QUOTE(artev @ 2007 02 10, 01:12)
Na, Medini ir visi besigaudantys teisėje, kviečiu į pagalbą 4u.gif

Reali situacija tokia:
Vienai moteriai (mano kaimynei) ex. nusprendė įteikti dovanėlę artėjančios Valentino dienos proga: įteikė pranešimą apie pareikštą ieškinį, dėl alimentų sumažinimo. Motyvuoja tuo, jog jis neturi jokio nekilnojamo turto ir už nuomą brangiai moka (kiek tas brangiai, neaišku) plius jis pasiėmęs paskolą ir tenka ją atidavinėt. Absurdiška, sakyčiau. Bet ji dabar per 14 dienų turi pateikti atsakymą, nes kitaip bus nuspresta už akių.
Klausimas: ar būtina samdytis advokatą, tokioj situacijoj, ar įmanoma ir be jo apseiti, t.y pateikti nesutikimą ir įvairius ten dokus. Jaučiu be advokato čia bus sudėtinga. O gal kas žinot kiek apytikriai kainuoja advokatą samdytis? Na ir šiaip gal kokių protingų patarimų kas turite...
Būsiu dėkinga ax.gif

Nu man del tevystes anuliavimo ir pripazinimo advokato pasluagos kainuos 350lt.kaip tokioj siotuacijoj nzn.Bet tai tavo kaimynej priklauso pirmine teisine pagalba kuiri yra nemokama,ten ji gales pasikonsultuoti suzinoti ka jai taryti ir t.t.Si teisine pgalba priklauso visiems neziurint pajamu as pati ja pasinaudojau.O jei dar ir jos pajamos nedideles tai jai priklausys ir nemokama antrine teisine pagalba.Tai yra jai nemokamai paruos dokumentus ir t.t,net teisme atstovauja jei reikia.
Atsakyti
man alimentu prisiteisimas ir vaiko gyvenamosios vietos nustatymas su mama kainuos advokatei apie 300 lt. plius dar reikia moketi zymini mokesti uz gyvenamosios vietos priteisima. beje, tai geras dalykas, nes tada tetis netures itakos, kai as noresiu sunu issivezti is lietuvos (bent jau i EU salis). o atsakyma i ieskini parasyti gali ir pati, tik reikia zinoti, kaip ji rasyti. siaip gali samdyti advokata vien tam, kad parasytu ta atsakyma. tokia paslauga pas mus kainuoja apie 50 lt(Siauliuose). sekmes thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(jurgita% @ 2007 02 10, 12:12)
Bet tai tavo kaimynej priklauso pirmine teisine pagalba kuiri yra nemokama,ten ji gales pasikonsultuoti suzinoti ka jai taryti ir t.t.Si teisine pgalba priklauso visiems neziurint pajamu as pati ja pasinaudojau.O jei dar ir jos pajamos nedideles tai jai priklausys ir nemokama antrine teisine pagalba.Tai yra jai nemokamai paruos dokumentus ir t.t,net teisme atstovauja jei reikia.



O kur reikia kreiptis dėl tos pirminės teisinės pagalbos? Į teismą?
Atsakyti