Įkraunama...
Įkraunama...

Ką daryti iš užsienio grižųs į LT?

QUOTE(Coccinela @ 2007 06 13, 14:54)
Na, aš tik dalinai tinku į šią temą.  blush2.gif
Metus pragyvenau Vokietijoj ir pagimdžiau-auginau dukrelę. Tėtis vokietis ir čia baigia savo mokslus (kitą savaitę jau priduos diplominį). Ir po gerų dviejų savaičių grįžtam į LT  blink.gif  blink.gif  blink.gif
Viskas nuo nulio. Na, ne visai, aš noriu savo studijas užbaigt, bet tai dar sunkiau, nes jau yra reikalavimai - auklė iki kol susirasim lopšelį, butas, man pačią pirmą dieną prasideda vasaros praktika (galvoju, gal skolą įsitaisyt??  g.gif ). Mano tėvai iš Utenos, o grįžtam į Vilnių. Nei vyras pats liet.k. nemokėdamas butą suras, nei mes tiek kelio (100km į vieną pusę) kasdien važinėsim  unsure.gif MB gero darbo net nesitiki LT susirast, tad ieškosi čia - gyvensim du metus per atstumą  verysad.gif
va, kiek prisiguodžiau.. bet gal palaikysit morališkai ir kokių patarimų duosit?  4u.gif



Nesupyk 4u.gif , bet nelabai suprantu visgi kokia jusu gryzimo priezastis???????Ar jums ten blogai, ar vyrui norisi LT pagyventi ??Dar karta atsiprasau, bet kazkaip keistas tas tavo laiskiukas ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Dakie @ 2007 04 26, 22:01)
Norėčiau paklausti aš jau 2 metus kaip dirbu anglijoje, tenai moku mokesčius į pensijinį fondą. Ką aš turiu daryti Lietuvoje, kad man užsiskaitytu stažas ar aš čia ką nors turiu tvarkytis. Gal kas susidūrėtė su šia problema?


Kiek žinau, tai jei ten užsidirbsi bent minimaliai pensijai, tuomet atėjus pensijiniam amžiui gausi Lietuvos ir tos šalies pensiją (tiek, kiek iš kiekvienos šalies priklauso).
Kiekviena šalis turi savo minimalius reikalavimus, taip kad patarčiau pasidomėt smile.gif Jei labai aktualu ir nežinai kur ieškot, rašyk, bendysiu savais "kanalais" konkrečiau išsiaiškint mirksiukas.gif

QUOTE(Coccinela @ 2007 06 13, 21:54)
MB gero darbo net nesitiki LT susirast, tad ieškosi čia - gyvensim du metus per atstumą  verysad.gif
va, kiek prisiguodžiau.. bet gal palaikysit morališkai ir kokių patarimų duosit?  4u.gif


Priklausomai nuo to, kokį darbą nori turėt, bet išeičių visuomet yra. Pirmas variantas ką aš jam siūlyčiau daryt, tai kreiptis dėl darbo į tas kompanijas, kurios turi atstovybes (filialus) Lietuvoje ir klausti dėl darbo čia galimybių. Nežinau kokia pas jus tvarka ten, bet bent jau iš JK tai tikrai pažįstu žmonių taip čia dirbančių ir jau lietuvių kalbą pramokusių, o ir atlyginimas normalus mirksiukas.gif

Kitas variantas - išmokti (bent susišnekėjimui) lietuvių kalbą. Norint tai nėra taip sudėtinga ir baisu smile.gif Tuomet procesas pajudėtų lengviau.

Jei nuoširdžiai, tai nesuprantu gyvenimo atskirai... tikrai... daryčiau viską, kad su mylimais žmonėm galėčiau būti kartu. Bet kiek žmonių, tiek situacijų rolleyes.gif

Bet kokiu atveju - Sėkmės 4u.gif
Atsakyti
Na, vokietijoj aš gyventi niekad nesvajojau ir vis dar nenorėčiau. blush2.gif O grįžtam, nes noriu savo mokslus pabaigt, geri man ir LT mokslai ir vien dėl to nesiveršiu kitur. Be to, čia ir lengviau juos baigt, nei svetima kalba naujus pradėt. ax.gif

MB metus jau gyvenęs LT (čia ir susipažinom), lietuviškai irgi susišnekėt gali. CV jau daug kur išsiuntinėjom, bet be darbo patirties (o ir nelabai žinom kur tų filialų ieškot) nelabai kas išėjo. Gavo pasiūlymą skambint į Vokietiją ir apklausas atlikinėt - uždirbtų mažiau nei auklė biggrin.gif Kitas ant plauko kabo, netikiu, kad be patirties tokias atsakingas pareigas skirtų unsure.gif Ievius, gal gali pavardint, kur dar galima išsiuntinės CV? MB - matematikas-fizikas.
O gyventi porą metų atskirai.. Aišku, kad sunku ir skaudu, ir nesinori. Bet aš labiau norėčiau, kad jis siektų karjeros ir turėtų gerą CV ir ateity neturėtų bėdų su darbo paieškom (juk nuo to priklauso vaikučių skaičius ir gerovė rolleyes.gif ). Juk nebus, kad nesimatysim mėnesiais - jis turės atostogų, aš - dar daugiau, gi studentė.. Dėl mudviejų aš net nepergyvenčiau, o vat pupos gaila verysad.gif aišku, gal tik dabar taip šneku, o pagyvenus viena savaitę imsiu raudot. tada skambinsiu ir maldausiu būti su mumis blush2.gif
Atsakyti
Kad jau klausiu, tai klausiu čia blush2.gif
kaip paduodami skelbima į AlioReklamą ir ar verta? niekaip neįsivaizduoju, kaip greičiau su buto paieškom susisukt, nes Vilniuj nakvynės neturėsim verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Aristokratė @ 2007 02 08, 06:29)
Gal ir žmonės kada nors grįš, bet jei su 1000 Lt galvojat, kad nepragyvensit, tai manau, tikrai dar neverta grįžti, kokius dar 10 metų. Lietuvoj reikalai nesikeičia į geresnio gyvenimo pusę  verysad.gif .





mes ishvaziavom ish LT jau tureje pabaigtus mokslus, bet nusivyle darbo rinka LT unsure.gif dabar kai isikurem svecioj shaly, mes net neisivaizduojam tokio atlyginimo kaip 1000Lt (toki gaudavom beveik 4 metai atgal) Dabar save vertinam kitaip (LT abu turejom po 4 skirtingus darbus, skirtingose srityse, tad patirtis shiokia tokia buvo) ...... MB sako, kad be 3000 Eur algos i men jis net nesvarstytu apie grizima, as (kaip namie dirbanti mama), grizciau jei man kas moketu (paskaiciavus, kad dirbciau ne namie, reiketu uz darzeli moket, benzinas ir t.t.) apie 2000 Eur..... kaip zinia, dar kokius 10-15 meteliu niekas tokios algos nemokes eiliniam mirtingajam, tad .... liekam kitur tik ne LT unsure.gif
Atsakyti
viskas labai paprasta.Kuo ilgiau gyveni uzsienyje tuo sunkiau gryzti i Lietuva.Mes jau 10 metu uzsienyje.pradzia buvo sukoka,bet dabar gyvename gerai.Be jokiu dedziu pagalbu.O gryzti i lietuva nebera del ko.tevu lietuvoje nera.Nors esame lietuviai bet kartais kai grizti i lietuva tai atrodo kad is dangaus nukritai.viskas keiciasi.Vel pradeti viska nuo nulio?na ir kas kad pinigu parsivesi,atidaryti savo versla nezinant sistemos,nenorint prasyti dedziu pagalos-nezinau.Geriau jau cia,kur draudimai garantuoti,medicina kvalifikuota,teko susidurti su lietuvos medikais,labai baisu kaip su zmonemis elgiasi.netgi privatus daktarasskiiasi kaip dangus nuo zemes.apie ligonines,tai pasityciojimas is ypac vyresniu zmoniu.gali moketi kiek nori pinigu,betsalygos baisios.
Atsakyti
QUOTE(Dakie @ 2007 04 26, 20:01)
Norėčiau paklausti aš jau 2 metus kaip dirbu anglijoje, tenai moku mokesčius į pensijinį fondą. Ką aš turiu daryti Lietuvoje, kad man užsiskaitytu stažas ar aš čia ką nors turiu tvarkytis. Gal kas susidūrėtė su šia problema?



Airijoj reikia pradirbt 10m ir berods 10men tada tavo darbo staza UZSKAITYS lietuvoje, bet tai NEreiskia kad gausit airiska pensija. Airiska gausit jei pasiliksit Airijoje smile.gif


O pries isvaziavusius nereiketu buti nusiteikus, daugiau reiketu kaltinti lietuva kad net issilavinusiems zmonems daznai nepavyksta ysigyti savo busto del rodomos min algos, o kitavertus gerai ir pamastyti verta: ar stumti lietuvoje moketi bankui paskola net jei turi issilavinima bet atlyginimas koki2000litu siekia ir kas tau belieka? ar isvaziuot - iki5metu ir pataupyt, ir gryzti busta turi be skolu.
Nereikia liaupseti vejus kad visi isvaziave mat nevykeliai biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(Rashkyte @ 2007 06 15, 02:12)
  ...... MB sako, kad be 3000 Eur  algos i men jis net nesvarstytu apie grizima



na as tiek ir Airijoje negaunu unsure.gif doh.gif duokdie man per puse tiek LT i rankas - gryzciau rytoj unsure.gif
Atsakyti
Na,kartais pasvajoju apie gryzima i LT,nes cia mano seima ir draugai.Bet kai pamatau kokios cia kainos,atlyginimai ir kokia valdzia,tas noras praeina... doh.gif Uzsieni siuo metu man taip pat nera lengva,bet kol kas bandau kazkaip kapstytis is savo bedu.lietuvoj patekusi i tokia pat situacija buciau likus gatvej su mazu vaiku ant ranku rolleyes.gif
Atsakyti
as esu taip pat gryzusi is uzsienio po 8 metu gyvenimo ten.is pradziu buvo labai smagu, ramu,gera ir saunu...kokius metus...nes auginau uzsienyje gymusia dukrele.praejo metai ir pajutau kad jau kazka reikia daryti, nes aplink visi mokyti ir issilavine,turi darbus arba ju iesko turedami savo gera cv.o as ka?tiek metu pradirbusi uzsienyje zemes ukyje,smegeneles atbuke,net rasyti lietuviskai be klaidu nesugebejau.... 4u.gif na ir emiausi darbo.is pardziu nunesiau dokumentus i kolegija,istojau i verslo vadybos studijas, baigiau pirma kursa ,pradedu antra...siuo metu is darbo birzos pradejau lankyti verslo organizavimo kursus, kurie labai patinka.pradedu kaip as sakau eiti i zmones po ilgo ilgo miego...ir man sekasi ir man patinka.manau kad mokytis niekada nevelu,kad ir baisu ar tingisi visktiek reikia padaryti pradzia, o jau po to viskas eisis savaime.taip kad mielosios,nebijokite gryzti, nebijokite pradeti,keistis.uzsienyje daugiau pinigu,bet man asmeniskai lietuvoje psihologiskai daug geriau ir idomiau gyventi.aisku nelygu koks uzsienyje darbas,bet jei zemes ukis nuo ryto iki vakaro...tai gryzti verta smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo donatadonata: 27 rugpjūčio 2009 - 16:07
Nors emigrante esu dar "nesena" turiu beveik 3 matu staza,bet i Lietuvele parvaziuot gyvent baisu... blush2.gif cia irgi ne aukso kalnai,bet verciuosi.O kai pamastau kaip reiketu gyventi Lietuvoje...
Labai noriu ir tikrai grysiu po keletos meteliu i Tevyne,bet ar bepritapsiu? g.gif
Atsakyti
QUOTE(ultraviolet @ 2007 02 07, 16:18)
daug mano draugu dabar, kaip ir dauguma lt jaunimo, dirba uzsieny(as nekalbu apie tuos ,kur pagal specialybe - gydytojus,mokytojus ir pan) ax.gif ka daryt zmonem,atidirbusiem ten kokius 5 metus ukiuose,statybuose ir pan,grizus i lt?gerai jei tai lietuviai,tai nors kalba zino,o jei koks rusu mokykla baiges,neturejes pazistamu lietuviskai snekanciu,uzmirses kalba,tai ka jam cia daryt?kaip prisitaikyt verysad.gif  g.gif turiu pazistama,vyras beveik 10 metu uzsieny,nori grizt.aisku,uzdirbo pinigu,bet kaip ir toliau juos uzdirbinet?!kokiu budu?sunku po 3 000 euru priprast prie 1000 litu unsure.gif  ax.gif baisu juk...negris tokie zmones niekada tikriausiai...patys sako,kad tiesiog bijo...

Jaigu gerai sekasi, nera ko grizti i Lietuva, nebent pailseti koki menesiuka. As nemazi isdirbau uzsieni, grizau i Lietuva pabaigti namo statybas ir vel vaziuosiu atgal. Pabandziau ieskotis darbo nu kur tau, su aukstom pareigom niekur nerandu darbo.
Ot ta musu nuskurusi Lietuvele, galetu tai ir uz ora ka kvepuoji imtu mokescius, baisu.
Atsakyti
QUOTE(ultraviolet @ 2007 02 07, 16:18)
daug mano draugu dabar, kaip ir dauguma lt jaunimo, dirba uzsieny(as nekalbu apie tuos ,kur pagal specialybe - gydytojus,mokytojus ir pan) ax.gif ka daryt zmonem,atidirbusiem ten kokius 5 metus ukiuose,statybuose ir pan,grizus i lt?gerai jei tai lietuviai,tai nors kalba zino,o jei koks rusu mokykla baiges,neturejes pazistamu lietuviskai snekanciu,uzmirses kalba,tai ka jam cia daryt?kaip prisitaikyt verysad.gif  g.gif turiu pazistama,vyras beveik 10 metu uzsieny,nori grizt.aisku,uzdirbo pinigu,bet kaip ir toliau juos uzdirbinet?!kokiu budu?sunku po 3 000 euru priprast prie 1000 litu unsure.gif  ax.gif baisu juk...negris tokie zmones niekada tikriausiai...patys sako,kad tiesiog bijo...

Nu va, va, reikejo anksciau galvot. Visad kreivai ziurejau i tuos emigrantus, gudruoliai, pinigu tai turejo: o kas is ju dabar? Isleido ir nebeturi, o vat moksla visad turesi, jis ir pagrindas link pastoviu pajamu ir vis didejanciu pajamu. Cia dabar ju problema ir tegul isvis negrista niekas cia ju nelaukia, tegul sedi ten bemoksliai ir dirba juodus darbus. Cia yra protingesniu, kurie mokosi, daro karjeras ir neverkia del pinigu. (Beje jei pastebejot tai daugiausiai kas verkia del to kaip Lietuvoj blogai, tai neissilavine juodadarbiai)
Atsakyti