Įkraunama...
Įkraunama...

skyrybos

Susituokeme Lietuvoje, todel apie vedybini turto pasidalijimo kontrakta tuo metu niekas labai nesnekejo. Noretume ji sudaryti dabar, nes ruosiames pirkti nekilnojamo turto. Kaip tai ivykdoma praktiskai? Kiek kainuoja? Kokiu reikia dokumentu?
Is anksto aciu
Atsakyti
eini pas notara ir sudarai sutarti, kad tas, tas ir anas yra tavo, o sitas ir sitas mano.
Galima nuolat kartoti, na isigyjant vis nauja turta, nes automatiskai tai yra skaitoma kaip bendras turtas.

Bet kai yra vaiku atrodo yra kazkokie apribojimai
Atsakyti
Vedybu sutartis tvirtina notarai. Pati teksta gali paruosti ir notaras ir advokatas.
Sutarties surasymo mokestis pas advokata priklausys nuo susitarimo, tvirtinimas apie 200 litu.
Dokumentai: santuokos liudijimas, jei jau dabar turite turto, reikes, kad antstoliai padarytu turto apyrasa (apie 100 litu). Reikes viso turimo turto dokumentu (automobiliu techniniai pasai, inventorizacines bylos, israsai is akcininku knygu ir t,t,)
O jei problema tik del vieno turto isigijimo, tai perkant nekilnojamaji turta sutuoktiniai pacioje pirkimo - pardavimo sutartyje gali nusistatyti dalis (50:50, 30:70, 100:0 ir panasiai), tokiu atveju nereiks ir vedybu sutarties
Atsakyti
Gal galetumete trumpai nupasakoti skyrybu procesa. Visu pirma tai nuo ko reikia pradeti, kiek tai kainuoja ( kad ir pareiskimo padavimas).
Trumpai paaiskinsiu situacija - norima skirtis po daugel bendro gyvenimo metu, vaikai jau suauge. Kaip butu dalinamas turtas - butas buvo isigytas uz investicinius cekius ( vyras uz savo isigijo imones akciju, o as issipirkau buta). Ar turetu buto dalijimo itakos tai, kad jame yra priregistruoti 5 asmenys is kuriu vienas mazametis vaikas.
Atsakyti
Skirtis galima dviem budais:
vieno prasymu, arba bendru susitarimu.
Jei vieno prasymu, tai reikes rasyti ieskini, moketi zymini mokesti (be jo neprades nagrineti bylos). Kokio jis butu dydzio konkreciai butu galima pasakyti, tik zinant dalinamo turto verte (preliminariai 3 procentai nuo turto vertes). Jei ne pati rasytum ieskini, dar kainuotu advokato paslaugos (kaina priklauso nuo susitarimo)

Antruoju atveju, jei abipusiu susitarimu, tai reiketu teismui pateikti prasyma del santuokos nutraukimo ir sutarti, kurioje butu aptarta, kaip pasidalinate turta, reikes vienas kitam islaikymo ar ne. O tiem, kas turi nepilnameciu vaiku sutartyje reikia aptarti su kuo liks vaikai, kaip jie bus islaikomi.
Uz siuos pareiskimus zyminio mokescio valstybei moketi nereikia.
Sutarti ir prasyma dazniausiai suraso advokatai. Kaina kaip jau sakiau susitarimo reikalas. Realiai apie 400. Kaina gali dideti, jei daug turto, nes ji reikia aptarti, o tai uzima laiko, jei sutuoktiniai nori i sutarti itraukti daug "informacijos" (kaip bus lankomi vaikai, su kuo kada atostogaus ir t.t.)

Realiai galiu pasakyti, kad jei tik yra galimybe skirtis graziuoju, tai geriausia ir daryti. Vienas dalykas gerokai pigiau, kitas maziau nervu.

Del turto dalybu. Aisku, neissianalizavus turto isisgijimo dokumentu sunku tiksliai pasakyti, bet pagal bendra principa puse buto/puse buto ir akcijos irgi per pus.
Registruoti asmeni dalijamam turtui itakos neturi. Turtas dalinamas tarp savininku, o ne visu gyvenanciu.
Atsakyti
O jeigu skiriamasi, kai su mama lieka mazametis vaikas? Kaip dalijamas turtas? Per puse ar mamai lieka daugiau?
Atsakyti
taip tada yra atsizvelgiama ir i vaiko interesus.
Butas dalinamas pvz i tris dalis.
Mano viena pazystama skyresi neseniai su vyru. Jie turi du vaikus: vienas tada jau buvo pilnametis, o kitas ne. Tai butas buvo dalijamas i tris dalis. Teiseja per skyrybu procesa vyro paprase ivertinti, kiek jo nuomene vertas butas - jam zmona sumokejo trecdali jo nurodytas sumos ir butas liko jai.

Papildyta @ [mergetime]1077206942[/mergetime]
o man kitoks klausimas iskilo.
Ar yra uzdeti kokie nors apribojimai buto aprdavimui, nuomai... jei jame yra priregistruoti mazameciai vaikai?
Atsakyti
Siaip pagal istatymus turtas priklauso lygiomis dalimis vyrui ir zmonai, taciau teismas, atsizvelgdamas i vaiku interesus gali nukrypti nuo lygiu daliu principo. Taciau gali ir nenukrypti. Tai daznai priklauso nuo tevu turtines padeties, galimybes issilaikyti, islaikymo dydzio ir daugelio veiksniu. Beje negalima atmesti ir subjektyviskumo, vienam teisejui atrodys, kad reiktu nukrypti, kitam, kad ne.

Del apribojimu.
Vaikai turi tureti gyvenamaja vieta. Ta vieta, kur deklaruota ju gyvenamoji vieta, arba ta vieta, kuri registru cente iregistruota kaip seimos turtas be teismo leidimo negali buti parduota, ikeista ar kitaip suvarzyta
Deklaruota gyvenamoji vieta - pagal sena tvarka buvo vadinama registracija
Atsakyti
Labas vakaras, mano vyras sako, kad man nepriklauso niekas, t.y. viskas kas buvo pirkta per bendrus santuokos metus (is jo pinigu), kol as buvau nescia ar auginau vaika, nes as nieko nedirbau ir negaudavau pinigu. Ar vaiko auginimas nera darbas ir konreciai savo atveju as galeciau reikalauti is vyro? Puse ar daugiau, jei auginsiu 2metu bendra vaika? Ar uzteks kaimynu, draugu, seimos liudijimo, kad toks turtas buvo ar kviestis anstolius? Nes jis grasina parduoti ir pinigus isleisti. I kokia alimentu suma as galiu pretenduoti, jei jis gauna puse minimalaus atlyginimo oficialiai ir apie 1000-2000 neoficialiai. Seimoje buvo smurtaujama. Siandien isiemiau abdukcija. Pirmad. susitinku su advokatu, bet noriu greiciau suzinoti.
Atsakyti
QUOTE (dovvlc @ 2004 02 20, 22:03)
Labas vakaras, mano vyras sako, kad man nepriklauso niekas, t.y. viskas kas buvo pirkta per bendrus santuokos metus (is jo pinigu), kol as buvau nescia ar auginau vaika, nes as nieko nedirbau ir negaudavau pinigu. Ar vaiko auginimas nera darbas ir konreciai savo atveju as galeciau reikalauti is vyro? Puse ar daugiau, jei auginsiu 2metu bendra vaika? Ar uzteks kaimynu, draugu, seimos liudijimo, kad toks turtas buvo ar kviestis anstolius? Nes jis grasina parduoti ir pinigus isleisti. I kokia alimentu suma as galiu pretenduoti, jei jis gauna puse minimalaus atlyginimo oficialiai ir apie 1000-2000 neoficialiai. Seimoje buvo smurtaujama. Siandien isiemiau abdukcija. Pirmad. susitinku su advokatu, bet noriu greiciau suzinoti.

As nesu teisininke, bet kiek zinau, naujasis istatymas turetu buti palankus, t.y. visas vedybu metu igytas turtas turetu priklausyti lygiomis dalimis abiems. Ir kaip jau teisininkas minejo, esant nepilnameciui vaikui, nekilnojamo turto be teismo vyras parduoti negales. As pati neseniai pardavinejau ir pirkau nekilnojama turta, tai siu taisykliu laikomasi grieztai. Svarbiausia nepasiduok savo gasdintojui ir nueik pas gera advokata, kad issikovotum kiek galima daugiau dabar, nes paskui gali buti saukstai po pietu.
Jei vyro atlyginimas oficialiai tik minimumas, tai patikek, dideliu alimentu tu is jo nesitikek. Nors visi zino sia tvarka apie atlyginimus vokeliuose, bet teisme tai nepadeda. Lieka pasistengti gauti kiek imanoma daugiau nekilnojamo turto ir bent tuos minimalius alimentus (125,-Lt vaikui ar panasiai, gal net dabar daugiau). Mano sesuo is savo vyrisko su minimaliu atlyginimu ant popieriaus (realybeje jis gauna tukstantelius, nes kaip gi kitaip islaiko "sikarna" masina, 3 kambariu buta ir dar garaza ir dar pakeliauja) prisiteise tik 400,- litu uz 2 vaikus. Teismas neatsizvelge i fakta, kad atlyginimas gali buti slepiamas (koks zmogus galetu uz ~400,- litu islaikyti tiek turto, ar toks ubagas nesikraustytu i 1 kambario buta?).

Cia tik mano subjektyvus pastebejimai is aplinkiniu gyvenimo. Butinai pasidalink ispudziais, kaip seksis, nes tokia informacija daznai naudinga tokio pat likimo draugems, kurios buna labai ibaugintos savo teroristu ir net padoriai nezino savo teisiu.
Papildyta @ [mergetime]1077320355[/mergetime]
Dar, vyras negali parduoti vedybu metu igyto turto be tavo sutikimo. As netgi turejau stipru ginca su notare, kai po skyrybu norejau parduoti mano tevo dar santuokos metu dovanota garaza. Nezinau, ar cia ji buvo buka, ar istatymai dabar tokie griezti. Taciau veliau ji nusileido (nera vaiku, ne gyvenama patalpa) ir padare pardavimo sutarti.
Taigi, nenusileisk smile.gif
Atsakyti
nepergyvenk, puse tau tikrai priklauso, tik is pradziu isitikink ar tas turtas jusu vardu registruotas, o ne pvz vyro mamos.

Atsakyti
QUOTE (dovvlc @ 2004 02 20, 20:03)
1. mano vyras sako, kad man nepriklauso niekas, t.y. viskas kas buvo pirkta per bendrus santuokos metus (is jo pinigu), kol as buvau nescia ar auginau vaika, nes as nieko nedirbau ir negaudavau pinigu.
2. Ar uzteks kaimynu, draugu, seimos liudijimo, kad toks turtas buvo ar kviestis anstolius? Nes jis grasina parduoti ir pinigus isleisti.
3. I kokia alimentu suma as galiu pretenduoti, jei jis gauna puse minimalaus atlyginimo oficialiai ir apie 1000-2000 neoficialiai.
4.Seimoje buvo smurtaujama. Siandien isiemiau abdukcija. Pirmad. susitinku su advokatu, bet noriu greiciau suzinoti.

1. Visi pinigai, kurie buvo uzdirbti santuokoje ir visas uz juos isigytas turtas yra dalijamas pusiau. Svarbiausia, kad turtas butu igytas santuokos metu ir registruotas vieno ar abieju sutuoktiniu vardu.
2. Jei kalbama apie registruota turta, tai jokiu liudytoju nereikia (butas, masina ir pan.). Jei kalbam apie televizorius, saldytuvus, galima kreiptis i teismo antstolius, kad sudarytu turto apyrasa, taciau reiketu tureti dokumentus, irodancius, kad turtas igytas santuokos metu.
3. Jei oficialiai deklaruojama, kad gauna minimuma, alimentai tikrai nebutu dideli, t.y. apie 125 litus.
4. Smurtas seimoje yra pagrindas nutraukti santuoka del kito sutuoktinio kaltes.
3.70 straipsnis. Santuokos nutraukimo dėl vieno sutuoktinio kaltės teisinės pasekmės

1. Jeigu santuoka nutraukta dėl vieno sutuoktinio kaltės, tai sutuoktinis, kaltas dėl santuokos nutraukimo, praranda tas teises, kurias įstatymai ar vedybų sutartis suteikia išsituokusiam asmeniui, įskaitant teisę į išlaikymą.
2. Kitas sutuoktinis turi teisę reikalauti iš kalto dėl santuokos nutraukimo sutuoktinio atlyginti turtinę žalą, susijusią su santuokos nutraukimu, taip pat ir neturtinę žalą, padarytą dėl santuokos nutraukimo. Ši nuostata netaikoma, jeigu santuoka nutraukta dėl abiejų sutuoktinių kaltės.
3. Kaltas dėl santuokos nutraukimo sutuoktinis, kai yra kito sutuoktinio reikalavimas, privalo grąžinti iš jo gautas dovanas, išskyrus vestuvinį žiedą, jeigu vedybų sutartyje nenumatyta kas kita.
4. Jeigu santuoka nutraukta dėl abiejų sutuoktinių kaltės, abu sutuoktiniai turi teisę reikalauti grąžinti vienas kitam dovanotus nekilnojamuosius daiktus, jeigu nuo dovanojimo sutarties sudarymo nėra praėję daugiau kaip dešimt metų ir nekilnojamasis daiktas nėra perleistas tretiesiems asmenims.

Atsakyti