Įkraunama...
Įkraunama...

skyrybos

o kiek max laiko trunka pats skirybu procesas, jei abi salis draugiskai nusprendzia skirtis ir nekyla problemu del turto dalybu?
Atsakyti
Chica, jeigu pirksite butą su būsimuoju vyru ir nustatysite kiekvieno nuosavybės dalis, skyrybų atveju kiekvienam sutuoktiniui atiteks jo dalis. Jei turėsit bendrų vaikų, dalijant turtą bus atsižvelgta į vaikų interesus. Vaikai iš ankstesnės santuokos (o jų motina tuo labiau) judviejų skyrybų atveju nepretenduos į Tau priklausančią buto dalį, į vyrui priklausančią buto dalį taip pat, jeigu jiems išlaikymas mokamas tiek, kiek nustatytas teismo sprendimu. Paveldėjimo atveju, jei (neduok Dieve, kokia nelaimė nutiktų) vyras nesudarys testamento Tavo naudai, Tu kaip sutuoktinė ir visi (tiek bendri, tiek tik vyro) vaikai pagal įstatymą paveldėtumėte vyrui priklausiusią buto dalį, Tu paveldėtumei kartu su jais 1/4 palikimo, jei vaikų ne daugiau kaip 3, o jei vaikų būtų daugiau kaip 3, Tu paveldėtumei lygiomis dalimis su jais (Civilinio kodekso 5.13 str.). Jei vyras sudarytų testamentą Tavo naudai, paveldėtumei visą jo turtą, o palikėjo mirties dieną išlaikymo reikalingi vaikai ar tėvai (t.y. nepilnamečiai vaikai ar nedarbingi ir paramos reikalingi! tėvai), nepaisant palikimo turinio, paveldėtų jau tik pusę tos dalies, kuri jiems tektų paveldint pagal įstatymą, jei testamentu nebus skirta daugiau (Civ. kodekso 5.20 str.). Kaip matai, testamentas labai naudingas dalykas. Eks sutuoktinė neturi jokių teisių į eks sutuoktinio turtą, įgytą po santuokos nutraukimo, į Tavo būsimojo galimą palikimą pretenduoti negali. Į Tavo nuosavybę - taip pat.
Atsakyti
Labai dekoju uz atsakyma.
Labai noriu apsidrausti, kad nebutu jokiu nesusipratimu, kad butu galima ramiai gyventi. Nes bijau, kad gali pasinaudodama vaikais,kaip priedanga kenkejauti.
Dar karta dekui!
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo chica: 30 gruodžio 2004 - 17:17
Chica, mažiausiai problemų turėtumei, jei butą pirktumei savo vienos vardu wink_3.gif , jei Tavo būsimas vyras sutiks. Taip butą tikrai apsaugotumei nuo bet kokių eks kėslų smile.gif . Tačiau, jei pirksit vis dėlto abiejų vardu, pirkimo sutartyje aptarkite kiekvieno iš jūsų nuosavybės dalis. Jos, beje, nebūtinai turi būti lygios: vienam gali priklausyti daugiau, nei kitam. Gali pasitarti ir su notaru, tvirtinant sutartį. Sėkmės ir gerų ateinančių metų drinks_cheers.gif
Atsakyti
As pati suprantu, kad geriau butu mano vardu. Bet man nereikia svetimo turto,o pati viena dar neistengsiu nusipirkti, nenoreciau nieko pasisavinti,bet ir nenoriu likti ant ledo.
Na tai reikes labai gerai apsvarstyti ir pasikonsultuoti su teisininku.
Pradzioje norejau pasikonsultuoti neformaliai,nes isties apie teisinius dalykus ne ka nusimanau, o cia tokia situacija... Manau dar ne karta kreipsiuisi forume del patarimo.. smile.gif
Dar karta dekoju!
Ir tau geru ir laimingu Naujuju! newyear.gif
Atsakyti
na man čia jau nebėra ką pridurti thumbup.gif viskas tikrai taip kaip sake sevena.

dar labai geras daiktas yra vedybų sutartis, siūlau tokią būtinai pasirašyt, joje ir aptarsite visus turtinius reikalus. turėsi savo ateities garantą.
Atsakyti
Norejau paklausti jei mes su vyru ir vaiku gyvename kartu su mano mama, ir to buto 1/4 iki vedybu mano asmenine nuosavybe ir 3/4 mamos nuosavybe ir visi perkame buitinius daiktus, kaip reikia tvarkytis popieriuks, kad esant skyryboms butu galima atsirinkti, kur mano su vyru pirkta nuosavybe, o kur mamos nuosavybe, nes juk vyras skyrybu metu gali teigti, kad pvz saldytuva pirko jis, o ne mano mama.. blush-anim-cl.gif
Atsakyti
sunku kažką pasakyt, jei buvo pirkta issimoketinai, tai tada viskas labai paprasta bus gi sutartis, kurioje įrašyta kas pirko, arba jei atsislaityta kortele irgi matosi is kokios sąskaitos ir kieno vardu, na o jei mokėjo grynais, tai nebent gali remtis, tuo, kad čekį turi ji. taip pat liudininkų parodymais.
Atsakyti
QUOTE(hobo @ 2005 01 04, 16:26)
na o jei mokėjo grynais, tai nebent gali remtis, tuo, kad čekį turi ji. taip pat liudininkų parodymais.

mokejo grynais, bet ar uztenka, kad ji tures ceki, juk tokiu atveji ji gali susirinkti ir ne savo cekius. O kas gali buti liudininkais? juk pardavejai tai tikrai neatsimins kas jiems sumokejo. Kaip geriau elgtis, jei mama sugalvotu pirktis kita koki stambesni daikta, bet neissimoketinai o mokant grynais?

Jeigu mama atsiskaitytu kortele, tai jau irodymas, kad daiktas yra jos, ar gali prireikti irodineti dar ka nors, pvz kaip pinigai i korteles saskaita pateko ?

Jei pirktu issimoketinai, turbut but tinkamiausias irodymas, jei dar turetu kvitukus, kad pati mokedavo?
Atsakyti
teisingai mąstai. o kas dėl liudininkų, na tai aišku tu esi liudininkė, be to mama gali pirkti kartu su drauge, giminaičiu ir t.t
o kas dėlto kaip pinigai pateko į sąskaitą, tai net jei reiks įrodyt, tai visai paprasta manu bus gauti banko išrašą.
Atsakyti
Dar vienas patarimas, perkant už grynus pardavėjo prašykite, kad išrašytų PVM sąskaitą-faktūrą, kurioje bus nurodyti mamos duomenys kaip pirkėjo. Sąskaita-faktūra su čekiu yra neblogas įrodymas.
Atsakyti
QUOTE(hobo @ 2005 01 05, 09:41)
o kas dėlto kaip pinigai pateko į sąskaitą, tai net jei reiks įrodyt, tai visai paprasta manu bus gauti banko išrašą.

na tarkim mama pardave namie esanti stambu daikta ir i savo banko saskaita inese pinigus pati, tai turbut gal dar gali tekti irodyti, kad tuos pinigus jai daviau pvz ne as ?
Atsakyti