Įkraunama...
Įkraunama...

Vardų trumpinimas

ar galvojat kaip trumpins jusu vaiko varda ar tiesiog duodat ta varda,nes jis jums grazus?
man tai labai grazus tokie vardai kaip Marija,Kotryna,Margiris...bet jau trumpinimai...Mare, Katre, Margis(isvis kaip suo) blink.gif vien jau del to labai gerai pagalvociau ar duoti toki varda savo vaikui...
Atsakyti
Man nepriimtina, kai vardus trumpina patys tėvai. Kam tada duoti ilgą vardą ir vėliau jį išdarkyti? Man labai patinka, kad mano draugė savo trimetį sūnų vadina Tautvydu (Tautvydėliu), bet ne "Tučiu", kaip kažkada skaičiau Sabonienė savąjį. blink.gif
Atsakyti
Mes specialiai galvojome varda, kad butu trumpas, nes jei ne mes tai kiti mokykloje draugai ar pan. vistiek trumpins. Ir dar esu girdejusi, kad negalima zmogaus vardo trumpinti, nes sutrumpini jo gyvenima g.gif smile.gif
Atsakyti
Pritariu Summer. Jei jau tėvams jų vaikučio vardas per ilgas, tai juk galima išsyk rinkti trumpą. Mano penkiametei nepatinka nei trumpinys, nei mažybinė jos vardo forma. Jei kas taip į ją kreipiasi, išdidžiai pataiso, pasakydama pilną vardą. Beje, kartais pataiso ir tėvus.
Atsakyti
renkant varda deretu apie tai susimastyt... gerai, kai vardo trumpinys priimtinas kaip ir pats vardas (Justinas -- Justas, Jurgita -- Jurga, ir t.t.) pazystu nemazai zmoniu, kurie pilnais vardais saukiami but nemegsta.
bet yra ir priesinga kategorija, kurie neleidzia savo vardu trumpint. manau, zmogus uzaugs -- pats nuspres kaip nori buti saukiamas.
Atsakyti
Kadangi mano varda mokykloje visada visi trumpindavo, tai savo vaikams davem trumpus vardus, kad taip nebutu jiems. Jau pastebejau, kad sunaus mokykloje ir dukters darzelyje vardai yra trumpinami: Eimis, Vykis, Ernis ir pan. O pagal save zinau, kad mokykloje gali klasiokams kiek nori irodineti, kad vardo netrumpintu, jiems dzin smile.gif
Atsakyti
QUOTE (Russne @ 2004 11 23, 10:22)
Jau pastebejau, kad sunaus mokykloje ir dukters darzelyje vardai yra trumpinami: Eimis, Vykis, Ernis ir pan. O pagal save zinau, kad mokykloje gali klasiokams kiek nori irodineti, kad vardo netrumpintu, jiems dzin smile.gif

ne visai dzin. turiu drauge vardu Beatrice. daugeliui labai knieti saukti ja Bete, Betse, ar dar kaip nors kitaip. Bet kaip jinai pati sako, kad nuo vaikystes atsiliepia tik i savo varda toki koks jis yra, ir tie visi sutrumpinti ar iskraipyti variantai jai neprigijo ir neprigis.
Atsakyti
Vaikai jau tokie padarai, kad jie gali ir trumpiausią vardą išdarkyt pvz girdėjau kaip Liną vadina Lince arba Liena, kažkoks absurdas. Dalią vadina Dalka ir t.t. Aišku yra tokių, kurios nekreipia dėmesio kai ją šaukia Juste, nes jinai gi Justina.
Atsakyti
Mano ir mano vyro vardai ilgi,bet niekas pilnu vardu nešaukia.Netgi patys tevai.Todėl padarėm išvadą ir savo atžalėlei nusprendėm parinkti trumpą vardą.O ir pravardes dažniausiai sugalvojamos ilgiems vardams.
Atsakyti
varda rinkdama galvojau apie jo trumpinima,todel stengiaus,kad butu ir grazus,ir sunkiai trumpinamas.bet...teisingai kazkas parase,kad siaip laikais sugeba sutrumpint bet ka,taciau tikiuos,kad musu mazulka ir liks kamile,o ne kuo kitu
Atsakyti
QUOTE(Ramunita @ 2004 11 22, 13:22)
ar galvojat kaip trumpins jusu vaiko varda ar tiesiog duodat ta varda,nes jis jums grazus?
man tai labai grazus tokie vardai kaip Marija,Kotryna,Margiris...bet jau trumpinimai...Mare, Katre, Margis(isvis kaip suo) blink.gif vien jau del to labai gerai pagalvociau ar duoti toki varda savo vaikui...


Mes savo Kotryna buvom pradeje vadinti Kote, o ji pati, kai pradejo kalbeti, save pasivadino Tinia.
Atsakyti
Kai aš vyrui pasiūliau pagalvoti apie berniuko vardą Margiris, tai vyras pralinksmėjo- pasiūlė vaiką Bobiku pavadinti.

Atsakyti