Įkraunama...
Įkraunama...

Kalbėkim lietuviškai

Is karto atsiprasau, kad rasau be lietuvisku rasmenu, mano angliski "Windows" ju tiesiog nepalaiko blush2.gif

Nesu as nei super, nei gryna lietuve, bet... Mielosios, jei jau gyvenat Lietuvoj, Lietuvoj auginat savo vaikus, tai, sakyciau, yra elementarus pagarbos sau ir aplinkiniams nebuvimas, jei nesiteikiat net atkreipti demesio i savo pacias grubiausias kalbos klaidas. Ir cia kalbu net ne apie rasyba, bent jau snekamosios kalbos galima pabandyti nedarkyti...

Man tas posakis "DETI VARDA" visada buvo baisiausiu pasisakymu virsunej, kartu su tokiais perliukais kaip "PRO KAM, PRO KA?", naudojamais vietoj "Apie ka?".

Mielosios, lietuviu kalba labai turtinga, sudetinga, net patiems lietuviams daznai neimanoma ismokti jos visiskai taisyklingai (o galu gale, nemanau, kad kasdieniniam gyvenime to ir reikia), bet... Zinot, bent jau nesipiktinkit, kai kazkas taiso tokias grubias jusu klaidas! Nors, kaip sakant, jeigu yra noro demonstruoti savo auksta kultiiiuuuura... new_russian.gif drinks_cheers.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vilko_kailis: 03 liepos 2011 - 12:12
QUOTE(Vilko_kailis @ 2011 07 03, 14:11)
Is karto atsiprasau, kad rasau be lietuvisku rasmenu, mano angliski "Windows" ju tiesiog nepalaiko blush2.gif

Nesu as nei super, nei gryna lietuve, bet... Mielosios, jei jau gyvenat Lietuvoj, Lietuvoj auginat savo vaikus, tai, sakyciau, yra elementarus pagarbos sau ir aplinkiniams nebuvimas, jei nesiteikiat net atkreipti demesio i savo pacias grubiausias kalbos klaidas. Ir cia kalbu net ne apie rasyba, bent jau snekamosios kalbos galima pabandyti nedarkyti...

Man tas posakis "DETI VARDA" visada buvo baisiausiu pasisakymu virsunej, kartu su tokiais perliukais kaip "PRO KAM, PRO KA?", naudojamais vietoj "Apie ka?".

Mielosios, lietuviu kalba labai turtinga, sudetinga, net patiems lietuviams daznai neimanoma ismokti jos visiskai taisyklingai (o galu gale, nemanau, kad kasdieniniam gyvenime to ir reikia), bet... Zinot, bent jau nesipiktinkit, kai kazkas taiso tokias grubias jusu klaidas! Nors, kaip sakant, jeigu yra noro demonstruoti savo auksta kultiiiuuuura... new_russian.gif  drinks_cheers.gif

drinks_cheers.gif
Papildyta:
QUOTE(Norvide @ 2011 02 09, 12:29)
Labai gera tema  smile.gif . Galėtų būti atskira tema kalbos klaidoms. Tikrai pasiskaityčiau, pasitikrinčiau ar viską žinau.
Aišku nereikia gėdinti ar smerkti tų, kurie daro klaidas nes čia juk ne lituanistų draugija.

Va cia tai gera mintis 4u.gif
Atsakyti
Tik SM susidūriau su pasakymu "dėti vardą", o bet tačiau atrodo, kad šia "zaraza" apsikrėtusi vos ne kiekviena trečia supermamytė. Dieve, dieve, negi tos moteros visai neturi kalbos jausmo ir nesupranta, kaip bjauriai tai skamba???
Atsakyti
QUOTE(akvelinaa @ 2011 04 15, 13:09)
blush2.gif neatkreipiau niekada demesio kas kaip sako  doh.gif


o man visada rėžia ausį. Turėjau labai gerą lietuvių kalbos mokytoją ax.gif
Atsakyti
As siame forume pirma karta pamaciau zodziu jungini 'uzdeti varda', net neisivaizdavau kad taip imanoma pasakyti.. mazdaug kaip ceremonija, uzdeda varda ant vaiko blink.gif

bet cia turbut kaip kai kurie sako 'eiti ant kapu' , nelogiska bet daug kas iprate taip sakyt smile.gif
Atsakyti
Tikrai pritariu.Dar man bjauru kai žmonės sako daeiti vietoj paeiti,dapilti vietoj pripilti.Išvis nesuprantu kam reikalingas tas "da" vietoje normalių lietuvių kalbos priešdėlių.Dar bjauru kai žmonės sako "turėti gerą laiką" ir net nesuvokia kad daro klaidą.Todėl visoms linkiu pasitaisyti ir kalbėti gražia lietuvių kalba. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(mieganti-kate2 @ 2012 04 24, 10:14)
Tikrai pritariu.Dar man bjauru kai žmonės sako daeiti vietoj paeiti,dapilti vietoj pripilti.Išvis nesuprantu kam reikalingas tas "da" vietoje normalių lietuvių kalbos priešdėlių.Dar bjauru kai žmonės sako "turėti gerą laiką" ir net nesuvokia kad daro klaidą.Todėl visoms linkiu pasitaisyti ir kalbėti gražia lietuvių kalba. 4u.gif


butent. lietuviskai rasykime taisyklingai!
kas, jei ne mes, puoseles musu kalba. musu vaikai irgi labai svarbi grandis.
Atsakyti
QUOTE(applejuice @ 2012 04 12, 13:59)
As siame forume pirma karta pamaciau zodziu jungini 'uzdeti varda', net neisivaizdavau kad taip imanoma pasakyti.. mazdaug kaip ceremonija, uzdeda varda ant vaiko  blink.gif

bet cia turbut kaip kai kurie sako 'eiti ant kapu' , nelogiska bet daug kas iprate taip sakyt  smile.gif

Vardo nededu, tačiau "eiti ant kapų" yra tarmybė. Mano krašte (kupiškėnų tarme nuvėjo unt kapų) tik taip ir sako smile.gif Labai gaila, kad tarmė nyksta.
Atsakyti
QUOTE(nutė @ 2012 07 01, 06:03)
Vardo nededu, tačiau "eiti ant kapų" yra tarmybė. Mano krašte (kupiškėnų tarme nuvėjo unt kapų) tik taip ir sako  smile.gif Labai gaila, kad tarmė nyksta.


drinks_cheers.gif vartotina ant kapų:

3. žymint kryptį į kurią nors pusę:Šį vakarą nueik ant kapų Pln.
Atsakyti
QUOTE(Vilmoshka @ 2007 02 19, 11:54)
Supermamos, tikiu, kad esat supermamos, bet norėtųsi, kad būtumėt ir superlietuvės smile.gif
Skaitau forumą ir plaukai šiaušiasi - "uždėti vardą", "dėti vardą" - kas čia per pasakymai?
Vardą galima suteikti, na kraštutiniu atveju duoti, dar geriau - vaiką pavadinti, bet ne dėti!
Ačiū už dėmesį, tikiuosi, tą dėmesį atkreipsite į mano pastabą.
Superlietuvė mama  biggrin.gif

drinks_cheers.gif
Atsakyti
Štai šiandien perskaičiau,kad vardas gali būti ir SUTEIKIAMAS.Skamba gražiai smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Teresiukas @ 2012 11 29, 23:47)
Štai šiandien perskaičiau,kad vardas gali būti ir SUTEIKIAMAS.Skamba gražiai smile.gif


tikrai graziau skamba
Atsakyti