Įkraunama...
Įkraunama...

Skarlatina

Aš pati sirgau,man gal 6metai buvo...dar į mokyklą nėjau.O jau kaip maistas smirdėjo doh.gif dar dabar atsimenu smile.gif sirgau apie savaitę.
Atsakyti
Mano vyresnėlis irgi susirgo skarlatina verysad.gif. Pačioj pradžioj gydytoja įtarė gripą, nes požymių dar nesimatė. Vaikas nieko nevalgė, temperatūra buvo virš 37 laipsnių. Penktadienio vakarą stipriai išbėrė visą kūnelį, bet pamaniau, kad alergija nuo medaus, tai visą savaitgalį gėrė tik vaistus nuo alergijos, gydžiau gerklytę. Įdomu, ar nepavėlavom su antibiotikais, juos tik dabar pradėsim gerti, bet būklė lyg ir neblogėjo, bet ir negerėjo unsure.gif.
Gal ir sutapimas, bet vaikui susirgus ir mane užpuolė baisi angina. Jau kelios dienos jokio gerėjimo. Anksčiau rašė, kad sukėlėjas tas pats, tai ko gero apsikrėčiau verysad.gif.
Atsakyti
QUOTE(katukas @ 2008 01 28, 23:07)
Mano vyresnėlis irgi susirgo skarlatina verysad.gif. Pačioj pradžioj gydytoja įtarė gripą, nes požymių dar nesimatė. Vaikas nieko nevalgė, temperatūra buvo virš 37 laipsnių. Penktadienio vakarą stipriai išbėrė visą kūnelį, bet pamaniau, kad alergija nuo medaus, tai visą savaitgalį gėrė tik vaistus nuo alergijos, gydžiau gerklytę. Įdomu, ar nepavėlavom su antibiotikais, juos tik dabar pradėsim gerti, bet būklė lyg ir neblogėjo, bet ir negerėjo unsure.gif.
  Gal ir sutapimas, bet vaikui susirgus ir mane užpuolė baisi angina. Jau kelios dienos jokio gerėjimo. Anksčiau rašė, kad sukėlėjas tas pats, tai ko gero apsikrėčiau verysad.gif.

na nuo manęs niekas neapsikrėtė,bet ką gali žinoti,juk visos tos ligos mutuoja.
Nuo kūčių angina sirgau visą savaitę...temperatūra iki 40 kilo be antibų neišsiverčiau...užjaučiu tave...
Atsakyti
sveikos,
pas mus grupej viena mergaite susirgo skarlatina, o didziausia virsune ,kad mama atvede ta mergaite i grupe ir dar prisirase jai antibiotikus aukletoju girdyti!!!!
zodziu po 3 dienu mano vaikas nei is sio nei is to pradejo viduriuoti,po to baisiai uzkimo....nezinau ar is paranojos,bet ant liezuvio matau mazus avietinius taskelius unsure.gif ....pas gydytoja vaziuosim rytoj tikiuosi kas nors paaiskes....
Atsakyti
Man tai nesuvokiamas dalykas, kaip sergant skalratina aplamai galima gydytis namuose, o ne infekcinėj ligoninėj, maža to, dar ir į darželį eiti doh.gif Kokie daktarai leidžia tokį gydymo režimą?
Atsakyti
zodziu apsilankem pas gydytoja tai sake pakolkas dar skarlatina nesergam cool.gif ....bet stebeti vaika ....
nesuprantu as tokiu tevu,kurie sergant vaika infekcine liga velka i darzeli...tipo lietuviu bruozas: - ai jau vistiek mano serga...... doh.gif
Atsakyti
mano kukulis skarlatina sirgo gruodžio mėnesį. Vakar vaikui skaudėjo gerklę, pakilo temperatūra. Nuvedu pas gydytoją (ji pasikeitė sausio mėn), apžiūri, pirmas klausimas - skarlatina daržely neserga? doh.gif Sakau - nugi tik ką sirgo. Padarė kraujo tyrimą, kraujas kažką rodė negerai, nutarė, kad reik antibiotikus duot. Sakė, gerklė ryškiai raudona. Greičiausiai pūlingos anginos pradžia, jei skarlatina sirgom anksčiau.
Pareinam namo - nurengiu vaiką - smulkus bėrimas atsiradęs doh.gif Nu viskas kaip pirmą kartą kai sirgom. Skambinu gydytojai, kas gali būt. Ji - gali būti vėl skarlatina doh.gif Nusišaut galima. Visad galvojau, kad skarlatina vienąkart persirgus įgyjamas imunitetas. Paskambinau ir ankstesnei gydytojai, ji irgi patvirtino, kad tikrai gali pasikartot. Pikčiausia, kad ant nosies savaitgalis, gydytojai negalėsiu parodyt nei bėrimo, nei avietinio liežuvio (jei toks pasidarys). Kaip ji po savaitgalio žinos, ar tai skarlatina vis dėlto pasikartojo, ar ne, jei visų požymių nebebus? Susinervinau juodai. Negi vėl tris savaites reiks namie vaiką laikyt?????
Atsakyti
QUOTE(saintlina @ 2008 02 29, 18:22)
Visad galvojau, kad skarlatina vienąkart persirgus įgyjamas imunitetas.

Va va, aš irgi taip galvojau. Pernai pavasarį persirgom. Ir labai sunkiai. Ligoninėj gulėjom. Paskui vos ne iki gyvos mėsos luposi ne tik delniukai, bet ir pėdutės.
Kai prieš kelias savaites darželio grupėje paskelbė skarlatinos karantiną, galvojau, kad mūsų šita zaraza tikrai nebepalies. Kur tau doh.gif Paskutinę karantino dieną vistik susirgom. Gerai tik tiek, kad šį kartą labai lengvai: nebuvo išbėrimo, temperatūra nukrito pirmą dieną po antibiotikų, o ir delniukai vos vos papleiskanojo tik. Gal šiokios tokios įtakos tokiam greitam sveikimui vistik ir turėjo tai, kad jau buvom persisrgę.
Atsakyti
QUOTE(cute @ 2008 02 29, 21:39)
Va va, aš irgi taip galvojau. Pernai pavasarį persirgom. Ir labai sunkiai. Ligoninėj gulėjom.


vargšiukas verysad.gif Betgi pas jus daržely karantinas buvo? Pas mus visas darželis sirgo ir skarlatina, ir vėjaraupias - jokio karantino. Vaikų visam daržely mažiau negu pusė buvo likę, kai kuriose grupėse išvis po kelis vaikus tik - jokio karantino doh.gif
O jums antrą kartą sergant irgi reikėjo tokį patį antibiotikų kursą 'pritaikyt' ir tris savaites namie vaiką laikyt?
Jau mano kukuliui vaistus sugirdyt doh.gif Vienas turi laikyt, kitas supilt. Taip gaila vargšiuko, bet nėr ką daryt. Bandžiau maišyt į gėrimus, bet tie antibiotikai visur jaučiasi. Šiandien tik 'suveikė' su Actimel, išgėrė ir nieko nepajuto. Bet nežinau, ar ilgai čia jis neatsirinks, kad skonis truputį ne tas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo saintlina: 01 kovo 2008 - 19:12
Karantinas skelbiamas tik toje grupėje, kurioje susirgo vaikas. Savaitę laiko. Nesuprantu kaip gali neskelbti. Gydantis pediatras privalo pranešti diagnozę (sanepideminei atrodo ar kažkokiai tai kitai tuos dalykus darželiuose kuruojančiai įstaigai) ir karantinas privalomas.
Gėrėm antibiotikus antrą kartą kaip ir pirmąjį. Tik aš iš kart paprašiau daktarės kad išrašytų tuos pačius, kuriuos gėrėm pirmą kartą. Jie siauresniam ligų spektrui skirti, tai ir vaikas lengviau perneša.
Dėl sugirdymo. Mažąjam kai visai jokiu būdu neįmanoma įsiūlyti, pritraukiu dozę į vienkartinį švirkštą (žinoma be adatos ) ir tiesiai į gerklytę. Visiems mažiau kančių tokiu būdu mirksiukas.gif
Atsakyti
Panos, parasykit kokius antibus geret, labai prasau.
Musu situacija liudnoka tuo, kad buvo neaisku kuo vaikas serga, nes kraujas rode dideli uzdegima. Skyre antibiotika AUGMENTIN (amoksicilinas) kaip plataus spektro. Dabar pradejo luptis odele delniuku ir paduku. Pasiskaicius ligos aprasyma, galiu rimtai tvirtinti, kad vaikas persirgo skarlatina, nes buvo apsinuodijimas, labai raudona gerkle (mane, kad nuo vemimo), po to isbere, bet pamaniau, kad organizma sualergizavo tie apsinuodijimai, gydytoja skyre arbateles... Kreipemes pas pulmonologe, nes labai isdidejo limfmazgiai, paumejo astma. Padare kraujo tyrima, kuris rode uzdegima. Tai vat skyre antibiotikus. Dabar, meldziuosi, kad jie tinkami butu buve...
Atsakyti
QUOTE(lietutis @ 2008 03 03, 07:56)
Panos, parasykit kokius antibus geret, labai prasau.
Musu situacija liudnoka tuo, kad buvo neaisku kuo vaikas serga, nes kraujas rode dideli uzdegima. Skyre antibiotika AUGMENTIN (amoksicilinas) kaip plataus spektro. Dabar pradejo luptis odele delniuku ir paduku. Pasiskaicius ligos aprasyma, galiu rimtai tvirtinti, kad vaikas persirgo skarlatina, nes buvo apsinuodijimas, labai raudona gerkle (mane, kad nuo vemimo), po to isbere, bet pamaniau, kad organizma sualergizavo tie apsinuodijimai, gydytoja skyre arbateles... Kreipemes pas pulmonologe, nes labai isdidejo limfmazgiai, paumejo astma. Padare kraujo tyrima, kuris rode uzdegima. Tai vat skyre antibiotikus. Dabar, meldziuosi, kad jie tinkami butu buve...


lieka tik stebėtis gydytojų neišmanymu g.gif Taigi klasikiniai skarlatinos požymiai, kaip iš vadovėlio blink.gif Kaip jau parašiau į až, mums irgi abu kartus paskirtas amoxiciklinas, taip kad antibiotikai tinkami. Tik kad skarlatinos atveju juos reik gerti 10 dienų. Plius dar papildomi vaistukai nuo alergijos (nepamenu dabar, kokie, reiktų eit paieškot) ir Bifolac žarnyno bakterijoms.
Ir iš namų mums pirmąjį kartą (dabar dar nepatvirtino gydytoja, ar skarlatina, nes nematė nei bėrimo, nei spalvą pakeitusio liežuvio) kategoriškai draudė išeit tris savaites. Dėl to, kad labai baisios komplikacijos. Ir atsėdėjom sąžiningai namie.
Atsakyti