Įkraunama...
Įkraunama...

Celiakija

Laba,

Esu tokioj situacijoj su "pusiau" nustatyta liga. gydytoja diagnozavo "negaliu atmesti celiakijos, bet pilnai patvirtint irgi negaliu". kas man is to jei kruva visokiu simptomu lieka ir gydymui nieko gudraus nesiulo?

Perskaiciau, kad Medicinos diagnostikos centre diagnozuoja naujoviskai pagal krauja.

Gal kas turit sia ligele, ar greit ja diagnozavo ir siaip kaip su ja gyvenasi?
Atsakyti
Iš karto pasakau,kad rašau iš knygos,o ne iš asmeninės patirties.
Šios ligos esmėtongue.gifažeidžiama plonosios žarnos gleivinė ir sutrinka medžiagų įsiurbimas,dėl to pasireiškia įvairi klinika.
Diagnostika sudėtinga,nes labai įvairios ligos klinikinės išraiškos.Diagnozei nustatyti reikia trijų kriterijų:
1.Klinikinių ir biologinių celiakinei ligai būdingų požymių,
2.Celiakinei ligai tinkančių plonosios žarnos gleivinės pokyčių,
3.Klinikinio,biocheminio ir histologinio pagerėjimo nuo begliutenės dietos(negalima valgyti kviečių,rugių,miežių).
Klinikiniai požymiai(gali būt vienas arba visi,arba nei vieno-jei tai asimptomė forma):
1.Virškinimo sistemos pakenkimo simptomai:viduriavimas,pilvo pūtimas,kūno masės mažėjimas,
2.Anemija(mažakraujystė),
3.Hemoraginis bėrimas(tokios mažos mėlynės) ir kraujavimas,
4.Osteomaliacija ir osteoporozė,
5.Neurologinė simptomatika,
6.Minkšti pabrinkimai,
7.Trofiniai odos ir gleivinių pokyčiai(išopėjimai).
Plonosios žarnos pokyčiai:
1.Duodenoskopija(apžiūrima dvylikapirštės žarnos gleivinė):gleivinė lygi,mozaikos išvaizdos,vidurinėje dvylikapirštės žarnos dalyje sumažėjęs gleivinės raukšlių skaičius,jos dantytos.Šios procedūros metu dar galima atlikt biopsiją iš dvlikapirštės žarnos ir ištyrus histologiškai nustatyti būdingus požymius.
2.Rentgenologinis tyrimas(duodama išgert rentgenokontrastinių medžiagų ir po to žarnynas peršviečiamas rentgeno spinduliais):sumažėjęs raukšlių skaičius tuščiojoje žarnoje ir padidėjęs klubinėje.
Imuniniai pokyčiai(nustatomi iš specialių kraujo tyrimų,kuriuos jūs kaip supratau norite daryti):
1.antigliandininiai antikūnai,
2.antiretikulininiai antikūnai,
3.antiendomiziniai antikūnai-šis tyrimas pats tiksliausias iš imuninių tyrimų,
4.antitransgliutaminazės IgA antikūnų titro nustatymas.
Imuniniai tyrimai dažniausiai daromi kaip profilaktinis patikrinimas įtariant celiakinę ligą asmenims su nespecifiniais požymiais,tačiau imuniniai tyrimai gali būt klaidingai teigiami.
taigi reikia atlikti visą kompleksą tyrimų,kad būtų aiški tiksli diagnozė.
Gydymas -griežta begliutenė dieta(jokių patiekalų iš kviečių,rugių ir miežių).
Tikiuosi,kad nors kiek aiškiau pasidarė.
Atsakyti
Labas
Sia liga labai gerai pazystu nes su ja gyvename jau 5 metai. Tiksliau mano dviem dukrelems yra pripazinta si patologija.
Pirmas dalykas nereikia istigasti sios deagnozes, kadangi yra geriau zinoti apie ja , o ne sleptis ir ignoruoti …
Antras dalykas – nera farmakologinio gydymo o tiktai tam tikra dieta (nenaudoti grudu, kvieciu, avizu, rugiu miltu). Jei nori zinoti ka nors smulkiau, as tau galiu atrasyti netgi i privatu pasta.
Del ligos pripazinimo tai siulau kreiptis :
Vilnius Univ. Children’s Hospital Center of Pediatrics,
Santoriskiu-4
LTU-2600 Vilnius
Tel: +370 02 2720 429
Fax:+370 02 27 20 283
e-mail uvaidas@altavista.net
Butinai parasyk siam gydytojui ir jis tau viska detaliai paaiskins ir pasakys kaip tau elgtis del ligos nustatymo.

Labai noreciau kad atrasytum kaip tau sekasi

Rasa
Atsakyti
labai idomus atsakymai.
Man tyrimu tai pridare nemazai, nes simptomai nespeficiniai. tik vat kraujo nebuvo dare, tai maniau, jei grybo medcentras giriasi naujove, gal kas nors pas juos idomaus. bet jei jie klaidingai teigiami buna, tai gaila. bjauriausia ir yra tas nezinojimas.

rasa_sara, man be abejo, butu idomu smulkiau, nes kreiptis i vaiku skyriu, man sakyciau gerokai per velu smile.gif nes po tyrimu, kai isaiskino, kad taip neaisku, tai ir nepatare normaliai. prirase visokiu zarnyna gerinanciu slykstybiu ir, atseit , jei nepadeda, tada meginti dieta.

As tik skirtingus duomenis randu apie tai, kiek ilgai reikia laikytis dietos, kad pasijustu jos poveikis. Gydytoja man nurode apie 3 menesius; medcentro puslapyje vel kitaip raso.
O man jau ir pinigu darosi gaila toms spelionems.

rasa-sara jei i AZ ar viesai, kaip jau iseis bruksteltum savo patyrima apie diagnoze ir apie pacia dieta, nes tu kvieciu sudetyje, net saldainiuose buna; kaip cia tinkamai atsirinkti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo gaika: 02 kovo 2007 - 11:46
nebijok kreiptis i si gydytoja.
as gyvenu Italijoje. Nustacius sia liga mano dukrelems, suzinojau kad si liga yra genetine. Taigi mano mama, seses, ju vaikai kreipesi i si adresa ir vaziavo issitirti visi. ( parasyk e mail tiesiogiai siam gydytojui ir pasitark .Jis vienintelis oficialus gydytojas visoje lietuvoje. Jis yra itrauktas i viso pasaulio celiakijos bendrija. Jam tikrai rupi atrasti zmones, kurie turi sia problema. Ir ne vien tik vaikams).
Kaip zinai , yra daromi tyrimai ANTI tranglutaminasi.Ir jeigu jie teigiami - daromas meginys is dvylikapirstes zarnos.
Is savo patirties, ir kitu zmoniu patirties Italijoje galiu pasakyti kad suaugusiu kraujo tyrimai daznai buna neigiami. Ir liga atskleidziama tik po meginio.
Dar tave perspeju : jokiu budu nepradek is savo mitybos isimti grudu pries darant tyrimus, net turetum padidinti kieki. Tai busi tikra atsakymo risultatais ir jeigu tu turi celiakija ji bus oficialiai tau pripazinta. Mums Italijoje yra skiriama tam tikra suma spec. produktams ( kurie tikrai labai brangiai kainuoja). Ir kiek zinau kazkokia suma skiriama ir Lietuvoje.

Rasa
Atsakyti
QUOTE(rasa_sara @ 2007 03 02, 14:50)
nebijok kreiptis i si gydytoja.
as gyvenu Italijoje. Nustacius sia liga mano dukrelems, suzinojau kad si liga yra genetine. Taigi mano mama, seses, ju vaikai kreipesi i si adresa ir vaziavo issitirti visi. ( parasyk e mail tiesiogiai siam gydytojui ir pasitark .Jis vienintelis oficialus gydytojas visoje lietuvoje. Jis yra itrauktas i viso pasaulio celiakijos bendrija. Jam tikrai rupi atrasti zmones, kurie turi sia problema. Ir ne vien tik vaikams).
Kaip zinai , yra daromi tyrimai ANTI tranglutaminasi.Ir jeigu jie teigiami - daromas meginys is dvylikapirstes zarnos.
Is savo patirties, ir kitu zmoniu patirties Italijoje galiu pasakyti kad suaugusiu kraujo tyrimai daznai buna neigiami. Ir liga atskleidziama tik po meginio.
Dar tave perspeju : jokiu budu nepradek is savo mitybos isimti grudu pries darant tyrimus, net turetum padidinti kieki. Tai busi tikra atsakymo risultatais ir jeigu tu turi celiakija ji bus oficialiai tau pripazinta.  Mums Italijoje yra skiriama tam tikra suma spec. produktams ( kurie tikrai labai brangiai kainuoja). Ir kiek zinau kazkokia suma skiriama ir Lietuvoje.

Rasa



Supratau, gal tada tikrai reikes parasyti, nes siandien pasidariau ta kraujo tyrima ir rezultatai rode norma, bet "ant ribos". Gal butent todel, kad suauges zmogus gydytoja ir dare tik megini is dvylikapirstes be kraujo tyrimu. bet kad po to meginio toks ir buvo neaiskus rezultatas, kad "pozymiu yra, ligos atmesti negaliu, bet pasakyti kad jau reikia dietos irgi negaliu tvirtinti". Atseit pas mus Santariskese daromas dvylikapirštes tyrimas gerai parodo tiktai atrofine ligos forma, o jei dar tik uzdegiminiai procesai, tada ji negali uztikrintai diagnozuoti.
su dieta tai as ir neskubu.

Rasa-sara, gal to gydytojo varda, pavarde dar parasytum, kas ten per "uvaidas"?
dekui iskart
Papildyta:
dar klausimas: o tai kaip su paveldimumu? Sakei tavo dukrytems liga nustatyta. Kokia yra paveldimumo statistika?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo gaika: 02 kovo 2007 - 15:13
gydytojo pavarde Vaidotas Urbonas

Italijos statistika sako kad 1 zmogus is 10 sia liga serga , bet nezino....
tokia ta celiakija paslaptinga.

Kada Italijoje deagnoze buna neaiski yra daromas genetinis kraujo tyrimas.
Kuris parodo ar zmogus turi galimybe sia liga susirgti.

Jeigu gaureliai yra sutrumpeja, genetinis tyrimas rodo palankuma siai ligai, kraujo tyrimas ant ribos - Italijoje pripazystama.
Svarbu: istologinis meginys turi buti tiriamas ekspertu rankomis. Cia Italijoje netgi daugelis ligoniniu nepasitiki vieni kitu rezultatais. Daznai juos siulo perdaryti stipriuose tam skirtuose skyriuose.

iki
Atsakyti
QUOTE(rasa_sara @ 2007 03 02, 17:27)
gydytojo pavarde Vaidotas Urbonas

Italijos statistika sako kad 1 zmogus is 10 sia liga serga , bet nezino....
tokia ta celiakija paslaptinga.

Kada Italijoje deagnoze buna neaiski yra daromas genetinis kraujo tyrimas.
Kuris parodo ar zmogus turi galimybe sia liga susirgti.

Jeigu gaureliai yra sutrumpeja, genetinis tyrimas rodo palankuma siai ligai, kraujo tyrimas ant ribos - Italijoje pripazystama.
Svarbu: istologinis meginys turi buti tiriamas ekspertu rankomis. Cia Italijoje netgi daugelis ligoniniu nepasitiki vieni kitu rezultatais. Daznai juos siulo perdaryti stipriuose tam skirtuose skyriuose.

iki


tikrai dekui uz visa informacija
Atsakyti
Laba diena,

Jeigu dar domina Celiakijos tyrimą atlieka VšĮ MEDICINA PRACTICA. Puslapis internete www.medicinapractica.lt
Atsakyti
o koks gydymas sios ligos g.gif
Atsakyti
QUOTE(lynkute @ 2007 06 18, 12:22)
o koks gydymas sios ligos g.gif

Sveika, as sia liga nesergu, bet turim draugu, kurie ja serga. Vienintelis gydimas - nevalgyti miltiniu produktu nei gaminiu, kuriu sudetyje ju yra. Juos pakeisti ryziais ir t.t.
Atsakyti
laba diena,as ka tik prisijungiau,noreciau susipazinti su mamytem is kauno,kuriu vaikuciai serga celiakija.
Atsakyti