Įkraunama...
Įkraunama...

Celiakija

Sveiki smile.gif
As sia liga nesergu (na nesityriau), taciau dirbu vadybininke laboratorijoje, kurioje atliekami ivairus medicininiai tyrimai. Yra tyrimas skirtas celiakijos ligai diagnozuoti. jo kaina bent jau musu laboratorijoje 31 Lt. yra nustatomi antigenai. Si liga pavojinga tuo, kad ja susergama ne tik vaikysteje (paprastai pastebima, kai vaikus pradedama matinti kosytemis is grudiniu kulturu i kuriu sudeti ieina gliuteinas. Butent gliuteinui yra "alergiski" celiakija sergantys zmones). Sia liga susirgti gali ir suauge, nes pasireiskia ir latentines bukles. Ligos pozymiai yra labai kazdieniski ir daznai atrodo , kad cia nieko tokio, bet is tikro pasekmes gali buti nekokios. Gydymo nera, nes tai genetine liga. Vienintelis budas begliuteinine dieta - vartoti produktus, kuriuose nera gliuteino. Gliuteinas yra kvieciuose, rugiuose, mieziuose. Del avizu yra diskutuojama. Na is tikro si liga Lietuvoje kolkas ignoruojama, tad produktu skirtu siems zmonems beveik nera arba jie neskanus.
(NA jau velu, tad einu miegoti. Jei bus idomu, pabandysiu parasyti kazka daugiau. Siaip nesu gydytoja ir daug pripasakot negalesiu)

Beja kas liecia tyrimus. Tai maza kaina - toli grazu nereiskia kokybes. Tiesa sakant del to prisiregistravau siame portale, nes pamaciau, kad daug kur kalbama apie mazas kainas. Bet ir didele kaina kokybes taip pat neirodo, nes daugybe istaigu antkainius uzsideda ir kartais laaabai didelius. 31 Lt celiakijos tyrimo kaina - tai laboratorijos kaina. pas gydytojus sis tyrimas bus brangesnis ( na suprantama kainuoja kraujo paemimas)
Atsakyti
Beja, kartais sis tyrimas buna klaidingas, nes tyrime is kraujo yra nustatinejami imunoglobulinai A , o yra tokiu zmoniu, kuriems sie imunoglobulinai negaminami. Tokiu atveju reiketu nustatineti imunoglobulinus G. Lietuvoje kolkas nera sio tyrimo, nes apskritai celiakijos tyrimas yra labai retai daromas. Zmones tiesiog sia liga nesidomi ir paprastai yra ieskomos kitos ligos, kol galu gale nustatoma celiakija.
Pradejus laikytis dietos, po kurio laiko padarius celiakijos tyrima is kraujo, tyirmo atsakymai tampa normoje. Tai reiskias, kad dieta yra veiksminga.
Kaip jau mineta, dietos reikia laikytis visada.
Kilus problemu taip pat galite kreiptis ir i gydytoja Edita Kazenaite (Santariskes).
Atkreipkite demesi, kad sia liga serga ne tik vaikai. Ji gali pasireiksti ir suaugusiems zmonems. Tiesiog buna sios ligos latentines bukles ir puse gyvenimo galima nugyventi nejauciant jokiu pozymiu.
Na daugiau nebezn ka parasyt smile.gif jei idomu klauskite, pabandysiu issiaiskinti. O siaip, jei turite itarima, butinai pasitikrinkite, nes ignoruojant sia liga galite susirgiti zarnyno veziu ir kitomis ligomis, nes del plonojo zarnyno pazeidimo (pazeidzia gaurelius, kuriais visos medziagos patenka i musu organizma) yra nepasisavinamos ivairios maisto medziagos ir kyla ivairiu porblemu pvz. anemija.
Atsakyti
QUOTE(Kudute @ 2007 12 12, 00:31)
Sveiki smile.gif
As sia liga nesergu (na nesityriau), taciau dirbu vadybininke laboratorijoje, kurioje atliekami ivairus medicininiai tyrimai.


o tai kokiam centre dirbi?

Apskritai kraujas siam tyrimui imamas is pirstuko, ar venos?

musu maziui viskas buvo gerai iki 9 menesiu, na, siek tiek pabere pavasari, dabar issiaiskinom, kad gali buti paveldejes sienlige... bet kad jis nepriauga svorio, jau kelis menesius viduriuoja, nepadeda ir gerosios bakterijos, nors tyrimai ismatu nera blogi, tik rodo nedideli uzdegima... sako, gal zarnynas suerzintas del alergijos, tik kad niekaip neatrandam nuo ko, o tik vakar perskaiciau apie celiakija.

sunku pasakyti ar tai gali buti ji, nes nuo 9 menesio daug ka vaikas pradejo valgyti kitaip, bet musu viduriavimo pradzia kaip tik sutapo su duonos gaminiu atsiradimu valgiarastyje. musu ishrankiukui tai vienas is megstamiausiu produktu. o pries tai juk vartojom vaikiskas kosytes, kurios be gliuteno, duoniukus be gliuteno...

bijau pasirodyti paranojiska, bet gal geriau is karto issitirti ir buti ramiems, nei gyventi su itarimais?
Atsakyti
Laba diena,
mano dukrytė irgi serga celiakija. Diagnozę nustatė tik gruodį, tad dar mokomės su ja gyventi. Kažkaip netyčia suradom parduotuvės su produktais be gliuteno, tai labai apsidžiaugėm. Norėčiau pasiteirauti mamyčių, gal kuri žino ar Lietuvoj vaikučiams sergantiem celiakija yra kokios kompensacijos maistui ar pan. Šitos informacijos ieškom jau kurį laiką, bet nesekmingai. Jei kuri galėtų parašyti į asmeninį meilą, būčiau labai dekinga, nes namie neturim internete ir nevisada galiu sekti temą.

Tiesiog pabandykite pasilaikyti kelias dienas dietos ir pamatysit ar yra rezultatas. Mums rezultatas buvo po 1 dienos dietos, o daryti skausminga gan vaikui tyrima su narkoze, neturint tvirto pagrindo manyti, kad tai celiakija, nepatarciau - vaikucio gaila.
[/quote]
Atsakyti
Laba diena. Perskaičiau visų komentraus, bet neradau nė vieno apie tai, kuom pasireiškė celiakija? Mano mažiukui 7 mėn., per 7-ą mėn. svorio ir ūgio nepriaugo visiškai, yra irzlus, naktim miega blogai,verkia, sudirgęs, tuštinasi kietokais viduriais su pilkomis spalvomis, kartais kakutyje buna daug mažų baltų taškiukų-manau, kad tai nesuvirškintų riebalų dalys. Pastebėjau,kad keletą kartų vėmė nežinia nuo ko ir kartais tuštinasi gausiai tiek kietomis išmatomis tiek skystesnėmis. Valgome šias grūdų košes- Milupos avižų, 7-ių grūdų košes, ryžių, grikių, sorų. Daugiau jokių neduodu. Kukurūzų netinka, viduriuoja. Pastaruoju metu pastoviai yra išbertas veidukas, t.y. skruostukai smulkiais spuogeliais, kartais su baltomis jų viršūnėlėmis. Tai gali buti ir nuo to, kad esam alergiški laktozei ir karvės pieno baltymas, tad galėjo netikti veršiena, kurią valgėm.
Kažkaip negera nuojauta, kad gali buti celiakijos požymiai. Pediatrė jokių tyrimų neatliko. Svorio per 1 sav. numetė 200g.
Parašykit mamos, kurių vaikučiai serga kuom viskas pasireiškė? Ar buvo panašių simptomų? verysad.gif
Atsakyti
Aš taip pat noriu prisijungti prie mamayčių kurios augina vaikus sergančius celiakija.
Norėčiau kad išsamiau parašytumėte, kaip ši liga pasireiškė jusų vaikams, dar prieš visus tyrimus?
Klausiu nes mano mažiukui yar problemų su virškinimu dar kolks neaišku kas yra, bet be bakterijų pradedame dažnai kakoti, kakutis negražus, kai tik darome kakučio tyrimą tai randa krakmolo, riebalų dar rūgščių, vienu žodžiu esu nežinioj verysad.gif gyvenam uostamiesty, tyrimus daro tik Kaunas, VilNIUS.

PRAŠAU MAMYTES PASIDALINTI PATIRTIMI GAL NORS KIEK PALENGVĖTŲ unsure.gif
Atsakyti
Laba diena smile.gif
Neesu mama, vaikuciu neturiu, bet uzisregistravau, kadangi perksiaciau jusu pokalbius apie sia liga. Man si liga diagnozuota pries 7 metus, dabar man 22. Perejau ilga kelia, teko net namu mokyma pasiimti vienus metus kol man ja nustate ir kol pasitvirtino, kad daktarai teisus. Galiu pasakyti tiek, kad laikantis dietos buna viskas gerai, taciau prasilaikius grieztos dietos 2 metus, pradejau gerai jaustis ir vel pradejau viska valgyti: batona, duona, sausainius ir panasiai. Informacijos apie sia liga buvo mazai ir nesukau sau galvos. Dabar vel grieztai laikausi sios dietos, kadangi sveikata greitai ir per trumpa laikotarpi pablogejo ir tiesa ta, kad taip tures buti visa gyvenima, jeigu noresiu normaliai jaustis.
Net nezinau ka papasakoti. Niu ligos pozymiai yra mazdaug tokie: viduriavimas, mieguistumas, silpnumas. Jeigu liga jau yra siek tiek pazengus, kaip buvo mano atveju skauda kairi sona, apacioje. Aisku mazas vaikas to pasakyti negali, bet vyresnis gali skustis gana daznu tokiu skausmu. Nesilaikant dietos skausmas dideja, taip pat ilgeja miego valandos ir nuovargis. Taip pat reikia sekti hemoglobino kieki kraujyje, kadangi butent del jo nukritimo mane pardejo tirti. Diagnozavo mazakraujyste, geriau tabeletes, kurios padejo tik tuo metu kai jas geriu, tik nustoju ir kraujas krenta. Taigi negydoma celiakija (gliutenine entoropatija) gali sukelti anemija, gelezies trukuma ir dar blogiau.
Tai tiek, jei kuom nors galiu patarti drasiai klauskit smile.gif
O as noreciau suzinoti gal kas zinot ar yra Kaune tokia be gliuteniu produktu parduotuve? nes kolkas tokia radau tik vilniuje: http://www.vitamin.l...r_produktai.pdf
Siaip, per toki laika, jau zinau ka reikia valgyti, ko ne, turiu savo pateikalus ir pan. Bet butu idomu nusipirkti kazka naujo, nors kainos ten tai kaip ir nemazos g.gif
Tai tiek smile.gif
Atsakyti
Mane siunčia tirtis dėl šios ligos. Paskaitinėjau internete, pas mane yra beveik visi išvardinti celiakijos simptomai.... Žiūrėsim, ką tyrimas pasakys. unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(miladze @ 2008 02 24, 12:32)
Laba diena. Perskaičiau visų komentraus, bet neradau nė vieno apie tai, kuom pasireiškė celiakija? Mano mažiukui 7 mėn., per 7-ą mėn. svorio ir ūgio nepriaugo visiškai, yra irzlus, naktim miega blogai,verkia, sudirgęs, tuštinasi kietokais viduriais su pilkomis spalvomis, kartais kakutyje buna daug mažų baltų taškiukų-manau, kad tai nesuvirškintų riebalų dalys. Pastebėjau,kad keletą kartų vėmė nežinia nuo ko ir kartais tuštinasi gausiai tiek kietomis išmatomis tiek skystesnėmis. Valgome šias grūdų košes- Milupos avižų, 7-ių grūdų košes, ryžių, grikių, sorų. Daugiau jokių neduodu. Kukurūzų netinka, viduriuoja. Pastaruoju metu pastoviai yra išbertas veidukas, t.y. skruostukai smulkiais spuogeliais, kartais su baltomis jų viršūnėlėmis. Tai gali buti ir nuo to, kad esam alergiški laktozei ir karvės pieno baltymas, tad galėjo netikti veršiena, kurią valgėm.
  Kažkaip negera nuojauta, kad gali buti celiakijos požymiai. Pediatrė jokių tyrimų neatliko. Svorio per 1 sav. numetė 200g.
  Parašykit mamos, kurių vaikučiai serga kuom viskas pasireiškė? Ar buvo panašių simptomų? verysad.gif


Na mano vaikui yra įtarimų dėl šios ligos, nes nepriauga svorio jau 4 menesius, na ir prastai valgo kas be ko, ir dar gan daznai tustinasi.
Miladza - vaiko irzlumas, nemiga naktimis neturetu buti susije su sia liga, nes tokie yra dauguma vaiku iki 2 metu. Manau jums tikslinga butu pasitarti su savo pediatru ir paprasyti paskirti kraujo tyrimus. Gal tiesiog alergija yra dar kazkokiems produktams?
P.s. man atrodo kad 7 grudu koseje yra gliuteno turinciu grudu, tai gal jos kuriam laikui reiktu atsisakyti, jei itari sia liga? Nors visgi labai rekomenduoju pasikalbeti su gydytoja, nes labai drasiai gali buti kad cia gal kokia infekcija zarnyne, ar gal koks kirmunukas (maziems vaikams daznai buna,nes jie megsta zemes ragauti). Ir tik tada nerimauk. O svorio praradimas per savaite, tai dar nerodiklis.
Atsakyti
Kaip bebutu liudna, bet ir mano dukrytei paimtas kraujo tyrimas , dabar laukiame rezultatu verysad.gif

Niekados nieko tokio blogo neitariau ir nepastebejau, apart to, kad mums labai prastai auga svoris... (o gime didele 4kg.)Beje, dar kakuti daro 3-4k. dienoje (bet nei viduriuoja, nei uzkieteja)
Jai 2m.7men. o sveria nevalgiusi ryte 12kg.200gr., kai pavalgo 12kg. 500gr.

Jauciu, kad su tuo svoriu cia kazkas ne taip, bet jei si liga ir nepasitvirtintu, vistiek kazkame turetu buti priezastis unsure.gif

O labiausiai mane baugina tai, kad vaika reiks leisti i darzeli, kas gi ten "zaidzia" (ir ar is vis yra tokiu darzeliu kur ziuri dietini maista serganciajam) su tokiom dietom doh.gif
Atsakyti
Esam labai laimingi, nes mums nepasitvirtino si liga thumbup.gif
Atsakyti
Sveikos dar karteli smile.gif
Kadangi rasiau net pries du metus, pridesiu tokia info, kurios kazkada nebuvo (nors jau aisku turbut daugelis zino ax.gif ).

Jeigu kyla itarimas del celiakijos, tiesiog nueikit i poliklinika ir pasidarykit celiakijos tyrima ir bus aisku. Kazkada sito tyrimo net nebuvo, todel buvo daug sunkiau issiaskinti

As tyrima darausi Silainiu poliklinikoj, 3 aukstas, po desne, laboratorija. Uzeinat ir pasakot, kad norit tyrimo del celiakijos. Kaina apie 40 Lt. atsakymas mazdaug po 3-4 dienu. Krauja ima is venos. nezinau tik kaip vaikuciam, ar daro si tyrima, ir kaip ji daro g.gif bet kam reikia galite be problemu pasidometi.

tai tiek siam kartu smile.gif visom sekmes ir stiprybes smile.gif
Atsakyti