Įkraunama...
Įkraunama...

Naminiai pyragai-2

QUOTE(olé @ 2005 07 24, 11:06)
LENGVAS, SVEIKAS IR SKANUS OBUOLIŲ PYRAGAS
tai mano mėgstamiausias pyragas. jam nereikia nei miltų, nei kiaušinių, nei grietinės, nei riebalų (tik kruopelės sviesto skardelei patept). atsiprašau, kad nepateiksiu tikslaus produktų kiekio, nes viską darau iš akies.

reikės:
maždaug 5 vidutinio dydžio obuolių,
maždaug 2 stiklinių manų (galima trečdalį jų pakeisti sėlenom),
tirštesnio jogurto apie pusę litro (aš pilu "Labas rytas" persikinį),
šiek tiek paprasto cukraus (aš dedu ne daugiau 3 šaukštų. jei kas mėgstat saldžiai, reikės daugiau),
vanilinio cukraus,
šiek tiek razinų (galima dar saujelę riešutų, o vietoj razinų - datulių ar figų), cinamono, kardamono
kokoso drožlių ar migdolų plokštelių pyrago viršui pabarstyt (nebūtinai)
sviesto ar margarino skardelei patept ir džiūvėsėlių jai pabarstyt


į sviestu pateptą ir džiūvėsėliais pabarstytą skardelę dedu gana plonom skiltelėm supjaustytus obuolius (neluptus) taip, kad visas skardelės dugnas jais pasidengtų (gražiai dėliot nebūtina), o šiaip galima ir daugiau, man tai skanu, kai pyrage daug vaisių ir mažai pyrago. obuolius pabarstau cinamonu ir kardamonu, razinom, riešutais. tada ant obuolių sluoksnio pilu sluoksnį manų, sumaišytų su cukrum, vaniliniu cukrum ir sėlenom (jei jas naudosit). manus reikia pilti tolygiai. jų reikia tiek, kad obuoliai pasidengtu nelabai storu sluoksneliu (jei supilsit tiek, kad paviršius bus lygus ir nesimatys obuolių kauburėlių, gali išeit per sausas pyragas). tada ant manų sluoksnio reikia nestoru sluoksniu išspausti jogurtą. galima jogurto sluoksnį pabarstyti kokoso drožlėm ar migdolų plokštelėm (tada riešutų į patį pyragą nededu). kiek laiko keps, priklauso nuo to, kokio aukščio pyragas ir kokia jūsų orkaitė, tai tiksliai negaliu pasakyt, bet labai apytikriai būtų maždaug 200 C apie 40 min.
kai viršus ima ruduoti, atsignybkit mažą gabaliuką ir paragaukit, ar obuoliai suminkštėjo. jei dar ne, reiktų pridengti viršų folija, kol iškeps. išėmus iš orkaitės palaukit kokias 5 min. ir jau galima pjaustyti.

nenustebkit, kad nereikia sluoksnių maišyt - kepant manai sudrėks nuo obuolių ir jogurto. turiu perspėt, kad kol išmokau, kiek visko maždaug reikia dėt, keliskart pyragas išėjo per šlapias ar per sausas. bet jau kai įsivažiavau, pavyksta visuomet ir labai skanus ax.gif

šį pyragą kepdavo mano draugė, bet aš sugalvojau jį padaryt sveikesnį ir mažiau kaloringą. originalus receptas buvo toks - obuolių sluoksnis, tada sluoksnis sumaišytų lygiom dalim manų, miltų ir cukraus (per saldus išeidavo...), o ant viršaus - grietinės sluoksnis (reikia didelio indelio 30%).

galima eksperimentuoti - vietoj obuolių dėti konservuotų persikų (tada reikės mažiau cukraus), išbandyti įvairius jogurtus. aš daug jų išbandžiau ir priėjau išvadą, kad skysti jogurtai čia nelabai tinka, todėl ir naudoju "Labas rytas" jogurtą, nors šiaip jo nemėgstu. prie obuolių labiausiai dera persikinis ar bananinis jogurtas.

skaniausias karštas su trupučiu vanilinių ar kitų baltų ledų

skanaus!  essen.gif


keletas patobulinimų:
skardelės nebetepu sviestu ir nebebarstau džiūvėsėliais, o tiesiog iškloju kepimo popierium;
dabar sėlenas dedu pusiau su manais;
o sudėjus obuolių skilteles į skardelę, palaistau jas keliais šaukštais tirpinto medaus - daug skanesni ir kvapnesni būna.
Atsakyti
QUOTE(manyte @ 2005 01 18, 09:30)
Štai jis. Aš užsirašiau. Skanaus :

1 stikline miltu,
1 stikline manu,
1 stikline cukraus,
1,5 sauksteli kepimo milteliu.
Viska sumaisyti.
I kita dubeni 5 didelius obuolius sutarkuoti burokine tarka, prideti cukraus, ....  rolleyes.gif

Dėl šito pyrago turiu klausimuką. Tokį receptą turiu seniai,kepiau aš jį keletą kartų,man labai patiko.Bet kartą receptą perskaičiau įdėmiai ir ten paršyta ne manų kruopos,o manų košė,tai pabandžiau padaryt su manų koše,taip pat buvo skanu.Bet vat ir kalusimas tai mamai kuri paskelbė receptuką.Ar tikrai manų krupas dėti ar manų košę,kaip ten ištikrųjų tam receptuke? g.gif Su biriais manais man skaniau,tik obuolių negailėkit,kitaip pyragas gali nepavykti smile.gif
Atsakyti
QUOTE(mami-papi @ 2005 07 26, 14:18)
Mergytes,koki pyraga vakar kepiau!tai bent skanumelis!apsirijau iki soties!niam niam  thumbup.gif verta pabandyt.!koks purus ir minkstas! gal kas jau ir bandet,bet receptuka parasau..
                                             
                                          KEKSAS
                        200GR MARGARINO ARBA SVIESTO
                        2 KIAUSINIAI
                        150GR CUKRAUS
                        200GR GRIETINES...
                       


Aš irgi nutariau išbandyt šitą keksą.Skanu ir greitai. O prie pyrago padariau pieno kokteilį,tai išvis skanumėlis. Pyragų receptų daug žinau ir stengiuos jų kuo daugiau išbandyt smile.gif labai mėgstu pyragus biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Marzde @ 2005 11 08, 23:42)
Dėl šito pyrago turiu klausimuką. Tokį receptą turiu seniai,kepiau aš jį keletą kartų,man labai patiko.Bet kartą receptą perskaičiau įdėmiai ir ten paršyta ne manų kruopos,o manų košė,tai pabandžiau padaryt su manų koše,taip pat buvo skanu.Bet vat ir kalusimas tai mamai kuri paskelbė receptuką.Ar tikrai manų krupas dėti ar manų košę,kaip ten ištikrųjų tam receptuke?  g.gif  Su biriais manais man skaniau,tik obuolių negailėkit,kitaip pyragas gali nepavykti  smile.gif

aš kepu tokį patį tik vietoj manų imu džiuvėsėlius ir šiek tiek mažiau cukraus, nes jie ir taip saldūs. Kepiau ir su manais, bet su džiuvėsėliais skaniau gaunasi - įvertino visi kas ragavo smile.gif Diskusija apie šį pyraga buvo kažkur šitoje temoje anksčiau iš ten aš ir traukiau visas versijas ax.gif Jis buvo vadintas "pyragu iš baro prie parlamento"
Atsakyti
Skanus ir greitas pyragas:
1 šaukštas grietinės
600g.miltų
175g. cukraus pudros
3 kiaušiniai
500g uogienės( skaniausia su obuoliais ar avietėm)
400g margarino EVE
žiupsnelis druskos

Eiga:
Miltus ,druska ir cukraus pudra išmaišome, padarome viduryje duobute,įmušame 2 kiaušinius, sutarkuojame margarina (burokine tarka) ir išminkome.Tešlą padedame į šaldytuvą 30 min.
Po 30 min.tešlą padaliname į dvi dalis.1-ą iškočiojame ir dedame i skarda tik labai lengvai pabarstytą miltais.SDudedame ant viršaus uogienę (gali būti kelios skirtingų rūšių uogienės).Iškočiojame likusią dali tešlos,supjaustom juostelėm ir padengiam pyrago virsš (kryžiuojam langeliais).
1 kiašinį ir šaukštą grietinės išplakame ir aptepame pyrago viršų.
Orkaitę įkaitiname iki 185 laipsniu ir kepame apie 40 min.
Skanaus!

Pabandykit,tikrai paprasata ir skanu.


Atsakyti



Bananų desertas

Jums prireiks:
• 4 bananų
• 4 šaukštelių cukraus
• 2 didelių apelsinų sulčių
• ½ vanilės lazdelių
• 8 šaukštelių nesūdyto sviesto

Gaminimas:
Apelsinų sultis pavirti kartu su cukrumi, vanilės lazdele ir sviestu. Paimti keturis aliuminio folijos lapus (dvigubus) ir ant kiekvieno jų padėti po bananą. Sulenkti foliją kaip valtį ir padalinti sirupą į kiekvieną “valtelę”. Supakuoti kiekvieną ir kepti karštoje kepsninėje 5-10 minučių. Bananai turi stipriai įkaisti. Patiekti iškarto, geriausia su vaniliniais ledais
Atsakyti


Mandarinų pyragėliai

Jums prireiks:
• 20-25 vnt.
• 125 g svies-to ar mar-ga-ri-no
• 100 g cuk-raus
• 4 kiaušiniai
• 200 g mil-tų
• 1 šaukš-tas ke-pi-mo mil-te-lių
• 5 šaukštai kakavos
• 1 šaukštelis romo (nebūtinai)
• Kremui:
• 500-600 g konservuotų mandarinų
• 400 ml kefyro
• 100 g cukraus
• 150-200 ml grietinėlės
• 2-3 šaukštai išbrinkinto ir ištirpinto želatino

Gaminimas:
Minkštą sviestą ar margariną išsukti su cukrumi ir kiaušiniais iki vientisos masės. Suberti kakavą, miltus ir kepimo miltelius, gerai sumaišyti. Tešlą sukrėsti į skardą, išklotą sviestiniu popieriumi, ir išlyginti 1 cm storiu. Kepti 180° C temp. apie 25 min. Kremui kefyrą suplakti su cukrumi ir 3 šaukštais mandarinų sulčių, supilti želatiną ir sukrėsti iki standžių putų išplaktą grietinėlę, viską gerai išmaišyti. Mandarinus supilti į kiaurasamtį ir nuvarvinti. Dalį mandarinų palikti papuošimui, kitus sudėti į kremą. Ant iškepto ir atšaldyto pyrago lygiu sluoksniu paskleisti kremą ir dėti į šaldytuvą 2-4 val. Išėmus iš šaldytuvo, pyragą supjaustyti nedideliais keturkampiais ir papuošti mandarinų skiltelėmis. Kad geriau pjaustytųsi, pyragą pjauti peiliu, pamirkytu karštame vandenyje
Atsakyti









Aguonų vyniotinis

Jums prireiks:
• Tešlai:
• 500 g miltų
• 30 g mielių
• 70 g cukraus
• 1/8 l šilto pieno
• 50 g kapotų migdolų riešutų
• 100 g kambario temperatūros minkšto sviesto
• 1 kiaušinio
• citrinų esencijos
• saujelės miltų stalo pabarstymui
• Įdarui:
• 200 g nuplikytų ir sumaltų aguonų
• 100 g cukraus
• 50 g vaisių cukatų
• 50 g rome ar konjake pamirkytų razinų
• 1 džiūvėsio
• 1 kiaušinio
• Glajui:
• 0,5 kiaušinio baltymų
• 0,5 stiklinės miltinio cukraus
• Papuošimui:
• 10 kapotų pistacijų ar lazdyno riešutų





Gaminimas:
Iš tešlai skirtų produktų suminkykite mielinę tešlą, palikite kilti, kol tūris padvigubės. Pakilusią tešlą gerai perminkykite, kad išeitų oras. Įdarui sumaišykite aguonas, cukrų, susmulkintas vaisių cukatas, razinas, tarkuotą džiūvėsį bei kiaušinį (jei didelis, dėkite 1/2). Iškočiokite iš tešlos stačiakampį tešlos lakštą ir užtepkite įdarą. Kraštus palikite tuščius.
Suvyniokite vyniotinį, pradėdami nuo ilgesnės kraštinės. Galus šiek tiek užlenkite.
Vyniotinį padėkite ant skardos, išklotos sviestiniu popieriumi, uždenkite skepetaite ir palaikykite 15-25 min., kad iškiltų. Prieš kepdami labai aštriu peiliu keletą kartų įpjaukite įstrižai.
Viršų patepkite kiaušinio plakiniu. Kepkite 40-45 min. 200ºC temperatūroje. Praėjus 20 min., temperatūrą sumažinkite iki 185ºC. Iškepusį ir atvėsusį vyniotinį apliekite cukriniu glajumi bei apibarstykite smulkintais riešutais.
Atsakyti
Greitas ir skanus VARŠKĖS PYRAGAS

Trupininė tešla;

1-kiaušinio trynys,5šaukštai cukraus,10šaukštų miltų,
1šaukštelis sodos ,užgesintos actu.150 sviesto pašidyti
ir uzpilti ant produktų.

Įdaro tešla :

3pakeliai varskes,8-10šaukstų cukraus,1-2 šaukstai manų,
1stiklinė razinu,4 kiausinio tryniai išplakti ,ir visa masę gerai
išmaisyti ,po to išplakti 5 kiausinio baltymus užpilti ant įdaro,
lengvai permaisyti.

Trupininę tešlą padalijam į dvi dalis.Keptuvę ištepam sviestu
arba dedam kepimo popierių.1 trupinines tešlos dalį sudedam į
keptuvę uždedam įdaro masę,2 trupinines tešlos dalį uždedam
ant viršaus (uztarkuojam)kepti 30-40min. Išimti iš skardos
atšąldytą.


Paruošimas trunka apie 15-20 min.Trapus ir greitai suvalgomas pyragas:))
Skanaus
Atsakyti
Dacor, o to varškės pyrago pirmas tešlos sluoksnis ant skardos turi būti sutrupinamas, ar iškočiotas ir įtiestas g.gif ? Kažkaip pasimečiau.
Atsakyti
Tesla gaunasi trapi,tiesiog kaip trupinukus isbarstyti skardoje.
Teslos gaunasi nedaug ,jei skarda didele reiketu dvieju porciju.As kepu
viena porcija kepimo formoj mazdaug 40x24 cm.dydzio
Atsakyti
QUOTE(Dacor @ 2005 11 10, 15:53)
Greitas ir skanus VARŠKĖS PYRAGAS

Trupininė tešla;

1-kiaušinio trynys,5šaukštai cukraus,10šaukštų miltų,
1šaukštelis sodos ,užgesintos actu.150 sviesto pašidyti
ir uzpilti ant produktų.

Įdaro tešla :

3pakeliai varskes,8-10šaukstų cukraus,1-2 šaukstai manų,
1stiklinė razinu,4 kiausinio tryniai išplakti ,ir visa masę gerai
išmaisyti ,po to išplakti 5 kiausinio baltymus užpilti ant įdaro,
lengvai permaisyti.

Trupininę tešlą padalijam į dvi dalis.Keptuvę ištepam sviestu
arba dedam kepimo popierių.1 trupinines tešlos dalį sudedam į
keptuvę uždedam įdaro masę,2 trupinines tešlos dalį uždedam
ant viršaus (uztarkuojam)kepti 30-40min. Išimti iš skardos
atšąldytą.
Paruošimas trunka apie 15-20 min.Trapus ir greitai suvalgomas pyragas:))
Skanaus

kepiau savaitgalį šį pyragą. Liuks thumbup.gif Sukirtom ir liko tik geri prisiminimai biggrin.gif
Aš tešlą padariusi padalinau ją į dvi dalis, vieną išklojau ant skardos dugno (tiesiog paprastai pirstais spaudydama išlyginau), o kitą bent trumpam, kol tryniau varškę, įdėjau į šaldytuvą, tai ant varškės sluoksnio visai neblogai užsitarkavo.
Atsakyti