Papasakosiu mūsų istoriją.
Dukrytei 1,5 m. hemaglobinas buvo 107. Pusę metų gėreme hemofer, dabar hemoglobino rodiklis apie 140!!! Bet.. mūsų vidutinis eritrocitų tūris mažas - 69 fl. Jis praktiškai nepasikeitė per visą pusmetį kai gėrėme hemofer..
Jau galvojau, kad pas mus kokios tai kraujo ligos užpuolė, bet mano sesuo taip pat turi 3 mėn. jaunesnį sūnelį - sutapimas ar ne, bet ir jos sūneliui lygiai tos pačios bėdos - mažas eritrocitų tūris, ir jis nekyla geriant hemofer..
Abiejų mūsų vaikai priauga svorio normaliai, yra guvūs, normaliai vystosi, viską valgo..
Pradėjau pati ieškoti priežasčių ir radau vieną sutapimą - mes abi su seserimi savo vaikučius nuo gimimo maitiname krūtimi. Nuo 6 mėnesių vaikučiai buvo primaitinami, o nuo 1 m. valgo viską. Visiškai supykau, kai seseriai kraujo ligų gydytoja pareiškė, kad ji turėtų baigti sūnų maitinti krūtimi, neva, tokio amžiaus vaikui (1,5 m.) mamos pienas per "skystas", reikia kažko "rimtesnio" - t.y. mišinio.
Tai kaip čia yra? Ar visi žindomi vaikučiai yra ligoniai

? Galbūt gydytojai vertindami mūsų vaikučių kraują remiasi skalėmis tų, kurie maitinami mišiniais?
Galbūt yra mamyčių, kurios irgi maitina savo pienu 2 m vaikučius ir, ar tokių "bėdų" joms nepasitaikė? Būčiau dėkinga už komentarus