Įkraunama...
Įkraunama...

Saulės kolektoriai ir baterijos

QUOTE(kurmis666 @ 2008 05 15, 23:44)
Pasipasakok kaip sekasi pirkti saules kolektorius. t.y. ar parsivezei ka nors? butu idomu gyvai paciupineti. visgi linksta sirdis prie sitos sistemos.
Papildyta:
p.s. cia kalbam apie saules kolektorius vandeniui sildyti ar elektrai gaminti?


kalba buvo apie vandens pašildymą.
Parsivežiau 7 kvadratus vakuminių, dabar galvą suku kaip ant sienos pakabinti (ten pietūs), kad normaliai laikytų, nes pas mane ytongas, ant jo polistirolas.... o ankerių per sieną kiaurai taip nesinori sukti. paleidinėsiu tikriausiai tik rudeniop, tikiuos iki to laiko vidų susitvarkyti. Tada ir apie efektyvumą galima bus padiskutuoti, bet šiaip aš optimistas šiuo atžvilgiu.
Atsakyti
QUOTE(ARVYDUX @ 2008 05 16, 01:01)
kalba buvo apie vandens pašildymą.
Parsivežiau 7 kvadratus vakuminių, dabar galvą suku kaip ant sienos pakabinti (ten pietūs), kad normaliai laikytų, nes pas mane ytongas, ant jo polistirolas.... o ankerių per sieną kiaurai taip nesinori sukti. paleidinėsiu tikriausiai tik rudeniop, tikiuos iki to laiko vidų susitvarkyti. Tada ir apie efektyvumą galima bus padiskutuoti, bet šiaip aš optimistas šiuo atžvilgiu.

Įdomu kas tai per daiktas. Kokios nors foto ar nuorodos negali įmesti? unsure.gif kodėl juos reik prie sienos sukti? ant stogo montuot neišeina? unsure.gif
Atsakyti
ARVYDUX, o ko konkrečiai reiktų pilnai sistemai vandeniui šildyt? Ar ten iškarto komplektus parduoda, ar iš gabalų komplektuotis reiktų?

T.y. Ar pvz. čia jau visa sistema, ar dar kažko reikia:
Kolektorius
KOlektorius1
Kolektorius3
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Endendu: 16 gegužės 2008 - 12:58
ant stogo kabinti išeina, tik manuoju atveju efektyviau ant sienos.

šiaip sistemai reiktų kolektorių, valdymo bloko su davikliais, siurblio bloko (dažnai dėžė iš pusplasčio kurioje yra siubliukas,vožtuvai, debito reguliatorius, termometrai ir tt, kartais komplekte ir išsiplėtimo indas būna) aušinimo skystis (mano atveju bus polypropilengliukolis), vandens talpa(gali būti atskiras boileris arba bendras sistemos, bet su dviem šilumokaičiais).
šiaip sistemas pardavinėja ir atskirai ir komplektais, tik jei komplektus perki dažnai nustato minimalų kiekį pvz. 2-3 (čiajei iš kiniečių siųst, tai tik laivu, nes oro transportu kainos kosminės. Aš siunčiau kolektorius iš kinų, siurblio bloką iš vokiečių, automatiką iš vokiečių, bet kinietiška biggrin.gif.
Ir šiaip nepatyrusiam pirkėjui visokių niuansų (kurie per kišenę muša) išlenda, bet visvien visumoj pigiau gaunasi.
Papildyta:
OJ KLAIDŲ PRIDARIAU doh.gif doh.gif
Atsakyti
QUOTE(ARVYDUX @ 2008 05 17, 09:37)
ant stogo kabinti išeina,  tik manuoju atveju efektyviau ant sienos.

šiaip sistemai reiktų kolektorių, valdymo bloko su davikliais, siurblio bloko (dažnai dėžė iš pusplasčio kurioje yra siubliukas,vožtuvai, debito reguliatorius, termometrai ir tt, kartais komplekte ir išsiplėtimo indas būna) aušinimo skystis (mano atveju bus polypropilengliukolis), vandens talpa(gali būti atskiras boileris arba bendras sistemos, bet su dviem šilumokaičiais).
šiaip sistemas pardavinėja ir atskirai ir komplektais, tik jei komplektus perki dažnai nustato minimalų kiekį pvz. 2-3 (čiajei iš kiniečių siųst, tai tik laivu, nes oro transportu kainos kosminės. Aš siunčiau kolektorius iš kinų, siurblio bloką iš vokiečių, automatiką iš vokiečių, bet kinietiška biggrin.gif.
Ir šiaip nepatyrusiam pirkėjui  visokių niuansų  (kurie per kišenę muša) išlenda, bet visvien visumoj pigiau gaunasi.
Papildyta:
OJ KLAIDŲ PRIDARIAU doh.gif  doh.gif





Oi jauciu kaip apsimoka uz visa sistema 7st moket ir viska pirkt lt!!! Skupus moka 2 kartus!!
Atsakyti
QUOTE(radis @ 2008 05 17, 19:43)
Oi jauciu kaip apsimoka uz visa sistema 7st moket ir viska pirkt lt!!! Skupus moka 2 kartus!!


na taip, tik pamiršai pridėti, kad kvailas irgi moka, tik ne du kartus, o daugiau (gamintojas+atstovas+atstovo atstovas lotuliukas.gif ax.gif+dar šiaip koks gudrutis)
Beje ten tiesiai iš gamintojų perkama
Atsakyti
Sveiki, o sakykit, tie kolektoriai kazkaip skaiciuojas ant kvadraturos? Nes negi reiktu tokiu paciu 100 ir 300 kvadratu namui?
Ir idomu, koks ju ilgaamziskumas???
Kur galim butu apie juos daugiau paskaityti?
Ir visgi, kiek ten viskas ko reikia, kainuoja???
Atsakyti
skaičiuojasi pagal pagaminamą šilumos kiekį iš m2 kolektorių, kw

ilgaamžiškumas... kai iš kinų užsisakinėjau žadėjo 15 metų (čia tims kur vakuumas tarp vamzdelių, jie 43 ir 58 mm berods skersmens, tiems kur 70 mm skersmens (na tie dar su papildomais kiaušiniais doh.gif )8 metus,tipo vėliau išsihermetizuoti gali.


skaityti internete, buvau visai nieko magistrinį suradęs, ten gan išsamiai aprašyta bet išvados ten tik apie senesnius kolektorius (užsikirto kaip jie vadinos, tie kur stiklo plokštė išorėje). vieną supratau g.gif , daugiau turi greičiau atsiperka lotuliukas.gif

kainos(ne Lietuviškos). Konkretus atvejis- 7 kv. m vakuuminių (54 vnt. 1800*58)=4500 lt +siurblio mazgas ir automatika 1000 lt+skystis sistemai 225 lt+išsiplėtimo bakelis, vamzdžiai pajungimui+boileris arba papildomas šilumokaitis į esantį
Atsakyti
jo as irgi susidomejau, bet kaip suprantu lietuvoje dar to nera? Turbut del to jog mazai saules ir vyriausybe nefinnsuoja.
Atsakyti
QUOTE(mama @ 2008 05 23, 21:15)
jo as irgi susidomejau, bet kaip suprantu lietuvoje dar to nera? Turbut del to jog mazai saules ir vyriausybe nefinnsuoja.


Yra Lietuvoje šuos sistemos, tik paplitimas kol kas mažas, nes konstrukcijos sparčiai keičiasi tobulėjimo pusėn, panaudojimo galmybės taip pat plečiasi.jau yra sistemos galinčios pilnai pašildyti vandenį keturių asmenų šeimai ,bei grindis pereinamuoju laikotarpiu balandžio vidurys -gegužė. rugsėjis- spalio vidurys.
Atsakyti
QUOTE(valinčius @ 2008 05 24, 11:27)
Yra Lietuvoje šuos sistemos, tik paplitimas kol kas mažas, nes konstrukcijos sparčiai keičiasi tobulėjimo pusėn, panaudojimo galmybės taip pat plečiasi.jau yra sistemos galinčios pilnai pašildyti vandenį keturių asmenų šeimai ,bei grindis pereinamuoju laikotarpiu balandžio vidurys -gegužė. rugsėjis- spalio vidurys.

Kokia tai butu sistema, ir kiek gali kainuoti?

Atsakyti
QUOTE(ARVYDUX @ 2008 05 23, 04:13)

kainos(ne Lietuviškos). Konkretus atvejis- 7 kv. m vakuuminių (54 vnt. 1800*58)=4500 lt +siurblio mazgas ir automatika 1000 lt+skystis sistemai 225 lt+išsiplėtimo bakelis, vamzdžiai pajungimui+boileris arba papildomas šilumokaitis  į esantį

man labai įdomu dėl garantijų g.gif g.gif ar nebus kad užsilenkus kam nors su ta sistema reiks vieną vietą nusivalyt.. bet kuriuo atveju...
perkam iš Lietuvos, Viesmann, montuosim dėsim, galėsiu papasakot.. kaina nemaža, nuo 15t su viskuo manau bus . kadangi turiu šilumininką namie, tai matyt teks gyvent su visom įmanomom šildymo sistemom doh.gif .. jau dujinis ir malkinis katilai kabo.. doh.gif

kai ką žinosiu, papasakosiu 4u.gif
Atsakyti