Įkraunama...
Įkraunama...

ar leisti berniukui zaisti su lelemis?

Sveikos
norejau paklaust, ar leidziate savo sunums zaisti su lelemis? darzeli aukletojos sako, kad paskutiniu metu maniskis neiseina is "mergaiciu" kampelio. Pati maciau kaip leles delioja, buciuoja, uzkoloja ir veza vezime smile.gif man smagu , toks rupestingas tongue.gif bet musu tetukas nerimauja, na ir man neramu.... pacios suprantat del ko.
tai vis gi, ar pirkt kaledom LELE?
Atsakyti
manau, kad leles tikrai nedovanokit g.gif jau geriau ka nors neutralaus, kokias kaladeles, knygeles, gal tas susidomejimas lelemis po kiek laiko praeis g.gif
Atsakyti
Mano pusesere uzaugo tarp dvieju vyresniu broliu ir visi jos zaislai bei pomegiai buvo gan vyriski. (tevai bande ja "lenkti" i moteriskaja puse, bet nelabai kas is to iseidavo) O isaugo i fantastiska l. moteriska moteri. Tad zaislai - tai tik priemones musu tobulejimui. Ir taisykles, kas labiau tinka berniukui ar mergaitei ne visada pasiteisina.
Mano asmenine nuomone: jei jum nepriimtinas jusu sunelio zaidimas su lelemis-patys to per daug neskatinkite (asmeniskai tame nematau nieko blogo. As su sunumi lankau kalbos terapijos grupe, kurioje pagrindiniai mokomieji veikejai yra lele ir meskinas ir nors grupeje vien berniukai - niekas nekomentuoja kaip jie su malonumu abu zaislus ir maitina, ir prausia, ir migdo, ir buciuoja..), gal kaip minejo pries tai rasiusioji, pabandykite tarpini varijanta-meskina koki ar pan.
Atsakyti
As tai neleisciua zaisti su lele nebent ta lele kaip mazas kudikelis,be sukneles .As turiu maza dukryte oir sunus 2 metu.Tai jisai kartais pasupa lele,nes jis mato kaip as supu dukra.Manau kad cia normalus dalykas,vaika mokinu kad gerai elgtusi su sese duodamama i kudiki panasia lele.NA o jau veliau tai tikrai neleisiu zaisti su lelem....brrrr.O paskui dar ne ta kriptim pasuks...
Atsakyti
Nesuprantu, ko jus mamos bijot. Kad sunus bus ne tos pakraipos vien del to, kad leisit su lelem zaist blink.gif O jeigu neleisit, tai uzaugs normalus tada... g.gif Na, jei 10 m. berniukas zaidzia su lelem, tada gal ir ne taip kazkas, bet gi siuo atveju tik 3 m. vaikas. jei namie vien masineles, nieko keisto, kad jam rupi leles darzelyje wink.gif Paprasciausiai nauji zaislai. Mano panele svajoja apie gaisrine arba didziuli dzipa Kaledoms, gimtadieniui prase motociklo, ant kurio galetu pati vaziuot... Tai ka, ji ne tos pakraipos uzaugs wink_3.gif Mano sese kai buvo kokiu 4-5 m. svajojo uzaugus buti... kareiviu blink.gif Nesiojo kepure su snapeliu ir ne uz ka nesirenge sukneliu. Zygiuodavo po kambarius, rinko zaislinius kareivelius. Bet tai greitai praejo smile.gif O ir dabar normali mergina wink_3.gif As ir pati nemegau su lelem zaist, geriau su masinom, kareiveliais, konstruktoriais. Taigi nera del ko jaudintis. Ypac tokiam amziuj.
Bet Kaledoms leles tai nedovanociau g.gif Geriau koki meskina, suniuka, kuriuo galetu rupintis kaip ir lele. Gal vaikui truksta zaislinio "draugo" rolleyes.gif
Atsakyti
Paaiskinkite man grieztai nusistaciusiai pries taip visu pamegtas taisykles - kokia itaka leles turi berniuku seksualumui? Jei mano dukra zais su kareivukais, masinom ir sautuvais ji jau potencialiam kely i lesbietes? Jei zaidimas su lelemis ugdo mergaiciu motiniskus instinktus, kodel tai negali ugdyti tevisku instinktu? KAS TAME BLOGO? Aisku, nekalbame apie 10-mecius. Bet 2-4 metu vaikas dar neskiria mum suaugusiem ir visuomenei priimtinu taisykliu- jis naturalus. Kodel mum taip patinka savo atzalas kontroliuoti ir but isitikunusiem mes geriau zinom kas jiem geriau...?
Atsakyti
Sole, ko gi tu nerimauji???? gal Jokubelis geru teciu isaugs, leles vaikysteje pasupes smile.gif man tai atrodo labai puiku. Kur kas smagiau ziureti i berniuka, kuris mokosi svelniai rupintis lelyte nei i toki, kaip kad pries kelias dienas sutikom du berniukus 4 ir 5 metu, kurie Ilze norejo supjaustyti, musti, saudyti ir t.t. Ko gi cia bijoti tu leliu smile.gif Leles, manau, turetu buti aktualu ne tik moteriskos lyties vaikams. Mokytis auginti vaika svarbu visiems, nes teks biggrin.gif O tokiu kvailu (mano nuomone) motinisku nuogastavimu pasekme - daugybe vyru, kurie mano, kad vaiku auginimas yra grynai moteriskas reikalas!
Taigi, moteriskes, meskite tuos nenormalius prietarus ir neauginkite savo sunu "vyriskai". Patys geriausi vyrai yra tie, kurie myli savo vaikus (ir savo moteris), o ne tie kurie yra "vyriski" biggrin.gif

Beje, ar tik ne Ilze ji tom lelem taip sudomino praeita savaitgali? tongue.gif
Ilze, pvz pries kelias dienas pareiske, kad jai reikia sautuvo, nes jos darzelio grupes draugas jai pareiske, kad va as turiu, o tu neturi. As, tiesa sakant, nepirksiu sautuvo, ir jai isaiskinau kodel (nekenciu smurto). Taciau masinelemis, tegu zaidzia kiek sirdis geidzia (jai beje patinka) ir nieko tame blogo as nematau biggrin.gif

As Jokubui pati lele Kaledom atnesiu, jei tu ne tongue.gif
Atsakyti
Cia idomiai susiejot tokius skirtingus dalykus kaip noras ir sugebejimas kazka globoti, myleti ir homoseksualumas blink.gif Kaip lele gali padaryti vaika gejum? g.gif Nu nerandu as cia rysio nors tu ka doh.gif
Pati auginu sunu ir net nesiruosiu trukdyti jam dometis lelemis, jei jam toks noras kils. Tai is tiesu tik kitokie zaislai ir didesnis pazinimo spektras.
Atsakyti
QUOTE(Gista @ 2004 12 19, 03:39)
Sole, ko gi tu nerimauji???? gal Jokubelis geru teciu isaugs, leles vaikysteje pasupes  smile.gif man tai atrodo labai puiku. Kur kas smagiau ziureti i berniuka, kuris mokosi svelniai rupintis lelyte nei i toki, kaip kad pries kelias dienas sutikom du berniukus 4 ir 5 metu, kurie Ilze norejo supjaustyti, musti, saudyti ir t.t. Ko gi cia bijoti tu leliu  smile.gif Leles, manau, turetu buti aktualu ne tik moteriskos lyties vaikams. Mokytis auginti vaika svarbu visiems, nes teks  biggrin.gif O tokiu kvailu (mano nuomone) motinisku nuogastavimu pasekme - daugybe vyru, kurie mano, kad vaiku auginimas yra grynai moteriskas reikalas!
Taigi, moteriskes, meskite tuos nenormalius prietarus ir neauginkite savo sunu "vyriskai". Patys geriausi vyrai yra tie, kurie myli savo vaikus (ir savo moteris), o ne tie kurie yra "vyriski" biggrin.gif

Beje, ar tik ne Ilze ji tom lelem taip sudomino praeita savaitgali?  tongue.gif
Ilze, pvz pries kelias dienas pareiske, kad jai reikia sautuvo, nes jos darzelio grupes draugas jai pareiske, kad va as turiu, o tu neturi. As, tiesa sakant, nepirksiu sautuvo, ir jai isaiskinau kodel (nekenciu smurto). Taciau masinelemis, tegu zaidzia kiek sirdis geidzia (jai beje patinka) ir nieko tame blogo as nematau  biggrin.gif

As Jokubui pati lele Kaledom atnesiu, jei tu ne  tongue.gif

Labai puiki nuomonė thumbup.gif
Atsakyti
ne tik kad nedraudziu savo sunui (2 metai 3 men.) zaisti su lelemis, bet net skatinu. Parsiveziau is tevu labai grazia didele savo vaikystes lele, su kuria sunus zaidzia, rengia, glosto, sukuoja. Kad tame nieko blogo-tikrai zinau, net dalis paskaitos ta tema buvo (psichosocialines raidos psichologijos). Buvo akcentuota, kad tiek berniukams, tiek mergaitems reikia leliu, o zaidimas su jomis padeda susiformuoti zmogiskuju santykiu modeliui ankstyvoje vaikysteje, skatina vaiko vaizduote ir tt.
Atsakyti
Tai jau tikrai, žaislai lemia ne seksualinės orientacijos, o kultūrinių stereotipų formavimąsi. Standartiniai žaislai (megaitėms - lėlės ir puodai, berniukams - mašinos ir šautuvai) atkartoja gilias tradicijas turinčios konservatyvios visuomenės vyriškumo ir moteriškumo stereotipus, kurie, beje, mūsų laikų postmodernioje visuomenėje turi tendenciją nykti. Nieko nenormalaus, kad moterys vairuoja, o vyrai skalbia, gamina valgį ar prižiūri vaiką. Beje, Skandinavijos šalyse yra praktika sutuoktiniams laisvai pasirinkti, kuris iš jų gimus kūdikiui eis vaiko priežiūros atostogų (atrodo, teorinė galimybė yra ir mūsuose, tik nežinau, ar daug tėčių ja pasinaudoja). Reziumė būtų, kad berniukas, žaisdamas lėlėmis, gauna šansą ne išaugti gėjumi (nes tuomet visi "moteriškas" profesijas pasirinkę vyrai - virėjai, siuvėjai, kirpėjai, pradinukų mokytojai, auklėtojai, ginekologai (cha, cha) - duokdie tokių daugiau, nes jie paprastai net labiau būna pasišventę savo darbui ir talentingesni, nes, matyt, tikrai žino, ko nori, kad net išdrįsta kovoti prieš stereotipus - turėtų būti "nenormalūs"), o šansą išaugti LAISVESNIU ir galbūt laimingesniu žmogumi.
Atsakyti
QUOTE(Erszebeth @ 2004 12 20, 14:43)
Tai jau tikrai, žaislai lemia ne seksualinės orientacijos, o kultūrinių stereotipų formavimąsi. Standartiniai žaislai (megaitėms - lėlės ir puodai, berniukams - mašinos ir šautuvai) atkartoja gilias tradicijas turinčios konservatyvios visuomenės vyriškumo ir moteriškumo stereotipus, kurie, beje, mūsų laikų postmodernioje visuomenėje turi tendenciją nykti. Nieko nenormalaus, kad moterys vairuoja, o vyrai skalbia, gamina valgį ar prižiūri vaiką. Beje, Skandinavijos šalyse yra praktika sutuoktiniams laisvai pasirinkti, kuris iš jų gimus kūdikiui eis vaiko priežiūros atostogų (atrodo, teorinė galimybė yra ir mūsuose, tik nežinau, ar daug tėčių ja pasinaudoja). Reziumė būtų, kad berniukas, žaisdamas lėlėmis, gauna šansą ne išaugti gėjumi (nes tuomet visi "moteriškas" profesijas pasirinkę vyrai - virėjai, siuvėjai, kirpėjai, pradinukų mokytojai, auklėtojai, ginekologai (cha, cha) - duokdie tokių daugiau, nes jie paprastai net labiau būna pasišventę savo darbui ir talentingesni, nes, matyt, tikrai žino, ko nori, kad net išdrįsta kovoti prieš stereotipus - turėtų būti "nenormalūs"), o šansą išaugti LAISVESNIU ir galbūt laimingesniu žmogumi.

Visiškai pritariu thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif Galiu tik pridurti kad laisvesnis žmogus visada buna kūribingesnis smile.gif
Atsakyti