Įkraunama...
Įkraunama...

Skiepas nuo hepatito A

Susiruošėm keliauti, tiesa nelabai toli, tačiau mano draugė papasakojo, kad jai net prieš keliaujant į Egiptą gydytoja patarė pasiskiepyt - nuo hepatitų A ir B. Pasitinkslinusi iš tikro radau, kad rekomenduojami tokie skiepai.
Pasitarę su vyru, nutarėm skiepytis, nes šie skiepai juk gaunasi visam gyvenimui. Bet va ką daryt su vaikais suabejojau. Nu tipo mes seni, tai dzin, ką ten sau prikenksi, o va kaip tie vaikai.
Suprantu, nuo hepatito B jie jau paskiepyti. Poliklinikoj pasakė, kad jie rekmenduoja pasiskiepyti nuo hepatito A prieš mokyklą jei tėvai paklausia to (???)
Na radau visokių info internete, oficialiuose ir ne saituose, bet kažkaip keista pasirodė, kad čia apie tai niekas niekas nešneka. Ar niekas nesiskiepija LT nuo hepatito A? Kas turi kokios patirties? Apskritai, ar skiepijat vaikus prieš keliones?
Atsakyti
Vakcinacija nuo hepA daroma specialia vaikiska vaikcina dukartus su 6-12 men intervalu. Imunitetas susiformuoja per 2 sav. nuo pirmos dozes, taciau jis islieka apie 8-12 men. ir tada reikalinga revakcinacija.
mes nesiskiepyjom, bet jei vaziuotumem i tokias salys kur didesne galimybe uzsikriesti tubut pasiskiepytume visi.

pagal PSO jeigu sergamumas 20/100 000 reikia skiepyti visus.

vel gy nesu tikrai kad tai yra visam gyvenimui nes kalbama apie kazkur 20 metu laikotarpi, paskui reiketu matoti titrus...

Atsakyti
pas mus naudoja HAvrix Junior - 99lt.
cia apie vakcina
http://www.gsk.com.a.../CMI_Havrix.pdf

atsargumas:
nenaudoti jei vaikas serga
jeigu yra alergija neomicinui (bet siaip reiktu buti atsargiams jei vaikas yra bendrai alergiškas)
jeigu serga kepenu liga arba kraujo ligos pvz. trombocitopenija
skiepyti galima vaikus 2-15 metu
Atsakyti
na poliklinikoj man sakė mažesnę kainą- barods 80 lt.... čia gal nuo įstaigos priklauso..
Bet skaičiau, kad skiepytis reik ir prieš važiuojant į Turkiją, Egiptą...
Atsakyti
manau yra kazkur sarasas, saliu kur hepA yra paplytes, rasiu-imesiu
Papildyta:
Pagal hepatito A paplitimo rodiklius pasaulio šalys skirstomos į didelio hepatito A endemiškumo šalis (Afrikos (pvz. Egiptas, Tunisas, Marokas), Pietų Amerikos, kai kurios Azijos šalys (Indija, Tailandas), vidutinio endemiškumo šalis (Rytų ir Pietų Europos šalys) ir mažo endemiškumo šalis (Šiaurės ir Vakarų Europos, Šiaurės Amerikos šalys, Japonija). Didelę riziką užsikrėsti turi asmenys, keliaujantys į didelio hepatito A endemiškumo šalis, ypač jei šiose šalyse ketinama gyventi ilgą laiką ir būsimos gyvenimo sąlygos neužtikrins tinkamos higienos (galimybė naudoti saugų geriamą vandenį ir maistą, sąlygos asmens higienai). Didelę riziką kelia vanduo iš čiaupo, moliuskai, mišrainės, nelupti vaisiai, termiškai neapdorotos ir neluptos daržovės, nepasterizuotas pienas, ledo gabalėliai kokteiliuose ir pan.
Papildyta:
ir del Egipto konkreciai
EGIPTAS

Geltonasis drugys. Iš vyresnių kaip 1 metų keliautojų, atvykstančių iš infekuotų teritorijų, reikalaujama skiepijimo nuo geltonojo drugio sertifikato.

Egipte infekuotomis laikomos šios šalys: Afrikoje: Angola, Beninas, Burkina Faso, Burundis, Centrinės Afrikos Respublika, Čadas, Dramblio Kaulo Krantas, Etiopija, Gabonas, Gambija, Gana, Gvinėja, Bisau-Gvinėja, Kamerūnas, Kenija, Kongas, Kongo Demokratinė Respublika, Liberija, Malis, *****, Nigerija, Pusiaujo Gvinėja, Ruanda, San Tomė ir Principė, Senegalas, Siera Leonė, Somalis, Sudanas, Tanzanija, Togas, Uganda, Zambija; Amerikoje: Belizas, Bolivija, Brazilija, Ekvadoras, Gviana, Kolumbija, Kosta Rika, Panama, Peru, Prancūzijos Gviana, Surinamas, Trinidadas ir Tobagas, Venesuela.

Maliarija. Labai nedidelė rizika birželio-spalio mėn. al Fajumo teritorijoje (susirgimų neregistruota nuo 1998 m.). Profilaktika nerekomenduojama

Kiti rizikos veiksniai (infekcijos). Hepatitas A, vidurių šiltinė, hepatitas B, poliomielitas, suaugusiems difterijos, stabligės revakcinacija kas 10 metų.
http://www.alfaturas.lt/?id=45
Atsakyti
QUOTE(Tebere @ 2007 04 13, 00:26)
Apskritai, ar skiepijat vaikus prieš keliones?

jei žadat valgyti ir gerti ne vien savo atsivežtą maistą, maudytis baseine - tai nė svarstymų neturėtų būti - skiepytis nuo hepatito A ar ne. Kad paplistų hepatitas A užtenka keleto užsikrėtusių žmonių, nereikia nė kelionės, jis labai sparčiai išsiplatina, ypač kai yra glaudžiai bendraujančios grupės- darželiai, mokykos. Taip kad verta pasiskiepyti.
Atsakyti


Pasaugokit, mamos savo vaikučių sveikatą ir nefarširuokit nereikalingomis toksinėmis medžiagomis.
Taip, Hepatitas A plinta per nešvarų vandenį, jūrinį maistą (sea food), bet juk nebūtina svečioje šalyje gerti vandens iš krano ar valgyti termiškai neapdorotų moliuskų mirksiukas.gif O jei taip nutiktų,kad vistik užsikrėstumėt, žinokit, kad tai 100% atvejų gėrybinės eigos liga, ji nepereina į lėtinę formą, nesiformuoja lėtinis kepenų pakenkimas (cirozė), kaip kad C hepatito metu ir apie 5 % uzsikrėtusių hepatitu B.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zuikiausia: 24 rugpjūčio 2007 - 19:52
QUOTE(zuikiausia @ 2007 08 24, 19:48)
Pasaugokit, mamos savo vaikučių sveikatą ir nefarširuokit nereikalingomis toksinėmis medžiagomis.
Taip, Hepatitas A plinta per nešvarų vandenį, jūrinį maistą (sea food), bet juk nebūtina svečioje šalyje gerti vandens iš krano ar valgyti termiškai neapdorotų moliuskų  mirksiukas.gif O jei taip nutiktų,kad vistik užsikrėstumėt, žinokit, kad tai 100% atvejų gėrybinės eigos liga, ji nepereina į lėtinę formą, nesiformuoja lėtinis kepenų pakenkimas (cirozė), kaip kad C hepatito metu ir apie 5 % uzsikrėtusių hepatitu B.


Eilinis antivakcininis šūkis - "pasaugkoit sveikatą" bash.gif , nevalgykit nieko ir negerkit. Ir eiga ne 100 proc gerybinė, nup žaibinio hepatito miršta žmonės ir ne taip jau retai...
Aš savo merginas paskiepijau ir patys su vyru pasiskiepijom, nes skiepai jau tikrai laiko išbandyti. Vaikai žinoma serga lengviau, bet ne visada, suaugę- labai sunkiai. Nors liga nepereina į lėtinę, bet trunka kelis mėnesius - iki pusės metų neretai tenka ir lašines lašinti, po to ilgai dietos laikytis... Iš tikro vaikus ir patys skiepijamės nuo daug lengvesnių ligų nei ši. Aš pati prieš skiepą, (dar viena priežastis- važiavom į Egiptą) pasitikrinau (pagal spec. kraujo tyrimus ) nesu sirgusi ta liga, o pietuose šios ligos paplitimas žymiai didesnis nei pas mus. Ir pernai žiemą keli protrūkiai net Lietuvoj buvo - Šakių berods rajone ir dar kažkur...
Atsakyti
Mes šiandien sutarėm su gydytoja, kad skiepysim mažąją nuo hepatito A. Tik dabar paskaičiusi nustebau, kad čia rašot, kad skiepija vaikus nuo 2 metų, mums 1 metai ir kaip tik ruošiamės skiepyti ta HAvrix Junior vakcina g.gif
Atsakyti
Mums gydytoja pasiule pasiskiepyti nuo hepatito A, nes siuo metu tai daroma nemokamai, nes siaip tai sis skiepas mokamas. Pasiskaiciau jusu atsiliepimus ir net nezinau skiepytis ar ne. g.gif Baisi atrodo si liga, bet ir nelabai dazna.
Atsakyti
QUOTE(BonaDona @ 2008 12 06, 18:52)
Mums gydytoja pasiule pasiskiepyti nuo hepatito A, nes siuo metu tai daroma nemokamai, nes siaip tai sis skiepas mokamas. Pasiskaiciau jusu atsiliepimus ir net nezinau skiepytis ar ne.  g.gif Baisi atrodo si liga, bet ir nelabai dazna.

Klausimas: dėl kokių priežasčių skiepyjama nemokamai? Jei vakcina neįtraukta į valstybės kompensuojamų vakcinų sąrašą, vadinasi valstybė už ją nemoka.Tada kas moka ir kodėl? ax.gif
Atsakyti
QUOTE(BonaDona @ 2008 12 06, 19:52)
Mums gydytoja pasiule pasiskiepyti nuo hepatito A, nes siuo metu tai daroma nemokamai, nes siaip tai sis skiepas mokamas.


gal koks tyrimas g.gif
Atsakyti