Įkraunama...
Įkraunama...

Pensijų kaupimo fondai

noriu pasakyti:

1. agituojanciu uz jegos yra desimtimis kartu didesnes, nei pries.
2. baisiausia - kai zmogus numoja ranka, jei jau visi, tai ir as.
3. Gavus PF ataskaitas - o kas ten parasyta ?

visi sie punktai nei pries profesionalus, kurie valdo PF, nei uz juos. Jie dirba savo darba ir uz tai gauna atlyginima.

O, bet, taciau ... noriu pasakyti tik tiek: joks teisininkas nesivadovauja: "Lietuvos ryte buvo parasyta", taip ir su finansais - klausykit kitu, lyginkit, nepasitikekite, skaiciuokit, ir ... pasakykit - Vall2, buvai neteisus - mums apsimoka eiti i PF.

ir valio ... jus skaiciavote, galvojote ne 10 min. vadinasi, Jus priemete sprendima, ir zinojot ka darot.
Turiu pora imoniu vadu - visi pasirase ir mes pasirasem. Tokiu sprendimu - negaliu pateisinti.

Atsakyti
QUOTE(Vall2 @ 2007 09 06, 13:32)
http://www.delfi.lt/...php?id=14296225
jausmas, kad "kazkas" skaito ...
Papildyta:
Gal galima LINK'a i istatyma ? Sneketi mes mokam !

Tame, kad sios dienos PF taiko 2..3% + 1% nereiskia, kad ateityje netaikys daugiau.
Juk bankai ir ju savininkai nori pinigu sau in kisene, kaip brango banko paslaugos, kodel negali brangti ... PF paslaugos ??

kas per "stebuklas" isejimo mokestis ? Nes kiek atsimenu istatyma, ten tokio dalyko kaip "iseiti is PF" nera is vis, yra tik pereiti is vieno fondo i kita.


Siūlyčiau pasiskaityti įstatymus prieš skleidžiant tokias demagogijas, ypatingai pensijų kaupimo ir savanoriško pensijų kaupimo įstatymus, kuriuose parašyta apie antros ir trečios pakopos fondus bei jiems galimus taikyti mokesčius. Dar man keista, kaip gavote, kad 14lt nuo 1000lt atlyginimo atkeliauja i pensiju fondą, nes nuo šių metu fondą pasiekia 5,5proc. nuo pajamų, pasikėliau savo pensijų ataskaitą, perskaičiavau ir ką gi... lygiai tiek 5,5proc. nuo mano pajamų ten ir atkeliavo, tad siūlyčiau pasimokyti matematikos ir pasigilinti į įstatymus, nes tik klaidinat kitus, būtumėt parašę, kad neapsimoka Jums rinktis fondo dėl amžiaus tau suprasčiau, bet kad dėl sukaupiamų sumų tokių kaip 14lt nuo 1000lt atlyginimo, nes 5,5proc. yra lygiai 55 litai, tam ir aukštosios matematikos nereikia cool.gif

Jei nepatinka fondo mokestis visada gali jį pakeisti ir tai darant kartą per metus netaikomas joks išėjimo mokestis rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(dowwe @ 2007 09 07, 22:30)
Siūlyčiau pasiskaityti įstatymus prieš skleidžiant tokias demagogijas, ypatingai pensijų kaupimo ir savanoriško pensijų kaupimo įstatymus, kuriuose parašyta apie antros ir trečios pakopos fondus bei jiems galimus taikyti mokesčius. Dar man keista, kaip gavote, kad 14lt nuo 1000lt atlyginimo atkeliauja i pensiju fondą, nes nuo šių metu fondą pasiekia 5,5proc. nuo pajamų, pasikėliau savo pensijų ataskaitą, perskaičiavau ir ką gi... lygiai tiek 5,5proc. nuo mano pajamų ten ir atkeliavo, tad siūlyčiau pasimokyti matematikos ir pasigilinti į įstatymus, nes tik klaidinat kitus, būtumėt parašę, kad neapsimoka Jums rinktis fondo dėl amžiaus tau suprasčiau, bet kad dėl sukaupiamų sumų tokių kaip 14lt nuo 1000lt atlyginimo, nes  5,5proc. yra lygiai 55 litai, tam ir aukštosios matematikos nereikia  cool.gif

Jei nepatinka fondo mokestis visada gali jį pakeisti ir tai darant kartą per metus netaikomas joks išėjimo mokestis  rolleyes.gif


Telefono numeris 8 -700 - 700 80 man pasake:
nuo atlyginimo 23.7 % moka darbdavys, ir 2.5 darbuotojas, nuo siu procentu 5.5% eina pensiju fondui.
Vadinasi: imame http://www.tax.lt/calculator.php
ivedama "popierini" atlyginima 1000 Lt gauname kad darbdavys + darbuotojas SODRAi sumokejo: 30+309.80, pensijai kliuvo : 23.7 + 2.5% = 26.2 %
nuo siu 26.2 % (262 Lt) i Jusu pensiju fonda keliauja 5.5%. (14.41)


buvau parases:
259 Lt -> t.y. 25.9%, nuo siu pinigu 5.5% keliauja i pensiju fonda: 14.24 Lt.
suklydau netgi 0.3%.

Taip pat ... as skaiciuoju ne savo pinigus, todel, turiu teise suklysti.
Taciau ... jusu skaiciuose truksta informacijos, kad juos butu galima patikrinti.
Taip pat Jusu teiginiuose truksta informacijos, o matau tik "lia lia".


Papasakokite, kaip pakeisti pensiju fonda, kad iejimo mokestis butu 0.1%.
Nu ... nevykim dievo i medi ... 0.5%.

<..>
Taikomų mokesčių dydžiai
Įmokos mokestis: SEB pensija 1 – 2 proc. nuo įmokos vertės,
SEB pensija 2 ir SEB pensija 3 – 3 proc. įmokos.
Turto valdymo mokestis – 1 proc. lėšų vidutinės metinės vertės (visų fondų SEB pensija turto valdymo mokestis vienodas).
<..>
saltinis: seb
http://www.seb.lt/lt...ticle.cfmc.asp%
3FDUID%3DDUID_4CF96681C1313226C12572EB0031B5B4%26xsl%3Dlt/sebarticle.xsl%26sitekey%3Dseb.lt

arba :
Tel. 1528 (skambučio GSM operatoriaus tinkle kaina) arba (8 ~ 5) 268 2800, e. paštas info@seb.lt. Rašykite mums.


Ir gale galu:

kadangi esu zioplas, prasau pacituoti istatymus, kuriose vietose, as, JUSU manymu, klystu.
Atsakyti
As atsiprasau,
suklydau.

eilini karta suzaide "zodziu zaismas" - nuo 5.5%.

realiai:
26.2% = 5.5% + 20.7%.
t.y. Sodros pensijai lieka 20.7%, o pensiju fondui krenta ne 5.5% nuo 26.2%, bet atemus 5.5%.

todel ir gaunai nuo 1000 lt popierinio -> 55 Lt.
o 5.5% nuo 26.2 -> 14.41 Lt.




http://www3.lrs.lt/p...c_l?p_id=246804

4 straipsnis. Pensijų įmoka

1. Pensijų įmokos dydis 2004 metais yra 2,5 procento, 2005 metais - 3,5 procento, 2006 metais – 4,5 procento, nuo 2007 metų – 5,5 procento dalyvių pajamų, nuo kurių skaičiuojamos valstybinio socialinio draudimo įmokos.




Atsakyti
QUOTE(Vall2 @ 2007 09 10, 10:23)
4 straipsnis. Pensijų įmoka
nuo 2007 metų – 5,5 procento dalyvių pajamų, nuo kurių skaičiuojamos valstybinio socialinio draudimo įmokos.

Vadinasi skaičiuoja nuo žmogaus atlyginimo VISO, o ne tiek kiek perveda Sodrai, ta bandau pasakyt, nes Jus skaičiuojat neteisingai, nes į mano asmeninį pensijų fondą už pirmą ketvirtį atėjo lygiai 5,5 proc. nuo POPIERINIO ATLGINIMO.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo dowwe: 10 rugsėjo 2007 - 12:47
Gal tada pamėginkim paskaičiuoti kitą atvejį?
Išsitraukiau kitą ataskaitą:
Viso už 2007m. II ketv. pajamų 6010,14lt, i pensijų fondą pervesta 330,56lt? Tai kiek procentų gaunasi? Atskaityta mokesčio 9,92lt. Į pensijų fondą pateko 320,64lt. Nu tikrai daugiau nei tu skaičiuoji wink.gif
Atsakyti
QUOTE(dowwe @ 2007 09 10, 14:29)
Gal tada pamėginkim paskaičiuoti kitą atvejį?
Išsitraukiau kitą ataskaitą:
Viso už 2007m. II ketv. pajamų 6010,14lt, i pensijų fondą pervesta 330,56lt? Tai kiek procentų gaunasi? Atskaityta mokesčio 9,92lt. Į pensijų fondą pateko 320,64lt. Nu tikrai daugiau nei tu skaičiuoji wink.gif



zaiskim tais paciais pradiniais duomenimis: 1000 Lt popierinio atlyginimo.
o su sitais "skaiciais is banku" klausiau 2 buhalteriju - abi "pakele rankas", nesusiskaiciavo, kas ir kaip.

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vall2: 10 rugsėjo 2007 - 14:54
įsikando ta savo 1000lt ir nepaleidžia... aš žiūriu realius duomenis, kiek nuo mano pajamų pervesta, pagal įstatymą (beje paties ištrauką pateiktą) skaičiuojama nuo to paties atlyginimo kaip kad ir sodros mokesčiai skaičiuojami. Sodros skaičiavimai mane irgi nustebino kai paskambinau ir triaukštė formulė pagal juos gaunasi, ne kiekvienas paprastas žmogelis supranta, bet paėmus KONKRETŲ ATVEJĮ t.y. mano pajamas ir gautą sumą į pensijų fondus, gaunasi lygiai 5,5 proc. pajamų, daugiau nematau čia problemų kur gilintis rolleyes.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo dowwe: 13 rugsėjo 2007 - 12:14
QUOTE(dowwe @ 2007 09 13, 13:13)
įsikando ta savo 1000lt ir nepaleidžia... aš žiūriu realius duomenis, kiek nuo mano pajamų pervesta, pagal įstatymą (beje paties ištrauką pateiktą) skaičiuojama nuo to paties atlyginimo kaip kad ir sodros mokesčiai skaičiuojami. Sodros skaičiavimai mane irgi nustebino kai paskambinau ir triaukštė formulė pagal juos gaunasi, ne kiekvienas paprastas žmogelis supranta, bet paėmus KONKRETŲ ATVEJĮ t.y. mano pajamas ir gautą sumą į pensijų fondus, gaunasi lygiai 5,5 proc. pajamų, daugiau nematau čia problemų kur gilintis



jei zmogaus atlyginimas 1271 - vadinasi koeficientas -> 1.271
jei 3549 -> 3.549

todel ir "isikandau" 1000 Lt.
kita savaite, jei turesiu laisvo laiko - pakalkuliuosiu "kawos puodelius" prie nauju salygu.


O del SODROS: as pritariu Jums ... paaiskinimas istatymo lygyje, ir aiskintojai neprivalo aiskinti "ant pirstu". Mane taip pat ... apgavo.


Dekui visiems, kurie pasake, kad as klydau. Dar karta atsiprasau, kad meginau Jus suklaidinti.
Atsakyti
QUOTE(Vall2 @ 2007 09 14, 07:38)
kita savaite, jei turesiu laisvo laiko - pakalkuliuosiu "kawos puodelius" prie nauju salygu.
O del SODROS: as pritariu Jums ... paaiskinimas istatymo lygyje, ir aiskintojai neprivalo aiskinti "ant pirstu". Mane taip pat ... apgavo.
Dekui visiems, kurie pasake, kad as klydau. Dar karta atsiprasau, kad meginau Jus suklaidinti.


smagu, kad radom bendra kalba ir išsiaiškinom su Sodra wink.gif įstatymai painūs ir ne visada aš pati juose susigaudau, Sodros paaiškinimai irgi ne kiekvienam suprantami, o paskambinus ir nesistengia paprastai paaiškint wink.gif

asmeniškai lauksiu kalkuliacijų su kavos puodeliais wink.gif sėkmės 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(dowwe @ 2007 09 14, 11:16)

asmeniškai lauksiu kalkuliacijų su kavos puodeliais


turiu susitikima su 3 pakopos pensiju stumdytojais.

jei manes "neprimus" ... papasakosiu atgarsius.
Atsakyti
QUOTE(Vall2 @ 2007 09 29, 15:37)
turiu susitikima su 3 pakopos pensiju stumdytojais.
jei manes "neprimus" ... papasakosiu atgarsius.

labai lauksim komentarų mirksiukas.gif laikykis biggrin.gif
Atsakyti